Mar2zz schreef op vrijdag 12 november 2010 @ 08:08:
[...]
Dat ze de Kindle niet testen is logisch. Het is een NL consumentenbond en de Kindle is niet praktisch voor de gemiddelde nederlander. Je moet immers van Amazon boeken aanschaffen of boeken omzetten. Stel dat je een DRM-boek koopt van bol.com dan zit je met je kindle als je niet weet hoe je drm moet verwijderen of om moet zetten naar mobi. De kindle is een topreader maar voor het gemiddelde NL publiek niet handig. die zou daarom laag scoren.
Het argument dat Kindle geen DRM aankan is natuurlijk een beetje overrated, want zoveel DRM beveiligde boeken zijn er gelukkig niet, en in combinatie met Calibre is de Kindle een reader die gewoon alles aankan, al dan niet met een kleine conversie naar .mobi. Je kunt dus ook boeken bij andere leveranciers kopen, mits ze DRM vrij zijn.
Plus dat er natuurlijk zat auteursrechtenvrije boeken op het internet te vinden zijn op bijv . manybooks.net of het Gutenberg project, alleen zijn dat allemaal boeken van vóór 1923, maar een hoop voor iedereen bekende titels en schrijvers.
Sowieso zou iedereen boeken met DRM moeten boycotten, want dit betekent dus letterlijk dat je je uitgelezen boek nooit kunt weggeven aan een vriend of vriendin (gelijk een echt boek of welke andere fysieke drager van media dan ook). Nu is de gebruikte DRM bijna altijd van Adobe, maar de epub standaard is al aan het kijken of er geen alternatieve soorten DRM van andere softwarehuizen (zoals Amazon's eigen DRM) kan worden geiimplementeerd.
Dat betekent dus voor nu DRM ondersteunende readers dus ook firmware upgrades.
Zoals ik al eerder opmerkte, er zit niet zoveel verschil in de uiteindelijke leeservaring/batterijduur. Die schermen lijken allemaal op elkaar. Je gaat voor touch en/of extra verbindingsmogelijkheden en als je dat niet interesseert kun je het beste gewoon kijken waar je goedkoop een reader kunt scoren.
Ik hoop dat je met "alle schermen lijken op elkaar" niet de VizPlex en Pearl schermen op één grote hoop gooit, want readers met een Pearl scherm hebben 50% meer contrast dan de VizPlex readers en benaderen nog veel meer echt papier doordat ze veel witter zijn.
Voor de rest is het wat je zegt, ga je voor een gewoon goede reader met de beste schermtechnologie in E-Ink voor weinig geld (zonder touch) zoals de Kindle 3, die qua prijs door niemand verslagen wordt, of wil je touch en allerlei toeters en bellen extra die aan het uiteindelijk lezen niet echt bijdragen. Over het algemeen kan je stellen dat hoe meer niet leeservaring/bedieningsgemak gerelateerde extra's, des te meer accuverbruik.
Als je de beginpost van dit draadje kijkt, zie je in het zeer complete en actuele overzicht van e-readers ook de Nook staan van B&N, die qua prijs de Kindle 3 op 10$ na aankan, echter die in op een forum dat met name voor de Nederlanderse markt is, totaal niet relevant is omdat je hem, zonder zelf naar de USA te vliegen of hem via een vriend of vriendin daar te laten bestellen en versturen, niet buiten de USA verkrijgbaar is. Toch wordt hij vaak in vergelijkingen met de Kindle als concurrent genoemd.
[
Voor 13% gewijzigd door
Verwijderd op 12-11-2010 11:31
]