Dank voor jullie comments! Ik heb gisteren nog even met de huidige setup zitten testen, en ik was om eerlijk te zijn blij verrast door de schrijfsnelheid vanuit iMac naar de NAS. Die was namelijk rond de 50MB/s.lier schreef op vrijdag 16 april 2010 @ 09:00:
[...]
Mijn ervaring is juist dat de gigabit routers totaal geen moeite hebben met gigabit snelheden...
Wat je nog zou kunnen proberen is een kabel direct tussen de NAS en de iMac (even vast IP adres invullen voor zover dat nog niet gebeurt is) om vervolgens te spelen met instellingen (jumbo frames). Met jumbo frames kan je een enorme snelheidswinst maken !
Nu twijfel ik dus of het leesverhaal niet aan mijn iMac ligt. Zou het kunnen dat die niet sneller kan schrijven dan de 40MB/s die ik er nu uit krijg?
Hoe kan ik trouwens checken OF de jumbo frames nu werken, op de iMac staat het aan, op de NAS staat het aan, maar hoe weet ik of de router roet in het eten gooit, kan ik dat ergens zien?