?????? Ik stel een vraag of Samsung zijn klanten bedriegt en alleen hun vette winst telt ipv de klant.coldasice schreef op vrijdag 29 juli 2011 @ 09:14:
[...]
Samsung probeert continue het beeld dat jijzelf ervaart te verbeteren en iedere ontwikkeling die een "verbetering" geeft, een leuke marketing naam te geven. Als jij denk dat de D-serie met een hogere CMR geen beter beeld geeft dan de C-serie met lagere CMR, zou ik gewoon een C-serie kopen en de paar honderd euro ergens anders aan uitgeven.
En waarom noem je een "verbetering" aan een product, het bedriegen van klanten? Dit soort verbeteringen zijn misschien subjectief, niet iedereen ervaart ze als verschil/verbetering, maar dan staat het je vrij een ander product te kopen.
Waar staat dat ik een C of een D zou kopen. Deze vorm van marketing is pure misleiding van klanten net als het leveren van andere panels die kwalitatief minder zijn dan een andere panel. Als je een product verkoopt hoor je te vertellen wat er inzit, zodat je als klant kan oordelen of het de prijs waard is die je ervoor betaald. Ben een gelukkige B reeks bezitter en stel alleen vast dat het achteruit gaat met Samsung.
Hz CMR zegt niets het is een virtueel gegeven, niet meetbaar.
[ Voor 9% gewijzigd door Verwijderd op 29-07-2011 11:56 ]