Mutatie schreef op zaterdag 28 juni 2008 @ 00:13:
Niet respectloos bedoeld maar sla je in de conclusie niet een stap over?
Ik moest het meteen vergelijken met: Ik bouw een doolhof zonder enkele aanwijzingen.
Dan doe ik er een paar muizen in
Hier gaat je analogie al 2x fout i.m.o.
1. Muizen hebben geen vrije wil zoals mensen die hebben
2. God gaf wel degelijk aanwijzingen, in de vorm 1 wet waarin hij aangaf wat onder zijn bestuur goed en kwaad was: Eten van de boom der kennis van goed en kwaad was kwaad. Het afblijven van die boom symboliseerde de erkenning van de mens van God's recht om over hen te regeren. Eva wilde echter
'net als God zijn, kennend (of: zelf beschikkend over) goed en kwaad'. In feite verwierp de mens met het eten van die boom God als regeerder... en God respecteerde dat... vooralsnog.
Hoe erg ik probeer geloof te begrijpen/geloven, ik snap er niks van hoe je ook maar zoiets kan geloven.... ik lees hele lappen en kijk echt naar wat daar staat van gelovigen en snap het niet, in die verhalen, regels, interpretaties, een God!!... ik zou als het echt is het behoorlijk graag kennen.. m'n pa is na 8 jaar ziekte overleden op mijn 14e , het is sindsdien allemaal nogal fucked gebleven en ben nu dus zo'n 18 jaar op zoek, ik heb veel gesmeekt, gebeden, afgevraagd...niks.
Ik begrijp dat je een hele moeilijke tijd achter de rug hebt.
Toch is iets (voor het moment)
toelaten niet hetzelfde als er
verantwoordelijk voor zijn. Onze voorouders hebben gekozen voor onafhankelijkheid van god en zelfbestuur. Is het dan redelijk van God te eisen dat hij elke consequentie van dat zelfbestuur die ons niet goed uitkomt ongedaan maakt?
En als het bestaat, waarom dan de christenen... de hoeveelheid verschillende geloven leveren toch al bewijs dat het niet klopt?
Dat er vele verschillende religies zijn bewijst dat er geen God bestaat?
Bewijst het bestaan van vele soorten vals geld dat echt geld niet bestaat?

Jezus was daar toch vrij duidelijk over:
Gij hebt om niet ontvangen, geeft om niet.
Doet me ook denken aan een geval in Handelingen 8
:18 Toen Simon nu zag dat door middel van de handoplegging van de apostelen de geest werd gegeven, bood hij hun geld aan 19 en zei: „Geeft ook mij deze macht, opdat een ieder die ik de handen opleg, heilige geest ontvangt.” 20 Maar Petrus zei tot hem: „Dat uw zilver met u verga, omdat gij hebt gedacht door middel van geld in het bezit te komen van de vrije gave Gods. 21 Gij hebt part noch deel aan deze zaak, want uw hart is niet recht in Gods ogen. 22 Heb daarom berouw over deze slechtheid van u, en smeek God dat de beraming van uw hart u, indien mogelijk, vergeven mag worden, 23 want ik zie dat gij een giftige gal en een band van onrechtvaardigheid zijt.
Ik denk dat ik niet eens hoef te vertellen wat Petrus zou hebben gezegd over aflaathandel, wat nog veel ernstiger is dan bovenstaande omkooppoging van Simon.
Om daarnaast even niet eens in te gaan op het al dan niet bestaan van een vurige hel, zoals deze door diverse religies gepreekt wordt.
Dus Jezus = God, God is dus aan het kruis gestorven terwijl hij onsterfelijk is.
Inderdaad, plus
'niemand kan God zien en toch leven' (Mozes). Jezus = zoon, God = vader. Jezus bad tot God etc.
I.m.h.o. logische gevolgtrekking daaruit leidt tot de duidelijke conclusie dat Jezus en God niet dezelfde persoon zijn. Maargoed, da's een andere discussie

God is gestorven voor de zonden van de mens die hij zelf al bij het begin zag aankomen omdat hij almachtig/alwetend is?
Een alwetende God plaatst dus zijn eigen wet in een nieuw perspectief als de mens het te bont maakt, dit wist hij toch al toen hij de 1e wet opstelde? Wist hij dit niet dan is hij niet alwetend en almachtig...
Afhankelijk van je interpretatie van 'alwetend'. Sowieso is de uitkomst van echte vrije wil of vrije keuze niet vooraf sluitend voorspelbaar, dat is de hele natuur ervan. Wat je zegt lijkt meer op voorbeschikking, en dat staat haaks op het idee van vrije wil.
Daarnaast kun je 'alwetend' ook zien als 'in staat om alles te weten'. Hij heeft als almachtige juist de keuze om deze "gave" per geval al dan niet aan te wenden.
Dus feitelijk heeft God 2 gezichten, iedereen is voor God gelijk alleen waren de toenmalige Israelieten iets gelijker dan de rest... En dat noem jij rechtvaardig?
De Israelieten waren God's verbondsvolk, vanwege een belofte van God aan Abraham in verband met zijn nageslacht. Houden van je beloftes is onrechtvaardig tegenwoordig?
Dat is een dooddoener imho juist omdat je je beroept op het onbekende, het onbekende is puur tijdsgebonden. Simpel gezegd, 2000 jaar geleden was er veel meer onbekend, werd er meer aan God toegeschreven.
De wetenschap is vooruit gegaan en heeft het onbekende steeds verder ingedamd.
100% alles weten zal afaik de wetenschap nooit pretenderen, dus het niet bestaan van God kan nooit aangetoond worden. Maar het gebied waar God in kan opereren wordt imho wel steeds kleiner.
Vroeger was het al een Godswonder als er een regenbui viel op een zonnige dag, tegenwoordig ziet het knmi hem al 2 dagen aankomen en kan ook een redelijk accurate schatting doen waar de regenbui door ontstaan is.
In welk opzicht? De bijbel pretendeert nergens dat God verantwoordelijk zou zijn voor iedere donderschicht, bliksemstraal, storm en regenbui. De bijbel doet uitspraken over de schepping, en in
bepaalde situaties rechtstreeks ingrijpen van god in aangelegenheden (soms door natuurkrachten).
Niet zo 1-2-3, maar ik ken de christelijke wetten dan ook niet zo goed. Maar kan jij aanduiden waar in de bijbel staat dat bovenstaande wet niet meer van toepassing is? ( tip : lees ook de posts van lordy79 eens door betreffende dit onderwerp )
Ja, in Handelingen rees namelijk een soortgelijke kwestie, rond de mozaische besnijdenis (een van de belangrijkste kenmerken dat je onder de Mozaische wet stond).
Handelingen 15:1 >
En er kwamen zekere mannen uit Judea, die de broeders begonnen te leren: „Indien GIJ U niet laat besnijden naar het gebruik van Mozes, kunt GIJ niet worden gered.” 2 Maar toen er van de zijde van Paulus en Barnabas geen geringe onenigheid en heel wat geredetwist met hen was ontstaan, troffen zij regelingen dat Paulus en Barnabas en enkele anderen van hen in verband met dit geschil zouden opgaan naar de apostelen en oudere mannen in Jeruzalem.
Uitkomst, Handelingen 15:22 >
Toen dacht het de apostelen en de oudere mannen, te zamen met de gehele gemeente, goed mannen uit hun midden te kiezen en hen met Paulus en Barnabas naar Antiochië te zenden, namelijk Judas, die Barsabbas werd genoemd, en Silas, mannen die de leiding hadden onder de broeders; 23 en door hun hand schreven zij:
„De apostelen en de oudere mannen, broeders, aan de broeders in Antiochië en Syrië en Cilicië die uit de natiën zijn: Gegroet! 24 Daar wij hebben gehoord dat sommigen uit ons midden U met woorden hebben verontrust en hebben getracht UW ziel omver te werpen, hoewel wij hun volstrekt geen instructies hebben gegeven, 25 zijn wij tot een eensgezinde overeenstemming gekomen en heeft het ons goedgedacht mannen uit te kiezen om die te zamen met onze geliefde Barnabas en Paulus naar U toe te zenden, 26 mensen die hun ziel voor de naam van onze Heer Jezus Christus hebben overgegeven. 27 Wij zenden daarom Judas en Silas, opdat ook zij dezelfde dingen mondeling kunnen berichten. 28 Want het heeft de heilige geest en ons goedgedacht U geen verdere last toe te voegen dan deze noodzakelijke dingen: 29 U te blijven onthouden van dingen die aan afgoden ten slachtoffer zijn gebracht en van bloed en van al wat verstikt is en van hoererij. Indien GIJ U nauwlettend voor deze dingen wacht, zal het U goed gaan. Wij wensen U een goede gezondheid toe!”
>>De overige onderdelen van de geschreven wet (w.o. bijv. dieroffers, besnijdenis, sabbat etc) waren dus niet meer noodzakelijk voor christenen.
Jezus sloot met zijn volgelingen (later Christenen) een 'nieuw verbond'. Over het 'oude verbond' met de Israelieten, waar ook de Mozaische wet onder viel wordt het volgende gezegd in Hebreeen 8:13 >
Wanneer hij zegt „een nieuw [verbond]”, heeft hij het vroegere verouderd gemaakt. Welnu, wat verouderd is gemaakt en oud wordt, staat op het punt te verdwijnen.Dus het omverschoppen van stalletjes op een markt is nog steeds volmaakt?
Ik zie je hierboven ageren tegen aflaten. Jezus ageerde tegen exact soortgelijke praktijken. Handelaren en Farizeeen maakten in de tempel woekerwinsten door het Joodse volk te pressen offerdieren tegen woekerprijzen te kopen om te offeren. Hij zij niet voor niets:
'Gij hebt het huis van mijn vader tot een rovershol gemaakt'
Maar een volmaakt persoon laat dat soort onrechtvaardige praktijken zeker met een serene glimlach voortgang vinden?
En daar heb je voor mij de clinch te pakken.
Als je een almachtige God hebt ( = o.a. alwetend ) dan weet hij wat er in de toekomst gaat gebeuren, als hij de mens vrije wil geeft weet hij dat hij zijn zoon naar de aarde zal moeten sturen om de puinzooi op te ruimen.
Imho veroorzaak je dan wel Jezus dood door de mens vrije wil te geven.
Zie je dit anders dan heb je imho een beeld van een zeer machtige God, maar niet van een almachtige God, een almachtige God is alwetend.
Ik zie dit anders, maar kom probleemloos nog steeds uit bij een almachtige God.
Zie uitleg hierover eerder in mijn post.
Je begrijpt wel dat ik in het OT genoeg voorbeelden zie waarin God zijn eigen maatstaven niet nakomt?
Zoals?
Nee, dat ligt anders. Wetenschap zegt het gewoon nog niet te weten, wetenschap zal zijn stelling bijstellen als er opeens overtuigend en proefondervindelijk blijkt dat er een hogere macht is geweest die de levende cellen op aarde heeft gezet.
Wetenschap zegt het 'gewoon nog niet te weten'?
Blijkbaar heb je heel andere biologieboeken dan ik gehad? Ik kan ook bijna geen natuurdocumentaire meer bekijken zonder te moeten aanhoren hoe het allemaal zo'n 4mld jaar geleden toevallig begon met anorganisch materiaal dat zichzelf toevallig begon te ordenen. Ik kan bijna geen universitaire natuurwetenschappelijke studie meer volgen zonder het lokaal uit gehoonlachen te worden als ik aangeef te geloven in schepping van het leven.
Als 'de wetenschap' zegt 'het nog niet te weten' dan gedraagt ze zich er in ieder geval niet naar.
Geloof zal nooit de bijbel aan durven passen als wetenschap iets anders zegt...
Ik moet de wetenschap nog dingen zien
bewijzen die in tegenspraak zijn met de bijbel.
Zodra we op dat punt komen kunnen we verder kijken.
Geloof zegt : dat zijn God's ondoorgrondelijke wegen. God's wegen moet je niet onderzoeken. Komt de wetenschap erachter waarom het zo is dan is het God's wil dat de mens het weet, God's wegen zijn nog steeds ondoorgrondelijk en mag je niet onderzoeken maar dit hoort er eventjes niet meer bij.
Ik wil het nog met je eens worden dat veel gelovigen / geloven zo denken, maar daaraan direct toevoegen dat dit zeker niet voor het mijne geld. Dat mensen God's wegen als ondoorgrondelijk beschouwen heeft er i.m.o. direct mee te maken dat ze geen of onvoldoende onderzoek ernaar doen. De antwoorden zijn wel degelijk te vinden, en ze zijn i.m.o. vaak niet eens moeilijk te begrijpen.
[
Voor 9% gewijzigd door
Cheetah op 28-06-2008 03:03
]
ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz