| Olympus OM-D EM10 mk2 | m.Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6EZ | m.Zuiko 40-150mm f/4-5.6 R | m.Zuiko 60mm f/2.8 | 2x Godox v860 | Godox X1 |
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Verwijderd
[edit]
En dan gelijk ook maar wat werk toevoegen. Verfomfaaide jonge zeearenden in Noorwegen (Runde)

[ Voor 56% gewijzigd door Verwijderd op 23-07-2017 10:31 ]
Hieronder twee foto's van vanmorgen.


Deze is helaas niet zo mooi, maar wilde hem toch delen vanwege het moment.

[ Voor 16% gewijzigd door psyBSD op 25-07-2017 09:18 ]
| Olympus OM-D EM10 mk2 | m.Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6EZ | m.Zuiko 40-150mm f/4-5.6 R | m.Zuiko 60mm f/2.8 | 2x Godox v860 | Godox X1 |

Reiger wilde niet meewerken aan foto's, en besloot er vandoor te gaan...

...geen probleem, dan doen we het vliegend.
Eerste poging om een beetje netjes BIF te doen. Nog veel aan het proberen met settings. Wel gemerkt dat een dotsight een uitkomst is. Het helpt dat je daadwerkelijk het object in beeld kan houden.
Eerste foto had minder scherptediepte mogen hebben. Wordt wat druk op deze manier.
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Flikken ze mij ook altijd. Ze blijven heel lang staan, maar net als je denkt dat je ze hebt, gaan ze ervandoor...ijdod schreef op maandag 24 juli 2017 @ 18:50:
Reiger wilde niet meewerken aan foto's, en besloot er vandoor te gaan...
Staat er best netjes op, zeker voor een eerste keer.[afbeelding]
...geen probleem, dan doen we het vliegend.
Eerste poging om een beetje netjes BIF te doen. Nog veel aan het proberen met settings. Wel gemerkt dat een dotsight een uitkomst is. Het helpt dat je daadwerkelijk het object in beeld kan houden.
Alles is geschoten met een Nikon D3300 + Tamron 70-300mm f/4-5.6 SP Di VC USD.








[ Voor 10% gewijzigd door FabiandJ op 02-08-2017 10:21 ]
Ik weet het niet of je wat met je witbalans hebt gedaan, maar ik vind de kleuren wel heel erg fel en warm. Ook het contrast is te stevig aangezet naar mijn smaak. De schaduwen lopen in een aantal foto's al behoorlijk dicht.FabiandJ schreef op woensdag 2 augustus 2017 @ 09:25:
Net terug van 2.5 week Zuid-Afrika en natuurlijk op safari geweest hieronder een paar foto's die ik geschoten heb in RAW en nabewerkt in Photoshop, ben benieuwd naar jullie mening.
Bij safari's heb je niet altijd de compositie in eigen hand, maar foto 2 heeft asfalt als achtergrond en dan gaat die bij mij in de prullenbak. Foto 3 vind ik qua compositie wel lekker, maar het licht komt eigenlijk van de verkeerde kant. Daardoor wordt de foto wat mat. Aangezien je in raw geschoten hebt zou ik proberen de shadows wat op te halen.
Deze vogeltjes (foto 5) zijn altijd leuk. Heb je die nog flink moeten croppen?
Je moet even je sluitertijd in de gaten houden. Ik dacht al wat bewegingsonscherpte te zien, maar dat is niet zo vreemd gezien de sluitertijd van 1/8s. Aangezien je ISO nog op 100 stond zou ik die bij dit soort omstandigheden wat opschroeven...Blubber schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 19:38:
Krap een week geleden voor het eerst een goede camera gekocht, en dan zijn de katten in huis natuurlijk direct de sjaak.
[ Voor 49% gewijzigd door BugBoy op 14-08-2017 20:19 ]
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.
Bedankt voor je reactie, ik heb inderdaad wel bij flink wat foto's de contrast wat verhoogt en veel zitten spelen met de shadows, highlights. Met de exposure, whites en blacks heb ik dan weer relatief weinig mee gedaan. Foto 5 is volledig ingezoomd en verder niks aan gecropt.BugBoy schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 20:12:
[...]
Ik weet het niet of je wat met je witbalans hebt gedaan, maar ik vind de kleuren wel heel erg fel en warm. Ook het contrast is te stevig aangezet naar mijn smaak. De schaduwen lopen in een aantal foto's al behoorlijk dicht.
Bij safari's heb je niet altijd de compositie in eigen hand, maar foto 2 heeft asfalt als achtergrond en dan gaat die bij mij in de prullenbak. Foto 3 vind ik qua compositie wel lekker, maar het licht komt eigenlijk van de verkeerde kant. Daardoor wordt de foto wat mat. Aangezien je in raw geschoten hebt zou ik proberen de shadows wat op te halen.
Deze vogeltjes (foto 5) zijn altijd leuk. Heb je die nog flink moeten croppen?
Maar als ik je commentaar goed begrijp, moet ik bij alle foto's het contrast verlagen en de schaduwen meer naar voren laten komen? Is er eigenlijk eens soort van stappenplan in welke volgorde je het beste je foto's kan bewerken, ben vrij nieuw op dit gebied
Het belangrijkste is dat je zelf de foto's het mooiste vind natuurlijk. Het begint eigenlijk met een goed gecalibreerde monitor. Op een TN panel is het lastig bewerken, omdat het allemaal erg afhankelijk is van de kijkhoek. Een IPS scherm is aan te raden.FabiandJ schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 21:12:
Bedankt voor je reactie, ik heb inderdaad wel bij flink wat foto's de contrast wat verhoogt en veel zitten spelen met de shadows, highlights. Met de exposure, whites en blacks heb ik dan weer relatief weinig mee gedaan. Foto 5 is volledig ingezoomd en verder niks aan gecropt.
Maar als ik je commentaar goed begrijp, moet ik bij alle foto's het contrast verlagen en de schaduwen meer naar voren laten komen? Is er eigenlijk eens soort van stappenplan in welke volgorde je het beste je foto's kan bewerken, ben vrij nieuw op dit gebied
Ik gebruik veel Lightroom en de indeling is redelijk logisch. Ik begin bovenaan en werk langzaam naar onderen. Ik vind het belangrijk om foto's in dezelfde serie van een gelijke witbalans te voorzien. Daarmee voorkom je dat het gras op de ene foto groen is en op de andere foto hetzelfde stukje gras een stuk geler. Hoe warm is vaak een kwestie van smaak.
Als je lenzen hebt die flink vertekenen, dan zijn de lensprofielcorrecties soms ook aan te raden. Bij dieren zie je het niet zo, maar bij architectuur is het soms wel prettig. CA kun je daar ook grotendeels verwijderen.
Daarna exposure eventueel corrigeren als dat niet juist is. Met de highlight recovery haal je wat detail terug in de hooglichten. Vooral bij witte luchten/wolken kun je dan wat meer doortekening terugkrijgen. Als je schaduwen dichtlopen, dan kun je nog wat shadow recovery doen.
Ik laat het contrast vaak voor wat het is. Ik ben niet zo van de hele contrastrijke beelden. Als de foto het toelaat, dan trek ik de kleuren nog wel eens wat op en dat is het dan wel een beetje. Je kan nog veel meer aanpassen, maar het wordt al gauw too-much vind ik.
99% van mijn foto's trek ik alleen door Lightroom. Photoshop gebruik ik zelden... Wil je meer met PS doen, dan is het PHLearn channel op YouTube erg goed.
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.
Goed punt, als 'ie nog een keer zo mooi op dat randje zit zal ik erop letten.BugBoy schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 20:12:
[...]
Je moet even je sluitertijd in de gaten houden. Ik dacht al wat bewegingsonscherpte te zien, maar dat is niet zo vreemd gezien de sluitertijd van 1/8s. Aangezien je ISO nog op 100 stond zou ik die bij dit soort omstandigheden wat opschroeven...
Je kan eens kijken naar een tutorial op Youtube, bv deze van een safari organisatie die veel van dit soort spul online zet toegespitst op wildlife (tutorials, blogs, podcasts, social media).
[ Voor 11% gewijzigd door Speedy op 15-08-2017 19:31 ]
@psyBSD Mooi dat ondanks het vogeltje tussen de planten zit, dit niet storend is. Hij staat er goed op. Van je tweede post vind ik de eerste zwaan het best geslaagd. Jammer dat de fuut er scheef op staat.
@Verwijderd Prachtig! mag ook wel met die setup. Ik zou zelf de nijging hebben om meer te croppen, maar dat zou de foto te niet doen.
@ijdod Altijd lastig als ze niet willen
@FabiandJ Ik vind vooral de olifanten geslaagd, mooi moment bij de tweede foto. De eerste twee foto's ogen wat gelig.
@Blubber Eens met Bugboy.
Ik was vandaag in Ouwehands Dierenpark en heb weer met mijn geliefde 200-500 kunnen spelen:). Ben vooral blij met de foto van de tijger. Die lag de hele tijd te slapen, liep daarna mooi naar voren om flink te gapen en ging vervolgens weer slapen.



@psyBSD Nette platen. Het licht in de arme vis vind ik zo mooi dat ik de sprieten voor lief naam.
@ijdod Je doet die reiger toch tekort in je commentaar. Foto's van een opstijgende of vliegende reiger zijn al gauw mooier dan foto's van een reiger die stil op de kant staat.
@FabiandJ Leuke foto's, sommige foto's hebben inderdaad onderbelichte delen. Dat komt waarschijnlijk ook doordat ze midden op zonnige dagen geschoten zijn. Het licht komt dan van één kant dan ("hard licht)". Rond zonsopkomst en -ondergang heb je daar minder last van. In de nabewerking is er misschien nog wat aan te doen.
@Blubber Inderdaad onscherp. Aan de rechter kant valt de punt van een snorhaar uit beeld.
@Sj44k13 Leuk om te zien dat een panda toch niet helemaal zwart/wit is en hoe een gapende tijger er vooral slaperig uitziet terwijl het toch een gevaarlijk roofdier is.
Zelf heb ik op vakantie in Finland wat foto's genomen van en kikker, waarvan ik er een paar wil delen. Volgens mij zou deze bandiet een heikikker (Rana arvalis) kunnen zijn, maar misschien is het toch gewoon een bruine kikker (Rana temporia). Is er iemand die er iets over kan zeggen?



PS. Op basis van de rugstreep die niet doorloopt tot over de kop, ben ik tot de conclusie gekomen dat het een bruine kikker is.
[ Voor 3% gewijzigd door arnold_m op 27-08-2017 18:24 ]
@sj44k13 de tijger is ook inderdaad een plaatje om trots op te zijn. Ik vind de foto van de panda de minste van de drie, de blaadjes links-boven zijn erg onrustig en de panda is erg centraal waardoor de boom erg de aandacht vraagt.
@arnold_m persoonlijk vind ik de foto's van de kikkers niet Zo spannend, ik denk dat hier ook geld; lager is beter.
Hier eentje van mij, ik vind zelf het samenspel van de twee mannetjes zeer leuk

| Olympus OM-D EM10 mk2 | m.Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6EZ | m.Zuiko 40-150mm f/4-5.6 R | m.Zuiko 60mm f/2.8 | 2x Godox v860 | Godox X1 |
@arnold_m: Het is inderdaad een goede tip om lager te gaan. Het is misschien wat onhandig om in het gras te gaan liggen maar het zorgt er wel voor dat je voor- en achtergrond respectievelijk dichterbij en verderweg komen te liggen, waardoor je een mooiere bokeh creëert.
@psyBSD: Netjes, mooie kleuren. Het enige wat ik kan opmerken is dat ik misschien het rechter hert er helemaal op had willen zien.
Afgelopen vakantie ben ik naar Affenberg (een soort van Apenheul zeg maar) geweest. Het mooie daarvan is dat er geen hekken of glas staan. Naast berberapen hadden ze ook een heleboel ooievaars en damherten. Ik vind deze het beste gelukt:
#1

#2

#3

#4

Gewoon een heel grote verzameling snoertjes
Hier nog een plaatje van moeder en kalf:

| Olympus OM-D EM10 mk2 | m.Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6EZ | m.Zuiko 40-150mm f/4-5.6 R | m.Zuiko 60mm f/2.8 | 2x Godox v860 | Godox X1 |
Thanks! Tja, dat hek, da's jammer inderdaad.psyBSD schreef op donderdag 7 september 2017 @ 21:24:
@Compizfox die eerste aap is leuk! Bij de tweede vind ik het jammer dat het hek 'door' zijn hoofd loopt. Het damhert is ook erg mooi' misschien kun je het gras clonen zodat het hert op de voorgrond verdwijnt. De foto van de ooievaar is mooi scherp, alleen jammer van de onrustige achtergrond.
Die ruggen van de herten die 'in de weg' staan had ik daar liever ook niet gehad, maar daar kon ik op dat moment vrij weinig tegen doen. Wegpoetsen (content aware fill) heb ik geprobeerd, maar gaf geen mooi resultaat vanwege de DoF van het gras.
Leuk! Wel veel chromatische aberratie te zijn, heb je geprobeerd om dat te corrigeren?
Gewoon een heel grote verzameling snoertjes
Mogelijk iets misgegaan bij de bewerking / plaatsing, want ik zie 0,0 scherpte bij moeder of kalf.psyBSD schreef op donderdag 7 september 2017 @ 21:24:
Hier nog een plaatje van moeder en kalf:
[afbeelding]mother and calf by Stephan Arts, on Flickr
Inmiddels ben ik erachter dat ik beter de 40-150 kan pakken en croppen tot 400mm, dan hou ik meer details over. Er is in 50 jaar best wat resultaat geboekt op het gebied van lenzen zullen we maar zeggen
| Olympus OM-D EM10 mk2 | m.Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6EZ | m.Zuiko 40-150mm f/4-5.6 R | m.Zuiko 60mm f/2.8 | 2x Godox v860 | Godox X1 |
@psyBSD mooi vogeltje, en mooie watervogels serie, en de herten.
@FabiandJ leuke serie, ik kan mij vinden in de reacties die al gegeven zijn.
@Sj44k13 Mooi gedaan, ik zou -1 stop doen en highlight iets terug gezet hebben.
@arnold_m Nederland kikkerland, (zelf vandaag met die regen) leuk gedaan.
@Compizfox die van de aap zijn mooi gedaan en springen er voor mij uit.
En ik kan het ook niet laten dus een kleine bijdrage aan dit topic:
1

2

3

4

5

6

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Welk foto bedoel je? Alle 3?Montana schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 21:55:
Iedereen bedankt voor de reacties, en ja de tijger is een PS bewerking.
@psyBSD mooi vogeltje, en mooie watervogels serie, en de herten.
@FabiandJ leuke serie, ik kan mij vinden in de reacties die al gegeven zijn.
@Sj44k13 Mooi gedaan, ik zou -1 stop doen en highlight iets terug gezet hebben.
@arnold_m Nederland kikkerland, (zelf vandaag met die regen) leuk gedaan.
@Compizfox die van de aap zijn mooi gedaan en springen er voor mij uit.
En ik kan het ook niet laten dus een kleine bijdrage aan dit topic:
1
[afbeelding]
2
[afbeelding]
3
[afbeelding]
4
[afbeelding]
5
[afbeelding]
6
[afbeelding]
Ik vind jouw gorilla en ringstaart maki het meest geslaagd omdat ze richting de camera kijken. De gorilla heeft een mooie intense blik. Bij de ringstaart maki is helaas de achtergrond wat onrustig.
[ Voor 7% gewijzigd door Cobiwan op 08-09-2017 22:06 ]
Dank je.Sj44k13 schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 22:02:
[...]
Welk foto bedoel je? Alle 3?
Ik vind jouw gorilla en ringstaart maki het meest geslaagd omdat ze richting de camera kijken. De gorilla heeft een mooie intense blik. Bij de ringstaart maki is helaas de achtergrond wat onrustig.
En over jou foto's die van de Panda en leeuw de tijger een heel klein beetje, mocht je in Raw schieten pas je dat zo aan. Kan ook wel met een JPG (zelfs dat kan nog in Camera Raw)
Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
.
Montana schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 22:40:
[...]
Dank je.
En over jou foto's die van de Panda en leeuw de tijger een heel klein beetje, mocht je in Raw schieten pas je dat zo aan. Kan ook wel met een JPG (zelfs dat kan nog in Camera Raw)

Heb zelf nauwelijks ervaring met dieren fotograferen maar deze vond ik zelf wel aardig. Het ging mij met name om de sfeer en vond het contrast met het dier wel mooi.

Ik zat bij mijn foto al op mijn limiet van 300mm (600mm 35mm equiv.) zoom helaas. Maar ik vind dit ook wel iets hebben. Want het was ook echt een klein dier. Dus om dan een deel van zo'n grote boomstam mee te nemen pakt de beperking van de zoom toch goed uit i.m.o.
Meet Kevin “ The master of hypnose”

(uit mijn: Dark Animal Portraits serie)
Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
En dit topic had inderdaad wel een schop nodig, ben zelf ook niet meer op pad geweest helaas, maar hoop volgende maand weer wat Afrikaans wild voor de lens te krijgen ... kan ik in december dit topic weer updaten
@Montana die zwarte koppen serie is heel gaaf, dat wil ik ook nog wel eens proberen. Je ziet bij foto 3 en 4 dat het een enorm verschil maakt qua impact (voor mij tenminste). Erg geslaagd.
@Fleximex eens met MattiB dat hij nog beter kan, kan je hem niet verder croppen, dan valt een stuk van de afleiding van het beeld en is de vos duidelijker het onderwerp.
@MattiB De rustige tonen bevallen heel goed, jammer van de kabels. Ook vind ik dat er wat teveel donker in de voorgrond zit. misschien nog wat oplichten of croppen?
Ik heb er zelf ook nog een paar waarvan ik wel benieuwd ben naar jullie mening. De leeuw is helaas op hoge iso met ruis, toch een beperking van de canon M, maar wel mooie kleuren. Jammer van de vliegen bij de koeien, dat vinden ze zelf ongetwijfeld ook.




12 Augustus 2026 weer proberen

[ Voor 70% gewijzigd door PowerUp op 05-11-2017 12:01 . Reden: teruggeschaald naar 800px breed ]
@E-clips Weet niet of het echt de bedoeling is hele series te plaatsen hier.... maar mooi zijn ze in ieder geval wel. Foto 1 heeft heerlijk contrast tussen de koeien en het water. Ik zou misschien wat incroppen. De lucht/horizon eraf en de koeien iets groter maakt hem nog sterker denk ik. 2 vind ik de minste. 3 is daarentegen weer geweldig. En 4 is ook super. Daar eventueel de onderkant is croppen zodat die opening onder de pauw weg is en het 1 groot verenfeest wordt.
@Baelrog Heerlijk silhouette plaat. Alleen die ene flare even wegclonen ;-)
Zelf net heel veel geluk gehad. Was rondje aan het lopen op het strand van Petten maar het weer zat niet heel erg mee (lees: saaie lucht). Evengoed wel wat aardige platen geschoten maar niks fantastisch. Maar toen ik terug liep naar de auto kwam er ineens een zeehond uit het water gehopt en die ging er eens lekker voor liggen. Zo zie je maar: je weet nooit wat je krijgt. Gewoon op pad gaan en de camera in de aanslag houden....

Flickr | Photography 101: Skills > Patience > Gear
Potverdikke wat een heerlijke foto!sys64738 schreef op vrijdag 3 november 2017 @ 14:02:
@Baelrog Heerlijk silhouette plaat. Alleen die ene flare even wegclonen ;-)
Haha ja heb nog niks aan de foto veranderd.
Zelf net heel veel geluk gehad. Was rondje aan het lopen op het strand van Petten maar het weer zat niet heel erg mee (lees: saaie lucht). Evengoed wel wat aardige platen geschoten maar niks fantastisch. Maar toen ik terug liep naar de auto kwam er ineens een zeehond uit het water gehopt en die ging er eens lekker voor liggen. Zo zie je maar: je weet nooit wat je krijgt. Gewoon op pad gaan en de camera in de aanslag houden....
12 Augustus 2026 weer proberen
@E-clips Waauw die Paauw!
@sys64738 Ik ga elke keer stuk als ik zijn gezicht zie XD
Afgelopen week in Kruger, Zuid-Afrika rondgereden:

www.instagram.com/thomas.bartelds
Jammer dat het contrast onoverbrugbaar lijkt, van uitgebeten lucht tot absoluut zwart tussen de slagtanden. Met name dat laatste is zonde. Misschien is er lokaal nog wat op te halen?TQAirstrike schreef op dinsdag 7 november 2017 @ 15:47:
Afgelopen week in Kruger, Zuid-Afrika rondgereden
Verder zie je maar weer, dat je van een enorm teleobjectief op safari soms meer last dan gemak kan hebben. 200mm is hier eigenlijk net teveel, zo lijkt het, omdat een stukje van de slurf buiten beeld valt.
Lol, bedankt voor je feedback. het is persoonlijk een van mijn favourite photos van mijn Kruger trip, ik heb genoeg foto's waar alle technische aspecten wel wel kloppen (Belichting, Compositie etc) maar ik vind deze foto en de edit juist meer gevoel geven aan de foto.Toff schreef op dinsdag 7 november 2017 @ 20:19:
[...]
Jammer dat het contrast onoverbrugbaar lijkt, van uitgebeten lucht tot absoluut zwart tussen de slagtanden. Met name dat laatste is zonde. Misschien is er lokaal nog wat op te halen?
Verder zie je maar weer, dat je van een enorm teleobjectief op safari soms meer last dan gemak kan hebben. 200mm is hier eigenlijk net teveel, zo lijkt het, omdat een stukje van de slurf buiten beeld valt.
Over de lens ik had 5 lenzen mee op reis (11-20mm, 35 mm 24-70mm, 70-200mm 200-500mm) ik heb 95% van de gevallen mijn 200-500 gebruikt omdat als de dieren dichtbij zijn je juist mooie close ups kan maken en echt op de details kan in gaan. Waar je bij de andere objectieven alleen maar meer van die droge lelijke bosjes krijgt.
www.instagram.com/thomas.bartelds
Je eigen gevoel staat natuurlijk voorop bij jouw foto's en daar wil ik niets van afdoen, maar wanneer je in dit topic een foto plaatst, ga ik ervan uit dat je eerlijk en opbouwend commentaar verwacht, ook over de technische aspecten. Jouw gevoel komt bij mij niet over, vanaf de foto.TQAirstrike schreef op woensdag 8 november 2017 @ 05:41:
[...]
Lol, bedankt voor je feedback. het is persoonlijk een van mijn favourite photos van mijn Kruger trip, ik heb genoeg foto's waar alle technische aspecten wel wel kloppen (Belichting, Compositie etc) maar ik vind deze foto en de edit juist meer gevoel geven aan de foto.
Over de lens ik had 5 lenzen mee op reis (11-20mm, 35 mm 24-70mm, 70-200mm 200-500mm) ik heb 95% van de gevallen mijn 200-500 gebruikt omdat als de dieren dichtbij zijn je juist mooie close ups kan maken en echt op de details kan in gaan. Waar je bij de andere objectieven alleen maar meer van die droge lelijke bosjes krijgt.
Aangezien je deze foto hebt gemaakt op 200mm, had je evengoed je 70-200mm kunnen gebruiken, die waarschijnlijk lichtsterker en mogelijk ook technisch beter is. Dan had je een heel klein beetje kunnen uitzoomen om de slurf er geheel op te krijgen, om mij tevreden te stellen
Ieder zijn smaak natuurlijk. Jij houdt van "mooie close ups" en daar is niets op tegen, maar zelf zou ik daarvoor eerder naar een dierentuin gaan. Op safari (zelf nooit geweest overigens) zou ik eerder voor meer omgeving gaan. Ik zie op je Flickr juist erg veel landschappen, dus je begrijpt waarschijnlijk wel wat ik bedoel.
@E-clips een sfeervolle serie, de laatste 2 doen het voor mij
@Baelrog Heel mooi
@sys64738 Mooie plaat, er zit alles in wat we denken van deze dieren
@TQAirstrike een spannende foto
Tijd voor een tegenhanger van mijn "Dark Animal Portraits"
Een eerste opzet voor "White Animal Portraits"
Your Highness The White Lioness

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Leuk idee en zeker goed om te zien dat je niet vast blijft zitten in een bepaald patroon.Montana schreef op vrijdag 10 november 2017 @ 10:28:
Tijd voor een tegenhanger van mijn "Dark Animal Portraits"
Een eerste opzet voor "White Animal Portraits"
Your Highness The White Lioness
Zelf moet ik nog even wennen, bij deze foto. Het zal wel niet zo zijn, maar het geeft bij mij de indruk dat hier met selectieve kleur gewerkt is, waar ik nooit een voorstander van ben geweest.
Vooral doorgaan!
Verwijderd
@TQAirstrike Misschien net te krap gekaderd, maar hij komt wel lekker het beeld in. Compositie is fijn.
@Montana Wel tof. Ben benieuwd hoe het uitpakt met 'donkere' dieren!
Mijn camera heeft zo'n beetje 5 maanden in de kast gelegen. Hoogste tijd om weer eens op pad te gaan. Vanmiddag bij Schiphol de woestijntapuit wezen fotograferen.

Indrukwekkend. Vraag me wel af dat als ik het teveel zou zien....of het me blijft boeien...vooralsnog wel

@Verwijderd 5 Maanden in de kast....je bent het dan niet verleerd
Nice!
Zelf rondje Blijdorp gedaan maandag.
Veel regen, maar extra leuk. Weinig publiek en dieren vinden je interessanter dan normaal!
Aanrader!
Een paar die ik wel leuk vindt:



Bij deze moest ik wel eerst erg lachen toen ik de vis zelf zag


Instagram | Flickr | Nikon D500 -> Sigma Art 18-35MM F/1.8 | NIKKOR AF-S 50MM F/1.8G | TAMRON 70-200MM G2 F2.8 | TAMRON 150-600MM G2 F/5-6.3
Strikt mijn persoonlijke beleving natuurlijk, maar ze komen een beetje saai op mij over. Op de kwal na zijn ze allemaal nogal centraal genomen. Misschien is het dat? Ik kan er niet echt een vinger op leggen en misschien leg ik de lat voor dierenfoto's wel te hoog. Nogmaals, het zijn prima foto's.
Deze is wat minder centraal...maar heb zelf er minder gevoel bij....buiten dat de pup wel grappig was en achter me aan huppelde


Instagram | Flickr | Nikon D500 -> Sigma Art 18-35MM F/1.8 | NIKKOR AF-S 50MM F/1.8G | TAMRON 70-200MM G2 F2.8 | TAMRON 150-600MM G2 F/5-6.3
Hier moet ik je helaas gelijk geven. Die laatste is inderdaad minder. Er "dierentuinerig" kwa standpunt, zo vanbovenaf, en zelfs een stuk gaas in beeld... Ook de kleur lijkt een beetje blauw/paars? Volgende keer beter.Weerz schreef op zaterdag 2 december 2017 @ 13:46:
Deze is wat minder centraal...maar heb zelf er minder gevoel bij....buiten dat de pup wel grappig was en achter me aan huppelde
@Weerz Dank je wel. De middelste 2 foto zijn je beste. De eerste kan je meer mee doen. Beetje mee spelen en de grijswaarden iets omhoog etc. Je laatste losse foto, die is het niet. Maar dat gaf je al een beetje aan.
Nog een paar van mij, het is niet iedereen zijn ding. Maar het is gewoon leuk om te doen.
1)
Een re-edit foto uit 2016 gemaakt met de X-T1, tjonge wat was dat al een camera.
Titel: De rechter

2)
X-T2
Titel: De koning

3) X-T2

4) X-T2

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Flickr | Photography 101: Skills > Patience > Gear

Flickr | Photography 101: Skills > Patience > Gear
@sys64738 Mooi scherpe plaat, denk wel dat het effect beter was als de achterste vogel iets meer in focus was om het verhaal te maken. Nu leid hij wat af.
Zelf op deze winterse dag ook maar eens wat met de foto's bezig. Laatste vakantie wat meer gefocust op de kleinere dieren en dan kom je best interessant spul tegen (al was de varaan alsnog ruim een meter





[ Voor 55% gewijzigd door Speedy op 10-12-2017 15:04 ]
@Speedy Duidelijk nr3 voor mij met blauw. Vette plaat met die kleuren.
Niet de beste foto van me, maar wel grappig(vindt ik dan)
"Let's Play Find It" met ze


by Weers Photography
Instagram | Flickr | Nikon D500 -> Sigma Art 18-35MM F/1.8 | NIKKOR AF-S 50MM F/1.8G | TAMRON 70-200MM G2 F2.8 | TAMRON 150-600MM G2 F/5-6.3
Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar
@Deathchant Ook bedankt!
@sys64738 mooie foto, en het plaatsen hier van foto's daarbij gaat het toch vooral om het plezier van het maken en het kijken naar de foto's van ons allemaal. Dus hou je niet in.
@Speedy Hele mooie serie, de laatste drie zijn voor mij de mooiste, en dat blauwe echt mooi.
En over mijn witte foto's dat klopt ook wel een beetje, in de zwarte foto's kan je meer doen. De witte zijn ook veel moeilijker te maken.
@weerz, grappig zeker wel. Echter de foto oogt heel onrustig, de scherpte is er wel maar de achtergrond maakt het voor mij onrustig. Voor mij gevoel is het net of de kleuren iets verschoven zijn. Dat is niet zo en komt waarschijnlijk door de tinten groen.
Nog een paar van mij ( mag wel toch?)




Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Verwijderd
Tayari in de Apenheul? Ik ben niet echt een fan van dat zwart of wit rond je onderwerp shoppen.
This footer is intentionally left blank
Gisteren de eerste foto's genomen met ons eerste DSLR toestel, een beetje een romantisch kiekje van ons lijdend voorwerp, ze vond de geluidjes maar een beetje eng

Beetje donker en ik had haar net iets meer naar links willen hebben, maar ik krijg denk ik nog kansen genoeg. Ben nog teveel met de camera bezig om echt naar de compositie en dergelijke te kijken, maar dat zal vast goedkomen.
Goeie tip voor dat vlekje rechtsboven! Dat is typisch iets wat ik zelf nog niet eens opgemerkt had.
Hele lange weg te gaan, absoluut
Had ik bij een andere foto ook, aanvankelijk vond ik hem leuk... Tot ik vanochtend weer keek en iets op de achtergrond me stoorde, achteraf he..
[ Voor 26% gewijzigd door Schuey op 31-12-2017 14:25 ]


Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount

Artis' Caesar op zijn oude dag, 19 jaar. Helaas takelt hij al aardig af qua nieren etc. Zijn gebit is nog aardig op 1 tand bovenin links na dan.
This footer is intentionally left blank
@Fleximex Leuk idee maar het doet het toch niet voor me. Vind de lucht niet mooi genoeg voor een silhouette.
@Montana Ze blijven mooi.... ook in 2018 ;-)
@ajhaverkamp Erg mooi beest (ondanks zijn leeftijd). Helaas zijn dierenfoto's met menselijke constructie/bouwwerken er op niet echt mijn ding.
Zelf net mijn eerste fototripje van 2018 gedaan. Ging eigenlijk voor een Long Exposure naar het strand maar eenmaal aangekomen was de lucht grotendeels blauw en niet echt geschikt voor mooie LE plaat. Gelukkig prikte de zon beetje door de wolken en stond er aan de horizon erg mooie wolkenpartijen. Dus ik heb me evengoed prima vermaakt. Dis 1 van de eerste die ik door Lightroom heb gehaald:

Flickr | Photography 101: Skills > Patience > Gear
Ik denk dat Arjan hem niet even mee mocht nemen naar het strand.sys64738 schreef op zaterdag 6 januari 2018 @ 18:46:
@ajhaverkamp Erg mooi beest (ondanks zijn leeftijd). Helaas zijn dierenfoto's met menselijke constructie/bouwwerken er op niet echt mijn ding.
Als dit je eerste foto is met je eerste dSLR, dan denk ik dat je er wel gaat komen. Technisch is er wellicht wel wat op aan te merken, maar dit is niet de makkelijkste foto om te maken. Denk dat je veel plezier gaat krijgen van je dSLR.Schuey schreef op zondag 31 december 2017 @ 10:40:
Gisteren de eerste foto's genomen met ons eerste DSLR toestel, een beetje een romantisch kiekje van ons lijdend voorwerp, ze vond de geluidjes maar een beetje eng
Vergelijk je werk niet meteen met die van hele goede fotografen. Ik volg de nodige YouTube channels, waarbij landschapsfotografen de mooiste foto's maken. Daarbij vallen mijn foto's in het niet, maar ik hoop altijd nog die topfoto te schieten. En eerlijk gezegd wordt het steeds iets beter. Vooral lol in houden...
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.
Dit soort topics, youtube video's, vind ik wel interessant om te blijven volgen om de zoveel tijd. Een professionele fotograaf zie ik mezelf niet worden, maar ik vind het leuk om iets te leren en daar beter in te worden. Zoals in dit topic, wat vinden mensen mooi of minder mooi aan een plaat, en hoe je dat dan mee kunt nemen bij je volgende keer dat je de camera vast hebt. Noem het inspiratie of kennisvergaring
@BugBoy Inderdaad. Veel naar andere kijken om te leren, niet om te vergelijken. Wat wel mooi is om te doen is jezelf vergelijken met jezelf van een jaar terug. Dan zie je pas hoeveel je zelf vooruit gegaan bent. Laatst weer eens door mijn catalog van 2015 en 2016 gebladerd in Lightroom en het is bijna lachwekkend wat ik toen schoot (en ook nog eens 4 of zelfs 5 sterren durfde te geven
Flickr | Photography 101: Skills > Patience > Gear
Bij het Rare Breeds Centre in Kent Engeland:

Sony A7III | Sony a6300 | Sony ZV-E1 | 12 2.0 | 21 1.4 | 24 1.4 | 35 2.8 | 50 1.4 | 135 1.8 | 16-28 2.8 | 16-70 4 | 28-75 2.8 | 70-200 2.8 II |
@CasGas De Big Owl is wel apart, zo in dat bruinige/koffiekleurige licht. Alleen die diagonale hoek (rechtsboven) zou ik weggehaald hebben (clone en/of content-aware fill).
Rechts onderin zie ik wat verticale banding(?)
Ik zie in de weerspiegeling van z'n oog, dat de opname binnen, in een overdekte ruimte (?) is gemaakt. Wel jammer van de erg beperkte DOF. Alleen dat ene oog met wat haartjes eromheen is scherp.
Hier een oudje uit 2007 (Nikon D200), waarvan ik nog steeds niet weet welke vogel het nou precies is? Een struisvogel, een emoe, o.i.d? Iemand?

Bird01 by Erik Haak, on Flickr
en ja, ook hier had ik wat meer DOF moeten hebben, zodat z'n hele snavel scherp afgebeeld zou zijn.
Nandoeehtweak schreef op zondag 28 januari 2018 @ 10:02:
Hier een oudje uit 2007 (Nikon D200), waarvan ik nog steeds niet weet welke vogel het nou precies is? Een struisvogel, een emoe, o.i.d? Iemand?
This footer is intentionally left blank
Op een gegeven moment maakte ik wat vriendjes en gingen we elkaar achterna waarna ik ze toch weer kwijtraakte... Het was moeilijk want het werd behoorlijk bewolkt en die rakkers bleven op een flinke afstand.
Het trok ook nog eens helemaal dicht, ik had best weinig licht, zelfs zonder bladeren was het goed donker in vergelijking met buiten het bos.
Ik heb 85 foto's gemaakt, deze was net de moeite waard vond ik
Tevens de eerste keer met de camera buiten geweest, leuk om te doen, en lekker een frisse neus gehaald!

Ik ga zeker nog terug als er meer licht is, en ik vroeg me altijd af waarom mensen een monopod meezeulen. Nu weet ik het
[ Voor 8% gewijzigd door Schuey op 11-02-2018 14:04 ]
@Schuey De foto oogt mij nog flets en rommelig, omdat er takken voor het beest langs gaan en dat die eigenlijk opgaat qua kleuren in de natuur, dit hoort erbij, maar er iets meer uitspringen had de foto goed gedaan.
Gister nog even geprobeerd de hond op de foto te zetten, met onderstaande als resultaat. Enige jammer vind ik zelf dat die net niet scherp op de ogen is, maar in mijn defense, onze hond is een echte stuiterbal en stil zitten weet die nog niet helemaal goed te doen, maar goed, hij is dan ook pas 17 weken oud

Sony A7III | Sony a6300 | Sony ZV-E1 | 12 2.0 | 21 1.4 | 24 1.4 | 35 2.8 | 50 1.4 | 135 1.8 | 16-28 2.8 | 16-70 4 | 28-75 2.8 | 70-200 2.8 II |
Oh, je bedoelt dit:CasGas schreef op zondag 11 februari 2018 @ 19:33:
@ehtweak hij mocht net een tikkie scherper zijn inderdaad Ik denk trouwens dat de Nandoe er beter op had gestaan als die jou ook had aangekeken, of dat je er meer van had kunnen zien van de ogen..

Bird02 by Erik Haak, on Flickr
@ehtweak Leuke close-up, alleen imo wat jammer dat die vogel wat naar beneden kijkt en de vogel en achtergrond redelijk in dezelfde kleur-range zitten, waardoor ik het wat saai vind ogen.
Laatst is het, met wat geduld en geluk, gelukt om één van de halsbandparkieten die mijn balkon bezoeken te fotograferen. Meestal maken ze rechtsomkeert als ze mij zien staan wachten maar dit vrouwtje besloot toch maar te eten en wat te poseren. Het was eind van de middag, dus het licht was niet echt optimaal.

Hoezo, ik zit je raar aan te kijken? Zo kijk ik altijd! Slijpen is niet nodig, ik prefereer de botte bijl.
Vind ik ook, zijn natuurlijke schutkleuren werken verdomde goed. Ik hoop er nog een keer eentje tegen een blauwe of lichte lucht, of groen te kunnen fotograferen. Ik heb hier al iets aan de vibrance getrokken zelfs. Als ik meer ging doen vond ik groene en paarse dingetjes in zijn vacht dus heb ik het zo gelatenCasGas schreef op zondag 11 februari 2018 @ 19:33:
@Schuey De foto oogt mij nog flets en rommelig, omdat er takken voor het beest langs gaan en dat die eigenlijk opgaat qua kleuren in de natuur, dit hoort erbij, maar er iets meer uitspringen had de foto goed gedaan.
Ik ga proberen nog een keer een betere foto te maken, gevalletje, challenge accepted. Was best leuk en uitdagend om ze er uberhaupt op te krijgen. Genoeg ruimte voor verbetering en een mooie kans om lekker te gaan rondbanjeren daar in de toekomst!
Eerder deze week las ik iemand die niet zoveel zin had vroeg uit bed te gaan voor een foto. Gewoon doen! Je hebt heel de boel voor jezelf, komt niemand tegen, je hebt toch het shot, en je hebt nog wat aan de je dag! Juist jouw post, van wie die ook was, motiveerde mij erop te gaan. Lekker joh.
Vind het zwart/wit in de foto kostelijk van het hondje, mooie kijkers erop!
Voor wat het waard is had ik hem misschien zelf links en boven meer ademruimte gegeven, aan
de onderkant vind ik teveel ruimte in het zwarte van de bank(?) verdwijnen. Maar ik ben benieuwd hoe andere mensen daar naar kijken, omdat ik zelf nog van al jullie foto's en feedback aan het leren ben.
[ Voor 27% gewijzigd door Schuey op 12-02-2018 09:26 ]
@sys64738 mooie foto, mooi dat stukje licht in het midden
@CasGas Mooi op het oog, verder voor mij iets te wazig
@ehtweak grappig
@Schuey Met de andere opmerkingen eens
@CasGas Foto van de hond, leuk gedaan. Mooie sfeer neer gezet (blijft lastig)
@FooLsKi Mooie poging ,misschien iets te wazig en iets te flets, maar een mooie poging
Een klein verhaal over het eten van een wel een hele scherpe uit!
(acteur en en locatie in de Apenheul)
1

2

3

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
@ehtweak Ik heb het idee dat de Nandoe net onder de camera kijkt. Als hij iets meer omhoog had gekeken, of als jij iets lager had gezeten was hij denk ik beter uitgepakt.
@FooLsKi Door de achtergrond lijkt het net of je de vogel in een kooi hebt gefotografeerd. Als het je de volgende keer dat ze langskomt lukt om haar op je balkon te fotograveren met het uitzicht op de achtergrond heb je volgens mij een hele leuk plaat.
@Montana De serie vertelt een leuk verhaal, de foto's zijn mooi scherp, en door de uitsnede zit je er boven op. Goed gelukt!
Vorige week in Burgers' Zoo geweest. Het was er lekker rustig en we hadden mazzel dat de leeuwen net voor onze neus gevoerd werden.

Lion Burgers' Zoo by Thy..., on Flickr
Dank je wel en nee, wel de laatste foto, ik zal de hele serie eens overzetten naar "Dark Animal Portraits"cedras schreef op maandag 26 februari 2018 @ 18:17:
@Thy... Volgende keer graag die grassprietjes wegknippen.
@Montana Die eerste foto, heb je die ook met je befaamde zwarte achtergrond? De uitdrukking is fantastisch.

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Hehe, het hele protocol wat de verzorgers moesten volgen om het voer in het verblijf te leggen doet mij vermoeden dat de leeuwin het niet heel erg op prijs zou stellen als ik even naast haar een takje weg kwam knippen.cedras schreef op maandag 26 februari 2018 @ 18:17:
@Thy... Volgende keer graag die grassprietjes wegknippen.
@Montana Die eerste foto, heb je die ook met je befaamde zwarte achtergrond? De uitdrukking is fantastisch.
Wel leuk om te zien. Eerste hek ging open, met de auto de sluis in. Eerste hek dicht. Aparte kooi open, leeuwen erin (die weten precies wat er gaat gebeuren en dat ze een beloning krijgen), aparte kooi dicht. Tweede hek open, twee verzorgers met de auto naar binnen terwijl een derde de leeuwen in de gaten houdt. Met de auto op diverse plekken vlees neerleggen, maar niet te ver van de auto lopen. Terug door het hek, hek dicht en toen de kleine kooi weer open waarna de leeuwen eruit sprinten.
Ik heb het al een paar keer gezien, maar hoe maak/bewerk je zo'n foto eigenlijk?
Verwijderd
@Thy... Ik heb het idee dat de kleuren iets te veel zijn opgetrokken
Zelf in het Amsterdamse Waterleidingduin tegen een vos aangelopen. Is bijna niet te missen daar. Hoewel ik hier misschien al een keer of 10 geweest ben, pas de eerste keer voor de lens. Let teveel op vogels denk ik

O.a. met grijze en zwarte lagen, het is een zelf ontwikkelde workflow in PS.bReChThOu schreef op woensdag 28 februari 2018 @ 12:49:
[...]
Ik heb het al een paar keer gezien, maar hoe maak/bewerk je zo'n foto eigenlijk?
Het komt er in grote lijnen hier op neer, dat je weg haalt wat je wilt laten zien.
Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Groene boom phyton en marmeranolis
1

2

3

4

5

Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
Ik ben niet zo'n expert in macro fotografie, maar had je zo'n grote f-waardes nodig voor genoeg scherptediepte op de dieren? Ongelooflijk eigenlijk dat bij foto 4 je een diafragma van f/11 nodig had en bij foto 1 een diafragma van f/13 om de juiste scherptediepte te hebben.
Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar
Dank je,Deathchant schreef op vrijdag 16 maart 2018 @ 16:38:
Zeer fijne foto's om naar te kijken. Rustig, kleurrijk en interessante composities. In RAW geschoten of heb je Velvia gebruikt?
Ik ben niet zo'n expert in macro fotografie, maar had je zo'n grote f-waardes nodig voor genoeg scherptediepte op de dieren? Ongelooflijk eigenlijk dat bij foto 4 je een diafragma van f/11 nodig had en bij foto 1 een diafragma van f/13 om de juiste scherptediepte te hebben.
Foto 1 en f13, reden is donker hokje en door smerig glas
Foto 4 en f11, afstand 5 cm en met extra de teleconverter XF1.4x er op. Maar ik wilde de anolis er in het hele plaatje er mooi scherp op hebben.
Los van dat alles, heb ik meerder f waardes geprobeerd en via Raw de mooiste gebruikt. En uiteindelijk gaat het daarom.
Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
@Verwijderd Mooi beest, is het echt zo gemakkelijk om een vos daar tegen het lijf te lopen? Stoor mij niet zo aan het feit dat het te krap gekaderd zou zijn, enkel jammer dat de focus net niet helemaal goed op het oogje ligt.
@Montana Het is al eerder gezegd maar de uitdrukking van de gorilla op de toegift is briljant, alsof hij net een grapje heeft verteld. Het komt met de zwarte achtergrond ook een stuk beter uit de verf.
Afgelopen maand een weekje naar het Kruger Park geweest in Zuid-Afrika, hier is het momenteel de natte periode dus de hele savanne staat in bloei. De dieren hebben genoeg te eten en te drinken dus zien de vachten er prachtig uit. Deze leeuw vonden we diep in de bosje verscholen, opzoek naar schaduw voor de brandende zon. Door de bosje hield hij ons nauwlettend in de gaten:

F4.0 iso1000 1/320 @420mm
Verwijderd
Dit is voor mij een bevreemdende foto, het beest lijkt wel opgezet op de een of andere manier.Verwijderd schreef op woensdag 28 februari 2018 @ 20:30:
@Montana Altijd fijn om je platen/bewerking te zien. Maar ook de kleuren varianten doen het goed.
@Thy... Ik heb het idee dat de kleuren iets te veel zijn opgetrokken
Zelf in het Amsterdamse Waterleidingduin tegen een vos aangelopen. Is bijna niet te missen daar. Hoewel ik hier misschien al een keer of 10 geweest ben, pas de eerste keer voor de lens. Let teveel op vogels denk ikWel iets te dichtbij voor de 500mm lens...
[afbeelding]
Daarmee wil ik zeker niet afdoen aan de kwaliteit van de foto, daar heb ik niets op aan te merken.
Erg mooie serie. Helemaal mijn smaak ben fan van erg veel kleur en zeker als het er zo uitspringt.
ik vind alleen wel nummer 5 de mindere van de serie. omdat deze ten opzichte van de rest toch iets fletser overkomt.
@Brilsmurfffje
Mooie foto alleen had ik graag de leeuw er nog iets meer willen uit zien springen. Ook al blijft de foto op deze manier erg spannend.
Ikzelf ben de afgelopen 2 weken weg even weggeweest naar de amsterdamse waterleiding duinen, en naar artis. In Artis niet zo veel kunnen doen omdat er een klein druk neefje mee was.
En in de waterleiding duren achter gekomen dat max 240mm erg kort is. voor daar wil ik eens de 100-400 van sony lenen.
Hierbij 2 foto's
1
2
1ste foto erg mooi, prachtig bewerkt met de kleur op de zwart-wit achtergrond.
2de foto ook mooi, een natuurlijke opname die goed tot zijn recht komt
Zelf ben ik mijn nieuwe 1ste primelens wezen uittesten, de 50mm f1.8 op de sony a6000

[ Voor 15% gewijzigd door FrnkKrs op 26-03-2018 20:50 ]
@Montana Weer het gebruikelijk super hoge nivo. Man, wat een platen weer. 4 vind ik het mooiste vanwege de details en de patronen. Maar de rest is ook zeer fijn om naar te kijken.
@Brilsmurfffje Ik snap je bedoeling maar voor mij is het hem niet. De bladeren zijn te licht en trekken veel te veel aandacht en had toch ook wel iets meer leeuw willen zien.
@Robbie521 De eerste is neit zo aan mij besteed. Doe mij de 2e maar. Zoals je al aangeeft: meer millimeters waren welkom geweest. Plaat zou nog fraaier zijn als het hertje er wat groter op stond.
@FrnkKrs Wat vind je zelf van de foto die je gepost hebt? Serieus, kijk eens goed naar de foto en noem 3 verbeterpunten op.... ik weet zeker dat jij met een A6000 en een mooie 50mm 1.8 in je handen veel betere foto's kunt maken van deze mooie hond.
Praatjes vullen geen gaatjes dus ook nog eentje van mij. Paar weken geleden naar de duinen geweest op zoek naar schotse hooglanders (ze hebben een vast stek dus meestal zijn ze vrij snel op te sporen). Het waren er heel veel en ze liepen lekker te grazen. Ruim de tijd om wat platen af te drukken. Deze sprong er voor mij wel uit.

Twister @ Flickr
[ Voor 81% gewijzigd door sys64738 op 26-03-2018 23:25 ]
Flickr | Photography 101: Skills > Patience > Gear
Graag commentaar geven op voorgangers en afbeeldingen verkleinen!