IK heb een klein probleempje, nieuwe pc blijf vastlopen na enkele minuten.
Eerst samenstelling:
WD Caviar Blue WD6400AAKS - Vaste schijf - 640 GB - intern - 3.5" - SATA-300 - 7200 tpm -buffer: 16 MB
ASUS P5Q - Moederbord - ATX - iP45 - LGA775 Socket - UDMA133, Serial ATA-300 (RAID) - Gigabit Ethernet -
Processor - 1 x Intel Core 2 Duo E8400 / 3 GHz ( 1333 MHz ) - LGA775 Socket - L2 6 MB - OEM
Arctic Freezer 7 pro
Club 3D HD4850 - Grafische adapter - Radeon HD 4850 - PCI Express 2.0 x16 - 512 MB GDDR3 - Digitale Visuele
Kingston ValueRAM - Geheugen - 4 GB ( 2 x 2 GB ) - DIMM 240-pins - DDR2 - 800 MHz / PC2-6400 - CL5 - 1.8 V
CoolerMaster Real Power M520 Modular PSU - Voeding ( intern ) - ATX12V 2.3/ EPS12V 2.91 - 115/230 Volt
Al bij de eerste installatie ging wat fout, het bleef namelijk hangen op 32 min. Dat gaat om windows XP pro.
Mij eerste gedachte was dat het heeft te maken met geheugen. Geheugen getest in andere PC en ook memtest gedraaid. Geen fouten daar gevonden.
Andere HDD geprobeerd, en alles leek te lukken, maar net na de installatie loopt pc vast. Muis en toetsenbord reageren niet meer. Nu na het opstarten heb ik 2 tot 10 minuten voordat pc weer vast loopt.
Videokaart is getest in andere pc en die werkt ook zoals het moet.
Voeding is goed ook getest in andere PC.
Natuurlijk heb ik ook gekeken of alle fans en zo draaien en dat is ook in orde.
Windows CD is meerdere malen gebruikt dus daar ligt het ook niet aan. Zelfde problemen krijg ik ook met installatie van Vista.
Moederbord en processor blijven over. Die kan ik helaas niet apart testen, want 2de systeem wat ik heb staan is een AMD.
Bij het assemblage is een polsbandje gebruikt, dus statische schok sluit ik ook uit.
Heeft iemand een zelfde probleem gehad of weet iemand een oplossing dan hoor ik het graag. Naar mij geweten processor werkt of die is kapot, dus er is geen tussenstand(meestal). Maar ik heb vroeger ook meegemaakt dan systemen vastliepen op de processor, dat betreft ourdere AMD systemen zoals AMD Athlon 2200+.
Verder heb ik wat gegoegeld en heb op wat forums gelezen dat sommige mensen ook zoiets hadden met Asus moederborden. Mijn eigen ervaring met Asus is wel positief.
Weet iemand meer over zo'n probleem laat me aub weten. Anders denk ik zelf dat het toch aan moederbord ligt.
Alvast bedankt.
Edit:
Bios geflashed naar de laatste versie. Nu wil nog SATA drivers installeren, op de site van asus bovenaan staat:
Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver V1.2.0.60 for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.(WHQL)
is dat een juiste versie? of moet ik een ICH10R AHCI/RAID Driver hebben?
[
Voor 5% gewijzigd door
Verwijderd op 03-12-2008 20:03
]