Sinds zaterdag ben ik ook flink aan het spelen, en bijna aan het eind (al redelijk wat missies in Blackwater gedaan) en ik moet zeggen: wow, wat een fantastisch spel. Het mooiste is echt de scenery en dan vooral als je soms op een mooi hoog punt komt, je paard laat uitlopen en je uitzicht over de Rio Grande hebt met ondergaande zon. Kippenvel!
Minpuntjes:
- verreweg het meest irritante onderdeel van het spel zijn die filmpjes die afspelen als je een animal skint. De eerste 10x is dat leuk, maar ik wordt daar nu echt helemaal leip van. Waarom kan ik die niet skippen? Of moet ik dan de hele tijd gebruik gaan maken van de glitch door je paard op de animal te zetten en dan te skinnen? Hunten vind ik een van de leukste onderdelen van het spel, omdat het zo generiek is en random, maar de fun (en de wil) van het skinnen is echt weg omdat ik de hele tijd 10 seconden moet wachten per beest. Lekker als je net 10-15 buffalo's hebt afgeknald.

- strangers die een lift willen doen altijd hetzelfde: je van je paard slaan. Waar zijn de gewone lifters?
- waarom kan je andere paarden niet meenemen door ze achter je eigen paard vast te binden? Ik heb al zo vaak 5 paarden (met zadel, geen wilde paarden) moeten laten staan bij een hideout ofzo en daar had Rockstar toch gewoon een onderdeel van kunnen maken door de mogelijkheid toe te voegen paarden te verkopen, bijvoorbeeld bij dezelfde plekken als waar je de paardentem missies hebt.
- waarom kan je niets met de onderdelen die van het skinnen afkomen, anders dan ze verkopen? Ik zou bijvoorbeeld wel een ketting van alle cougar claws willen hebben, of een combo van bear/cougar/bobcat, en dat dat dan een extra beetje hunter status zou opleveren.
- het opzetten van je camp kan niet op alle plekken (niet op de weg, bij een hideout), wat echt irritant is en ook niets toevoegt
- missies die je maar op bepaalde tijd kan beginnen, ook zo'n pointloze feature; ik zet altijd maar de tent op buiten de stad, save de game (= 6 uur later) en ga weer terug; maar dat is toch echt dom? Echt een zinloze omweg die niets toevoegt.
- maar 13 outfits, ik zou veel liever elk onderdeel van John willen aanpassen: boots, jas, hoed etc. Ik ben bijna aan het eind van het spel, maar heb uberhaupt nog maar 2 andere outfits beschikbaar.
Zijn er nog meer mensen die soortgelijke ideeen /ervaringen hebben?
Let wel; ik ben echt heel erg onder de indruk van het spel, en speel het met enorm veel plezier: de beelden, de muziek (omg de muziek!) en dus de sfeer zijn epic. Deze minpunten zijn meer dingen die me opvielen, behalve die skin filmpjes, die moeten echt WEG!
Tot nu toe heb ik het nog als braverd gespeeld, maar als ik klaar ben ga ik nog een keer als outlaw en alles overhoop blazen: bulldozer stylee!