Thematopic: Naamgeving van systemen en accounts

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chratnox
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 29-01 13:23
Thuis niet echt bijzondere namen, ik heb liever overzicht dan allerlei hippe naampjes 8)

<S/W><Taak><Nummer>

S/W staat voor Server of Werkstation
Taak staat voor wat de server primair uitvoert, bijv VMH, MSG, WEB noem maar iets, nummer is 3-cijferig.

Op mijn werk werken we met het volgende systeem:

Per klant een domein, gedeelde services komen in een shared service domein en krijgen ook geen klantnaam mee, maar een reguliere naam. Verder wordt de afkorting van het bedrijf in de naam verwerkt. Je krijgt dan bijv:

S_<bedrnaam>_<taak>_<nummer>

Bijvoorbeeld:

S_<KLT>_WEB_001
S_<KLT>_DCO_001

Daarnaast wordt er ook onderscheid gemaakt tussen laptops en desktops (en vdi's), waardoor daarvoor het volgende bestaat:

W_<bedrnaam>_<nummer>
M_<bedrnaam>_<nummer>
V_<bedrnaam>_<nummer>

De account naamgeving (Pre-Windows 2000 logon name) is <voorletter><tussenvoegsel><achternaam>, we maken echter vooral gebruik van UPN. Deze naam is hetzelfde als het email adres van de gebruiker.

Service accounts worden geprefixed met SA_ en groepen met GS, LS, US of UD, naar gelang het type groep.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koffie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 05:59

Koffie

Koffiebierbrouwer

Braaimeneer

Op werk grossieren wij in Terminal Servers welke de naam PTSE<xx> hebben. PTSE staat voor Primaire Terminal Server. Dus PTSE01, PTSE02 etc.
Verder hebben we dan nog de STSE'e (Secundaire Terminal Server) : STSE01 STSE02 etc.
De PTSE's zijn de daadwerkelijke frontend / desktop servers. De STSE's zijn de machines waar alleen maar PubApps draaien die men vanuit het desktop opstart.
De andere servers zijn redelijk makkelijk naar hun functie met als regel dat daar vrijwel altijd een nummer achter staat.
Redelijk overduidelijke voorbeelden: DC01, DATASERVER01, SQLNODE01 etc.

Thuis probeer ik het vaak bij Sesamstraat te houden 8)7 ERNIE, BERT, TOMMIE, etc.

Zwembad (te koop) - Braaihok (te koop) - Bouwproject -BraaiTV - Funda


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SandStar
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 10-06 08:56

SandStar

DPC-Crew

Zandster

Ik klus in het MKB wel eens bij als systeembeheerder.
Was iemand ooit begonnen met de eerste 3 pc's naar planeten te noemen en ik ben daar vrolijk mee verder gegaan. Niet al te lang daarna moest wikipedia er al aan te pas komen omdat ik door mn planeten heen was en met manen moest beginnen.
(na verloop van tijd begonnen ook die op te raken)

Ben nu van de leuke namen afgestapt; het is leuk als je zelf de enige bent die er mee werkt maar voor de gemiddelde werknemer is het alleen maar irritant als alle servers van die "wazige" namen hebben.
Ik doe nu alleen nog maar aan SRV-** met Desktop-** en Laptop-** met bij de servers een ingevulde omschrijving. Dat snapt iedereen tenminste.

Maar thuis kan ik gelukkig helemaal los. Beetje wazige benamingen maar ik heb al jaren "gamer" namen aan mn systemen gegeven: pr0ner, l4gger, n4der, sw33per, ch34ter etc...
domein is altijd "zoax"... geen idee waar ik dat ooit vandaan heb gehaald. Gamen doe ik trouwens al tijdje niet meer....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BlackWhizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 08-12-2024
Nou, eigenlijk heb ik nog weinig naamgeving. Ik vernoem mijn computers meestal naar. Functie/type en processorfamilie.

{SRV/LAPTOP/HTPC/WS}-{Processorfamilie}.

SRV-Mendocino -> Mijn NAS server
WS-Thunderbird -> PC Ouders
HTPC-Mendocino -> MuziekPC
WS-Presler -> Workstation van mij, voor de rest word die te veel gebruikt door mn zusje omdat ik haar pc nog steeds niet gerepareerd heb :P

Werkgroep noem ik Hobbelt (jup, da's mijn achternaam :P)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HyperBart
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 07:39
En we hebben een nieuwe telg *O*

Cacofonix, de VM die op Obelix draait en die verantwoordelijk is voor de transcoding van mediafiles met TVersity zodat de PS3 deze kan afspelen :7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Razwer
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 04-06 10:39
Bij ons is het een beetje een allergaartje qua namen door diverse overnames.
De yanks willen graag de volgende naamgeving:
bijv: SDCFISAMS01
S = Single (anders C van Cluster)
DC = Domain Controller (functie, anders bijv MB (Mail Bridge) of FP (File and Print) etc.)
FIS = bedrijf, gezien die yanks ook support doen voor bepaalde clients
AMS = Amsterdam, de locatie dus. De bedoeling is airport code maar daar komt niet altijd iets van terecht.
01 = volgnummer. bij elke (re)instal of nieuwe bak nummer eentje omhoog.

ander voorbeeld zijn CMBFISLTC09 dat is bijvoorbeeld een clustered exchange server in het Littlerock (AR) Tech centre van ons.

in europa houden we er een iets andere naamgeving op aan. Bijv. de fileserver hier heet AMSFIL01. De nieuwe file server in polen heet bijvoorbeeld WAWFIL02. lekker simpel.

laptops of desktops zijn AMSACHTERNAAM01 etc.

Newton's 3rd law of motion. Amateur moraalridder.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 226379

Thuis is het ook allemaal geïnspireerd door Griekse mythologie:

Chimaera: monster bestaande uit verschillende dieren. Gebruikt voor de primaire pc (die ook het krachtigst is).

Bellerophon: versloeg het monster Chimaera voor hij zelf aan zijn einde kwam door hoogmoed. Gebruikt voor "test-pc" met allerhande rommel op.

Pegasus: gevleugeld paard. Gebruikt voor immidels stokoude laptop.

Kandidaten voor volgende pc's: Odysseus, Scylla (lekker actueel met Prison Break), Charybdis.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frankivo
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 02-06 13:53
alle servers en desktops (en daarmee ook laptops) zijn bij mij allemaal genoemd naar oud Formule1-wereldkampioenen:

servers: senna, hill
desktops: piquet, rosberg, andretti, moss

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hmail
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 30-05 20:44

Hmail

Doet ook maar wat.

Ik had ooit een hele collectie (rete-oude) pc's, met allemaal modellen-namen, daar is alleen nog de desktop: Nikki (Next Door Nikki) en de server: Tiffany (Tiffany Teen) (beide NSFW :P) van overgebleven.
De eeepc heet gewoon eee iirc. Moet binnenkort nog maar eens gaan denken over die namen.

Hoewel, ik heb het nu eindelijk goed geconfigureerd, straks verkut ik het weer :P

offtopic:
Woeii, ik kick 2 topics met 1 reply :P

[ Voor 7% gewijzigd door Hmail op 06-01-2009 16:03 ]

It might sound as if I have no clue what I'm doing, but I actually have a vague idea.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rimpeldinky
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 08-06 20:12

rimpeldinky

nani?

rimpelbak (workstation (win64))
rimpelfoon (HTC telefoon (WM6.1))
rimpelserver (algemene server (gameserver, vpn en teamspeak (win32))
rimpeldc (DC en speelbakje (win32))
maildinky (mailserver (ubuntu))

rimpel* = windows
*dinky = unix :)

*burp*


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • X-DraGoN
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 11-06 16:47
Naamgeving is altijd zéér simpel gehouden bij mij:

AMD = AMD bak
Mythtv = Linux server / MythTV/ ...

Allemaal zeer inspiratieloos, ik weet het, maar wel duidelijk voor mij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kKaltUu
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 26-04 13:57

kKaltUu

Profesionele Forumtroll

Op het werk gaat de naamgeving als volgt:
<land><stad><functie><nummer>
Met een handvol servers valt dat nog wel te onthouden.
NLROTEXC01 voor de Rotterdamse exchangeserver

Accounts: voornaam.achternaam (achtervoegsels als 1 of 2 kan ook voorkomen bij veel voorkomende namen)
Mail adressen zijn ook zo ingedeeld, voornaam.achternaam@bedrijfsnaam.com

Thuis is het een ander verhaal.
De Noorse mythologie is geweldig voor namen
Server heet Odin
Laptops Hugin en Munin
Desktops heten Byggvir, Yggdrasil, Mjollnir, Sleipnir.
Mijn werkstation heet Thor

Accounts: voornamen van mijn familieleden, sr en jr voor m'n broer en vader die dezelfde naam hebben
Voor mijzelf zijn het mijn initialen, zitten naast elkaar op het toetsenbord en is lekker makkelijk.

Bovenstaande is mijn post. Lees deze aandachtig, dank u wel voor uw medewerking.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maikel
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-06 14:40
Damn, net toen ik dacht de eerste te zijn die de Noorse mythologie gebruikt.... :)

Maar ook hier dus:
DC: Odin, chief god (deze regelt alles)
Firewall: Heimdall, the watchman and guardian
Werk-PC: Thor, god of thunder and battle (zwaarste, beste PC die ik heb)
Vriendins PC: Freyja, goddess of love and sex ( ;) )
Mediacenter: Baldr, god of innocence and beauty
Domein: Asgard.Idavoll, Asgard is the realm of the Gods & the plain of Idavoll is the centre of Asgard
WiFi SSID: Ginnungagap, ("seeming emptiness" or "gaping gap") was a vast chasm that existed before the ordering of the world

Het kost soms wat moeite om passende namen te bedenken.... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elijan9
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 28-05 16:44
Zelf gebruik ik voor mijn systemen twee verschillende schema's voor de Linux en Windows partities (multi-boot, een windows en meerdere Linux distro's), waarbij ik voor Windows meestal de codenaam van de processor gebruik (Barton, Windsor, Samuel). Voor de Linux systemen gebruikte ik tot voor kort Startrek planeten/verschijnselen :X (Viridian, Nimbus, Denobula, Nebula). Een lijst is bijvoorbeeld te vinden op: Wikipedia: List of Star Trek planets.
Nu gebruik ik de "letter" van de meest recente Ubuntu-versie op het moment om een leuke naam te verzinnen (sinds oktober 2008 de "I"), zoals Gremlin, Idefix, Indigo, Isis.

In de tijd dat ik Linux systeembeheerder was, mocht ik van de hogere hand geen interessantere namen gebruiken dan "server02", "linux-ws11", "windows-ws13". (En het IP adres moest dan ook nog overeenkomen met het nummer.)

War is when the young and stupid are tricked by the old and bitter into killing each other. - Niko Bellic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • QuaQu
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 18-08-2021
DynaMikeY schreef op maandag 29 december 2008 @ 22:45:
Mijn thuisnetwerk is het fruitschaal.local domain.
Grappig, ik heb sinds afgelopen jaar ook zo'n soort benaming voor mijn diverse aparaten: groente en fruit. Als het gek klinkt, heeft het de voorkeur, verder wel op alfabet.
  • Server - aardpeer
  • Telefoon - bakbanaan
  • Laptop - courgette
  • Netbook - doperwt
Er gaan in de toekomst nog een paar interessante nam aankomen, pastinaak, handpeer oid _O-

"Ik heb een boel geld uitgegeven aan drank, vrouwen en snelle auto's. De rest heb ik over de balk gesmeten." - George Best


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286523

Ik geef al mijn computers namen uit flora en fauna:
  • bos-pc
  • heide-pc
  • savanne-laptop
  • taiga-server
Enkel mijn gitaar heet Marina, vraag me niet waarom...

[ Voor 15% gewijzigd door Anoniem: 286523 op 15-01-2009 22:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • krietjur
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online

krietjur

Where am I?

Desktops en laptops: PCxxx
Servers: naar functie. Zo heet onze webserver "web", onze afas server "afas", onze printserver "printsvr" etc. Niet erg origineel dus :) Maar vind naamgeving ook niet erg boeiend.. bij ons moederbedrijf gebruiken ze namen van dieren.. owl.. lion.. pigeon.. vind het maar onzinnig :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 175386

Waarom gebruikt iedereen namen uit de Griekse mythologie en niemand namen uit de Griekse filosofie? Is dat een stukje cultuur (ik als sysadmin ben God en dus vernoem ik mijn machines naar goden) of zit er meer achter? Naamgeving via het Griekse alfabet (alpa, bèta, gamma) is ook een optie ;)

Eigenlijk moet ik gewoon mijn mond houden, want ik beheer te weinig machines om me met naamgeving bezig te houden. Thuis draait niets 24/7 en is (nog) weinig gekoppeld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 273091

Antarctica voor mn linux server :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sebazzz
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10-06 16:10

Sebazzz

3dp

Dildo met WiFi aansluiting? :+

[Te koop: 3D printers] [Website] Agile tools: [Return: retrospectives] [Pokertime: planning poker]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blonde Tux
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 04-06 13:00

Blonde Tux

Advertentieboer

QFT ^

Ik heb weer een kleine toevoeging. Ik heb er nu een iPod Touch bij die naar de naam: Ghede, demoon die zombies creert (komt waarschijnlijk omdat ik Resident Evil films heb zitten kijken vorige week)

Heet zand zand omdat het tussen zee en land ligt?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 5897

Thuis; alpha, beta, gamma, mu, etc etc

In bedrijfsomgevingen heb ik diverse conventies gezien. De mooiste vind ik altijd dat je gewoon snel kan zien waar hij staat en wat hij doet. Nu zit ik ergens waar het OS type plus een nummer gebruikt wordt. Dus bijv W0735..voor een windows bak. Echt totaal useless en onwerkbaar. (clustertje bouwen?) Zit je daar..met je excell sheet er naast.. :/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 285072

thuis: beneden1, beneden2, zolder, woonkamer, laptop1 etc
voor de server oude-server en file-server..

op het werk: namen van spongebob (patrick, octo, sandy, dutchman)
alleen deze raakten snel op.
nu is het gewoon win2k3-file, win2k3-ts1, win2k3-ts2, win2k3-dc etc

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • enira
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:02
Thuis is het altijd heel simpel. Mijn pc staat boven dus dan wordt het al gauw "Boven" als pc naam.
Pc die beneden staat.. ja, juist.. "Beneden"

Heb er nogsteeds niet iets op kunnen verzinnen wat makkelijker is. Namen is zooo, mja, weet niet.. :P

Twitch: Phyloni1
Path of Exile character info: Active character


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Scorchor
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 04-06 12:24
voor werkstations/laptops bij klanten pak ik vaak het jaar van aanschaf in de computer naam en dan een opvolgend nummer van het aantal nieuwe pc's wat er al is aangeschaft dat jaar
bijv. ws0913 pc van 2009 nummer 13
zo kan ik makkelijk zien welke aan vervanging toe zijn en zit ik niet met onlogische benamingen.
ws0101 moet dus onderhand echt wel vervangen worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 399

Werk:
* Hebben jullie een standaard voor naamgeving of mag je zelf iets kiezen?
* Heb je voor alles standaarden, of enkel voor bepaalde zaken?
Standaarden voor *alles*.
* Wat is het idee achter de standaard? Ben je er blij mee, of zou je het liever helemaal anders willen?
Heerlijk.
* Hoe noem je useraccounts, en hoe ga je hier om met conflicten (mits mogelijk)?
1e 5 letters achternaam + 1e 3 letters voornaam. bij conflicten, laatste positie in een cijfer veranderen.
* Hoe geef je mailadressen uit?
voornaam.achternaam@bedrijf.com

:+ oh moet het uitgebreider?

De naamgeving van computers is de naam van de houdend gebruiker met -lt voor laptop en -dt voor desktop modellen. Servers heten sitecode-servertype-nummer. (HEL-NT01, PAC-PR03, etcetera) en UNIX dozen zijn vernoemd naar sterrenbeelden. Computers in een mahcine sturende rol hebben sitecode-afdeling-nummer-MF als naam.
Gebruikers worden zoals gezegd benoemd in 5.3 formaat met conflict resolutie dmv nummertjes (krijg je soms boze mails over) en hun computer krijgt ook hun naam. userloze accoutns (i.e. kiosk-achtige Pcs) krijgen een accountje met de naam van de PC dat vanzelf aanmeldt, alleen aan die ééne PC mag aanmelden, en op die PC en in het netwerk geen bal mag.
Ik vind het heerlijk. Iemand belt, vertelt me wie hij is, en vijf klikken later heb ik al zijn gegevens, inlognaam, computernaam en zijn scherm op m'n beeld. Tevens kan ik direct zien welke (rand-)mongool er vandaag weer denkt dat dat 2 mbit lijntje naar het internet bedoeld is voor zijn persoonlijke Youtube verslaving >:)
Echte servers (dus Datacenter dozen ipv de file/print/virus server van de lokale beheerder) heten naar hun functie en lokatie alsmede hun volgnummer en soms bijzondere taken. Dan krijg je hele uitspreekbare namen als SAP-ANT-OTC-RPRT-04... lang leve het CAS waarmee het beheer van het DC niet bij mijn team ligt. Uiteraard gaat dit wel eens fout met UNIX doosjes.

Verder standaard naampjes voor alles wat in de AD komt - vergaderruimtes, bedrijfswagens, printers you name it we standardized it. Alleen, één of andere slimmerd heeft bedacht dat elke site zelf invloed moet hebben op de naam van deze lokale geneugten.
Ruimtes: lokatie.random naam.random cijfer...
Autos: lokatie.kenteken (of lokatie.merk.type.kleur.brandstof...
Printers: tot voor kort: lokatie.afdelingscode.cijfer. afdelingscode ergens tussen de 1 en de 9 tekens lang.
Printers: nadat wij geruimd hebben: lokatie+afdelingcode+cijfer. Afdelingscode is ook gestandaardiseerd.
Beamers: lokatie.beamer.nummer

Thuis is het leven zoveel makkelijker. Mijn normale bak heet KnetterGek, m'n antieke roestbakje heet, als ie ooit nog aangezet wordt, Rammelbak, de router heet Router, de printer heet Printer en de verdere dozen hebben de naam van de gebruiker als naam.
Dit maakt het leven zoveel makkelijker. ten eerste hoef je nooit te denken "wat zal ik deze gaan noemen" en ten tweede hoef je niet uit te leggen waarom mensen hun netwerkshares niet meer terug vinden.

In VMs en testmachines op het werk en thuis heb ik wel een persoonlijke naamgevingsstandaard: alle machines vernoemd naar Discworld figuren. Database machines worden naar tovenaars genoemd, speeldoosjes naar goden, installatie en image machines naar City Watch leden, linuxbakkies naar zwervers.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vesper64
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Vroeger kregen ze de namen van de hoofd gebruiker mee, niet veel later de namen van verschillende planeten. Tegenwoordig vernoem ik de door mij in elkaar geknutselde pc's naar Startrek Classes. Servers zijn dan 'starbase xxx' of 'xxx station' en normale pc's en laptops afhankelijk van de kracht naar een 'vergelijkbaar' schipklasse (sovereign, intripid, defiant, prometheus). Overigens heb ik een keer in de verveling al mijn partities naar quadrant's en nebula's vernoemd.

(en ik kijk eigenlijk amper startrek.. vind de namen gewoon leuk :p)

[ Voor 7% gewijzigd door Vesper64 op 29-01-2009 01:17 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kazuka
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

kazuka

Building Better Worlds

Bij ons op de zaak hebben we geen eigen keuze. Er wordt onderscheid gemaakt in plaats van vestiging, type computer, equipment nr en instance.

Voorbeeld:

Een notebook in onze vestiging in 's-Hertogenbosch heet dan:

HTBN60123456A

HTB = Hertogenbosch
N = Notebook
nummer = equipment tag v.h. device
A = eerste instantie

Als iemand een dualboot wil met W2K3S dan eindigt de hostname met een B.

Quizvraag :P Waar staat dit device en wat voor device is het?

LOND6054321A

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • silverstorm
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 30-05 02:48

silverstorm

tearing me apart

Het is een draaibank (met UTP aansluiting voor de aansturing) die in Longerhouw of Lonneker staat.

gewoon <bedrijfsnaam><typemachine><volgnummer>
Bij andere/meervoudige functies geen problemen.
Geen <OTAP> vermeldingen, wat die kunnen veranderen.

[ Voor 43% gewijzigd door silverstorm op 29-01-2009 14:02 ]

Poverty stole your golden shoes, but it din’t steal your laughter
Fools memorize, smart people make notes

Het sysadmin irc-cafe


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kazuka
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

kazuka

Building Better Worlds

silverstorm schreef op donderdag 29 januari 2009 @ 14:00:
Het is een draaibank (met UTP aansluiting voor de aansturing) die in Longerhouw of Lonneker staat.
Jij mag niet meer raden :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

Vesper64 schreef op donderdag 29 januari 2009 @ 01:13:
Tegenwoordig vernoem ik de door mij in elkaar geknutselde pc's naar Startrek Classes. Servers zijn dan 'starbase xxx' of 'xxx station' en normale pc's en laptops afhankelijk van de kracht naar een 'vergelijkbaar' schipklasse (sovereign, intrepid, defiant, prometheus).
Ik heb een WM5 PDA phone die DeltaFlyer heet :+

Gaat dat ver genoeg? :P

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadlock2k
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 28-05 10:24
-

[ Voor 99% gewijzigd door deadlock2k op 06-08-2021 15:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rixard
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 11-06 15:13
Ik heb een Hyper-V server die ik "Matrix" heb genoemd. De Virtual Machines die er op draaien hebben namen als: Neo, Trinity, Tank, Morpheus, Cypher, Mouse etc. Vond het wel toepasselijk ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • d3vlin
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 23:07
Thuis heet het netwerk 'Universe' hebben alle pcs een naam van een hemellichaam uit het duin-universum:
- Arrakis (server, daar haal je de spice ;))
- Caladan (workstation/gamepc)
- Kaitain (laptop)
Vroeger had ik er nog een stuk meer (o.a. Giediprime, Salusa, Ix, Tleilax) maar ik heb op een gegeven moment het hele arsenaal aan Pentium120's, Pentium166 laptops, 486's, etc. verkocht.
Alleen voor telefoon en Wii heb ik die lijn niet doorgezet. Die heten gewoon 'N95' en 'Wii'.

Op het bedrijfsnetwerk (dat de naam heeft van het bedrijf) is de benaming zakelijker:
BEDRIJFSNAAM-WS0 (werkstation 1)
BEDRIJFSNAAM-WS1 (werkstation 2) etc.
BEDRIJFSNAAM-NAS (tsja, NAS)
BEDRIJFSNAAM-WWW (webserver/gateway)
BEDRIJFSNAAM-PRINT (printer)
BEDRIJFSNAAM-AP1 (access point)
etc.

[ Voor 3% gewijzigd door d3vlin op 01-02-2009 13:11 ]

Leaping Lab Rats!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • engessa
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
De running gag binnen mijn famillie is dat mijn pc mijn vriendin is. Dit gaat zo ver dat ze zelfs een naam gekregen heeft van mijn famillie en dat zelfs mijn oma vraagt hoe het met Tina is :') en mijn 'echte' vriendinnen niet erkennen.

Mijn pc heet dus Tina. Mijn pc is zwart en Tina is een echte 'blanke naam' met een t. Nu heb ik ook een MacBook die wit is en dus een echte 'zwarte' naam moest hebben met een t en daarom Trisha is gedoopt. Mijn iPod is zwart en die heeft weer een 'blanke' naam namelijk Thea. Ik zoek nog een een 'zwarte' naam voor mijn server met een t dus als iemand suggesties heeft :P Eigenlijk zou ik mijn xbox ook nog moeten dopen maar dat is er nog niet van gekomen.

Jaja, ik ben een nazi en racist blablabla. Ik vind het humor en als je je beledigd voelt spijt me dat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Newjersey
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10-06 20:51
Mijn servernamen hebben de wijken van new york (Vraag me niet waarom, vind het leuk :) )
manhattan = webserver
bronx = testmachine
harlem = mailserver
brooklyn = ESXi Hostserver (voor alle bovengenoemde vm's ) :P

Op mijn werk doen wij standaard namen:

workstations: klantnaam-type-nummer

dus bijv: klantwks01 voor workstation

voor servers doen wij : sbs2003 (= sbs server bij mkb klanten) windows 2003 standard = win2k3 enz.
Citrix = ctx01, exchange = ex01, esx servers = esx01 enz :P

[ Voor 39% gewijzigd door Newjersey op 02-02-2009 12:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadlock2k
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 28-05 10:24
-

[ Voor 100% gewijzigd door deadlock2k op 06-08-2021 15:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 210390

Ook ik (mis)bruik de Noorse goden voor mijn netwerk.

Server: Odin
De server die dient als file server en name server die al het verkeer route door mijn netwerk.

Desktop1: Freya
Desktop2: Thor
Desktop3: Freyr

Laptop1: Loki
Laptop2: Týr

Modem: Njors

Kort maar krachtige namen met aardig wat inhoud :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • richeh
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 04-11-2023
Hier thuis gebruik ik de namen van de processoren om een systeem aan te duiden omdat alle hardware toch verschilt. O-)

PC1 - Agena
PC2 - Spitfire
PC3 - Palermo

Oude Servertje - Thunderbird
Oude Test client - Tualatin

ESXi Servertje - Toliman
ESXi Virtual servertje - DDS01 (Domein - Server - Nmr.)
ESXi Virtual client - DDC01 (Domein - Client - Nmr.)

Laptop 1 - Yonah
Laptop 2 - Merom

Playstation 3 - Cell

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 6153

Heb een tijdje terug voor thuis de naamgeving omgegooid, omdat ik ook een aantal machines uitgefaseerd en/of gevirtualiseerd heb.

Ben nu voor alle fysieke machines/componenten voor 'quotes' gegaan ( uit films, muziek en reclame : antwoorden op vragen, woorden uit uitspraken, enz.)... Zo heb ik o.a. :
  • naam : infinity
    doel : studio-pc kantoor
    oorsprong naam : catchphrase van Buzz Lightyear, Toy Story is "To infinity and beyond"
  • naam : beyond
    doel : werk/studiepc slaapkamer zoon
    oorsprong naam : catchphrase van Buzz Lightyear, Toy Story is "To infinity and beyond"
  • naam : humbug
    doel : rommelpc
    oorsprong naam : eerste woorden uit "Blackadder's Christmas Carol", slang voor nonsens, flauwekul maar ook bedrog en schijnvertoon
  • naam : albedo
    doel : router/firewall ( met o.a. ipaddressen eindigend op .37 .38 en .39 )
    oorsprong naam: naar een nummer/album van Vangelis ( Albedo 0.39 ), de term betekent "weerkaatsingsvermogen van een oppervlakte, de verhouding tussen de gereflecteerde en de inkomende straling", wat wel past bij de funktie >:)
  • naam : asjemenou
    doel : server
    oorsprong naam : DE uitspraak van Loeki de Leeuw ( wel toepasselijk want er staat ik weet niet wat op, en hij heeft ik weet niet wat voor taken )
De humbug en de asjemenou ( beiden linux-machines ) bevatten ook enkele VMs ( linux/bsd ).
Deze hebben weer een ander naming-scheme ( verbasteringen van de distro : debby-ann, redhead, susie, bunny )...

Voor wat betreft werk zie ik daar veel naming-schemes voorbij komen. Ik vind het in zulke omgevingen aan de ene kant handig, maar aan de andere kant een risico om de functie van de server in de naam terug te laten komen ( dat is toch een security-risico... )

[ Voor 3% gewijzigd door Anoniem: 6153 op 05-02-2009 13:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • G33rt
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06-2022
Bij onze studievereniging hebben we ooit in een melige bui besloten dat we de servers voornamen van bekende fysici geven :P

Zo hebben we nu al wolfgang (Pauli), werner (Heisenberg) en irene (Curie) gebruikt het afgelopen jaar.

Wat betreft accounts hou ik zelf het liefst de eerste letter van de voornaam + eerste 7 van achternaam aan, omdat dat eenvoudig te onthouden is. Zelfs op mijn desktop en laptop heb ik mezelf dus zo'n username gegeven, omdat ik gewend ben die te gebruiken.

[ Voor 36% gewijzigd door G33rt op 07-02-2009 12:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stacheldraht
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 14-04-2020

Stacheldraht

Frankfurt am Main

Op mijn werk hebben alle servers namen van wiskundigen. Voorlopig kunnen we wel voort :P

Wikipedia: List of mathematicians

Mijn werkstations hebben op mijn werk hebben de latijnse benamingen van de seven deadly sins:

Wikipedia: Seven deadly sins

Thuis noem ik al mijn computers naar goden uit de noorse mythology:

Wikipedia: Norse mythology

Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Realone
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 11-06 15:33
Op het plaatselijke gemeentehuis waar ik stage liep gaven ze de servers sprookjesnamen. Dus Doornroosje, Sneeuwwitje enzovoorts. Komt vaak voor dus. Zeer irritant als je daar nieuw binnenkomt, je hebt de eerste weken vaak geen flauw idee wat wat nu eigenlijk is.

Bij Philips vond ik het nog vervelender, maar ook wel logisch omdat het een zeer groot bedrijf is en alle namen wereldwijd toch uniek moeten zijn. 2 letters landcode, vervolgens 1 letter waarvan ik geen idee had waarvoor die stond, dan 3 letters voor de lokatie (als in naam van dorp of stad), dan een combinatie van een letter en cijfers voor de lokatiecode dacht ik.

Hoe dan ook, dit resulteerde in (voor ons) NLYMRHR019DT044. DT044 stond dan voor DeskTop nummer 044 bijvoorbeeld.

DT = DeskTop
WS = WorkStation (de zwaardere CAD bakken, ook verwarrend omdat gewone PC's bij veel bedragen al aangegeven worden als WS)
NB = NoteBook
PR = Printer
MS = <1e letter plaatsnaam>Server

Vroeg mij toch vaak af of dat nu niet makkelijk kon maarja... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gassiepaart
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 05-06 11:33
hier thuis de namen van dictators en andere illustere staatsmannen:

Mao
Qhadaffi
Berlusconi
Stalin
Lenin
Mugabe
Pinochet
Mussolini

Enige eigenschappen waar deze aan moeten voldoen is één woord en redelijk ondubbelzinning te schrijven (dus geen onuitspreekbare dubbele namen). Nog mogelijkheden genoeg dus... de volgende kandidaat is Erdogan, deze toont wel wat rare trekjes...

Op mijn werk houd ik me aan de bij de klant geldende notaties...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Li0nHeart
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 28-05 13:48
Op het werk doen we het volgende binnen ons AD:

2 voor LAND
3 voor LOKATIE
2 a 5 voor functie
volgnummer

Dus bv. NLAMSDC00001 (=domain controller), NLAMSMS00001 (=exchange).

We zitten alleen in Nederland, dus enige grootheidswaanzin kan ons niet ontzegd worden. De extra nullen was ook een discussiepunt, en inmiddels worden nieuwe servers meestal met 2 cijfers (02) geinstalleerd.

Dat zijn we ook nog bezig een hele nieuwe applicatie omgeving op te tuigen. Die servers kwamen binnen voor het opzetten van het AD, dus die hebben een iets andere naamgeving, en soms loopt het door elkaar heen:

3-4 voor OS
2-4 voor functie
volgnummer
1 voor dmz/lan (d/l)
1 voor lokatie (x voor lokatie hoofdkantoor of u voor uitwijk) (x is gefaked uiteraard voor dit voorbeeld)
1 voor letter in OTAP

Dus : RH4AS1DXP , AppServer 1, RH4 in het dmz op ons hoofdkantoor die produktie draait.
Of : W2K3WS4DUP, Webserver 4, W2K3 die op de uitwijklokatie in het dmz produktie draait.

En deze worden meestal bij hun ip-adres genoemd. Zo van, reboot de 17 even.

Oh ja, en werkstations heten : Eerste 3 letters bedrijfsnaam + MAC adres.
Maar dat is vooral omdat de unattended install op die manier veel makkelijker is.

[ Voor 6% gewijzigd door Li0nHeart op 09-02-2009 15:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadlock2k
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 28-05 10:24
-

[ Voor 100% gewijzigd door deadlock2k op 06-08-2021 15:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Li0nHeart
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 28-05 13:48
Ja, het is natuurlijk een fluitje van een cent om een systeem te renamen, maar dat hebben we nog niet bij de hand gehad, dus ook nog geen beleid voor :)

Maar mijn eerste gedachte nu is : uit AD halen (jaja, via samba voor makkelijke login), renamen, DNS aanpassen en weer joinen aan AD.

Maar ik vermoed tegen de tijd dat RH5 geinstalleerd gaat worden, de machines afgeschreven zijn, en er gewoon nieuwe komen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadlock2k
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 28-05 10:24
-

[ Voor 100% gewijzigd door deadlock2k op 06-08-2021 15:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • benoni
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Toen ik vroeger mijn bedrijfje begon droegen de werkstations de namen van wie er achter zat. Maar al vrij snel bleek dat niet echt makkelijk, omdat er nogal eens van plek werd gewisseld, vooral toen we met stagiairs gingen werken.

Een rode iMac had al de bijnaam 'Aardbei' dus dat werd ook de naam in het netwerk. Omdat de meeste werkstations van Apple waren, lag het voor de hand om de bestuivingslijsten erbij te pakken om wat leuke namen uit te zoeken: Calville, Discovery, Elstar, Fiesta, enzovoort. De Windows NT bak werd vernoemd naar een stoofpeer: Winterjan.

Toen we later met een grotere studio gingen samenwerken hebben die het idee overgenomen, en het personeel kon zelf namen kiezen uit een grotere rassenlijst waardoor we ineens met namen zaten als 'Red Dutchess of Oldenburg' en 'Directeur Van De Plassche'... wat voor in het netwerk dan maar snel werd ingekort tot een goed te onderscheiden naam van maximaal 8 tekens, dus 'dutchess', 'plassche' enzovoort. Naast appel- en perennamen worden ook wel andere koosnaampjes en acronymen gebruikt. Daarbij zijn sommige beginletters gereserveerd voor bepaalde servers, zoals de x voor Xserves (Xantippe, Xixin). De grijze Linux-met-Citrix bakken heten allemaal 'Citrus' met een nummertje erachter. Onze webservers heten Xen, niet omdat ze virtueel draaien (al komt dat misschien nog wel), maar omdat ze door Xentronix worden gehost :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djangoster
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 10-08-2024

djangoster

Mista D

Onze servers en werkstations zijn door de vorige systeembeheerder naar allemaal bekende architekten genoemd. (Ik werk namelijk bij een Architektenburo, hoe kan het ook anders).
Een paar van onze servers:
Berlage, Rietveld, Kramer enz.

<--Een vreemde één in de bite--> Life is not as easy as most people live it....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 11-06 13:51

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

Hier op het werk splitsen we alles op in groepen, workstations, printers en servers. (WS, PRN, SRV).

Workstation is WS-XXX (verdieping, volgnummer, bv 312 = 3rde verdieping PC nr 12).
Helaas door het veel verschuiven van mensen in het pand zijn we afgestapt van verdieping.

Printer is PRN-domein-volgnummer (gewoon eerst volgende beschikbaar :P).
Server is SRV-domein-volgnummer (deze zijn vrij statisch, het IP is gekoppeld aan volgnummer).
En de nieuwe ESX servers volgen zelfde principe, ESX-domein-volgnummer.

Namen doen we niet echt aan, al is mijn dummie-account altijd 'bassie' genaamd :P

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mtak
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
Bij ons op het werk is het allemaal redelijk standaard naamgeving qua servers betreft; nlrysopmt01.werelddeel.domain.tld met daarin NL, R(Y)ijen, Server, Operational, rol(Preventive Maintenance Tool), volgnummer(01). Workstations worden iets minder handig genoemd, dat begint met een E, met daarachter een 15 character hex string (E01A628B623EC263 bijvoorbeeld).

Thuis is het echter een ander verhaal :+ :
Switches: sw01/02/03
Servers: srv01/02/03/04/05
Routers: rt01/02
Printers: naar merknaam01/02 (bv. hp01, epson01)
Special purpose servers: tta01 (tarantella), sr01 (sunray), fs01 (fileserver), ed...
Workstations zijn karakters uit het Gallische dorp uit Asterix zoals obelix, panoramix, asterix, maar ook iets creatievere namen als macosix, macminix, ifrix.
Embedded devices worden ook in de "crea"-categorie geschaard; diarrix (thin client), playix (ps3)

En alles natuurlijk de domainname .gallische.dorp :D
VPN network is .walhalla en binnen de DMZ heten de hosts .romeinse.rijk

Ja, ik heb best een dikke LDAP database voor al deze zooi...

Ik ga echter binnenkort het ouderlijk huis verlaten, en om nou obelix.ie.gallische.dorp en panoramix.nl.gallische.dorp te gaan voeren zie ik niet zitten. Als iemand nog leuke ideeën heeft hoor ik ze graag.

  • AlterMann
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 23:48
Op het werk is het per klant verschillend.

Thuis benoem ik mijn systemen naar koffie-soorten. Mn werkstation (daar begon het mee) heet Coffee, mn netbook heeft netcoffee, telefoon heet espresso, PSP heet cappuccino, en de enige "vaste" virtuele machine die ik heb heet senseo (nep-computer, nep-koffie!).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr. B.
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
Tenzij ik ergens overheen heb gelezen, ben ik de eerste die vliegtuignamen uit WO2 gebruikt :)

Spitfire: Server
Mustang: Mijn workstation
Thunderbolt: Mijn laptop
Hurricane: PC van broertje
Schwalbe: PC van ouders

En een buitenbeentje omdat het geen PC is (en ik de naam toepasselijk vond):
Airport: WLAN access point

StatBar.nl - @GoT

Het verschil tussen theorie en praktijk is in de praktijk altijd veel groter dan in theorie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vesper64
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Mr. B. schreef op zondag 15 februari 2009 @ 17:07:
Tenzij ik ergens overheen heb gelezen, ben ik de eerste die vliegtuignamen uit WO2 gebruikt :)

Spitfire: Server
Mustang: Mijn workstation
Thunderbolt: Mijn laptop
Hurricane: PC van broertje
Schwalbe: PC van ouders

En een buitenbeentje omdat het geen PC is (en ik de naam toepasselijk vond):
Airport: WLAN access point
Ook niet verkeerd :) alleen zou ik de WLAN dan ControlTower noemen :P Ideale bron van inspiratie is dit trouwens ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 273091

Ik verzin altijd ter plekke iets

Server (ubuntu linux server edition)
> Linux logo = pinguin
> Bekendste leefomgeving pinguins = Antarctica
- > System name: Antarctica (http://status.easy-upload.nl)

Macbook
- > System name: Macbook van Sven van de Scheur (tja, zo kwam 'ie binnen :) )

Windows krot
> Doet niet veel meer
> Kan niet veel meer
> word zelden gebruikt (voor een paar spelletjes)
- > System name: ZinloosXP

andere systemen in dit huis krijgen namen van hun eigenaars (die niet onder de categorie 'ik' vallen)

[ Voor 29% gewijzigd door Anoniem: 273091 op 22-02-2009 20:31 . Reden: systeem vergeten ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WernerL
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 07:42
Ik ben niet zo heel erg orgineel. :P
Mijn pc heet wernerPC mijn telefoon is wernerHTC :+

Nog niet gekeken of ik de naam van mijn wii kan veranderen, die heet nog steeds 'wii'.. :P

Roses are red, violets are blue, unexpected '{' on line 32.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • seppevs
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 11-10-2024
Binnenkort wordt dit de nieuwe naamgeving van m'n thuis netwerk:

Sins
= Netwerk naam, dus ook de naam van essid & samba workgroup enz ...
Al twijfel ik nog tussen Sins en se7en :)

Pride (hoogmoed, ijdelheid)
M'n Macbook Pro (late 2008), de computer die ik het meest gebruik. Hij is mooi en de snelste in huis, dus hij mag best wel wat ijdel zijn. :)

Greed (hebzucht)
M'n Ubuntu server + ook de naam van z'n hoofd samba share'.
Dit is oa m'n file server en bevat vrij veel films, muziek, games, ... hij doet ook werk als torrent & usenet client.

Lust (onkuisheid)
Een bijkomende samba share op Greed.

Sloth (gemakzucht, traagheid)
M'n oude compaq desktop, wordt door m'n vriendin gebruikt. Is al wat ouder (P3 800 Mhz) en voor mij te traag.

Gluttony (gulzigheid)
M'n GSM, en ik wil een GSM die zo veel mogelijk kan (GPS, agenda, telefoon, ...). Helaas is dit nog een vrij standaard Nokia exemplaar :)

Wrath (woede)
M'n oude laptop, tot voor kort m'n 'eerste keuze computer', totdat ik Pride had. 'Woede' omdat ik er soms kwaad op werd dat hij te traag ging :)

Envy (afgust, jaloezie)
De laptop van m'n werk. Afgust & jaloezie is hoort hier eigelijk helemaal niet thuis, maar ik moest het toch ergens aan toewijzen he :)
Bovendien kan ik deze laptop z'n hostname zelfs niet wijzigen (network policy op 't werk enz ...).

Ik heb nog gedacht om de latijnse namen te gebruiken, maar 'k vind het in het engels eigelijk beter :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
of grieks (al is dat in ascii wat lastig)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McDutch
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 29-06-2024

McDutch

[N]ooitgedeugd

Heb niet echt een systeem voor computernamen, het is afhankelijk van de situatie welke naam ik bedenk..

Mn laptop draagt mijn nickname, net als mn telefoon. [lekker makkelijk :D ] Dit wil ik nog wel veranderen, maar nog geen originele ideeen voor..

Mn Ubuntu testbak heet Omen, omdat ik na het opduikelen van de hardware hiervoor weer helemaal in de computerwereld ben 'gedoken'

De 'algemene' pc [waar iedereen van het gezin gebruik van maakt] heet Phoenix, omdat deze al tig keer opnieuw geinstalleerd is geweest, en alleen geupgrade word als het hele ding stuk is. [vergaan tot as]

Een dezer dagen zet ik nog een bak in elkaar die als werkstation moet gaan dienen.. daar heb ik dus nog geen naam voor bedacht, maar het zal wel iets werkgerelateerds worden.

Moet het nog zien, haha :+

If I ever meet u, I'll Ctrl + Alt + Del u ! :: A train stops at a trainstation, a bus stops at a busstation. I own a workstation...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HyperBart
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 07:39
gone

[ Voor 110% gewijzigd door HyperBart op 26-10-2018 13:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 273091

Ik wacht trouwens nog altijd op de Mac Pro die Big Mac heet :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MartinMeijerink
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 07:49

MartinMeijerink

Niet van deze wereld

Zelf heb ik hosts altijd plaatsnamen gegeven, en schijven jongensnamen, thuis iers, en op mijn werk zweeds.
En als domeinnamen (voor zover het in de infrastructuur past) provincienamen.

Thuis dus PC's met Ierse plaatsnamen, allemaal uit de provincie Leinster:
Dublin: webserver
Tullamore: werkstation
Lanesborough: werkstation
Enniscorthy: mobiele telefoon
Maynooth: SSID van mijn draadloos
Samba-workgroup is dan dus ook Leinster.

Harde schijven: Beagan, Fionn, Eoghan, Keegan, Ravelyn, Feidhelm, Turlough
Twee identieke schijven heb ik trouwens Melvyn en Kelvyn genoemd.

Verder hanteer ik als regel dat een naam altijd vast zit aan de hardware, een PC zal dus wanneer het een andere funktie of OS krijgt nooit een andere naam krijgen, een naam van hardware die niet meer is, zal ook nooit meer gebruikt worden voor een nieuw stuk hardware.

Op mijn werk zelfde systeem, alleen dan Zweedse plaatsnamen, zoals oa.:
Hagfors, Uddeholm, Sodertalje
Twee servers die hetzelfde doen, daarom dus beiden eindigend op 'berg': Varberg en Falkenberg

Harde schijven heb ik Zweedse jongensnamen gegeven, dus oa.:
Alrik, Birger (was backupschijf, Birger betekent ook nog eens redder, heb ik dus echt over nagedacht :)), Carson, Davin

En een schijf die uit 2 partities bestond kreeg dus de namen: Nils Noll en Nils Ett
(Noll betekent 0, Ett betekent 1)

De Xbox thuis als uitzondering een russische toepasselijke naam gegeven: Tsjernobyl. :)
(Dit zou ooit een linuxserver worden, maar is nooit wat van terechtgekomen)

An unbreakable toy is useful to break other toys


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Waarom je dat zweedse jongensnamen vindt mag je wel uitleggen. Ze zullen vast wel in Zweden voorkomen, en behalve Carson wat 'keltoïde' is zijn het plausibele germaanse namen of vormen, maar Zweeds?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shanquish
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
ikzelf heb voor m'n eigen niet echt een beleid die ik volg voor de naamgeving, wel vind ik namen van griekse goden bijster interesant. bij mij is het als volgt:

Laptop = Dionysus (griekse god van wijn en feesten) omdat ie tot voor kort ook op school gebruikt werdt wilde ik 'm een algemenere naam geven dan "stephan" of "shameete"

desktop pc thuis 1 = Zeus (oppergod)
desktop pc thuis 2 = Wenny (verbastering van m'n vriendin's naam, tevens is het 'haar' pc :P
NAS = NAS_500GB (eigenlijk alleen voor het gemak)
PSP = NYX (griekse oergod van de nacht) meestal omdat ik savonds even een uurtje biljart speel op het ding)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • elevator
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

elevator

Officieel moto fan :)

Topicstarter
(jarig!)
En we zijn klaar ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • susscorfa
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 11-06 10:37
latijnse namen van vleermuisen

myotis
barbastellus
pipistrellus
plecotus

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bobsquad
  • Registratie: Maart 2008
  • Niet online
Eerst nummer serverkast dan volgorde in het rek en dan functie + naam uit sesamstraat\
Bijvoorbeel 0105FS-Pino

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DJ-Visto
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 26-02 22:33

DJ-Visto

Aye aye, sir!

Heel simpel alles heeft hier wel wat bij onze achternaam,
Of zomaar wat ik intik, eigenlijk nisk moeilijks :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MensionXL
  • Registratie: Juni 2004
  • Niet online

MensionXL

Optimaliseren!

PC van m'n pa en ma: <naam pa en ma>
PC van m'n broertje: <naam broertje>
PC van mij: <mijn naam>
PC in de woonkamer: <woonkamer + AMD>

:') Redelijk simpel dus...

Goedkoop bellen via VoIP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 297140

hier Semi-Japanse namen.
Lets go!

Hakoya
PentiumD - 2,6GHZ @3ghz
2GB DDR2
Radeon HD 2900 GT
1800GB Storage.
(Dit is mijn knuffeleboepsie <3 ze is al een oudje,maar voor mij nog perfect!)

Sendai
CeleronD 2,6GHZ
2GB DDR2
Geforce (type weet ik even niet uit het hoofd)
80GB hdd
(de pc van me vader)

Akushiwo
Pentium3 900MHZ
256MB pc133
Geen (onboard)
2x200GB RAID
(backup van de OSjes)

Yamakoyo
Celeron 900MHZ
512MB Ram
GeforceFX 5200
1x 80GB IDE
(Compaq Presario 4000 (legacy) - Thuis servertje)

Hiroto
Asus-EEE pc 701.

en nog AE194812 (geen zin om te veranderen)
staat klaar om verkocht te worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MeatLoaf
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 06-04 20:06
Voor thuis maak ik gebruik vogelnamen, alleen dan in het Engels. Bij het bedenken van een naam houd ik rekening met bijzonderheden van de computer.

Servers:
Falcon - DC + Fileserver
Albatross - Hyper-V server
Pigeon - Mailserver
Parrot - Webserver
Owl - Database server
Nightingale - Multimedia server

Overige:
Crow - Mijn eigen werkstation
Robin - Laptop (Acer - Ferrari)
Cuckoo - Laptop die overal gebruikt wordt
Kingfisher - Kleuren printer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Whieee
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21:37

Whieee

Moderator Apple Talk

⌘ + ⌥ + ⎋

Netwerknaam: whieee.int
werkgroepnaam (smb): WHIEEE
wifi AP: StuntWAN

verder is het erg fruitig (met al die Apple's ;) ), dus .. FRUIT! :)
server: lemon (Mac Mini G4 met OSX 10.4 Server)
prutsmachine: tangerine (Mac Mini C2D met OSX 10.5 Server)
primaire machine: mango (MacBook Pro met OSX 10.5)
werklaptop: lychee (MacBook unibody met OSX 10.5)
oude PC: pineapple (AXP 2600+, 1.8GB RAM met Ubuntu 8.10)
netbook: banana (HP Mini 2140 met WinXP (wat vrijwel gebruikt wordt) en Ubuntu 8.10)

useraccounts: voornaam van de persoon in kwestie.

Bij klanten houd ik me aan de geldende policy.

Launching containers into space


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DialOut
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 09-06 10:30
Ik geef ze meestal de naam van de processor of fabrikant.
Mijn pc: AMD5200
Van mijn broertje: DELL
Mijn netbook: 1000H
PC ouders: AMD2600

Dit is overzichtelijk met maar een x aantal pc, waarvan ik de specs weet.
SSID en werkgroep: Thuis

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 294759

Ik heb griekse (half)goden gebruikt:

Zeus, Aphrodite, Perseus, Ares, Jason.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 93798

De data pc : eisbaer
De game pc : pinguin
De laptop : macbook O+ (zou deze eens moeten veranderen)

en het netwerk : wifipole

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Borromini
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online

Borromini

Mislukt misantroop

Mijn systemen hebben namen uit de Griekse mythologie (een klassieker):

Zeus
De router, rules mah network :P.
Draait OpenWRT, en een Linux box verdient een hostname :+.

Amalthea
Naam van de server. Geen speciale reden voor de naam - klinkt gewoon leuk, veel a's O+. In de Griekse mythologie is het de naam van één of andere geit (leuk als je met Grieken praat :/) maar het is ook een maan van één of andere planeet.

Hermes
Sony Vaio TZ flaptop - een naam de laptop waardig, een lichtgewicht van 1,3 kg, 11,1" screen. Licht en mobiel... De naam is een logische keuze ;).

Okeanos
Desktop (die bijna nooit aanstaat), was oorspronkelijk het systeem met de meeste opslagruimte (achterhaald door de server die nu 3x 1 TB in RAID 5 heeft staan :9). Okeanos moest dus verwijzen naar de 'zee' van ruimte.

[ Voor 3% gewijzigd door Borromini op 13-04-2009 22:18 ]

Got Leenucks? | Debian Bookworm x86_64 / ARM | OpenWrt: Empower your router | Blogje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oddish2211
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 08:06
hierinn ben een echte trekkie, ik vernoem alle computers in m'n netwerk naar star trek schepen/stations;

mijn laptop: NCC-74656 (USS Voyager)
mijn zus haar laptop: NCC-1701 (de originele USS Enterprise)
mijn erg oude desktop: DY-100 (SS Botany Bay, uit star trek 2)
mijn server: Memory-Alpha (groot data centrum in star trek)

andere apparaten;
mijn telefoon: NCC-74205 (USS Defiant uit DS9)
mijn zus haar telefoon: NCC-1701-A (de 2e USS Enterprise uit de films)

jammer genoeg wil m'n moeder niet dat ik haar pc hernoem, jammer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • thijszor
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 19-03 21:48
Gewoon in een aparte network group zetten, zal haar leren!


:+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadlock2k
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 28-05 10:24
-

[ Voor 100% gewijzigd door deadlock2k op 06-08-2021 16:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 298615

Ligt aan me inspiratie, hier thuis geïnspireerd door de uiterlijke kenmerken ;)
- PurpleHaze
- BlackWidow
- SilverSurfer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Herby
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 17-01-2022

Herby

Stalknecht

Ik heb tegenwoordig wel een coole ,servers krijgen gewoon een naam uit Puk van de Petteflat. We hebben al de Lispeltuut en zaza :D

Compromis? Hoezo heb ik het mis dan?! | Geluk = gelul met een K | з=(•̪●)=ε


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 244462

Ik gebruik md5sums :+
(822d17199e56b3ec127e345eb5c46dd2, 4c721ddaae475207e9fc80701749a272 ...)

OT:
Ik gebruik meestal gewoon mijn voornaam of zo iets dergelijks, maar met meerdere computers word dat een beetje vervelend dus ik ben nog even zoekende naar een nieuw systeem. Die griekse goden lijken mij wel redelijk handig, zeker omdat je ook nog iets van hiërarchie kan aanbrengen voor "krachtigheid" :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Truss
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 08-12-2024
Ik zit ook aan de griekse goden, probeer zo veel mogelijk een passende god bij de pc te vinden:

Router: Zeus (spreekt voor zich ;))
AP+switch: Hera (Vrouw van zeus)
SSID: Hermes (boodschapper van de goden)
Mijn PC: Ares (heb er nogal vaak ruzie mee)
PC zusje: Dionysus (de zuiplap)
PC ma: Hestia (godin van huis en haard)
PC pa: Hephaestus (de harde werker)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 285942

Ik laat gewoon Windows een naam genereren, (bij de installatie)

ik voer als bedrijfsnaam alleen de eerste letter van het bedrijf op, ga vervolgens naar volgende, krijg een code computer naam (code) toegewezen door microsoft.
druk op vorige, verander de bedrijfsnaam weer naar een volledige naam. en klaat

example bedrijf heet : mic
komt er bijv uit : M-AN42695HE enz.

lekker makkelijk :), en die naam gebruik ik dan ook weer op het netwerk

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maleadt
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-06 20:39
Na volledig weg geweest te zijn van BSG en Firefly heb ik met er ook laten door inspireren voor computernamen :) Mijn (momenteel enige) server heet Serenity, terwijl twee van mijn desktops respectievelijk Galactica en Pegasus gedoopt zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Uberprutser
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-06 17:18
Ik heb al mijn spul heel simpel:

Server: (land)-(plaats)-(functie)-(ID*)
*ID: server01 server02 server03 (etc. etc.)

Client: (land)-(plaats)-(afdeling+kamernummer)-(ID*)
*ID: 0001 - 0002 - 0003 (etc. etc.)

As you may already have guessed, following the instructions may break your system and you are on your own to fix it again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vae Victus
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 09-06 21:43

Vae Victus

Awesome God

Het bedrijf waar ik nu ben houdt er de volgende regel op na.
2 letters van de landnaam 3 letters van de plaats naam 3 letter afkorting type machine 0 4 cijferig nummer.

voorbeeld:
Server in Rotterdam:
NLROTSRV01234
Dus NederLand ROTterdam SeRVer 0 1234

Er zijn voor de diverse typen de volgende afkortingen:
Server = SRV
Printer = PRT
Desktop = DTP
Laptop = LTP

Nummers worden gewoon doorgenummerd het kan dus nooit zo zijn dat een Laptop of Desktop hetzelfde nummer hebben.

[ Voor 31% gewijzigd door Vae Victus op 22-04-2009 16:20 ]

I believe in Christianity as I believe that the sun has risen: not only because I see it, but because by it I see everything else. C.S. Lewis


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 82404

Vorige generatie computers/netwerken werden bij mij thuis vernoemd naar personages/plaatsen uit 'Enders Game':

Domain: battleschool
Wireless: buggers
Server: bean
Desktop: ender
Laptop #1: peter
Laptop #2: dink
Vriendin desktop: petra
Vriendin laptop: valentine

Deze generatie is vernoemd naar Battlestar Galactica :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kleinesmurf
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 13-04-2021
Leuk topic, werkt behoorlijk inspiratievol :-)

Systemen voor klanten van het type 'thuisgebruiker' hebben 'dt' met een 4-cijferig-volgnummer. dt0001, dt0002, ... Vooral bedoeld om de configuratiegegevens te kunnen bijhouden.

Ik heb een schoolnetwerk in beheer, de eerste server verleden week in test gezet.
Een 20-tal 'werkstations' in gebruik, PCxxxx.
De server is een Compaq EN SFF Pentium 2 350Mhz met 2x 80GB erin. FreeNAS als OS.
Deze bak heet nu tijdelijk bijster origineel 'stor01'.
Als deze life gaat, en de volgende servers voor oa. mail, AD, ... er bij komen, wordt een naamschema ingevoerd dat gebaseerd is op de Italiaanse regio's:
Router: Sicilia
Mail server: Toscana
File server: Veneto
AD: Lazio


Verder een aantal KMO's waar ik het netwerk ook mag beheren, daar gebruikte ik voorheen een relatief eenvoudig schema:
SV voor servers; GW voor routers, modems of andere 'gateway'-apparaten, PR voor printers, ST voor storage of NAS devices.
Met een volgnummer erachter.
Met .local altijd geworsteld, tot ik het geniale idee had om daar .int of .lan van te maken.
Workgroup of domein is de naam van het bedrijf.

Maar ik denk er aan om voortaan ook voor deze klanten de naamgeving op basis van de Italiaanse regio's of steden te gebruiken.

En m'n thuisnetwerk is - hoe kan het ook anders - helemaal in het teken van de smurfen:
Router: Asrael
Wireless: Gargamel
Laptop (mail, Internet, MSN): Kleinesmurf
Laptop (Mac PowerBook Titanium, huiskamer, DVD/Muziekspeler): Droomsmurf
Knutsel-PC (downloads, software proberen, "speeltuin"): Knutselsmurf
File server: Grotesmurf

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zwelgje
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 31-05 01:30
kleinesmurf schreef op donderdag 30 april 2009 @ 11:23:
Met .local altijd geworsteld, tot ik het geniale idee had om daar .int of .lan van te maken.
.int geniaal :?

http://www.iana.org/domains/int/

niet echt geniaal. ntergovernmental site's gebruiken deze namelijk :+

http://blogs.sepago.de/he...-name-mission-impossible/

RFC 2606 contains the solution to our problem. It defines the following four TLDs as reserved for private testing:

•.test
•.example
•.invalid
•.localhost
Additionally, the following second level domains are reserved:

•example.com
•example.net
•example.org

A wise man's life is based around fuck you


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kleinesmurf
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 13-04-2021
@Powershell:

Thx voor de links en vewijzigingen.
Ik had bij de ingeving niet verder stilgestaan.

** kleinesmurf belooft plechtig dat hij de .int niet zal gebruiken :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 294759

Even een update kwa computers en namen.

/*servers thuis*/
OpenBSD 4.3 (sparc) Zeus
Solaris 8 (sparc) Ares
Solaris 10 (sparc) Jason
Solaris 9 (sparc) Aphrodite
FreeBSD 6.1(sparc) homerus
Solaris 8 (sparc) Perseus
AIX 5.3 (PowerPC4) Hades
AIX 5.3 (PowerPC4) Kratos

/*client*/
Windows XP/Debian 4.0 Hermes

[ Voor 5% gewijzigd door Anoniem: 294759 op 05-06-2009 18:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vesper64
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Vesper64 schreef op donderdag 29 januari 2009 @ 01:13:
Vroeger kregen ze de namen van de hoofd gebruiker mee, niet veel later de namen van verschillende planeten. Tegenwoordig vernoem ik de door mij in elkaar geknutselde pc's naar Startrek Classes. Servers zijn dan 'starbase xxx' of 'xxx station' en normale pc's en laptops afhankelijk van de kracht naar een 'vergelijkbaar' schipklasse (sovereign, intripid, defiant, prometheus). Overigens heb ik een keer in de verveling al mijn partities naar quadrant's en nebula's vernoemd.
En tegenwoordig heten ze nog wel Starbase, alleen dan afgekort naar SB en dan de naam van de kast of de functie van de pc. Voorbeelden zijn:
SB-X500B (Lian-Li X500 Black)
SB-Satellite (toshiba satellite laptop)
SB-Server (lijkt me duidelijk)
etc.

Indelingen van hardeschijven is ook helemaal overhoop gehaald. de 'C:\' drive heet Local cluster, en andere hdd's zijn er niet meer want alles word van mijn server gestreamed.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wh33ly
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 05-12-2024
Wij noemen alles,
WSVXXXXX
vb.
WSV00001
Aangezien we met onze vorige naamgeving door met 3 cijfers te eindigen vol waren hebben we bovenstaande bedacht. WSV staat voor Windows SerVer. Wij gebruiken geen andere functies/locaties etc in de naamgevingen. Ook worden namen die eenmaal een keer gebruikt zijn en afgevoerd zijn niet hergebruikt.
- Locatie niet omdat bijna alles virtueel is en dus wel eens van fysieke locatie kan veranderen
- Functie niet zodat het moeilijk is voor buitenstaanders om te gokken welke functie welke server heeft :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • World Citizen
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 08:12

World Citizen

FreeReef.nl

We hebben het een tijdje met MCDonalds hamburgers gedaan... Maar heel af en toe kwam er dan een melding bij de gebruiker dat er iets niet goed was met zijn QuarterPounder...

Dat levert toch wel vreemd calls op bij de helpdesk, dus nu hebben we ook een logische naamgeving..

FreeReef.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jarco5000
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 10-06 22:35
Space marine chapters hier:

Desktop: Space Wolves
TV: Dark Angels

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 423265

Ik heb de grootste moeite met het verzinnen en onthouden van namen. Bij mij thuis heten ze dan ook gewoon server1, server2, server3, desktop1, desktop2, laptop1, laptop2, etc. Soms naar gebruik: fileserver1, office1, hosting1, vm1, htpc1, router1, pbx1, etc. verbindingen heten, lan1, lan2, lan3, vpn1, vpn2, wan1, wan2, etc,en de users heten user1, user2, user3, etc. Scheelt me een hoop tijd en nadenken ;)

//

Ook voor m'n username hier kon ik niks verzinnen, daarom was ik ook zo blij met dit:

http://www.rinkworks.com/namegen/fnames.cgi?d=1&f=0 :+

[ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 423265 op 11-12-2012 03:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BdK9001
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 19-05 14:32

BdK9001

Kalm aan en rap een beetje

Heel flauw, maar tegenwoordig begint alles met BDK9001, gevolgd door PC of Mobile, afhankelijk van of het een PC of laptop is, eventueel gevolgd door een nummer. Virtuele machines beginnen met Virtua, gevolgd door de OS-naam.

Vroeger was ik hier een stuk ambitieuzer in en hadden alle apparaten ook een wallpaper passend bij hun naam, zo heette mn laatste pc Anubis en mn zwaar-overklokte P4 machientje Berserker

Mn telefoon en MP3 speler heten overigens allebei gewoon BDK9001

Geheel tactloos? Nee hoor ik heb tweetakt en viertakt


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 294759

Anoniem: 294759 schreef op vrijdag 05 juni 2009 @ 18:37:
Even een update kwa computers en namen.

/*servers thuis*/
OpenBSD 4.3 (sparc) Zeus
Solaris 8 (sparc) Ares
Solaris 10 (sparc) Jason
Solaris 9 (sparc) Aphrodite
FreeBSD 6.1(sparc) homerus
Solaris 8 (sparc) Perseus
AIX 5.3 (PowerPC4) Hades
AIX 5.3 (PowerPC4) Kratos

/*client*/
Windows XP/Debian 4.0 Hermes
Update:
AIX 5.3 (Power4) Hades
AIX 5.3 (Power4) Kratos
AIX 7 (Power5) Socrates

Client:
Ubuntu 12.04 Suffix
Windows 7 vriendin
Pagina: 1 2 Laatste