Ik had vandaag en gisteren toch nog wat tijd over, dus heb me bezig gehouden met een eerste custom ROM
Wat is er allemaal aangepast?
UI changes- Ice Cream Sandwich look door rakaz
Systeem apps- ADW Launcher vervangen door LauncherPro
- Google Maps en Google Talk toegevoegd
- YouTube, GMail en Google Search toegevoegd
- Titanium Backup en noFrills CPU control toegevoegd
- Android Market en Muziek apps bijgewerkt
- Werkende Browser, Gallery en VoiceSearch
- Promedia bloatware volledig verwijderd
Extra apps- Chainfire3D
- Adobe Flash Player
Onderhuidse aanpassingen- Root + SuperUser werkt fatsoenlijk
- Debugging enabled by default
- WiFi tweaks in build.prop
- Libraries bijgewerkt/toegevoegd
- Fingerprint aangepast naar SGS2
Wat is het verschil tussen systeem apps en extra apps?
Systeem apps zijn ingebakken in de ROM en moet je verwijderen met Titanium Backup of Root Explorer.
Extra apps kunnen gemakkelijk worden verwijderd via Instellingen -> Apps om een alternatief te installeren.
Chainfire3D is uitzondering, verwijderen van de app verwijderd niet de CF3D drivers (die moet je verwijderen met behulp van de applicatie).
Hoe installeer ik deze custom ROM?
Om custom ROM's te kunnen installeren heb je ClockworkMod nodig. Op dit moment is ClockworkMod (net als deze ROM) nog in alpha stage en zijn er dus een aantal bugs waar nog aan gewerkt wordt. Doorgaan is enkel aan te raden voor degenen die al eens een volledige system restore hebben uitgevoerd (
zie TS).
Maar als je wenst door te gaan, kan je in
deze post de nodige stappen vinden om ClockworkMod te installeren. Plaats het installatiebestand van de ROM (aan het einde van deze post) in de root van de microSD kaart (dus niet in een map). Reboot naar ClockworkMod en druk in het blauw/roze menu een stuk of 20 keer snel achter elkaar op de 'Home' button. Normaalgezien moet er dan een melding 'Back menu button enabled' tevoorschijn komen. Het is belangrijk dat de back button enabled wordt, aangezien geen enkele fysieke toets op dit moment als back button kan worden gebruikt.
Ga verder met het installeren door met de Vol+ en Vol- toetsen door het menu te bladeren en 'wipe data/factory reset' te selecteren (selecteren gebeurd met de 'Return' knop). Selecteer 'Yes' ter bevestiging en ga (nadat de bewerking is voltooid) naar 'install zip from sdcard' -> 'choose zip from sdcard' om de ROM te installeren. Als de 'install from sdcard complete' melding verschijnt, kies dan '++Go Back++' in het menu en selecteer 'reboot system now'.
Wat kan ik nog tweaken
- Muziek applicatie kan geen muziek vinden op de microSD-kaart zolang de optie 'Scan TF card' bij Instellingen -> Opslagruimte niet is aangevinkt.
- WiFi disconnect vaak, bij Instellingen -> Draadloos en netwerken -> Geavanceerd -> Slaapbeleid op 'Nooit' zetten helpt (maar gaat ten koste van de batterijduur).
- Gebruik enkel de eerste 'Zoeken' widget (met blauwe achtergrond).
Standaardregel: werkt het niet -> reboot. Werkt het nog steeds niet -> wipe. Werkt het daarna nog steeds niet, verdient het wel een plaats in bovenstaande lijst.
Mogelijkheden voor in de toekomst
Hoewel deze ROM redelijk bruikbaar is voor dagelijks gebruik, zijn er altijd dingen die beter kunnen.
Hieronder volgt een overzichtje van wat ik (persoonlijk) nog graag zou willen toevoegen:
- Boot animatie in dezelfde stijl als initlogo
- SD-kaart mounten als /sdcard en niet /extern_sd
Verdere vragen/suggesties/opmerkingen zijn altijd welkom
Download
Laatste update: 11/03/2012
[
Voor 8% gewijzigd door
Petervanakelyen op 11-03-2012 17:02
]
Somewhere in Texas there's a village missing its idiot.