Loev schreef op woensdag 27 mei 2009 @ 11:44:
[...]
Kul opmerkingen. Dit spel voelt uitgekleed. Dat merk je niet alleen aan ontbrekende huisdieren, eigen winkels geen vakantie mogelijken maar meer aan het ontbreken van items. Je ziet gewoon dat je keuze mogelijkheden met meubels zeer beperkt is. Het toevoegen van extra functionaliteiten hoort thuis in content patches en uitbreidingen. Maar de basis van The Sims 3 is heel karig.
Zover ik weet kun je in de sims 3 je eigen motiefjes gebruiken op je meubels en je kleding. Dat is al iets wat voor meer variatie zorgt. En wie zegt dat er geen object creator komt alles wat men nu zegt gaat over een gelekte (misschien wel BETA) versie. De mensen die het spel kopen krijgen ook updates, wie weet wat daar nog in zit. Als veel mensen gaan klagen dan heb je kans dat EA een creator aanbiedt.
Maar goed, je hebt voor 2 de uitbreidingen gekocht, waarom zouden ze dat dan
gratis bij leveren in een nieuwe versie? Dan hebben mensen die de uitbreidingen nooit gekocht hebben ook al die dingen gratis. Misschien dat ze je een soort korting kunnen aanbieden bij de uitbreidingen.
Waarom is het nou zo'n groot bezwaar om te betalen voor uitbreidingen? Zo werkt het in het echte leven ook (zie ook opmerking Holoris) als ik bijvoorbeeld voor het borspel catan alle uitbreidingen heb krijg ik ze echt niet gratis als ik het kaartspel koop. En als ik een Wii koop geeft Nintendo me ook niet gratis al mijn oude NES games op de Virtual console kado. Als ik een nieuwe auto koop geeft de dealer me echt geen gratis airco omdat ik in mijn vorige auto ook al airco had zitten (oke, dit is wel een beetje een raar voorbeeld, maar goed).
En als het allemaal te duur wordt laat je het liggen en blijf je je vermaken met 2 (of je wacht tot de expansies goedkoper worden, oudere uitbreidingen koop je nu al voor iets meer dan 10 euro volgens mij). Ik vind het gevoel van een uitgekleed spel
geen reden om het dan maar te downloaden. Sommige mensen willen gewoon voor een dubbeltje op de eerste rij zitten. Als je graag met je Sims 2 expansie packs wil blijven spelen start je toch gewoon de sims 2 op. Daar heb je ze toch voor gekocht en die gaan niet verloren omdat je Sims 3 hebt gekocht.
Waarom wordt er altijd zo geklaagd over deze opzet (vooral bij de Sims). Er zijn tal van spellen waar je moet betalen voor extra content. XBox 360 games zitten er stampvol mee (kijk bv naar Guitar Hero, bij 3 krijg je niet de songs van 2 er gratis bij, maar die kun je wel kopen).
Als het je niet bevalt maak je een statement naar de leverancier en boycot je het spel en ga je iets anders doen.
Verwijderd schreef op woensdag 27 mei 2009 @ 12:03:
[...]
Misschien ben ik iets te verwend met games. Maar ik verwacht dat een gamemaker een zo goed mogelijk en compleet mogelijke game maakt.
En als ik zie dat een gamemaker erg zijn best doet om een vervolg game van functionaliteit en content te strippen zodat ze deze opnieuw kan verkopen, dan scoort deze gamemaker minpunten bij mij.
Het liefste zie ik slechte reviews en slechte mond op mond reclame, slechte verkopen, zodat blijkt dat deze uitmelk strategie niet werkt en er een strategie wijziging komt of dat ze er helemaal mee kappen en het overlaten aan developper die wat minder denkt met hun beurs.
Ze hebben het niet echt gestript volgens mij. Het is gewoon gebaseerd op de basis van 2. Daar zaten ook nog geen reizen en huisdieren in. Ze hebben gewoon de "core" van het spel opnieuw gemaakt en uitgebreid met zaken als "rondlopen door de stad", persoonlijkheden en "skinnable" meubels. Ze hebben de oude meubels er niet uit gestript, maar ze hebben gewoon niet alles overgenomen.
Je bent toch niet verplicht het te kopen. Ik vond vroeger dat men de Fifa serie aan het uitmelken was(ik vond dat je voor alleen speler updates best veel betaalde), dan laat ik dat gewoon liggen. Klaar.
En daarbij komt, compleet en zo goed mogelijk zijn vaak dingen die niet samen gaan in een spel. Dat rekt de development tijd op en dan staan de uitgevers te zeuren. Het is vaak geen afweging van de developer, maar van de uitgevers (en de aandeelhouders van die uitgevers). Ik heb liever een stabiel spel dan een uitgebreid spel wat stampvol met bugs zit.
En zolang iedereen het blijft downloaden zal die slechte reclame niet komen (vergis je ook niet in het gemiddelde publiek van de Sims, die zijn volgens mij al snel tevreden), dan nemen alleen de verkoopcijfers af en moeten ze de sims 4 nog verder "uitkleden". Er is ook nog niets bekend over de uitbreidingen, misschien worden die nu wel goedkoper.
[
Voor 27% gewijzigd door
.Gertjan. op 27-05-2009 12:49
]