Hi,
De recente release van Starcraft II heeft er voor gezorgd dat ik weer wat regelmatiger aan het gamen ben. Hierdoor overweeg ik toch maar weer eens een videokaart aan te schaffen voor mijn HTPC die ik normaal gesproken eigenlijk enkel voor office-werk gebruik.
Het systeem is redelijk nieuw, en bestaat onder andere uit
- AMD Athlon X2 240E
- Kingston ValueRAM KVR800D2N5/2G
- Asus M4A785-M (on-board ATI HD 4200)
- Antec 350W 80Plus PSU
Alles is in elkaar gezet met oog op stilte en laag stroomverbruik; de in de kast meegeleverde fans zijn bv uitgeschakeld of vervangen voor andere exemplaren. Daarnaast draait mijn monitor native op 1650x1080.
Met de huidige opzet draait mijn systeem idle rond de 35-37 graden (CPU ~20; HD ~30); na een tijdje gamen staat de teller tegen de 50 graden (CPU ~30; HD ~45). Aldus SpeedFan tenminste.
Na het lezen van een aantal reviews overweeg ik een grafische kaart aan te schaffen uit de
ATI HD 5670 serie. Wel met iets gemengde gevoelens, want volgens mij gebruikt die kaart under load meer prik dan mijn hele systeem momenteel bij elkaar..
Ook begrijp ik dat de build quality, naar believen van de fabrikant, nog al eens kan variëren. Andere fans, andere koelelementen, etc Ik herinner met bv een review voor een kaart van Sapphire (wel uit de 5570 serie) die hierdoor flink warmer en luidruchtiger werd.
Ik ben me bewust dat ik voor meer koeling/airflow moet gaan zorgen wanneer ik een videokaart toevoeg. Dit kan zowel van de kaart zelf zijn, maar een andere optie zou bijvoorbeeld de passief gekoelde
Sapphire Ultimate kunnen zijn, met toevoeging van een goede, stille case-fan.
Voor zover ik gezocht heb zijn er eigenlijk enkel reviews te vinden van de ATI HD 5670 chip op het reference-board van AMD. Vergelijking tussen de variaties die de fabrikanten hierop gemaakt hebben (ASUS, Sapphire, Club3D, HIS, etc) lijken er niet te zijn.
Mijn vraag: Ik zoek een stille, koele grafische kaart met een ATI HD 5670 chip. Welke kaart zouden jullie adviseren? En welke koel-oplossing verdient in dit geval de voorkeur? Actief? Of passief met een extra case-fan?
In ieder geval vast dank voor doorlezen van het bovenstaande verhaal!
met excuus voor het eerder verkeerd interpreteren van het VB beleid
Through meditation I program my heart to beat breakbeats and hum basslines on exhalation -Blackalicious || *BetuweKees was AFK; op de fiets richting China en verder