vanochtend binnen gekregen, dus hierbij een korte review.
allereerst de verpakking. Dit is echt, na Apple, de mooiste verpakking die ik ben tegengekomen. Je hebt echt het gevoel dat je iets supers hebt binnengekregen. Veel lof hiervoor voor HTC.
Helaas wordt het daarna allemaal wat minder...
Opstarten telefoon eerste keer, moet je 5x (!) het scherm calibreren van WM. Tja. Ik dacht hij zit in een oneindige loop. Ook krijg je bij het opstarten, als eerste de tekst "smart mobility" te zien, met rechtsonderin het hoekje wat vreemde codes in rode tekst. Heeft iedereen dit? Niet echt gebruiksvriendelijk.
TouchFlo moet je manual opstarten, door te dubbelklikken. Het ziet er allemaal geweldig uit, maar het is traag. Ik kom zelf van een SE M600i af, de rampentelefoon van SE, en die was traag. Nu dacht ik, ok, 2 jaar later zullen de smartphones wel wat sneller zijn geworden. Nou, helaas niet. Wisselen tussen verschillende onderdelen in de Touchflo gaat echt niet vloeiend: duidelijk lag. Zeker als je met je vinger het hele scherm opzij schuift.
En als je gebeld wordt kun je lachen:
- eerst gaat de ronde knop onderaan een beetje knipperen: 1ste seconde
- Dan gaat de muziek aan - 2de seconde
- en dan krijgt de TouchFlo door dat er een gesprek binnenkomt: 3de seconde
- en helaas herkent hij de nummers niet, want TouchFlo lijkt niet direct gekoppeld te zijn aan je contacten!!!!
Tja...
Dan wat betreft de interface: het onderdeel telefoon, waar je dus kunt bellen, is klein weggestopt als tekstuele knop in de linkeronderhoek van de homescreen. Kom op HTC! Het is toch een telefoon! Dan wil je natuurlijk iemand bellen. Echter contacten selecteren gaat niet zo lekker, dus bellen ook niet. Ik zie het me nog niet met 1 hand doen op de fiets zeg maar. Jammer genoeg, en dit dacht ik altijd, kun je in de TouchFlo niet door je contacten flippen zoals je in alle filmpjes ziet staan. Dat zijn namelijk je favoriete contacten! Max 15 stuks. De andere contacten moet je via een omslachtig tekstueel menu, dat weer in het ver weggestopte telefoononderdeel zit, selecteren.
Verder, als je iets dieper doorklikt in de menu's van Touchflo, krijg je dus WM pop-ups menus. Die zijn totaal niet gemaakt om met je vinger te bedienen, en die krijg je alleen weg door een heel klein kruisje of OK knopje in de rechter bovenhoek aan te klikken. Echt gebruiksvriendelijk, hoe bedenken ze het!
Dit probleem zul je vooral tegenkomen bij de agenda, die dus puur WM is, met z'n klein kruisje als je hem weg wilt hebben. Deze is dus niet in de TouchFlo geintergreerd. Een jammerlijke misser.
Nog meer frustratie: OK, het is iets van WM en niet van HTC , maar push-email werkt dus alleen met een recente Exchange server. Dat kon mijn Symbian SE M600i wel, dus dat wordt afkicken. Ik weet er zijn externe tools voor, maar toch weer lekker monopolistisch van Microsoft. Bovendien krijg ik tot nu toe geen enkele email binnen van zowel eigen domein als m'n gmail (beide imap). Ik zal wel wat verkeerd hebben gedaan, ergens....
Dan Opera browser. Ik heb 2 jaar Opera Mini gebruikt, daar is deze browser op gebaseerd. De HTC Opera browser kan er niet aan tippen. Zo kun je niet makkelijk terug in je cash browsen (in Opera Mini gaat dit flitsend snel), kun je geen custom search-fields maken, en doet hij geen auto-finish van domeinnamen die je intypt.
Bovendien is de browser brak, bij mij al 2 keer gecrashed, en dan crashed de hele telefoon. Ik raad iedereen aan Opera Mini te gebruiken.
Trouwens, YouTube crashte ook al, nam ook de hele telefoon mee.
Dan nog even over de behuizing / constructie:
De knoppen onder de Touchscreen zien er echt goedkoop uit. Het lijkt of er nog een protection sheet overheen zit, maar ik die er echt afgehaald. Niet mooi. Knoppen voelen ook goedkoop aan.
Achterkant is mooi, maar zit vrij los, dus gaat makkelijk open.
Hele telefoon wordt ontzettend snel vetterig, door je vingers: verkeerde materiaalkeuze. Alleen door constant te poetsen blijft je Diamond een diamond.
OK, ik weet, het is de eerste dag, de telefoon en ik moeten nog even aan elkaar wennen. Ik heb nog veel positieve hoop, het is vast allemaal niet kommer en kwel.
Maar ik had hoge verwachtingen van alle recenties, filmpjes en verhalen van de afgelopen tijd. Als je dan dit als eindproduct in je handen krijgt ben je toch een beetje teleurgesteld. Dus daarom vrees ik toch echt dat deze binnen een maand op marktplaats staat en wordt vervangen door een iPhone.