Geldt dat ook voor grip met banden ? Ik kan me voorstellen dat die 2 elkaar juist versterken

Ten tweede: in deze redenatie gaan we weer uit van "een auto". Ik weet dat ik ermee begon, maar het zegt allemaal niks. Een Porsche 911 van 20 jaar oud remt waarschijnlijk nog altijd beter dan een Renault Twingo van 2 jaar oud. Het enige wat ik wil aangeven is dat je hele betoog geen enkele zin heeft omdat de variatie in remvermogen van het Nederlandse autopark groter is dan het verschil waar we nu over neuzelen.
Ik ga juist wel uit van het gehele wagenpark, het verschil tussen een nieuwe Porsche en een 20 jaar oude Panda wordt alleen maar groter als je goede banden op de Porsche legt en slechte op de Panda. Je kunt dan wel zeggen dat 15% niets meer uitmaakt als je toch al een grote spreiding hebt, maar je spreiding nog groter maken maakt natuurlijk wel degelijk uit.
De voorbeelden van de Panda/Porsche heb ik trouwens van jou overgenomen, ik kijk zelf naar de totale spreiding en die wordt simpelweg groter als je meer variatie (goede/slechte/winter/zomerbanden aanbrengt.)
[...]
Juist, dus eigenlijk moet je altijd voorzichtig zijn en altijd veel afstand houden, want je weet nooit water voor je rijdt. Dus eigenlijk hoef je met winterbanden ook niet anders te rijden als ze boven de "magische grens" van 7°C (eigenlijk ~0°C) worden gebruikt. Je moet te allen tijde voorzichtig rijden omdat het verkeer nu eenmaal te divers en complex is.
Ik zeg dat als je weet dat je in een auto zit die een minder goede wegligging heeft het heel slim is om daar rekening mee te houden

Dus als je weet dat je 10% meer remweg nodig hebt is het slim om die 10% extra marge te nemen. Want als jij normaal gesproken met een goede marge rijdt gaat daar toch echt die 10% van af. Als jij dan vindt dat de marge nog steeds groot genoeg is mag je zelf bepalen, maar hij is overduidelijk minder groot als voorheen.
[...]
Dus? Je merkt er zoals je zelf al zegt niks van. En nog altijd generaliseer je. De beste winterband is in de zomer beter dan de slechtste zomerband. Dat is ook het zinloze aan het ANWB-artikel dat ik eerder linkte. "De winterband" bestaat niet, iedereen koopt weer iets anders in een andere maat onder een andere auto onder andere omstandigheden. En woorden als "levensgevaarlijk" die jij gebruikt zijn alleen krachttermen die niks toevoegen. Op 1s afstand van iemand rijden is sowieso stom, wat voor auto + banden jij en je voorganger ook hebben.
Ehm, ten eerste generaliseer ik juist totaal niet (ik ga overal uit van vergelijkbare banden, jij maakt er juist iedere keer specifieke voorbeelden van) en daarnaast was jij degene die begon met de term levensgevaarlijk, mijn stelling is juist dat iedereen zelf moet weten waar ie mee gaat rijden. Als jij op sneeuw gaat rijden met je zomerbanden (zou ik ook gewoon doen

) is dat mij best mits je je maar aanpast.
Iemand kan dus met een zeer beperkt budget netjes zomer- en winterbanden kopen, maar zou beter uit zijn met een A-merk all season band die sowieso het hele jaar door een compromis is. En dan praten we wederom alleen over de bandjes, terwijl er in de auto veel meer winst te halen is, maar niemand wordt aangesproken op het feit dat hij een auto zonder ABS of rembekrachtiging rijdt of energy saver-achtige banden gebruikt omdat ze zo lekker lang meegaan

Yup, alhoewel in dat geval een goede zomerband met goede regeneigenschappen in de meeste gevallen nog een beter compromis zou zijn
Ik betwijfel trouwens dat je de winst die je met een paar honderd euro extra aan banden kunt krijgen ooit gaat krijgen door datzelfde bedrag extra aan je auto uit te geven.
Maarre, we hebben nu trouwens wederom een heel betoog over nogal onzinnige dingen. Iedereen snapt dat er verschil is tussen auto's en dat je je altijd aan zult moeten passen aan de omstandigheden (en dus ook aan de grip die een auto heeft). Ik neem aan dat dat bij jou niet anders is dus ik snap niet helemaal waar deze discussie nu daadwerkelijk over gaat