lieshoutmv schreef op donderdag 07 april 2011 @ 15:29:
Hi,
ik ben na 5 jaar ook wel weer toe aan een nieuw systeem. C&C red alert 3 is niet meer zo leuk :-)... Daarom wil ik graag een future proof systeem samenstellen, waarbij ik mijn syncmaster 2053BW ga houden. Het hele stapeltje spullen mag wel weer een jaar of 4 a 5 meegaan, met hoogstens een keer een wissel van de videokaart.
Kunnen jullie mij wat tips geven om onderstaand systeem te optimaliseren, zowel qua prestaties als qua prijs? Ik wil er eigenlijk voor hetzelfde geld nl. nog een videokaart in gaan stoppen die me in staat stelt de maximale performance op 3D spellen te halen.
Vraag over de kast: hoe zit het met het geluidsniveau? Ik heb deze gekozen aangezien ik vaak een los USB apparaat aanprik en ik het handig vind om daarvoor slots aan de voorkant te hebben.
De SSD zit er puur vanwege de snelheid in. Ik wil makkelijk snel kunnen booten.
Verder gebruik ik het systeem voor wat foto & video editing, maar dat mag niet al teveel naam hebben.
# | Product | Prijs | Subtotaal |
1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 43,- | € 43,- |
1 | Lite-On IHAP122 Zwart | € 20,22 | € 20,22 |
1 | Microsoft Windows 7 Ultimate (NL OEM 64bit) | € 156,50 | € 156,50 |
1 | Antec One Hundred | € 41,47 | € 41,47 |
1 | Intel Core i7 2600K Boxed | € 249,92 | € 249,92 |
1 | XFX PRO650W | € 70,08 | € 70,08 |
1 | OCZ Vertex 3 120GB | € 225,- | € 225,- |
1 | Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 | € 78,35 | € 78,35 |
1 | MSI P67A-GD65 (B3) | € 142,60 | € 142,60 |
Bekijk collectie
Importeer producten | Totaal | € 1.027,14 |
Alvast bedankt!
Je budget is dus ongeveer 1000 euro voor een PC zonder monitor en eventuele andere randapparatuur?
Dan zal je toch een keuze moeten maken voor een andere setup, zeker omdat er in de huidige nog geen videokaart aanwezig is.
Wat bedoel je trouwens met "
een videokaart in gaan stoppen die me in staat stelt de maximale performance op 3D spellen te halen"? Wil je in de toekomst 'echte' 3D spellen gaan spelen (op een 3D scherm (met brilletje)) of bedoel je hier gewone spelletjes mee?
Als je in de (nabije) toekomst gebruik wil gaan maken van 3D gaming zal je nu al een redelijk zware kaart moeten nemen van nVidia. Denk hierbij aan een GTX570 of wellicht de GTX580. Als de wens is om 'ooit, over 3 jaar ofzo' 3D spellen te gaan spelen kan je nu ook echt prima met een iets minder zware kaart, en dan over een aantal jaar een zware kaart kopen voor de 3D games.
Zoals je setup er nu bij staat heb je de helft van je budget al opgebruikt voor de CPU en SSD. Dat is niet reuze slim

.
Voor gamen zou je in principe al terug kunnen naar de i5-2500k. Dit scheelt je al een euro of 80, voor dezelfde performance in games. Het is echter ook mogelijk om voor een AMD systeem te gaan, dat voor games vrijwel dezelfde prestaties levert, voor een eurotje of 100 goedkoper. Dan houd je uiteraard meer geld over voor je videokaart, die bij gamen belangrijker is dan een snellere CPU.
De SSD die je gekozen hebt is een van de beste op de markt, ja. Maar op dat het nu waard is om 1/4 van je budget er aan uit te geven? Dan zijn er opties die meer bang/buck geven. Denk aan de C300 van Corsair, welke ook een prima SSD is, iets mindere prestaties levert (die je over het algemeen niet merkt, tenzij je echt secondes gaat lopen tellen) maar wel 40/50 euro goedkoper is.
AMD systeem:
CPU: pricewatch: AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Mobo: pricewatch: MSI 890FXA-GD65
Algemeen:
SSD: pricewatch: Crucial RealSSD C300 2.5" 128GB
Voeding: pricewatch: Corsair HX750W (toekomst gericht voor zware kaart (of misschien dual-GPU setup) Deze kan ook minder. Bijvoorbeeld de
pricewatch: Corsair Builder CX600
Videokaart:
Nu 3D gamen (heb je ook een 120Hz monitor voor nodig):
pricewatch: Asus ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5
of een GTX580.
Nu gewoon normaal gamen (op 1680*1050):
pricewatch: MSI R6870 Twin Frozr II of de zwaardere
pricewatch: MSI R6950 Twin Frozr II/OC
Die kast heb ik zelf niet zo veel ervaring mee. Misschien dat iemand anders dit weet?
Forums are like a herd of performing elephants with diarrhoea -- massive, difficult to redirect, awe-inspiring, entertaining, and a source of mind-boggling amounts of excrement when you least expect it.