cv8x schreef op woensdag 17 november 2010 @ 13:06:
[...]
Hoe doe je dit als ik vragen mag? Zie mijn eerdere post met dat filmpje... Kwaliteit is slecht en ik vraag me af hoe ik het kan bewerken.
Hoe krijg je dit voor elkaar? Ik heb mijn youtube account gelinkt aan de theater mode van callofduty.com en heb een filmpje gemaakt. Dit filmpje krijg ik alleen onder "mijn favorieten" en met een mindere kwaliteit (PS3).
Edit: Dit is het filmpje wat ik in de theater mode heb gemaakt:
[
video]
Erg slechte kwaliteit... en het lukt me niet om dit filmpje aan mijn youtube account te koppelen.
Wat ik doe is (op PC dus):
Fraps installeren, video recorden op F9 instellen, en dan Full Screen en 25FPS.
Fraps starten voordat ik Black Ops opstart en dan:
- Theater mode openen, dan de game zoeken waar ik een bepaalde kill maakte.
- Als de game gestart is het moment zoeken waar ik de kill maakte.
- Dan op dan moment recorden met R.
- Als ik alles uit die game heb wat ik wil dan druk ik op escape en dan op Upload Segments, dan continue om de segments op te slaan in je File Share.
- Dan terug naar Theater Mode en dan kies je File Share.
- Dan start je het filmpje.
- Druk je als het filmpje 2 seconden bezig is op spatie (pauze) en druk op je vervolgens pijltje naar links (dus helemaal terug naar het begin van het filmpje).
- Dan druk je op F1 (gaat het balkje van de tijd weg).
- Vervolgens druk je op F9 (start opnemen met Fraps) en dan op Spatie zodat het filmpje start, als het filmpje klaar is druk je weer op F9 om het recorden van Fraps te stoppen.
- Het filmpje van Fraps is nogal groot qua filesize (makkelijk 1GB voor 20 seconden ofzo), en naar YouTube is het Max 2GB, dus dat schiet niet op.
Dus dan ga ik het bestandje van Fraps comprimeren met VirtualDub en de XVID MPEG-4 Codec.
Moet je dus eerst wel de Codec installeren, hier te vinden:
X86:
http://dl.dropbox.com/u/2237610/xvid/XviD-1.2.2-x86.exe
X64:
http://dl.dropbox.com/u/2237610/xvid/XviD-1.2.2-x64.exe
Van VirtualDub gebruik ik de standalone (portable):
X86:
http://sourceforge.net/pr...alDub-1.9.10.zip/download
X64:
http://sourceforge.net/pr...1.9.10-AMD64.zip/download
Wat je doet om te comprimeren:
- VirtualDub starten.
- File -> Open video file
- Fraps bestandje selecteren.
- Video -> Compression -> Xvid MPEG-4 Codec -> OK
- File -> Save as AVI..
Dan wordt het filmpje gecomprimeerd.
Aangezien ik zelf nogal veel filmpjes heb meestal heb ik ook even uitgezocht hoe de commandline bij VirtualDub werkt:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
| @echo off
TITLE Compressing video files using VirtualDub
SET WORKDIR=G:\Fraps
SET VD=%WORKDIR%\VD\VirtualDub-1.9.10-AMD64\Veedub64.exe
SET in=%WORKDIR%\Movies\
SET out=%WORKDIR%\Done\
SET vcf=%WORKDIR%\Movies\process.vcf
echo.
echo Compressing..
echo.
%VD% /s %vcf% /b %in% %out% /r /c /x
echo.
EXIT |
(als je dit wilt gebruiken moet je dus wel zelf de locaties aanpassen).
Bovenstaande heb ik opgeslagen als Compress.CMD en staat in mijn Fraps/Movies mapje. Zodra ik dit cmdtje start compressed iets automatisch alle bestanden in het Fraps/Movies mapje en slaat ze op in het mapje Frpas/Done.
process.vcf moet je zelf even aanmaken, is simpel:
- Start virtualdub en laad een filmpje, selecteer vervolgens compression: Xvid MPEG-4 Codec. Nu doe je niet File -> Save as Avi, maar doe je File -> Save processing settings, en dan opslaan als process.vcf en dit bestandje moet je dan in het Movies mapje zetten. (of zelf cmdtje aanpassen).