Zo wat een rust hier ineens! Ik zal maar eens even tijd nemen om hier mijn zegje over mijn Nox te doen.
Mijn config.
A15H
P8400 2.26
4096Mb(2x2048-800),
250G-7200-16Mb,
15.4" HIGH-RES
9600 GT
Bouw / Behuizing
NETJES!! hele chique laptop met op het eerste oog geen poespas. Ik liet hem bij mijn ouders thuis aan mijn moeder zien; "Nou, das een mooi ding, lekker simpel laptopje" gniffel gniffel.
Nadeel van het matte zwart is dat je er nogal snel vingers op ziet, dit wist ik van te voren, maar heb toch voor een Nox gekozen ipv een Mythos, omdat ik bang was dat het witte van de Mythos over een tijdje niet meer wit maar ranzig zou worden..., vind ik erger als wat vette vingers die er op staan. Verder voelt de laptop zeer robuust aan, scherm gaat lekker zwaar en staat stabiel.
Toetsenbord was even wennen voor me omdat ik van een 17" af kom, vooral de "enter", deze is wat smal, maarja dat is gewenning natuurlijk. Verder voelt het toetsenbord goed aan, en typt het lekker weg. Als je met de laptop op schoot zit, moet je wel je polsen zo af en toe een beetje verleggen op de ietwat scherpe rand van de behuizing zelf, maar ook dit zal wel gewenning zijn. (ennuuh, wie mooi wil zijn...)
De mouse-pad vind ik super! loopt mooi over in de rest van de behuizing en de muisknoppen werken lekker licht en goed!
Nadeeltje,, het volumeknopje aan de zijkant werkt niet relax. Als je er aan zit, verspringt het volume de ene keer 20%, de andere keer 10, en weer een andere keer 34%, het knopje is alleen handig om te muten. Coole feature vind ik het rode ledje in de jack-aansluting.
Ander nadeeltje is het oppakken van de laptop als de DVD-speler aan 't werken is... dit is sterk af te raden, daar de drive dan gaat zoemen, door het draaien natuurlijk. Ook heb ik hem 1x te stevig vast gepakt rechtsonder in de hoek, bij de DVD-speler dus.. wat ook in minder prettige geluiden resulteerde..
Scherm
Ik heb een high-res (1680x1050) scherm, dat werkelijk prachtig is!, was even wennen aan de hoge resolutie op een 15,4, maar ik vind het wel heerlijk! er pas zo veel op je scherm en je hebt overal veel overzicht! (nadeel is dat ik nu wel altijd m'n bril op moet tijdens 't computeren

)
De kijkhoek is naar mijn idee goed!, de helderheid verandert wat bij het draaien van het scherm, maar blijft goed! Maarja, wat wil je als een acer-scherm gewend bent...
Installatie / drivers / software
Ik heb gekozen om voorlopig XP-32 te installeren, met als rede dat ik nogal veel met Solidworks teken, en ik XP-32 nog steeds als het meest stabiele systeem zie voor dit programma, buiten dat vind ik het overzicht en de (relatieve) simpelheid van XP fijn. Geen poespas die er niet op hoort. (XP-lite).
Ik las in dit topic over de problemen met AHCI-drivers voor XP, dus heb voor de installatie even geswitcht naar IDE. Ik las ergens dat XP SP3 wel AHCI ondersteunde... gaan we nog eens proberen, komen we op terug

... (Ubuntu spreekt me nog steeds zeer aan, heb het vannacht nog geinstalleerd op mijn oude laptop, die ik verkocht heb aan een huisgenoot, dus ik ga hier toch nog eens proberen een goede Virtuele XP op te installeren die video-hardware ondersteund voor SolidWorks, en evt. wat games.. maar voorlopig vind ik het allemaal nogal omslachtig en blijf ik lekker XP draaien.)
Terug naar de installatie.. formatteren van de schijf (250GB) tijdens de eerste XP installatie duurde wat lang, maar de installatie was zo gelopen. Even wat klooien met wat driver her en der..
Drivers van de Fn-toetsen heb ik de vista32 drivers voor gepakt.
Drivers voor m'n 9600 GT heb ik van laptopvideo2go.
Toen het fingerprint-device,.... hardwarematig is het 100%, alleen die software...... omnipass.. dit krijg ik niet fatsoenlijk aan de gang voor bv MSN of Thunderbird. Inloggen op msn met de fingerprint gaat goed, het probleem is dat omnipass constant om verificatie blijft vragen tijdens het gebruik van MSN. Werkt dus niet echt lekker. Ook voor Thunderbird is het niet ideaal, daar ik 2 mail-accounts op wil halen, en dus 2x een wachtwoord in moet voeren. Dit krijg ik niet fatsoenlijk ingesteld met omnipass omdat deze de 2 inlogschermen door elkaar haalt, en niet goed kan onderscheiden. Voorlopig heb ik omnipass dus alleen op de windows-inlog gezet, waar het prima functioneerd.
Verder heb ik GIMP + Open Office + Thunderbird geinstalleerd, werkt allemaal vlekkeloos

.
Solidworks draait ook super!
Ik heb de spellen Fallout 3, Red Alert 3 geinstalleerd. Fallout 3 heb ik nog niet heel veel getest, maar ziet er goed uit en draait volgens mij goed. Red alert draait op 1680*1050 met settings op medium prachtig!!
Service Zeptoshop
Ik ben voor de aanschaf van mijn Zepto al eens in Den Bosch langs geweest om even een Mythos te bekijken en wat te babbelen. Naar aanleiding van dat bezoekje heb ik toen een Nox besteld, waar ik nog even op zou moeten wachten. Dit wachten viel bij mij mee, een week of 2. Ik werd gebeld, dat er een probleem was met de 200GB schijven, of ik er voor 35 euro een 250GB schijf in wilde, dan kon ik 'm de dag erop komen halen. Akkoord, daarna ben ik de Nox op gaan halen in Den Bosch, weer ff staan babbelen, en ze hebben daar verstand van zaken. Mocht je nog steeds je twijfels hebben over lange wachttijden etc.. ga gewoon even langs! Ik weet zelf namelijk ook hoe vervelend het is als je afhankelijk bent van 3e....
Ik heb dus ook veel vertrouwen in de service, mocht er straks een keer wat mis gaan.
Verder heb ik de verzekering van 3 jaar voor 100nogwat euro afgesloten bij de maatschappij die Zeptoshop aanbeveelt, dit geschiedt door invullen van een boekje, en daarna een automatische incasso.
Conclusie
Voor degene die een goede degelijke laptop met mooi design en dikke prestaties op maat wil.. raad ik zeker een Zepto aan!
Voor degene die geen zin hebben om het hele verhaal te lezen, hier de vragen die mij nog resten:
- Omnipass.... is hier een degelijke vervanger voor?
- dat AHCI-verhaal icm XP, heeft iemand hier oplossingen voor?