dionibeatbox schreef op woensdag 14 september 2011 @ 01:53:
Na 7 weken intensief lezen, vergelijken, twijfelen..
Redenen waardoor ik twijfel voor de D90 (in willekeurige volgorde):
- Instelmogelijkheden en aparte knoppen waardoor instellen van
iso/diafragma en sluitertijd sneller gaat. Volgens "kenners" online, meer logische plekken hiervoor.
Nu ziet het op papier beter uit voor de D5100... toch twijfel ik tussen de D90 en de D5100.
Waar zouden jullie voor kiezen? En waarom?
Thanks alvast!!
Die laatste twee kun je op de D5100 op dezelfde manier instellen (Al moet je het met één instelwiel doen.)
Het instellen van de ISO kun je toeschrijven aan de functieknop (Zit aan de zijkant bij de flitser.)
Al kun je dat ook door de camera zalef laten doen op de D5100 (Zeer handig als je nog een beginner bent.)
Dus om die reden zou ik niet voor de D90 kiezen als je nog een beginner bent.
De enigste reden om voor de D90 te kiezen is naar mijn mening de ingebouwde focus moter en daarmee de mogenlijkheid tot het aanschaffen van tweedehands lensen.
Ik heb zelf ook voor deze keuze gestaan maar omdat ik geen tweedehands electronica meer koop (Paar slechte ervaringen mee gehad) en dus ook geen tweedehands lenzen, Viel de D90 voor mij af en heb ik de D5100 gekocht.
Nu anderhalve maand later krijg ik een folder van Mediamarkt Alkmaar in de bus met daarin de D90 + 18-105 VR voor 639,-
Had ik de D5100 nog niet gekocht dan had ik deze week misschien toch voor de D90 gekozen. (Maar goed, Zo kun je bezig blijven.)
Feit blijft, Dat de D90 is opgevolgt door de D7000 maar nooit uit productie gegaan omdat er nog vraag naar was.
De D5100 deelt echter al zijn interne techniek met de D7000 (Sensor, ISO gevoeligheid enz.) en de D90 (Metering, Focuspunten, LCD resolutie, Enz.) en is gewoon een stukje moderner dan de D90.
En was naar mijn mening daardoor de betere camera voor mij (Ben een beginner en vond al die knoppen die ik nog niet nodig heb wat intimiderend.)
Ik sta nog altijd achter mijn keuze, Al had ik achteraf gezien liever de 18-105 Vr gehad in plaats van de 18-55 Vr die ik nu heb. (Maar goed dat was dan wel weer 100,- euro duurder geweest.)
Houd er trouwens ook rekening mee dat de accu van de D5100 zeer lang meegaat, Ik heb tot nu toe ongeveer 250/350 foto's gemaakt en veel met de instellingen gekloot de afgelopen maand/anderhalve maand en heb hem nog niet hoeven op te laden sinds ik hem uit de doos haalde en volgeladen heb.
Als het om de langere Accu duur te doen is met een batterygrip dan valt dat punt dus al af, Tenzij je de battery grip wilt hebben zodat de Camera groter is en makkelijker vasthoud of om makkelijker portetten te schieten.
Maar dan zijn er voor de D5100 ook aftermarket alternatieven te vinden volgens mij.
Zie al dat ik het je er zo ook niet makkelijker op maak, Gaan we over op kort door de bocht modus:
Al ervaren met fotografie en camera's (En dus kennis van wat de verschillende instelmogenlijkheden doen.) -> Nikon D90.
Weinig ervaring of beginner (En dus ook geen kennis van wat voor effect een instelmogenlijkheid heeft.) -> Nikon D5100 (En later als je ervaring hebt opgedaan een D7000 of nieuwer/beter.)
Ik heb genog mensen gespoken die 1 a 2 jaar terug voor de keuze D5000 / D90 stonden en die nog altijd de extra functionaliteit van de D90 niet missen met hun D5000.
(Tweedehands) Lensen willen kopen die niet AF-S zijn -> D90 of doorsparen voor de D7000. (De 50mm F1.8 is er ook met AF-S voor 177,-)
De voornaamste reden voor mij om uiteindelijk voor de D5100 te kiezen was toch wel het feit dat de fotokwaliteit gelijkwaardig is aan de D7000 voor een fractie van de prijs van de D7000. (Wel met een paar kleine nadelen, die afhankelijk van je eisen aan een camera wel of niet zwaar wegen.)
En dat het geen al te ingewikkelde Camera is die ik met een gerust hart in iemands handen kan drukken zonder eerst alles uit te moeten leggen. (+ het gewicht telde voor mij ook wel mee.)