Nvidia Ion - Nieuws & Discussie Topic deel 2 |
![]() |
Welkom bij het tweede deel van het topic over het nieuwe Nvidia ION platform! Na het succesvolle deel 1, gestart door Wiethoofd is het nu tijd geworden voor een tweede deel. In dit tweede deel is het de bedoeling om met name ontwikkelingen rondom het platform te volgen en te bespreken. Omdat het Nvidia ION platform zeer geschikt is gebleken voor HTPC toepassingen, zal ik in het nieuwe Themaforum: Mediaspelers forum een topic openen gericht op de HTPC toepassingen van de Nvidia ION, zoals XBMC en MythTV. Alhoewel enige overlap niet te vermijden zal zijn, verzoek ik jullie om alle HTPC gerelateerde vragen in het nog te openen topic te plaatsen.
Ik zal proberen de startpost bij te blijven werken, maar daarvoor heb ik wel jullie input nodig. Voor op- en aanmerkingen of extra informatie voor in de topic start kun je me een Direct Message sturen of het plaatsen in dit topic.
Ik wil nog even speciaal de aandacht vestigen op de site http://www.xbmcfreak.nl/ waar werkelijk een schat aan informatie te vinden is over het ION-platform, XBMC en Linux.
Inhoudsopgave |
[list]• Nvidia Ion • Specificaties • Overzicht verkrijgbare producten • Previews • Reviews • Howto's • Links • Nawoord • Changelog |
Nvidia Ion |
In december 2008 kondigde Nvidia aan om hun chipset, de MCP79 - beter bekend als de nForce 730i - dusdanig aan te passen om ondersteuning te bieden voor de Intel Atom.1 Niet veel later (8 dagen) introduceerde Nvidia het Ion-platform.2 Een klein 'doosje' met een Intel Atom 330, een 1,6GHz dualcore, op een pico ITX bordje dat in combinatie met daarvoor geschikte software en drivers 1080p met zeer weinig CPU-load af kan spelen. Precies 8 dagen later deelt Intel mee de Atom processor niet los te willen verkopen en alleen in combinatie met de eigen chipset te willen verkopen.3 Weer een paar dagen later staat op Fudzilla dat Intel door een communicatiefout verkeerde/onduidelijke informatie heeft uitgegeven en dat de Atom ook los verkocht zal worden,4 waardoor het Ion-platform toch tot leven gekomen is. Ook kondigde Apple aan gebruik te gaan maken van het Ion-platform in hun Apple TV,5 al zou het volgens de geruchten ook de Apple's Mac Mini kunnen betreffen. Hier een video van de CEO van Nvidia op de CES over het Ion-platform: Toestemming nodig voor bekijken van YouTubeOp deze plek staat ingesloten content die van YouTube afkomstig is. Het tonen van deze inhoud kan ertoe leiden dat YouTube persoonlijke gegevens zoals je IP-adres verwerkt en/of cookies op jouw computer of ander apparaat zet. Hiervoor moet je eerst expliciet toestemming geven voor Sociale media. Bekijk op YouTubeNVIDIA Ion Inmiddels is de Nvidia in verschillende gedaanten op de markt te koop. Het platform is 'los' te koop als moederbord (met daarop geïntegreerde Atom processor + Nvidia graphics) maar ook als compleet systeem in de vorm van een nettop. Ondanks het kleine pico ITX formaat valt met de GeForce 9400 M nog wel een beetje te gamen, zo haalt het in 3DMark06 op standaard instellingen 1263 punten, ook ondersteund de IGP Nvidia's CUDA om zo PhysX via de GPU te laten berekenen en ook video's met behulp van Badaboom sneller dan realtime om te zetten.9 In Linux is het perfect mogelijk om HD-materiaal (bijvoorbeeld x264 encoded video in MKV bestanden) zonder processorbelasting te decoderen via de VDPAU technologie. |
Specificaties | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hieronder een lijstje met wat over het algemeen als de specificaties van het Ion-platform gezien worden. Deze kunnen per product uiteraard afwijken.
|
Nawoord |
Voor op- en aanmerkingen of extra informatie voor in de topic start kun je me een Direct Message sturen of het plaatsen in dit topic. |
Changelog | |
• 21-01-2009 | Startpost deel 1 geplaatst. |
• 12-08-2009 | deel 2 geplaatst. Alle credits voor de mooie originele startpost gaan naar Wiethoofd! |
• 26-08-2009 | Aantal updates toegevoegd (reviews, aankondigingen, link naar XBMC-freak) |
[ Voor 8% gewijzigd door Frank Martin op 12-09-2009 09:31 ]