Verwijderd schreef op dinsdag 12 augustus 2008 @ 10:23:
[...]
En geen enkele van die betatesters heeft geklaagd van "Hee Dan, dat ik steeds op een slakkegangetje naar de andere kant van het eilandje moet tuffen voor ik de missie opnieuw moet proberen wordt best vervelend op een moment."? Lijkt me sterk.
Nasty Nate heeft het al gezegd, daar zijn juist de taxi's voor. Vergeleken met eerdere GTA's een enorme verbetering, in GTA SA heb je iets als "skip trip" en wordt je meteen op de plaats van bestemming gespawned. Nu kun je tenminste kiezen om of dat ook te doen, of in plaats daarvan met een taxi het begin van de rit in real-time te doen zodat je Jacob kunt bellen voor ammo. Tijdens de rit kun je van bestemming wisselen waardoor het allemaal redelijk soepel gaat.
[...]
een helicopter die vliegt als een walvis of een motor die je het halve eiland over lanceert als je over een stoeprand rijdt heb je daar nog weinig aan. Misschien dat jij over de prima skills beschikt om die dingen perfect te besturen, maar dat wil niet zeggen dat iedereen daar zo geweldig in is.
Tsja... ik heb speciaal voor GTA IV een X360 gekocht en was in het begin megaslecht met de controller. Maar na pakweg een uurtje of 10 was ik er aan gewend en kan ik de controller wel waarderen.
Persoonlijk vind ik de heli's helemaal niet zo lomp vliegen, eerder juist realistisch en dat is meteen het grootste verschil met eerdere GTA's. De besturing van alle voertuigen had van mij ook wel iets meer arcade-achtig gemogen. Met de heli's vind ik het echter wel meevallen want de rotor lijkt gemaakt van rubber waardoor je rustig een gebouw kunt raken zonder dat je meteen neerstort. Dat is in GTA SA wel ff anders. De bike's zijn eigenlijk ook prima te doen, mits je niet met 140 km/u tegen iets opknalt want ja, dan wordt je inderdaad gelanceerd.
Bij een stoeprand is me dat nog nooit gebeurd, al zitten er hier en daar wel plekken in de map waar de stoepranden anders reageren dan normaal. Zoals bijv. rechtsaf vanaf de East Borough Bridge richting Bohan waarbij de stoeprand aanvoelt als een betonnen muur, maar dat zal wel een mapbug zijn.
[...]
misschien boeit multiplayer een hoop mensen gewoon niet?
Nou ja, zelfs zonder multiplay heb je aan het einde van de storyline toch wel genoeg moeten rijden om de meeste voertuigen en de physics redelijk door te hebben. En de savepoints zijn echt niet anders dan in de andere recente GTA's. Het was altijd al zo dat je alleen kunt saven op bepaalde plekken, dat hoort gewoon bij GTA. Lijkt me logisch dat ze dat zo hebben gelaten.
Alsof het aan de spelers ligt dat die savepoints zo dwaas geplaatst zijn?
Ze zijn niet dwaas geplaats

Ze hebben het eerder juist makkelijker gemaakt want je
krijgt nu de save-houses ipv dat je ze moet kopen.
Ik weet niet, ik begin echt af te knappen op GTA4. Het is dat ik Niko een leuk personage vindt en benieuwd ben naar het verloop van het verhaal, maar constant klusjesman en taxichauffeur spelen gecombineerd met die kunstgrepen om de speelduur maar op te rekken begin ik echt zat te worden. Zonde.
Het enige wat ik daarop kan zeggen is dat ik dat gevoel pas kreeg toen ik de storyline voor de 2e keer deed en me ook ergerde aan het constant hetzelfde doen. Maar de eerste keer had ik dat helemaal niet want toen deed ik alles door elkaar. Freeroamen, auto's pikken voor Stevie, daten, mini-games, ik vond het allemaal prachtig en volgens mij is dat ook de manier van spelen zoals Rockstar het bedoeld heeft. Puur en alleen de storyline volgen is een beetje zoals rijden op de tram, je kunt niet links of rechtsaf maar alleen rechtdoor. Dat gaat inderdaad snel vervelen dus volgens mij moet je dat gewoon niet doen. Tenzij je perse meteen de 30-uur storyline achievement wilt halen. Maar da's pas echt zonde van de game beleving IMO.
Arfman schreef op dinsdag 12 augustus 2008 @ 12:17:
[...]
Als je mijn bericht had gelezen ben ik meerdere keren afgegaan zonder dat ik er iets aan kon doen. Ik heb de missie nu ongeveer 10x geprobeerd denk ik, en ik ben 2x op het laatste stukje geraakt. Alle keren daarvoor ben ik afgegaan doordat ik a) niet wist wat er ging komen en me dus niet had voorbereid plus je weet niet waar de bad guys staan of b) werd afgeschoten terwijl ik in een cutscene zat en geen control had over de helicopter of boot. Vreselijk irritant en zo frustrerend dat ik GTA 4 op het moment maar helemaal links laat liggen, ik heb er helemaal tabak van.
Ja hoor, ik heb je bericht gelezen maar het is voor mij moeilijk voor te stellen dat het iedere keer fout gaat door het missie ontwerp. Ik heb allebei de eindes een paar keer gedaan en bij de missie die jij bedoeld vind ik alleen het punt waarop je in de speedboat moet klimmen slecht gedaan. Bij mij reageerde de controller traag waardoor het blijkbaar net iets te lang duurde voor ik aan boord was en de badguy ontkwam. Zwaar irritant en ik weet zeker dat dit in de PC versie nauwelijks zal voorkomen want muis/keyboard reageren veel sneller. (de slome reactie van de controller komt trouwens best vaak voor in multiplay als meerdere spelers dezelfde auto willen kapen of een ladder beklimmen)
Ik denk dat het doodgaan tijdens de cutscene gewoon domme pech was en dat soort dingen komen wel vaker voor. Bijv. als je na afloop van een missie een wanted-level hebt, vlucht voor de politie die al op je schiet en net op dat moment gaat Niko doodleuk staan bellen zodat je ipv rent weer loopt. Het duurt maar een seconde om het gesprek weg te drukken maar ik ben zo toch al een paar keer doodgegaan.
Uuhh... het spel is al 3 maanden uit hoor

En ik geloof niet dat ik in de catogorie hardcore-gamer val, kijkend naar de ingame stats.
Het was de game alleen maar ten goede gekomen als er savepoints in bepaalde langere missies zaten
Welnee, dat past gewoon niet in de GTA gameplay. Plus dat ik me van CoD4 herinner dat die scripted savepoints soms ook klote zijn als je net zonder ammo zit. Want dan kun je na het laden meteen ammo gaan zoeken, of soms helemaal overnieuw beginnen. Ook niet echt bevordelijk voor het speelplezier.
LOL! Waarom dan niet meteen een optie om de missie als geslaagd te bestempelen? Ik bedoel, hoe makkelijk wil je het hebben? Waar blijft de uitdaging als een mislukking geen consequenties heeft?
Het hele idee van dergelijke lastige missies is juist om je op het puntje van je stoel te laten zitten omdat de voldoening als het lukt dan veel groter is!
Hoedanook, GTA IV laat je op dat punt zelf kiezen want je kunt simpelweg een lastige missie starten vanaf een save. Zo heb ik het gedaan omdat het veel sneller is en je dan tenminste weer alle ammo en armour hebt. En tijdens de echt lastige missies heb ik soms ook gewacht tot het ingame ochtend was want dan zijn er een stuk minder in de weg lopende/rijdende NPC's.