Solo testcasefoto's - om van te leren | Deel 12 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 3 ... 47 Laatste
Acties:
  • 367.308 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bobcom
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 23:10

bobcom

Dedicated dabbler

@Toff: Prachtige expressie, vooral dat jong! Onscherpte stoort m.i. niet echt, de kopjes vertellen het hele verhaal. Is voor mijn gevoel een foto die om meer vraagt, dus ik zou de case graag zien.

@Mattijsken: Mooie sfeer, maar één van de meest gehoorde commentaren op foto's is dat je de horizon beter niet in het midden van de foto kan zetten. En hoewel regels er zijn om van af te wijken heb ik het gevoel dat als de horizon lager (en het bootje dieper) lag er meer te kijken zou zijn. Daarnaast vind ik het fort in de verte een beetje een storend element.

Sony, Canon, van alles wat en steeds wat anders. En nu ook nog een een website met verhaaltjes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 652cc
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 02-09 20:42
C4M1: Mooie foto! Alleen wordt mijn blik wel naar het kleine plukje wolk linksboven getrokken op de een of andere manier.
Toff: Het moment is inderdaad mooi, ik zou de serie wel eens willen zien
Mattijsken: Niks mis met deze plaat volgens mij, alleen mis ik wat 'spanning' in de plaat


Bijdrage van mij, het is wel een standaard foto van de Taj, maar ik was toch erg blij met het resultaat.
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3033/2682048390_9de31bf095.jpg

[ Voor 4% gewijzigd door 652cc op 19-07-2008 10:13 ]

"Who are you to wave your finger?"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • C4M1
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-02-2022

C4M1

3x Denken, 1x Doen

@Toff: ik denk dat je met de juiste bewerking een end kan komen.
@Mattijsken: mooie foto. Bij het kijken naar deze plaat hink ik echter op 2 gedachten. Enerzijds de rustgevendheid van de locatie, situatie en tijdstip, maar aan de andere kant is het wel weer erg volgebouwd. De sterk belichte boot op de voorgrond is mij wat te dominant.
@625cc: niks op aan te merken in negatief opzicht, maar ook niet in positief opzicht. Dus min of meer zoals je zelf wel aanvoelt een goed geschoten standaard plaat.

Nog 1 van mij. Beetje extreem bewerkt, en kadertje omgezet. Hoop dat de bewerking niet zo fors is dat mensen er direct op afknappen. Het past mijn inziens wel bij het topic urban jungle.
En voor de kenners. Geschoten direct naast het central railway station. Op de verre achtergrond torenen de Pearl tower, Jinmao tower en het nieuwe Financial centre boven de horizon uit

Afbeeldingslocatie: http://img156.imageshack.us/img156/8075/overviewroofsolarizatiota0.jpg

Orange & Red


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sjaak_Afhaak
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 11-09 14:15

Sjaak_Afhaak

Bleh!

Ik vind de toning best leuk, maar inderdaad, ik knap af op het kader (met name op de rechter bovenhoek). Misschien kun je nog iets van de bovenkant afhalen, en meer bebouwing laten zien?

Hier staat tekst


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Gister gemaakt:

Afbeeldingslocatie: http://www.gijstromp.nl/got/willemijn.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sundown89
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 09-09 16:41
Mooie plaat, misschien het gezicht (rechts) wat overbelicht.

De ogen komen wel goed zichtbaar door de bril wat me aanspreekt, ook de achtergrond is goed gekozen.

Hier mijn (huiver) eerste..

Afbeeldingslocatie: http://i37.tinypic.com/2d2f3u8.jpg

Ik heb ook een bewerkte versie naar grayscale maar dan verloor ik het contrast tussen het schuurtje en de achtergrond.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

@C4M1: ik vind de bewerking erg goed, ondanks dat ie zo heftig is. De rand had voor mij persoonlijk niet gehoeven.
@gise: Jammer dat het oog rechts niet goed zichtbaar is, het linker komt zo mooi door de zonnebril heen. Mis alleen de link tussen de voor- en achtergrond. Wat doet ze daar? Waarom lijkt ze in de zon te staan terwijl de achtergrond zo somber is? Ondanks dat spreekt de plaat me toch aan.
@Sundown89: Vind de compositie wel leuk zo met dat schuine schuurtje en die schuine boom, maar ik vind de kleur erg gewoontjes. Met wat bewerking is daar meer uit te halen.

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iworx
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 08:06
@matijsken

@625cc: scherp en goed van kleur. Maar inderdaad de standaard Taj Mahal plaat. Postkaartje ingescand ;)

@C4M1: Ik vond je vorige post leuker. 't had voor mij niet zo extreem gemoeten. Boordje mag er voor mij ook vanaf.
Wel een toplocatie.

@gise: Achtergrond lekker dreigend en leuk ingeflitst maar om een of andere reden storen de ogen mij. Ofdat het is omdat ik ze nu teveel of net te weinig zie weet ik niet direct maar een leuke foto is het.

Ondanks het vreselijke weer aan zee toch wat leuke platen kunnen schieten van de kids.

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3224/2685632334_52aba3a623_b.jpg
Meer in de set

This space intentionally left blank.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toff
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 09-08 20:14

Toff

FP ProMod
Dankzij de positieve reacties op mijn testfoto hier: Toff in "[testcase] Jonge Boerenzwaluwen".

[ Voor 39% gewijzigd door Toff op 21-07-2008 15:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brammel
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 11-09 20:49
@iworx: Schitterend hoe vooral het eerste jongetje uitstraalt dat hij lekker aan het spelen is. Op een goed moment de foto gemaakt. Vind alleen jammer dat het tweede jongetje er ook op staat, die had er wat mij betreft niet op hoeven staan.

@Sundown89: Beetje een saaie foto, er is niet iets wat m'n aandacht trekt. Ik neem aan dat het hutje je onderwerp is? Dit valt niet echt op.

Deze foto heb ik afgelopen zaterdag gemaakt (Red Bull Air Race in Rotterdam). Heb hem helaas veel moeten bewerken. Vond de compositie in ieder geval geslaagd.
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3209/2684749871_7bccb15c17.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wekko
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 31-08 10:09
@brammel,
misschien moet je 'm iets croppen nog. Als die rook niet achter het vliegtuig hing viel ie al helemaal niet op. Maar hij heeft wel wat...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • allstarted1
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 09-09 22:06

allstarted1

WTRFTS

Genomen in België op Hasard Cheratte, heb er al een groter geheel van gemaakt als apart topic, maar omdat het geen schoenentopic moet worden heb ik deze hier geplaatst :) Meer van de serie is hier te zien: [verzamel] Hasard Cheratte, België

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3193/2699403400_213cda8b35_o.jpg

@ gise: erg mooi portret, mooi dat je alsnog de ogen van haar ziet. Ik vind het een heerlijke plaat! Mooi contrast van neem aan je flits en de grijsgrauwe lucht op de achtergrond :) Misschien even crossposten in Mensen/Portretten topic? :)

@ sundown: probeer wat met je nabewerking te doen, hij is nu erg mat...die kan spannender ;)

@ iworx: leuk gedaan :) Persoonlijk vind ik dat tweede jochie helemaal niet storend. Erg leuke plaat. Hoe zou een kleurenversie het doen? Of echt bewust op zwart/wit nabewerkt?

@brammel: Lekkere plaat! Zou hem inderdaad wel nog een stukje croppen zodat het vliegtuig nog meer in de spotlight komt :) Mooi dat de kleuren van de kranen ook terugkomen in het vliegtuig, goed moment!

Wensen zijn maar relatief! Meestal kosten ze veel geld ook... |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@Allstarted1: Hmm, had denk ik toch liever de voorkant van de schoenen gezien. Kleuren en compo zitten wel snor (8>

Zomergevoel:
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3081/2699719130_4c29acca8e.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AugmentoR
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06-03 23:17
Typisch een foto waarbij de flare juist iets toevoegt, mooie foto Redhero!

Canon 400D, Sigma 17-70 2.8-4.5, Canon 50 1.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Rancor
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 24-08-2021
Eerste foto van mijn kant, vond hem wel leuk. Graag opbouwende kritiek.Afbeeldingslocatie: http://www.mijnalbum.nl/Foto-P66Q8HEC.jpg

Nikon D50 18-55/55-200/50 1.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PrinsEdje80
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15-07 09:34

PrinsEdje80

Holographic, not grated...

The Rancor schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 01:36:
Eerste foto van mijn kant, vond hem wel leuk. Graag opbouwende kritiek.[afbeelding]
DOF goed, bloem iets te krap genomen. Kleuren misschien iets te overbelicht in het midden.

@Redhero: ben het met AugmentoR eens: flare is goed. Misschien de kleuren tikkie te flets (maar da's persoonlijk ;)).

@allstarted1: vind hem erg mooi. Deze zou volgens mij erg goed lijken in z/w.

@Brammel: knappe foto. Deze zijn vrij lastig goed te maken vooral qua compositie. Hoeveel heb je d'r weg moeten gooien?!?

@iworx: goeie z/w. Het plezier dat de kids hebben straalt er van af. De achterste van de twee zou misschien wat meer naar rechts gekund hebben (zet ze beiden op de 1/3e lijn?). Alhoewel het zo wel een soort van reus en dwerg effect geeft :)

@Sundown89: ik vind hem niet spectaculair. Ik zou meer op het hutje ingezoomed hebben met een wat grotere lens en daar een compositie mee maken. Persoonlijke voorkeur denk ik. Lucht is overbelicht.

@gise: schitterende foto. Zou zo in een reclame voor zonnebrillen kunnen oid! Waar Sundown de ogen plezierig vind om te zien, zou ik ze liever donker gehad hebben. Maakt het wat meer mysterieus.

@C4M1: aparte, maar leuke bewerking! Ik vind het kadertje in de wolk 1/3e rechts top niet echt geslaagd. Lijkt net alsof water de foto daar geruineerd heeft... Voor de rest: leuk!

@652cc: een donker-blauwe lucht zou zeer goed contrast geven. Een circ pol filter zou hier goed geholpen hebben, zeker omdat de zon rechts van je stond en je precies een hele donker-blauwe lucht zou hebben kunnen krijgen.(Of zou de smog te veel in de weg zitten?)

@Mattijsken: Mooie rustgevende foto... Staat de horizon recht? Kan puur een optische illusie zijn...

Used to be Down Under... Foto gallery


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 10-09 18:07
@allstarted1: Lekkere DOF lekker uitgelicht, lekkere kleurtjes, na mijn idee niks mis mee!

@Redhero: lekker plaat! zeker het zomerse gevoel! Flare stoort me tevens ook niet het maakt voor mij de foto "af". Misschien horizon recht zetten of is dat vertekening?

@ The Rancor: zet de bloem er de volgende keer wat ruimer op aangezien er nu net wat van af valt aan onderkant, daarnaast is hij naar mijn idee te in geflitst? en de kleuren lopen niet echt lekker.

Voor de 2 de keer buiten nu een simpele testshoot gedaan, kan nog veel leren maar hier alvast een foto:
Afbeeldingslocatie: http://mauricemikkers.nl/tweakers/last2_2.jpg

#2 is hopelijk ook net zo goed?

[ Voor 14% gewijzigd door Macsylver op 25-07-2008 16:10 . Reden: Even de foto op andere (snellere) server gezet. ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • allstarted1
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 09-09 22:06

allstarted1

WTRFTS

Macsylver schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 15:27:
@allstarted1: Lekkere DOF lekker uitgelicht, lekkere kleurtjes, na mijn idee niks mis mee!

Voor de 2 de keer buiten nu een simpele testshoot gedaan, kan nog veel leren maar hier alvast een foto:
[afbeelding]
Thanks! :)

Jouw plaat vind ik echt heerlijk om naar te kijken, mooie pose, lekkere toning. Mooi model ook!

Is dit Rotterdam? :)

Wensen zijn maar relatief! Meestal kosten ze veel geld ook... |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@C4M1

Superfoto, echt te gek. Ik heb weer een nieuwe wallpaper bij :)

@Macsylver
Ook echt te gek. Hoe heb je die toning zo voor elkaar gekregen?

[ Voor 35% gewijzigd door Verwijderd op 25-07-2008 15:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ajhaverkamp
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 24-08 23:13

ajhaverkamp

gewoon Arjan

Macsylver schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 15:27:
Voor de 2 de keer buiten nu een simpele testshoot gedaan, kan nog veel leren maar hier alvast een foto:
[afbeelding]
Ik zeg 1 ding: WOW! En dan zeg ik nog wat meer, de foto kijkt heerlijk weg, even puzzelen waarom: dat is oa doordat het rechterbeen van het model de lijn van de rails volgt. Is dat toeval of ben jij echt zo goed dat je dat zo geregeld hebt :) Mag wat mij betreft zo in de Showcase topic, als jij waarde hecht aan het onderscheid test/showcae.
Stijl doet me aan ene GH denken, zie dat maar als een groot compliment.

This footer is intentionally left blank


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 10-09 18:07
allstarted1 schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 15:32:
@Macsylver
Jouw plaat vind ik echt heerlijk om naar te kijken, mooie pose, lekkere toning. Mooi model ook!

Is dit Rotterdam? :)
Thanx, de foto is genomen bij mij om de hoek (Den Haag ter hoogte van Hollands spoor) Het was tevens 1ste keer met dit model, hopelijk volgen er meer komende periode.
Verwijderd schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 15:38:
@Macsylver
Ook echt te gek. Hoe heb je die toning zo voor elkaar gekregen?
Toning is gedaan in photoshop met verschillende adjustment-layers en wat andere handelingen.
ajhaverkamp schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 15:43:
Mag wat mij betreft zo in de Showcase topic, als jij waarde hecht aan het onderscheid test/showcae.
Stijl doet me aan ene GH denken, zie dat maar als een groot compliment.
Dankje, zal er even over na denken (tenzij iedereen ja zegt :P) foto is voor mij redelijk goed gelukt maar in mijn visie nog niet helemaal in orde (showcase waardig), dus vandaar dat ik hem (eerst) hier plaatste.

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pauldegroot
  • Registratie: April 2006
  • Niet online

pauldegroot

silent sounds

@Redhero: Kijkt lekker weg, heb een vergelijkbare plaat maar is een beetje afgezaagd om die nu nog te posten 8)7 . Ik zou nog wel even naar je horizon kijken, klopt idd iets niet.

@Rancor: Ik mis ook de kleurtjes, die juist bij macro fotografie altijd de aandacht moeten trekken. Heb je geflitst?

@Macsylver: Heerlijk, kan eigenlijk niet veel meer aan de andere toevoegen dus ga ik wat kritiek geven. Je onderwerp+horizon staan wel erg centraal. Voor het model maakt het me niet zoveel uit maar da achtergrond weer wel. Ik was dus nog iets lager gegaan.

#2 Vind ik al meer kracht uitstraler wat heel goed bij je model past! Echter is die dan weer erg overbelicht op het shirt en de schoenen. Wel een mooie dof!

Hier ééntje van mij.: ra-ra?
Qua foto misschien niet heel bijzonder maar het lijnenspel trekt me wel.

Afbeeldingslocatie: http://i38.tinypic.com/xgaagl.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • degroot
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
@sundown:

Ik vind de foto een beetje rommelig overkomen , misschien had je een mooier standpunt gehad als je dichter bij het object was.

@ Rankor:

Bloem lijkt inderdaad zoals gezegd iets te overbelicht.


Overige fotos zijn echt schitterend! verdienen zeker een compliment

Ook eentje van mij!
Gisteren een 70-300MM Tamron gekocht voor op mijn 350D.
Beetje uitproberen , was in Barcelona en daar waren wat skaters bezig.
Mijn eigen kritiek op mijn foto is dat misschien iets te overbelicht is op de fietsen die erachter staan.
En foto had nog mooier geweest als ik zijn gezichtsuitdrukking te pakken had.


Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3021/2701211345_d448d0dcfb.jpg

[ Voor 5% gewijzigd door degroot op 25-07-2008 20:56 ]

www.degroot-it.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YellowCube
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-09 18:36

YellowCube

Wait...what?

Topicstarter
Macsylver schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 15:27:


Voor de 2 de keer buiten nu een simpele testshoot gedaan, kan nog veel leren maar hier alvast een foto:
[afbeelding]

#2 is hopelijk ook net zo goed?
lekker heur...
vind de blik van het model een beetje zo-zo, maar als dit kenmerkend is voor de serie dan kijk ik er zeker naar uit.
pauldegroot schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 18:17:
Hier ééntje van mij.: ra-ra?
Qua foto misschien niet heel bijzonder maar het lijnenspel trekt me wel.

[afbeelding]
ik ben altijd wel te porren voor wat meer abstract werk en hier kijk ik graag naar. Rara wat is het? is bij abstracte fotografie geen issue...gewoon naar kijken. Niet meer, nier minder.

My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre and that I am therefore excused from saving the world


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3034/2702674073_e1810c067c.jpg
klikbaar

Camera: Nikon D80
Exposure: 0.167 sec (1/6) (uit het handje)
Aperture: f/3.5
Focal Length: 18 mm
ISO Speed: 800
Exposure Bias: -2/3 EV
Lens: Nikkor 18-200 VR

Ik ben er tevreden over, de kleuren zijn fris en ik vind de verdeling licht/donker leuk. Dit is direct uit de camera. Ik heb nog zitten kijken of het gebouw in het midden nog recht(er) gezet kon worden, maar hier viel weinig eer te behalen. Het lijkt dat het gebouw aan de linkerkant hoger/lichter is dan de gebouwen aan de rechterkant en dat het beeld daardoor licht vertekend.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PathFindeR_NL
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 08-09 07:35
Hier een van mijn eerste landschappen, ik vind hem zelf wel goed gelukt. Volledig onbewerkt.

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/serve87/Platteland.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11-09 22:08
Aardige compo, volgens mij als je er wat mee klooit in photoshop komt het er wat mooier uit!

Waar in het machtige limboland is het overigens :? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sundown89
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 09-09 16:41
@ Sallin: Jammer dat het gebouw rechts niet even licht is als de andere twee, de twee achterhoofden storen me iets. Verder mooi de drukte vastgelegd.

@ PathFindeR_NL: Ben het met De_Bastaard eens wat nabewerking betreft. Ook zonde dat de horizon links niet doorloopt. Het 'glooiende' landschap komt wel goed tot uiting.

Hier nog eentje van mij, met wat nabewerking:

Afbeeldingslocatie: http://i35.tinypic.com/23m0qhy.jpg

Ik ben 'net' begonnen met zowel fotografie als PS, dus opbouwende kritiek is zeer welkom.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

@pauldegroot: Oeh, dat kan ik wel waarderen, mooie plaat! 8)
@PathFindeR_NL: met wat bewerken is er denk ik wat meer van de maken, de kleuren zijn wat flets en de linkerbovenhoek clipt nogal
@Sundown89: ik denk dat je wat bent doorgeschoten in het blauw, het gras oogt mij niet heel natuurlijk meer.

Een paar honderd foto's verder durf ik er wel weer een te laten zien, ben veel bezig geweest om de compositie beter te krijgen en wat minder op het midden van de zoeker gefocused te zijn. Onderwerp is wel wat corny, maar vond hem wel goed gelukt. Alle kritiek is welkom!
Afbeeldingslocatie: http://www.verhulst.ws/got/testcase4.jpg
41mm - 1/500 @ f/5 - ISO100

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mavvie
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 10-05-2021
@Sundown

Het is leuk lijnenspel, alleen vindt ik de lucht en het water wel erg blauw overkomen.

@Ethirty

Mooi d.o.f. foto, misschien was hij nog iets mooier geweest als je het object wat dichterbij had getrokken.

[ Voor 38% gewijzigd door Mavvie op 26-07-2008 21:18 ]

Twitter | Linkedin


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xelle
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 10-09 08:56
@Ethirty: Met reactie van Mavvie, verder wel aardig plaatje :)
@Sundown89: Leuke compositie! Altijd wel mooi, mooie dieptewerking. Alleen lijkt de foto wel wat blauw :/ Als je dat in de nabewerking nog weet weg te werken zal het wel een leuke plaat zijn denk ik :)
@PathFindeR_NL: Leuk landschap, alleen de kleurtjes zijn iets te flets. Wellicht nog wat nabewerken?

Fototje van mij, vorige week geschoten op het strand ergens in Zeeland. Vond het zelf wel een grappige plaat, ben benieuwd wat jullie ervan vinden! Zat nog te twijfelen om deze in kleur te laten zodat de laarzen rechts meer zouden opvallen, maar toch voor zwart/wit gegaan omdat dit toch wat strakker is. Kritiek is altijd welkom, wel graag onderbouwd :)

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3002/2698988276_64a14a6795.jpg
Happy together (klik voor groter)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PathFindeR_NL
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 08-09 07:35
Mijn probleem op het moment is dat ik geen photoshop heb, alleen photodraw, ik zal eens kijken of ik daar ook een mooi resultaat mee krijg.
@De_Bastaard, de foto is genomen vanuit het danikenbos in Geleen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

Tja, het is al een 50% crop. Ik zat er best dicht op, maar een hoop detail gaat verloren door de verkleining.

Dit is een grotere versie, daar zit ook veel meer detail in. Is dat beter, of gaat het om de verhouding onderwerp/achtergrond die te krap is?

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xelle
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 10-09 08:56
Meer dat je met de camera dichterbij komt, zodat de stengel aardig groot is en mooi op de achtergrond vaag nog de rest van de omgeving.
Hier een voorbeeldje van een foto die ik zelf heb gemaakt: klik hier

Dit idee heb je nu al wel goed uitgewerkt, alleen de stengel had alleen iets meer beeldvullend erop kunnen staan waardoor de plaat wat beter zou zijn. Wil trouwens niet zeggen dat de foto die je nu hebt gemaakt een slechte plaat is hoor :) Dof ziet er mooi uit, en met de avondzon geeft het wel leuke kleurtjes

[ Voor 5% gewijzigd door Xelle op 27-07-2008 14:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amplified
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 11-09 11:27
net trg van de vakantie naar Engeland, heerlijk daar, en ook veel foto's gemaakt. Voor het eerst echt gewerkt met een DSLR (450D)
nog onbewerkt, zo uit de cam. nabewerking volgt nog.
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3246/2707006778_e7c2151287.jpg?v=0
(groot: http://www.flickr.com/pho...5@N08/2707006778/sizes/l/ )

[ Voor 9% gewijzigd door Amplified op 27-07-2008 18:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wilmocs
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 26-09-2024
Afbeeldingslocatie: http://www.wilmocs.nl/images/20080727173431_bmx_wspaan%20(1%20of%201)-3.jpg

net gemaakt in het zonnige noordwijk... check me portfolio site van de week voor een totaalportret van de biker...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vinnux
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online
Hierbij een vakantie kiekje van de dolfijntjes in Loro Park op Tenerife.

Nadat een heleboel mensen (10) onze vakantie kiekjes bekeken hadden viel mij op dat iedereen deze foto heel erg mooi vind.
Na er zelf een tijdje naar getuurd te hebben begrijp ik niet wat deze mensen hierin zien?
Iemand een idee?

Canon EOS 450D, 1/500 sec at f / 13, ISO 200, 100 mm (EF-S55-250mm f/4-5.6 IS)
Afbeeldingslocatie: http://www.watziejedan.nl/storage/IMG_4399_small.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydraulik-Phunk
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-12-2024

Hydraulik-Phunk

Hail to the king, baby

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~diroos/junk/_MG_6216.jpg

Kwam deze vanmiddag tegen op een zandafgraving in Duitsland.
Iets meer contrast en kleurverzadiging, verder niets aan gedaan.

Net 'n weekje een beetje met mn 1e SLR (350D 18-55 + pola) aan het spelen :)

Screw you guys, I'm goin' home! >_>


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YellowCube
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-09 18:36

YellowCube

Wait...what?

Topicstarter
Amplified123 schreef op zondag 27 juli 2008 @ 18:50:
net trg van de vakantie naar Engeland, heerlijk daar, en ook veel foto's gemaakt. Voor het eerst echt gewerkt met een DSLR (450D)
nog onbewerkt, zo uit de cam. nabewerking volgt nog.
[afbeelding]
(groot: http://www.flickr.com/pho...5@N08/2707006778/sizes/l/ )
waar heb werkelijk geen idee waar ik naar kijk en dat komt voornamelijk door de dingen op de voorgrond. Die maken het beeld ook nog eens heel onrustig.
Onscherpte op de voorgrond werkt bijna nooit.

My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre and that I am therefore excused from saving the world


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amplified
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 11-09 11:27
dat je niet weet waar je naar kijkt is begrijpelijk, aangezien het alleen op de engelse kanalen wordt gebruikt (het is een windlass, waarmee je de paddles opendraait om het water in/uit de sluis te laten lopen, zie foto hieronder) de dingen op de voorgrond is btw een beugel van de sluis, om de deur open te kunnen duwen ;)

Afbeeldingslocatie: http://www.marinemegastore.com/images/products/medium/AFX_M_10950_L.JPG

en ok, leer momentje voor mij ^.^ geen onscherpte op de voorgrond gebruiken dus

[ Voor 15% gewijzigd door Amplified op 27-07-2008 21:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cctl01
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 11-09 19:08
@wilmocs: Ik was vanmiddag ook in het zonnige noordwijk, omdat ik daar woon zegmaar. Ben hier ook nog even langs gelopen maar ik heb je niet gezien :). Ik vind het n leuke foto. Geen commentaar over het feit dat ie geen hoofd heeft want dat past er prima bij. Z/W werk goed. Enige commentaar is.... dat "dingetje" links boven, ik zit namelijk te kijken wat het is, trekt dus enorm mijn aandacht en dat is niet de bedoeling.

@vgouw: Sorry ik ook niet :P.....
Nu even in iets meer woorden. er is (mijns inziens) weinig te zien op de foto. ik probeer zelf het ook te vinden. misschien kan ik hier nog op terug komen waneer ik "het licht" ook gezien heb.
EDIT: misschien is het omdat het water mooi stil staat op de foto en de meeste dit met hun compact camera's niet gewent zijn??

@Hydraulik-Phunk: wat heb jij n moeilijke naam zeg.. Maar nu genoeg over jou. lets talk about je foto.
Ik vind het n goede foto. zoals je zelf (denk ik) ook vind. Je hebt hem simpel bewerkt. Maar meer heeft deze foto niet nodig alles staat er gewoon goed op. En naar mijn idee heb je hem (tenzei hij echt zo uit de camera is) goed gecropt, omdat het voorwiel precies voor de helft er op staat.

[ Voor 5% gewijzigd door cctl01 op 27-07-2008 21:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
@ cctl01: dat is een meeuw :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydraulik-Phunk
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-12-2024

Hydraulik-Phunk

Hail to the king, baby

cctl01, thanks. Geen crop, zo uit de cam :)

Screw you guys, I'm goin' home! >_>


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheesy
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Amplified123: foto kijkt best lekker, maar het onscherpe 'ding' op de voorgrond stoort. Kleurgebruik vind ik lekker!

Wilmocs: straatfotografie vind ik zelf erg moeilijk en doe ik zelf ook weinig eigenlijk. Echt zinnig commentaar weet ik niet te geven, wellicht dat het aan de linkerkant wat krapjes is.

Vgouw, van mij zou het onderwerp / de onderwerpen wat meer in het midden staan. Misschien een idee om met PS het geheel wat shiny / harder te maken?

Hydraulik-Phunk, leuk idee, en compositie is lekker eigenwijs, prima! Het geel ziet er wat vies uit, van mij mag het contrast iets omhoog. Hangt eigenlijk ook wel van je eigen smaak af.

Meestal hou ik zelf van wat rustigere foto's. Op deze foto kreeg ik echter positief commentaar. Had ik zelf eigenlijk niet gedacht. Benieuwd of dat hier ook zo is ;)

(Slechte resize, klikje)
Afbeeldingslocatie: http://i290.photobucket.com/albums/ll256/Kees_B/DSC_2414_600px.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiskyPhreak
  • Registratie: Augustus 2002
  • Nu online
De plaat van hydraulik-phunk had wel iets meer contrast kunnen gebruiken, en die van Kees-B juist wat minder imho.

Nog maar een autoplaatje:

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3157/2710206894_d48040aecc.jpg?v=0

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11-09 22:08
Hij was leuker geweest als die hand er niet op gestaan had denk ik :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iworx
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 08:06
De_Bastaard schreef op maandag 28 juli 2008 @ 14:56:
Hij was leuker geweest als die hand er niet op gestaan had denk ik :)
Dan was die slang niet blijven hangen joh ;)

Leuke toning, maar zoals De_Bastaard al zegt stoort dat een beetje, of je had er meer van de persoon in kwestie moeten opzetten.

This space intentionally left blank.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Afgelopen week naar Turkije, Alanya geweest. Daar heb ik aantal foto's genomen waaronder deze. Landschapmodus geschoten met een Panasonic Lumix FZ8. Ik schaam me eigenlijk een beetje voor de foto als ik de foto's van jullie bekijk. Toch wil ik deze plaatsen om ervan te leren. Vind hem opzich wel geslaagd voor mijn doen (ben echt een beginner) alleen ik heb het idee dat er iets mist. Misschien dat jullie het weten...

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3044/2711681426_6b34c0fa99.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

@JBoutier: de horizon staat behoorlijk scheef en tenzij opzettelijk moet de horizon in een landschapsfoto altijd recht staan. Het onderwerp (boom?) is scherp, maar de kleur is niet echt interessant. Ik denk dat je in de portret stand een betere foto had gemaakt, die had het rommelige strand op de achtergrond wazig gemaakt.

En schamen is nergens voor nodig, gewoon kritisch naar je eigen werk kijken, vergelijken met wat je hier ziet, commentaar van anderen op anderen lezen en dan de volgende keer proberen jezelf te verbeteren. En experimenteer! Met digitaal kan je 100 foto's maken en als er maar 1 is die perfect is hoeft niemand te weten dat er 99 minder goed waren ;)

@WhiskyPhreak : mooie plaat, lekkere toning ook. Ietsje meer arm (tot halverwege onderarm) had denk ik net iets beter gestaan.

@Kees_B: goed scherp, lijkt me nog knap moeilijk met de snelheden, maar de foto geeft me niet echt het gevoel van snelheid dat ik bij dit soort foto's vind horen, hoewel dat onder deze hoek erg lastig word.

[ Voor 20% gewijzigd door Ethirty op 28-07-2008 23:04 . Reden: wat meer commentaar toegevoegd ]

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ethirty schreef op maandag 28 juli 2008 @ 22:59:
@JBoutier: de horizon staat behoorlijk scheef en tenzij opzettelijk moet de horizon in een landschapsfoto altijd recht staan. Het onderwerp (boom?) is scherp, maar de kleur is niet echt interessant. Ik denk dat je in de portret stand een betere foto had gemaakt, die had het rommelige strand op de achtergrond wazig gemaakt.

En schamen is nergens voor nodig, gewoon kritisch naar je eigen werk kijken, vergelijken met wat je hier ziet, commentaar van anderen op anderen lezen en dan de volgende keer proberen jezelf te verbeteren. En experimenteer! Met digitaal kan je 100 foto's maken en als er maar 1 is die perfect is hoeft niemand te weten dat er 99 minder goed waren ;)

@WhiskyPhreak : mooie plaat, lekkere toning ook. Ietsje meer arm (tot halverwege onderarm) had denk ik net iets beter gestaan.

@Kees_B: goed scherp, lijkt me nog knap moeilijk met de snelheden, maar de foto geeft me niet echt het gevoel van snelheid dat ik bij dit soort foto's vind horen, hoewel dat onder deze hoek erg lastig word.
Bedankt voor je comment! Ik zie nu net ook dat de horizon helemaal scheef staat. Ik maak wel gebruik op mijn camera van een soort lijnen waarmee ik 9 vakjes krijg, zodat ik via die hulplijnen de horizon recht kan fotograferen. Blijkbaar de camera teveel bewogen. Misschien had ik deze foto beter in portret kunnen schieten inderdaad! Nouja, voor de volgende keer dan. Wel vind ik dat de foto ook wat te koel was. Voor een plaatje in de hete zon in Turkije vind ik hem erg koel lijken. Ik heb toen ik op vakantie ging onderweg een 4GB SDHC kaartje gekocht en heb dus alles in RAW geschoten. Heb deze foto dan ook net even bewerkt om hem wat zomerser te maken. Hieronder het resultaat:

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3144/2711802980_b85f20861b.jpg?v=0

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aristos
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 09:39
@JBoutier: Leuke foto, hoewel nog steeds een scheve horizon. Dat leidt echt af. Kleuren zijn best leuk, maar een beetje te ver doorgeschoten. Wellicht iets er tussenin. Denk ook goed na wat je onderwerp is: de boom, de rots, het water of het strand? Nu is het een prima foto, leuk vakantietafereel, maar ik mis een beetje "the bite".
Daarnaast, je hebt de foto met een (zeer goede) compact camera gemaakt. Dat heeft als voordeel (en nadeel) dat je alles scherp krijgt. Nu heb je dus op alles de aandacht liggen. Bij een DSLR (met een grotere sensor) is het makkelijker om maar één gebied scherp te krijgen en de rest onscherp. Op die manier kun je beter je onderwerp onder de aandacht brengen. Hoewel dat bij deze foto niet geholpen had, juist ómdat er niet echt één onderwerp is.... Snappie?


Foto spontaan gemaakt van mijn vriendin in Parijs (ze lag echt zo te slapen, ben het bed uit gesneaked en heb mijn camera gepakt). Ik ben benieuwd naar jullie commentaar....

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3042/2711029457_0868d234ee.jpg

[ Voor 27% gewijzigd door Aristos op 28-07-2008 23:36 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toff
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 09-08 20:14

Toff

FP ProMod
@ JBoutier: Zit je ons een beetje in de maling te nemen? Als je commentaar krijgt, dat je horizon wat scheef staat, ga jij de kleur een "beetje" aanpassen? De eerste is aan de koele kant, maar je herbewerking doet pijn aan de ogen. Persoonlijk vind ik het jammer, dat die palm(?)stam net voor het eiland in de verte staat. Een paar stapjes opzij en je had meer diepte in je foto gehad. Ik zeur niet snel over niveau, maar ik zie niet goed wat je met deze foto wilt testen, behalve ons geduld?

@ Aristos: Ik zie wel een grappige herhaling van de vorm van haar billen in de tralies voor het raam, en ik hoop dat ze niet al te boos op je is? Een wakkere vrouw had misschien een fraaiere pose opgeleverd.

[ Voor 17% gewijzigd door Toff op 29-07-2008 01:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AugmentoR
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06-03 23:17
Aristos schreef op maandag 28 juli 2008 @ 23:33:
Foto spontaan gemaakt van mijn vriendin in Parijs (ze lag echt zo te slapen, ben het bed uit gesneaked en heb mijn camera gepakt). Ik ben benieuwd naar jullie commentaar....
[afbeelding]
Zeker mooie foto, en erg prettig licht (of heb je ook sneaky je reflector nog ff gepakt? ;) )

Canon 400D, Sigma 17-70 2.8-4.5, Canon 50 1.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11-09 22:08
JBoutier > Ik vind persoonlijk dat de boom té erg aanwezig is, en dat stoort :) De kleuren in de eerste versie staan me overigens wat meer aan, die tweede is over the top.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • C4M1
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-02-2022

C4M1

3x Denken, 1x Doen

@ wilmocs: deze doet het m voor mij niet. misschien dat als ik er later nog eens naar kijk mn mening zal bijstellen
@ vgouw: in de basis een aardig moment. Wat te krap gekaderd. En relatief weinig te zien.
@ Hydra..-..: ik had m nooit zo afgesneden
@ amplified: sorry zie hier alleen een kruisje
@ Kees_B: Geen slechte plaat. Maar als ik het gras op voorgrond en de grote hoeveelheid kleur zou mogen omwisselen voor iets meer snelheid en sensatie zou het nog beter zijn
@ WhiskyPhreak: heb mooiere platen van je gezien. Vind de overbelichting niet mooi. En misschien als aan die hand een mooie dame in bikini vastzat het geheel lekkerder zou wegkijken
@ JBoutier: Probeer meer een onderwerp te isoleren
@ Aristos: toch wel prettig om naar te kijken. Mooie kont heeft je vriendin!

Eentje van mij: was in eerste instantie eigenlijk rechtstreeks voor de prullenbak bestemd, maar kwam hem net tegen op mn memory card, en vond de plaat ondanks het hoge snapshot gehalte erg uit het leven gegrepen, graag jullie commentaar

Afbeeldingslocatie: http://img503.imageshack.us/img503/5239/lunchguysmallnz7.jpg

Orange & Red


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kromme
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 11-09 12:31

kromme

Doe hubs slaag in het koffer..

Ik wilde toch ook een poging doen.
Het enige wat mij stoort is de vinger, maar het beestje wilde anders geen minuut stilzitten.
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3180/2713285595_98b63ddc6b.jpg?v=0

Keep it calm...en lek mig de zuk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Big_Easy
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:13
Hier een van de eerste foto's gemaakt met m'n nieuwe 450D waar ik zelf wel trots op ben. Gemaakt een paar weken geleden in Campiglia Marittima,Toscane. Ik vond het zelf wel een erg zomers en mediterrane sfeer hebben.

De foto is slechts een beetje bewerkt (contrast, saturation, levels en sharpness iets bijgesteld). Ben benieuwd wat jullie er van vinden!

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/herwin.kleinjan/IMG_1144_resized.JPG

grotere versie: http://members.home.nl/herwin.kleinjan/IMG_1144.JPG Het origineel is slechts op 6 MP geschoten, had mijn geheugenkaart bijna vol :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

- plaatje op verzoek mod verwijderd ivm dubbelpost in architectuur -

@Aristos: mooie zachte belichting, mooi figuurtje ook.
@C4M1: Door de toning verliest de foto een hoop snapshot gehalte. Ik heb echt het gevoel dat ik sta te wachten op wat lekkers.
@Kromme: idd vinger weg, en een wat 'opgeruimdere' achtergrond. Er zijn teveel dingen die afleiden. Aan het blauw te zien vermoed ik zwembad, dus dan heb je genoeg van die kleur voorhanden om er gebruik van te maken. Je had het hondje toch al vast ;)
@The_Big_Easy: Lekker zomers plaatje. Lekkere kleur ook wel, maar ik vind het niet zo interessant om te zien. Het mist iets, weet niet precies wat

[ Voor 67% gewijzigd door Ethirty op 30-07-2008 17:03 . Reden: Hmm comments vergeten ]

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aristos
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 09:39
Hier commentaren en een eigen nieuwe foto

@C4M1: Ik vind het op zich een leuke foto, al zitten de onderwerpen (de mensen) net iets te hoog, hun hoofd is er net afgehakt. Daarnaast lijkt het of er wel heel veel vignettting is toegepast. Doordat dat in alle hoeken is behalve linksboven, kijkt de vrouw ook niet lekker weg. Je verwacht dat zij ook donkerder is, maar dat is ze niet.

@WhiskeyFreak: Gave foto, niets meer aan veranderen. Welke toning heb je toegepast? Crossprocessing?

@KeesB: Hmmm, op zich een prima foto, maar doet mij niet zoveel. Maar ik ben dan ook niet zo een autorace fan.

@Sundown89: Gave foto, al ben je in de nabewerking naar mijn idee wel een beetje doorgeschoten. Het is nu wel héél erg blauw en groen.


Hier mijn eigen foto, twee weken geleden gemaakt in Parijs...

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3172/2715258616_0b97355d5c.jpg

[ Voor 3% gewijzigd door Aristos op 30-07-2008 00:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiskyPhreak
  • Registratie: Augustus 2002
  • Nu online
@ aristos: dat was de 'wet chrome' preset in lightroom volgens mij. die is vast wel ergens op het web te vinden nog.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J3roen
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

J3roen

Intentionally left blank

@aristos: Erg mooie foto; houding, belichting en niet te vergeten model, alles is in verhouding.

Tijd geleden dat ik hier nog wat heb gepost, maar deze heb ik afgelopen weekend op het NDSM terrein @ Amsterdam. Vond hem te leuk om jullie te onthouden. Die fanatieke blik en dat rooie hoofdje, erg leuk mannetje.

Afbeeldingslocatie: http://dump.intellit.nl/got/skatertje.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aristos
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 09:39
@J3roen: Ik vind hem echt briljant, mensen zeggen altijd dat het moeilijk is om kinderen te fotograferen, maar volgens mij moet je gewoon op concentratie en gezichtsuitdrukkingen letten. Kinderen kunnen zo opgaan in hun spel...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
J3roen schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 01:36:
@aristos: Erg mooie foto; houding, belichting en niet te vergeten model, alles is in verhouding.

Tijd geleden dat ik hier nog wat heb gepost, maar deze heb ik afgelopen weekend op het NDSM terrein @ Amsterdam. Vond hem te leuk om jullie te onthouden. Die fanatieke blik en dat rooie hoofdje, erg leuk mannetje.

[afbeelding]
Heb je deze foto geflitst? Ik denk het zo te zien niet, wellicht dat het gezicht van de jongen dan beter belicht zou zijn. Het gezicht is nu nogal donker.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • C4M1
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-02-2022

C4M1

3x Denken, 1x Doen

@ J3roen: mooi moment, ik denk dat je heel veel over dat ene kind te weten komt door naar deze foto te kijken. De foto is wat ruim, maar aan de andere kant ben ik bang dat croppen ook niet het gewenste effect zal opleveren.
@ Aristos: volledig off-topic; jouw usericon lijkt als 2 druppels water op Jerry Seinfeld :)

Orange & Red


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr_EOS
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 17-11-2022
Nu al weer een paar weken geleden vond het brandje plaats en vond ik dit wel een aardige plaat om het geheel samen te vatten:


Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3130/2716522334_77b89bb181.jpg?v=0

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
Mr_EOS schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 10:00:
Nu al weer een paar weken geleden vond het brandje plaats en vond ik dit wel een aardige plaat om het geheel samen te vatten:


[afbeelding]
Ik vind het plaatje een beetje flets/vlak. Misschien moet je het contrast wat verhogen, en misschien is het de moeite om hem helemaal in z/w te maken.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

ik vind het lastig om in te schatten omdat het ook de schade aan het gebouw kan zijn, maar ik krijg het gevoel dat dit een crop is van een telefoon.

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr_EOS
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 17-11-2022
Ethirty schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 11:36:
ik vind het lastig om in te schatten omdat het ook de schade aan het gebouw kan zijn, maar ik krijg het gevoel dat dit een crop is van een telefoon.
Het gebouw was dus al behoorlijk grijs en door de brand erger geworden.
Het is ongeveer 10% gecropped, omdat ik niet dichterbij kon komen (sloopactviteiten) en al op 200 mm zat.

Misschien dat deze frisser oogt (was de dag nadat het betonblok was omgevallen.

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3251/2711325522_374b425e73.jpg?v=0

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
Mr_EOS schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 13:48:
[...]


Het gebouw was dus al behoorlijk grijs en door de brand erger geworden.
Het is ongeveer 10% gecropped, omdat ik niet dichterbij kon komen (sloopactviteiten) en al op 200 mm zat.

Misschien dat deze frisser oogt (was de dag nadat het betonblok was omgevallen.

[afbeelding]
Hij heeft meer kleur :). Wat is het onderwerp in deze foto? De graafmachine? Maar die staat er niet helemaal op. Het mannetje? Veel te onopvallend. De lucht, het gebouw, de bomen? Misschien als tip, denk na over wat je op de foto wilt laten (je onderwerp) zien en hoe je je onderwerp uit zijn omgeving kan isoleren (compositie). En dan het liefst zodat het leuk is om naar te kijken :). Dat is eigenlijk imo een van de moeilijkste onderdelen van fotografie: de compositie van de foto.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Markie
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 06:50

Markie

Voorheen BBE

@ aristos: mooi dromerig sfeertje.
@ j3roen: leuk moment. De belichting en compositie kan wel iets spannender.
@ mr_eos: 1e foto: de foto verteld voor mij niet het verhaal dat bij het gebouw hoort. Wat betreft foto 2 met mijn bovenganger.

Groningen (even aan het testen geweest met m'n nieuwe lens):

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3274/2716021559_658c3fa5cd.jpg?v=0

[ Voor 6% gewijzigd door Markie op 30-07-2008 14:08 ]

[PRIMA FOCUS ] | [ flickr]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wish
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 08:53

Wish

ingwell

@Aristos: Mooie foto, mooie lijnen, eh vormen.
@C4M1: Bijna leuk, maar erger me aan de onthoofde man. Als hij net iets ruimer was geweest...
@The_Big_Easy: leuke snap, maar niet echt spannend of een heel mooie bewerking, Leuk vakantie kiekje
@Ethirty: Daar doe ik het voor, lekker abstract.
@Aristos (2): mijn hoofd neigt naar links bij het bekijken van die foto. Staat hij wel recht? Wel mooi shot.
@Mr_Eos: de 1e is me iets te grijzig en grauw, niet echt lekker, bij je 2e ga ik mee met het commentaar van Sallin: wat is het onderwerp?

Nog 1tje van mijn kant uit Ladakh:

Afbeeldingslocatie: http://farm2.static.flickr.com/1425/1409120422_44ca13c3fe.jpg

No drama


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

@Mr_EOS: Even los van de foto an sich (die niet zo bijzonder is) deze foto heeft ook al zo'n slechte kwaliteit. Heb je de jpg compressie wel op hoogste kwaliteit gezet? Ik zie alleen maar artifacts! Of is dat Flickr's schuld?

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BlaTieBla
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 09-09 10:01

BlaTieBla

Vloeken En Raak Schieten

@C4m1: lekker plaatje, maar hoe was het eten?
@kromme: kwestie van nog meer geduld hebben. Ook kleine beesies worden moe :)
@Mr_EOS: bouwkunde plaat zou scherper kunnen, met meer contrast. Het contrast 'bouwkunde' versus 'de brandschade' heeft wel wat.
De graafmachine kan ik niets mee. Snapshot dingetje Niet echt een onderwerp en erg rommelig en ook deze lijkt uit een telefoon te komen (kan ook zijn dat je bewerkingssoftware crappy JPG's aflevert).
@J3roen: ondanks dat ik niets met kinderen heb is deze wel leuk. Scherp en ready for action :)
@danmaarniet: om het af te maken had die rechter niet om moeten kijken. In dit geval vind ik het contact met de camera niet helemaal kunnen.

[ Voor 11% gewijzigd door BlaTieBla op 30-07-2008 14:26 ]

leica - zeiss - fuji - apple | PSN = Sh4m1n0


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
Leuke foto! Ik vind het omkijken van het rechterkindje juist de reden dat het een leuke foto is. Hij zou anders saai kunnen zijn. Voor mijn smaak is de vloer boven de kindjes te veel overbelicht.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThomasW
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 28-08 19:02
J3roen: Nice, het rode hoofd en de fanatieke uitstraling heb je mooi vastgelegd.
BBE: De fietsende man maakt je foto levendig, verder is het wel netjes belicht maar doet het me niet veel.
danmaarniet: Het omkijken geeft de foto net wat extra, 3 ruggen zou ook maar wat saai geweest zijn...

Afbeeldingslocatie: http://weblog.thomasvanderwillik.com/album/thumbs/lrg-2158-img_6112-b.jpg
Klikbaar

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
ThomasW schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 15:04:
J3roen: Nice, het rode hoofd en de fanatieke uitstraling heb je mooi vastgelegd.
BBE: De fietsende man maakt je foto levendig, verder is het wel netjes belicht maar doet het me niet veel.
danmaarniet: Het omkijken geeft de foto net wat extra, 3 ruggen zou ook maar wat saai geweest zijn...

[afbeelding]
Klikbaar
Mooie plaat :). De handen een tikje meer naar rechts was misschien wat rustiger geweest, maar dit commentaar is richting muggenziften.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Big_Easy
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:13
Ethirty schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 00:07:
@The_Big_Easy: Lekker zomers plaatje. Lekkere kleur ook wel, maar ik vind het niet zo interessant om te zien. Het mist iets, weet niet precies wat
danmaarniet schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 14:08:
@The_Big_Easy: leuke snap, maar niet echt spannend of een heel mooie bewerking, Leuk vakantie kiekje
Bedankt voor jullie opmerkingen. Het is idd een vakantie kiekje, maar vond het zelf toch wel een van mijn mooiste. Hoe zou de foto 'spannender' kunnen? Mist het wat compositie betreft wat, of is er ook qua bewerking nog meer uit te halen? Indien dat laatste het geval is zou ik nog eens wat kunnen proberen, maar ben nog niet zo thuis met foto bewerking tools... Een link naar de full size variant staat in mijn original post, ik sta open voor wat experimentele bewerkingen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@ThomasW: Ik mis een beetje een duidelijk onderwerp. Nou lijkt het mij dat de handen het onderwerp moesten vormen, alleen vind ik ze te gesloten. Er gebeurd niets met de handen en het is net iets te ruizig om echte details (rimpels ofzo) te zien.

Rondje Ouwehands dierenpark gedaan en toen even met boogje om Rhenen terug naar naar het station. Was best druk met fietsers, vissers en andere buitenlui:
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3061/2717731044_8e3a449305.jpg

Staan nog wat meer foto's op mijn flickr ;)

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 30-07-2008 21:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EnigmA-X
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 05-09 11:01
@Redhero: net even je foto bekeken op Flickr. Kan je mij uitleggen waarom je de foto f/2.8 1/2000 hebt geschoten? Wat mij namelijk opvalt is de onscherpe voorgrond. Had je gekozen voor een kleiner diafragma, had je veel meer scherptediepte gehad. Die 1/2000 lijkt mij niet zo belangrijk, volgens mij gaat die fietser niet zo heel hard ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

EnigmA-X schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 21:38:
@Redhero: net even je foto bekeken op Flickr. Kan je mij uitleggen waarom je de foto f/2.8 1/2000 hebt geschoten? Wat mij namelijk opvalt is de onscherpe voorgrond. Had je gekozen voor een kleiner diafragma, had je veel meer scherptediepte gehad. Die 1/2000 lijkt mij niet zo belangrijk, volgens mij gaat die fietser niet zo heel hard ;)
Waarom? Tja. Als ik de 17-55 gebruik heb het diafragma vaak uit luiheid op f2.8 staan. Alleen als ik echt denk dat een lager diafragma, dus een hoger getal, nodig is, speel ik daar pas mee. Bij landschapjes gebruik hem ook zo. Vaak krijg ik dan toch nog met f/2.8 een erg groot gedeelte scherp. Hoe dat precies zo kan, snap ik eigenlijk zelf ook niet... :P Ben qua instellingen bij landschapjes vaak vrij noobish denk.

Bij deze foto vond ik juist de onscherpte voorin prettig. Je ogen volgen het pad, beginnen bij het onscherpe gedeelte en zoeken naar het voorwerp. Aan het einde van het pad is het voorbewerp gevonden, de fietser.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThomasW
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 28-08 19:02
Het onderwerp zijn idd de shag draaiende handen, dat doe je nou eenmaal niet met open handen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ethirty
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 11-09 21:28

Ethirty

Who...me?

The_Big_Easy schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 15:15:
Bedankt voor jullie opmerkingen. Het is idd een vakantie kiekje, maar vond het zelf toch wel een van mijn mooiste. Hoe zou de foto 'spannender' kunnen? Mist het wat compositie betreft wat, of is er ook qua bewerking nog meer uit te halen? Indien dat laatste het geval is zou ik nog eens wat kunnen proberen, maar ben nog niet zo thuis met foto bewerking tools... Een link naar de full size variant staat in mijn original post, ik sta open voor wat experimentele bewerkingen!
Iets van een oud vrouwtje op een bankje oid, iets om het beeld tot leven te wekken. Maar ik roep ook maar wat. Pretendeer nog niet er verstand van te hebben. :+

#team_UTC+1

An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper  Mini '12 i7/16/256  Air '13 i5/8/256  iPad mini 5 64GB  iPhone SE 128GB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

De zon scheen vandaag op m'n vijver en de waterlelie ging voor 't eerst open.
Tijd voor een foto..
Heb er in photoshop een "lijstje" omheen gemaakt, ben benieuwd wat jullie er van vinden.
Afbeeldingslocatie: http://www.nicknick.nl/OPSLAG/Tweakers/waterlelie_klein.jpg
(Ik raad jullie aan om de vergroting te bekijken)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wish
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 08:53

Wish

ingwell

Hm, heb de vergroting bekeken en toen...

De foto is mooi gelukt (zon, pareltjes water etc.) maar de kadering verpest het voor me. Behalve dat je stukjes lelies eraf snijdt, kijk ik te veel naar de tekst ipv de bloem. Het is een keuze natuurlijk, alleen niet de mijne ;)

No drama


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cctl01
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 11-09 19:08
Wat hij hier boven zegt ja. :)
Ik vind ook het idee wel heel leuk, de uitvoering vind ik ook goed gedaan, foto is goed scherp, kleuren en alles goed, ziet er "echt" uit geen vervelende nabewerking.
Alleen jammer dat er n stukje bloem mist aan de boven en onder kant.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Helaas ontbreekt bij het origneel ook een stukje bloem.
Ik hoop dat vanmiddag de zon weer net zo schijn en dat ik een "compleet" plaatje kan schieten.
Overigens is hij gemaakt met een Sony DSC-H3.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aristos
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 09:39
Verwijderd schreef op donderdag 31 juli 2008 @ 10:50:
Helaas ontbreekt bij het origneel ook een stukje bloem.
Ik hoop dat vanmiddag de zon weer net zo schijn en dat ik een "compleet" plaatje kan schieten.
Overigens is hij gemaakt met een Sony DSC-H3.
Ik zou dan ook een groot wit vlak meenemen (karton, stof) zodat je de donkere kanten nog wat kan inkleuren. Succes en ik ben benieuwd!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BlaTieBla
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 09-09 10:01

BlaTieBla

Vloeken En Raak Schieten

@nicknick.nl: qua pixels heb je bijna net zo veel frame als foto. Dat vind ik niet echt mooi. Doet afbreuk aan de lelie

leica - zeiss - fuji - apple | PSN = Sh4m1n0


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dottie
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 05-01-2021
@nicknick: let bij een volgende foto er ook op dat je jezelf niet op de foto zet. Ik ga ervan uit dat jij dat bent linksboven?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Helaas is de waterlelie al aan het vergaan, ik heb een foto gemaakt van een 2e waterlelie maar deze is lang niet zo mooi als de eerste.
Ik heb jullie advies over 't frame alvast meegenomen in de vergroting van de oude foto:

Vergroting

ben benieuwd

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • C4M1
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-02-2022

C4M1

3x Denken, 1x Doen

Om heel eerlijk met je te zijn vind ik de compositie weinig spannend. Je mag best een wat creatievere angle pakken. Persoonlijk zou ik de lelie volgende keer van te voren even afspoelen, of na afloop met PS retouchen. Over het kader is genoeg gezegd.

Orange & Red


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mcdronkz
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16-04 12:44
@Redhero: Kijkt lekker weg, fijne kleuren, onscherpte voorin vind ik geen probleem.

@nicknick.nl: Ik vind 'm een beetje te donker. Een paar stapjes lichter maakt het voor mij een vrolijkere foto.

Ook ik heb een foto gemaakt. Gisteren had ik ongeveer dezelfde foto geprobeerd te maken, maar die vond ik te onscherp, ik vond de kleuren niet lekker, hij had het voor mij niet helemaal. Om mezelf toch een goed gevoel te geven heb ik het vandaag geprobeerd iets van m'n "fouten" te leren en het beter te doen. Als er geen vooruitgang in zit is voor mij de lol eraf.

Ik ben eigenlijk best tevreden met de foto, de brommer springt er voor mij best uit, maar ik ben niet echt zeker over de crop. Ergens heb ik zoiets van, in 't geheel lijkt het okay, maar anderzijds weet ik het niet zo zeker. Aan de foto heb ik in elk geval wel een goed gevoel overgehouden ;).

Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3168/2720186438_12159d5639.jpg
(klikbaar)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Griffin
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 11-09 15:37

Griffin

Is mythical

@mcdronkz:

Ik heb gevoel dat de plaat scheef is. Verder is de weg enzo ook niet helemaal recht van de natuur volgens mij.
Verder vind ik de brommert wel goed uitspringen maar persoonlijk vind ik de zijkant van zulke brommers mooi (de simpelheid) en dat mis ik hier een beetje. De brommer dus iets driekwart neer zetten zou misschien iets beter zijn. Verder wel goede compositie met achtergrond

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mcdronkz
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16-04 12:44
Je had gelijk, ik heb 'm nu wat rechter gezet. :)

De zijkant komt later aan bod, ik had nu even dit in m'n hoofd en ik wou het op m'n scherm zien ;).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aristos
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 09:39
@mcdronkz: op zich wel een prima foto, maar ik merk dat ik niet goed weet wat het onderwerp is. Is dat nu het pad, of de motor. Als je horizontaal kijkt, zal nog geen 20% van een horizontale lijn gepakt worden door de brommert. Dat vind ik toch te weinig en daardoor valt er voor mij te weinig zien... Snappie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mcdronkz
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16-04 12:44
Ik snap wat je bedoeld. Dat is ook een beetje wat ik bedoelde met de crop. Maar het onderwerp is voor mij meer een combinatie van beiden, het geheel zegmaar. Het geheel klopt voor mij wel, hoewel er van de brommer inderdaad niet zoveel te zien is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • C4M1
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-02-2022

C4M1

3x Denken, 1x Doen

@ mcdronkz: de plaat kijkt niet vervelend weg. Het heeft in elk geval wel een lekker plattelandsgevoel, dus wat dat betreft niet slecht. Ik denk dat je er nog meer uit kunt halen een volgende keer. Een paar pointers: de motor is rood, het gras en de bomen groen, hier kan je meer uithalen. Het handvat aan de rechterkant van de motor (kijker: links) valt een beetje weg tegen de achtergrond, probeer daar iets meer mee te positioneren. Zoals gezegd, de plaat voelt een beetje scheef en de motor is wat aan de kleine kant in verhouding tot de rest. Qua compositie kun je al veel meer beeld vullen door een andere angle te kiezen. Verder loopt het geheel een beetje dood doordat het pad verdwijnt in een dichte muur van bomen. Je kunt iets meer proberen de motor tov de weg te positioneren en hierdoor een verhaal te vertellen of tenminste het geheel wat dynamischer te laten ogen. Belichting niet slecht, maar ook niet spectaculair. Ik denk als je met PS wat aan de haal gaat je de lucht wat verder kunt optrekken. Veel plezier de volgende keer.

Orange & Red


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tunboy
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 27-12-2024
Verwijderd schreef op woensdag 30 juli 2008 @ 22:00:
[...]


Waarom? Tja. Als ik de 17-55 gebruik heb het diafragma vaak uit luiheid op f2.8 staan. Alleen als ik echt denk dat een lager diafragma, dus een hoger getal, nodig is, speel ik daar pas mee. Bij landschapjes gebruik hem ook zo. Vaak krijg ik dan toch nog met f/2.8 een erg groot gedeelte scherp. Hoe dat precies zo kan, snap ik eigenlijk zelf ook niet... :P Ben qua instellingen bij landschapjes vaak vrij noobish denk.

Bij deze foto vond ik juist de onscherpte voorin prettig. Je ogen volgen het pad, beginnen bij het onscherpe gedeelte en zoeken naar het voorwerp. Aan het einde van het pad is het voorbewerp gevonden, de fietser.
Ik liet vroeger ook steeds m'n diafragma zo ver mogelijk open staan, zo had ik immers het geen bewegings-onscherpte en lekker veel wazigheid rond het onderwerp... MAAR ik heb na veel proberen ook gemerkt dat sommige camera's niet meer geheel scherp zijn op die uiterste stand EN dat er vaak minder contrast en dynamiek in de kleuren zit, en dat het soms (zeker voor landschappen waar ook de lucht op staat) beter is om dat diafragma wat toe te knijpen en voor hogere f-getallen te gaan, die sluiter van 1/2000 bied immers nog ruimte genoeg, die fietser zal inderdaad niet zo ontzettend sel gereden hebben en er op 1/500 nog net zo goed hebben uitgezien :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JerNL
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12-08 09:17

JerNL

I said goodday!

Ik zie toch een hoop mooie foto's op dit forum.

Ik heb zelf sinds dit weekend een EOS450D en ik denk upload ook een fototje

Ik heb hem zelf zwart-wit gemaakt, leek me mooie op de 1 of andere manier:
Afbeeldingslocatie: http://farm4.static.flickr.com/3151/2721520505_68ac25e61a.jpg?v=0

nothing :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mcdronkz
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16-04 12:44
C4M1 schreef op vrijdag 01 augustus 2008 @ 10:33:
@ mcdronkz: de plaat kijkt niet vervelend weg. Het heeft in elk geval wel een lekker plattelandsgevoel, dus wat dat betreft niet slecht. Ik denk dat je er nog meer uit kunt halen een volgende keer. Een paar pointers: de motor is rood, het gras en de bomen groen, hier kan je meer uithalen. Het handvat aan de rechterkant van de motor (kijker: links) valt een beetje weg tegen de achtergrond, probeer daar iets meer mee te positioneren. Zoals gezegd, de plaat voelt een beetje scheef en de motor is wat aan de kleine kant in verhouding tot de rest. Qua compositie kun je al veel meer beeld vullen door een andere angle te kiezen. Verder loopt het geheel een beetje dood doordat het pad verdwijnt in een dichte muur van bomen. Je kunt iets meer proberen de motor tov de weg te positioneren en hierdoor een verhaal te vertellen of tenminste het geheel wat dynamischer te laten ogen. Belichting niet slecht, maar ook niet spectaculair. Ik denk als je met PS wat aan de haal gaat je de lucht wat verder kunt optrekken. Veel plezier de volgende keer.
Hey bedankt, hier kan ik wel wat mee :). Wat betreft de kleuren heb je wel gelijk. Ik heb wel geprobeerd om het allemaal vrij natuurlijk te laten lijken, maar dat maakt de foto er niet spannender op. Wel springt de brommer er echt uit voor mij. Het handvat valt inderdaad weg en ook de hoek had ik beter kunnen kiezen ja. De lucht heb ik inmiddels in PS wat kleurvoller gemaakt.

Ik vraag me alleen af waarom de foto nu scheef lijkt ? Dat was inderdaad het geval, maar ik heb de weg helemaal links in elk geval kaarsrecht laten lopen. Het pad zal inderdaad wat scheef zijn, maar dat was ook m'n bedoeling.

- edit -

Als ik op View -> Proof colors druk krijg ik vrij fletse kleuren. Maar als ik 'm opsla krijg ik dus ook die fletse kleuren. Hoe kan ik zorgen dat ik de afbeelding kan exporteren alsof Proof Colors uitstond ? Dus dat ik bij het exporteren de volle kleuren krijg die ik in Photoshop ook zie ?

Save for web fixed it ! :) Kleuren zijn zoveel beter nu.

[ Voor 13% gewijzigd door mcdronkz op 01-08-2008 14:24 ]

Pagina: 1 ... 3 ... 47 Laatste

Dit topic is gesloten.