Ga je nu serieus vertellen dat je met je 21 jaar + 2 jaar werkervaring onderbetaald wordt met 2550 euro in de maand? En dat met je MBO + certificaatjes? Geen wonder dat de inflatie zo hoog is op het moment.
Ik heb dezelfde certificering alleen nog twee MS certificaten erbij, die opleiding op HBO niveau (binnen 3 maanden klaar), complete CCNP en een jaar ouder in leeftijd. Ik kan wel bevestigen dat dit salaris ruim marktconform is alhoewel het in rensuh's geval wat hoog is (denk ik) omdat hij nog niet z'n hele CCNP heeft en daarnaast MBO TI heeft gedaan.
Ja en Nee. die 15.000 bestaat uit een 13de maand en provisie welke tussen de 10000 en 15000 schommelt (dus geen vast gegeven), welke ik altijd als extra beschouwd heb. Hierdoor kan ik dit ook loslaten, maar ook doordat er een bonusregeling is welke een stukje hiervan weer kan compenseren. Daarnaast zal de provisie de komende jaren alleen maar minder worden, doordat de regelingen steeds slechter worden.Anoniem: 262166 schreef op zaterdag 12 juli 2008 @ 21:12:
[...]
Dus je gaat op je 32ste voor 15.000 per jaar minder achter een helpdesk zitten terwijl de woningmarkt prima loopt? Zoiets als sommigen hun roeping als missionaris of profeet gevonden hebben, heb jij je roeping als helpdeskmedewerker gevonden?
Daarnaast is het werk wat ik nu doe niet het werk waar ik mijn passie vind. Maar wel in de ICT, dat ambieer ik al wat langer, maar dat proces heeft gewoon tijd nodig gehad om de knoop te kunnen doorhakken. Destijds onder druk van ouders een richting gekozen welke afweek van mijn eigenlijke interesse, en soms duurt het wat langer om tot dat besef te komen en dan nog wat tijd om de definitieve keuze te maken. Maar ook gezinsleven, veel van huis, veel in de avonduren etc etc. Genoeg redenen om een andere kezue te maken wat niet in geld te vertalen is.
Bijkomend verhaal is het geboden toekomst perpectief en carriere pad. Heldere afspraken over gemaakt en opleiding en vervolgstappen zijn vast gelegd om uiteindelijk snel door te groeien.
Ik kom ook niet zomaar op die helpdesk te zitten, maar ook met de bedoeling om op basis van de bagage die ik meeneem deze snel op een hoger klantgericht niveau te brengen.
Ik weet dat ik als starter begin, maar weet ook dat ik heel snel doorgroei. Dus die investering vind ik het dan waard omdat het bedrijf ook bereid is in mij te investeren.
[ Voor 12% gewijzigd door ou812 op 12-07-2008 23:42 ]
Qua leeftijd is me salaris aan de hoge kant, maar als je het tegenover het werkt zet wat ik doe is het net onder de CAO volgens het bedrijf waar ik geplaatst ben.Anoniem: 70378 schreef op zaterdag 12 juli 2008 @ 22:21:
Ga je nu serieus vertellen dat je met je 21 jaar + 2 jaar werkervaring onderbetaald wordt met 2550 euro in de maand? En dat met je MBO + certificaatjes? Geen wonder dat de inflatie zo hoog is op het moment.
CCIE R&S
Als je zo redeneert kunnen we best allemaal stoppen met studeren op 18, een paar cisco certjes halen, en een lekker salaris vragen.ts_rensuh schreef op zondag 13 juli 2008 @ 11:30:
[...]
Qua leeftijd is me salaris aan de hoge kant, maar als je het tegenover het werkt zet wat ik doe is het net onder de CAO volgens het bedrijf waar ik geplaatst ben.
Studeren is voor sukkels, toch?

Als ineens veel meer mensen dat zouden gaan doen wordt vanzelf het tekort aan Ciscospecialisten opgelost (ervanuitgaande dat die mensen ook inderdaad goed worden in het vak) en zal het salaris zakken naar 'normaal' niveau.
Op dit moment is het echter zo dat er een groot tekort is aan deze specialisten en daardoor de lonen opgedreven worden. Heeft helemaal niets te maken met wel of niet studeren.
Op dit moment is het echter zo dat er een groot tekort is aan deze specialisten en daardoor de lonen opgedreven worden. Heeft helemaal niets te maken met wel of niet studeren.
Je studeert net zo goed om certificaten te halen als bij een HBO/WO diplima. CCNP is niet niks. Die waarde moet je niet onderschatten.phobosdeimos schreef op zondag 13 juli 2008 @ 12:36:
[...]
Als je zo redeneert kunnen we best allemaal stoppen met studeren op 18, een paar cisco certjes halen, en een lekker salaris vragen.
Studeren is voor sukkels, toch?
"It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt."
Anoniem: 25735
Ik voel hier een bepaalde ondertoon met betrekking tot MBO en daarnaast de certificaten.Anoniem: 70378 schreef op zaterdag 12 juli 2008 @ 22:21:
Ga je nu serieus vertellen dat je met je 21 jaar + 2 jaar werkervaring onderbetaald wordt met 2550 euro in de maand? En dat met je MBO + certificaatjes? Geen wonder dat de inflatie zo hoog is op het moment.
Wat is daar mis mee? Het komt nu zo over van ik studeer HBO of hoger en dat betekend veeeeeeeeeeeel meer dan zo'n zielige MBO opleiding

Hij heeft het gewoon goed gespeeld met zijn werkgever en die certificaatje's betekenen vele malen meer dan zo'n knullige diploma als MBO of HBO.
Ik had beter mijn versnelde MBO opleiding(2,5 jaar) kunnen spenderen aan MCSE traject.
Daar leer ik meer van dan wat ik in dat 2,5 jaar geleerd heb met betrekking tot mijn vak gebied.
Uitzonderingen daargelaten denk ik niet dat je gelijk hebt Izogoud... MBO of HBO is wereld van verschil, namelijk uit welk hout je gesneden bent.
No production networks were harmed during this posting
Oki, helder verhaal. Je wilt dus een sturende ICT functie?ou812 schreef op zaterdag 12 juli 2008 @ 19:25:
[...]
...
<knip>
Dan is dit toch net iets beter en bij een bedrijf waar ook meer mogenlijkheden heb om door te kunnen groeien.
Vanuit mijn vorige werk (en nu dus een totale ommezwaai) neem ik kennelijk voldoende andere kwaliteiten mee.
<knip>
Ik zou die zinnen even wat nuanceren, ook naar de overige techneuten hier, het klinkt enigzins neerbuigend<knip>
Het technische zal niet zo'n probleem gaan vormen. Beetje studie en begleiding en ik ben helemaal upo to date. Prive altijd al wel het een en andere gedaan, met iets meer dan alleen hobby gehalte.
Met een beetje studie en begleiding ben je er echt nog lang niet hoor!
Een voorbeeldje:
Als ik naar mezelf kijk, ik doe dit werk nu meer dan 10 jaar,
Echter ik ben ooit eens 3 jaar een beetje 'stil' blijven staan;
Dus geen certificaten, geen cursusen, geen updates, (maar wél gewoon in/met IT werkzaam)... en toen kreeg ik weer een 'echte' baan..
Hoe denk je dat ik er toen voor stond? Wat ik toen nog kon? Ondanks dat ik gewoon iedere dag systeem en netwerkbeheer deed.
Ik was eigenlijk gewoon weer een starter! Na 2 jaar was ik weer aardig bij, maar het kostte me veel inspanning en studie, zelfs met al mijn kennis en ervaring, dus laat staan voor een echte beginner!
Goed, dit klinkt allemaal wat vervelend misschien, maar zie het maar als een waarschuwing voor het onderschatten van het belang van technische kennis in een technisch beroep.
| Security Management |
Anoniem: 262166
doordat de woningmarkt aan het instorten is, wat iedere hypotheekadviseur zich heel goed realiseert.ou812 schreef op zaterdag 12 juli 2008 @ 23:36:
[...]
... en provisie welke tussen de 10000 en 15000 schommelt ... Daarnaast zal de provisie de komende jaren alleen maar minder worden, doordat ...
ICT-investeringen zijn erg conjunctuur gevoelig en dus de ict-arbeidsmarkt ook. Vanaf ongeveer 2009 zal het weer bergaf gaan ivm. oliecrisis, kredietcrisis, lage dollar, stijgende rente, inflatie en consumentenvertrouwen. Bij de multinational waar ik voor werk merken ze het nu al. Van de woningmarkt naar de ict, is dat niet van de regen in de drup?... het geboden toekomst perpectief en carriere pad.
... maar weet ook dat ik heel snel doorgroei.
Anoniem: 70378
Dat is helemaal niet mijn bedoeling. Het gaat er mij om dat hij 21 jaar is met mbo + certificaten en dan al vindt dat hij onderbetaald is met 2550 euro per maand. Volgens mij mag die z'n handjes dichtknijpen met zo'n salaris op zo'n jonge leeftijd.Anoniem: 25735 schreef op zondag 13 juli 2008 @ 13:39:
[...]
Ik voel hier een bepaalde ondertoon met betrekking tot MBO en daarnaast de certificaten.
Wat is daar mis mee? Het komt nu zo over van ik studeer HBO of hoger en dat betekend veeeeeeeeeeeel meer dan zo'n zielige MBO opleiding![]()
Hij heeft het gewoon goed gespeeld met zijn werkgever en die certificaatje's betekenen vele malen meer dan zo'n knullige diploma als MBO of HBO.
Ik had beter mijn versnelde MBO opleiding(2,5 jaar) kunnen spenderen aan MCSE traject.
Daar leer ik meer van dan wat ik in dat 2,5 jaar geleerd heb met betrekking tot mijn vak gebied.
Een hbo diploma knullig? Ik heb zelf een hbo deeltijd opleiding afgerond aan een hogeschool in 4 jaar tijd en ik kan je zeggen dat dat niet altijd meevalt naast een fulltime job. Ik denk dat je makkelijker wat certificaatjes erbij haalt dan een fulltime studie.
Hmmm een fulltime job?Anoniem: 70378 schreef op zondag 13 juli 2008 @ 14:33:
[...]
Dat is helemaal niet mijn bedoeling. Het gaat er mij om dat hij 21 jaar is met mbo + certificaten en dan al vindt dat hij onderbetaald is met 2550 euro per maand. Volgens mij mag die z'n handjes dichtknijpen met zo'n salaris op zo'n jonge leeftijd.
Een hbo diploma knullig? Ik heb zelf een hbo deeltijd opleiding afgerond aan een hogeschool in 4 jaar tijd en ik kan je zeggen dat dat niet altijd meevalt naast een fulltime job. Ik denk dat je makkelijker wat certificaatjes erbij haalt dan een fulltime studie.
Ik heb nu ook een fulltime job ( huur betalen,gas,water, licht, je kent het wel ) maar wil hiernaast wel een opleiding in ICT gaan doen.
Heb 0 ervaring als ICT-medewerker, maar ik zoek dus een opleiding.
Hoe heb jij dat gecombineerd?
Life is complicated
Was ook zeker niet bedoeld om het zo over te laten komen dat het makkelijk word. Maar heb tot nu toe wel al enige kennis opgebouwd en leer erg makkelijk en snel, vandaar.bord4kop schreef op zondag 13 juli 2008 @ 13:55:
Ik zou die zinnen even wat nuanceren, ook naar de overige techneuten hier, het klinkt enigzins neerbuigend
Met een beetje studie en begleiding ben je er echt nog lang niet hoor!
Een voorbeeldje:
Als ik naar mezelf kijk, ik doe dit werk nu meer dan 10 jaar,
Echter ik ben ooit eens 3 jaar een beetje 'stil' blijven staan;
Dus geen certificaten, geen cursusen, geen updates, (maar wél gewoon in/met IT werkzaam)... en toen kreeg ik weer een 'echte' baan..
Hoe denk je dat ik er toen voor stond? Wat ik toen nog kon? Ondanks dat ik gewoon iedere dag systeem en netwerkbeheer deed.
Ik was eigenlijk gewoon weer een starter! Na 2 jaar was ik weer aardig bij, maar het kostte me veel inspanning en studie, zelfs met al mijn kennis en ervaring, dus laat staan voor een echte beginner!
Goed, dit klinkt allemaal wat vervelend misschien, maar zie het maar als een waarschuwing voor het onderschatten van het belang van technische kennis in een technisch beroep.
Woningmarkt is (nog) niet aan het instorten, dat is meer een gevoel dan feitelijk waar. De inkomsten voor adviseurs worden minder komende jaren, maar dat heeft een andere reden. Afsluitprovisie word de komende jaren afgebouwd naar maximaal 50% van de totale provisie inkomsten, komende van 100%. Veel adviseurs worden afgerekend op deze afsluitprovisie en veel werkgevers hebben hiervoor nog geen oplosssing of gaan die ook niet geven. Daarnaast zal er ook een verschuiving plaatsvinden naar uur- of vast tarief.Anoniem: 262166 schreef op zondag 13 juli 2008 @ 14:18:
[...]
doordat de woningmarkt aan het instorten is, wat iedere hypotheekadviseur zich heel goed realiseert.
[...]
ICT-investeringen zijn erg conjunctuur gevoelig en dus de ict-arbeidsmarkt ook. Vanaf ongeveer 2009 zal het weer bergaf gaan ivm. oliecrisis, kredietcrisis, lage dollar, stijgende rente, inflatie en consumentenvertrouwen. Bij de multinational waar ik voor werk merken ze het nu al. Van de woningmarkt naar de ict, is dat niet van de regen in de drup?
[ Voor 33% gewijzigd door ou812 op 13-07-2008 18:40 ]
Wat mij betreft mogen hier weer gewoon salarissen en arbeidsvoorwaarden worden gepost. De woningmarkt is niet echt interessant voor wat een ICT' er verdiend
behalve als ze in huizen gaan betalenSmartDoDo schreef op zondag 13 juli 2008 @ 19:01:
Wat mij betreft mogen hier weer gewoon salarissen en arbeidsvoorwaarden worden gepost. De woningmarkt is niet echt interessant voor wat een ICT' er verdiend
In dat geval weet je dat de huizenmarkt inderdaad is ingestort
Anoniem: 25735
Dat zijn nog al gewaagde opmerkingen...... Ik ben maar een "simpele" MBO'er met een half jaar HBO, maar sommige mensen waar ik mee moest samen werken die een HBO opleiding hebben afgerond vond ik toch wel een beetje tegen vallen. Teveel volgens de boekje's werken en geen inzicht met betrekking tot het oplossen van een probleem.paella schreef op zondag 13 juli 2008 @ 13:48:
Uitzonderingen daargelaten denk ik niet dat je gelijk hebt Izogoud... MBO of HBO is wereld van verschil, namelijk uit welk hout je gesneden bent.
Nu ga ik absoluut niet alle HBO mensen over 1 kam scheren en dat wil ik graag ook niet zien voor de MBO'ers. Ik trek liever met iemand 1 of 2 dagen op om dan te zien uit wat voor hout hij of zij is gesneden dan simpel weg zo'n dom papiertje van een diploma.
Maar dit gaat te offtopic en ik zal mijn mond wel weer houden.

Anoniem: 262166
Komt dat ook niet doordat de beleggingshypotheek(woekerpolis) met hoge provisie aan banden is gelegd zodat hypotheekadviseurs daarom minder gaan verdienen? Interessant, dat niet alleen de consument van beleggingsproducten het slachtoffer is maar dat er ook aan de aanbodzijde slachtoffers vallen.ou812 schreef op zondag 13 juli 2008 @ 18:34:
...
De inkomsten voor adviseurs worden minder komende jaren, maar dat heeft een andere reden. Afsluitprovisie word de komende jaren afgebouwd naar maximaal 50% van de totale provisie inkomsten, komende van 100%.
...
Waar baseer je dat op?Anoniem: 262166 schreef op zondag 13 juli 2008 @ 14:18:
ICT-investeringen zijn erg conjunctuur gevoelig en dus de ict-arbeidsmarkt ook. Vanaf ongeveer 2009 zal het weer bergaf gaan ivm. oliecrisis, kredietcrisis, lage dollar, stijgende rente, inflatie en consumentenvertrouwen. Bij de multinational waar ik voor werk merken ze het nu al. Van de woningmarkt naar de ict, is dat niet van de regen in de drup?
Als ik kijk naar dit artikel wordt bijna het tegenovergestelde beweerd.
What the eyes see, and the ears hear, the mind believes...
Opmerkelijk onderzoek. Vooral ook omdat daar tegenover veel onderzoeken staan die juist wel de kwetsbaarheid van de IT-sector concluderen. De IT-sector is voor een groot deel afhankelijk van investeringen van bedrijven in de IT. Zodra het slecht gaat in de economie zijn dure IT projecten een van de eerste zaken waar op bezuinigd wordt. Dat was vooral in de economische neergang van 2001-2004 goed merkbaar. Natuurlijk bestaat het werk in de IT-sector ook uit onderhoud en noodzakelijke investeringen, dus zullen goede professionals altijd wel nodig blijven. Maar overal vrees ik toch dat in een economische neergang de IT-sector niet gespaard blijft.ToMaSZ schreef op maandag 14 juli 2008 @ 13:19:
[...]
Waar baseer je dat op?
Als ik kijk naar dit artikel wordt bijna het tegenovergestelde beweerd.
Je praat over twee verschillende dingen. In de eerste plaats heb je de IT-sector. Dit is zeg maar de hoeveelheid werk. Aan de andere kant heb je gekwalificeerd IT-personeel. Dit zijn de mensen die dit werk moeten doen. Jij hebt het over de sector terwijl het artikel van ToMaSZ over het personeel gaat. De sector kan best minder hard groeien, maar waneer de aanwas aan nieuw personeel nog kleiner is dan blijft er personeelsschaarste en blijft dus ook de vraag naar IT-ers hoog.
Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'
Anoniem: 262166
Zoals mijn voorganger al schreef "Zodra het slecht gaat in de economie zijn dure IT projecten een van de eerste zaken waar op bezuinigd wordt."
En het zal waarschijnlijk slechter gaan omdat de signalen op rood staan: oliecrisis, kredietkrisis, stijgende rente, huizenmarkt, lage dollar, inflatie. Bij het bedrijf waar ik een project doe was een paar maanden geleden al een sollicitatiestop voor vaste medewerkers ingevoerd.
Leeftijd: 21
Opleiding(en): MBO ICT
Certificaten: MCSA
Werkervaring: 1 jaar
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Junior Software Ontwikkelaar
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Ja (8%?)
Vakantiedagen: 26
13/14e maand of winstuitkering: 13e maand (denk ik)
GSM: Nee, belkosten tot 90 euro p/m declareerbaar
Leaseauto: Nee (wel 150 euro reiskosten vergoeding p/m, ik rij 50 km per dag met eigen vervoer)
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Nog niet
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: MCSA betaald
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 1200
Beetje laag als ik naar vergelijkbare profielen in dit topic kijk... ga binnenkort misschien eens babbelen.
Opleiding(en): MBO ICT
Certificaten: MCSA
Werkervaring: 1 jaar
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Junior Software Ontwikkelaar
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Ja (8%?)
Vakantiedagen: 26
13/14e maand of winstuitkering: 13e maand (denk ik)
GSM: Nee, belkosten tot 90 euro p/m declareerbaar
Leaseauto: Nee (wel 150 euro reiskosten vergoeding p/m, ik rij 50 km per dag met eigen vervoer)
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Nog niet
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: MCSA betaald
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 1200
Beetje laag als ik naar vergelijkbare profielen in dit topic kijk... ga binnenkort misschien eens babbelen.
Goed,
Ik ben dit topic al een tijdje aan het volgen, omdat ik eind deze week klaar ben met mijn opleiding (Bedrijfskundige informatica), en ik per 1-8 aan de slag ga, en ik een beetje een idee wou hebben wat ik zou kunnen vragen.
Even mijn situatie:
28, klaar met HBO BI, al enige werkervaring op het gebied van ICT/consultancy. In bezit van ITIL certificaat. Ik 40 uur/week aan de slag, en kreeg gisteren het volgende aanbod:
Bruto loon: €2500
Netto onkostenvergoeding: €100
Netto belvergoeding: €70
Laptop in bruikleen
Lease-auto (Golf TDI): 1000km/maand vrij
25 vakantiedagen
8% vakantiegeld
Volgens mij is dit best een knap aanbod, als je bedenkt dat dit mijn "eerste" baan na afronding studie is, of niet?
Ik ben dit topic al een tijdje aan het volgen, omdat ik eind deze week klaar ben met mijn opleiding (Bedrijfskundige informatica), en ik per 1-8 aan de slag ga, en ik een beetje een idee wou hebben wat ik zou kunnen vragen.
Even mijn situatie:
28, klaar met HBO BI, al enige werkervaring op het gebied van ICT/consultancy. In bezit van ITIL certificaat. Ik 40 uur/week aan de slag, en kreeg gisteren het volgende aanbod:
Bruto loon: €2500
Netto onkostenvergoeding: €100
Netto belvergoeding: €70
Laptop in bruikleen
Lease-auto (Golf TDI): 1000km/maand vrij
25 vakantiedagen
8% vakantiegeld
Volgens mij is dit best een knap aanbod, als je bedenkt dat dit mijn "eerste" baan na afronding studie is, of niet?
HENG HENG
Dat zal per bedrijf verschillen dan. Bij ons wordt als een idioot geworven en overal waar ik kom is het personeel niet aan te slepen. Bezuinigen op dure IT-projecten impliceert ook een grotere kluif voor beheer en onderhoud. Ik ben er niet van overtuigd dat dat zal zorgen voor een terugloop in de vraag naar personeel (zeker niet als het gaat om detachering). Waar dat eerder wel het geval was is de hoeveelheid automatisering en de mate waarin bedrijven ervan afhankelijk zijn in de afgelopen jaren zo sterk gegroeid dat de 'IT-markt' minder gevoelig is geworden voor de economische situatie.Anoniem: 262166 schreef op maandag 14 juli 2008 @ 14:51:
[...]
Zoals mijn voorganger al schreef "Zodra het slecht gaat in de economie zijn dure IT projecten een van de eerste zaken waar op bezuinigd wordt."
En het zal waarschijnlijk slechter gaan omdat de signalen op rood staan: oliecrisis, kredietkrisis, stijgende rente, huizenmarkt, lage dollar, inflatie. Bij het bedrijf waar ik een project doe was een paar maanden geleden al een sollicitatiestop voor vaste medewerkers ingevoerd.
What the eyes see, and the ears hear, the mind believes...
Hoeveel is enige werkervaring en hoe relevant is deze? Ik ben 26, net klaar met de studie (HBO-I information engineering), maar heb wel 3 jaar full-time gewerkt (studie zat even laag op de prio-ladder) in mijn vakgebied en daarvoor nog ruim een jaar 'relevant'. Ik heb aanzienlijk ruimere arbeidsvoorwaarden dan je hier schetst.Spacecowboy schreef op dinsdag 15 juli 2008 @ 12:28:
Goed,
Ik ben dit topic al een tijdje aan het volgen, omdat ik eind deze week klaar ben met mijn opleiding (Bedrijfskundige informatica), en ik per 1-8 aan de slag ga, en ik een beetje een idee wou hebben wat ik zou kunnen vragen.
Even mijn situatie:
28, klaar met HBO BI, al enige werkervaring op het gebied van ICT/consultancy. In bezit van ITIL certificaat. Ik 40 uur/week aan de slag, en kreeg gisteren het volgende aanbod:
Bruto loon: €2500
Netto onkostenvergoeding: €100
Netto belvergoeding: €70
Laptop in bruikleen
Lease-auto (Golf TDI): 1000km/maand vrij
25 vakantiedagen
8% vakantiegeld
Volgens mij is dit best een knap aanbod, als je bedenkt dat dit mijn "eerste" baan na afronding studie is, of niet?
What the eyes see, and the ears hear, the mind believes...
Ik vind het ook maar magertjes. Ontwikkel jij in-house of zit jij voor een klus bij de klant on-site? Wanneer je bij klanten weggezet wordt zou ik toch echt eens gaan praten en een lease auto eisen en een paar honderd euro meer...Face_-_LeSS schreef op dinsdag 15 juli 2008 @ 12:19:
Leeftijd: 21
Opleiding(en): MBO ICT
Certificaten: MCSA
Werkervaring: 1 jaar
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Junior Software Ontwikkelaar
Leaseauto: Nee (wel 150 euro reiskosten vergoeding p/m, ik rij 50 km per dag met eigen vervoer)
Werkweek: 40 uur
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 1200
Beetje laag als ik naar vergelijkbare profielen in dit topic kijk... ga binnenkort misschien eens babbelen.
Ik zit normaal in-house, nu zit in net voor enkele weken bij een klant. Wat zou "normaal" zijn voor iemand met mijn profiel?Abom schreef op dinsdag 15 juli 2008 @ 13:04:
[...]
Ik vind het ook maar magertjes. Ontwikkel jij in-house of zit jij voor een klus bij de klant on-site? Wanneer je bij klanten weggezet wordt zou ik toch echt eens gaan praten en een lease auto eisen en een paar honderd euro meer...
1 Jaar full-time systems manager. en nog wat losse dingen. Dit zat meer op MBO niveau dan het niveau waar ik nu op zit. (Nofi uiteraard naar MBO).ToMaSZ schreef op dinsdag 15 juli 2008 @ 12:35:
[...]
Hoeveel is enige werkervaring en hoe relevant is deze? Ik ben 26, net klaar met de studie (HBO-I information engineering), maar heb wel 3 jaar full-time gewerkt (studie zat even laag op de prio-ladder) in mijn vakgebied en daarvoor nog ruim een jaar 'relevant'. Ik heb aanzienlijk ruimere arbeidsvoorwaarden dan je hier schetst.
Overigens zie ik dat het gemiddelde startsalaris van een HBO'er rond de €1900 zit, du szo heel erg slecht kom ik er niet vanaf. Ook als ik mijn omgeving kijk, zie ik dat de meeste van mijn vrienden met 2 tot 3 jaar werkervaring, toch minder verdienen...
[ Voor 29% gewijzigd door Spacecowboy op 15-07-2008 13:40 ]
HENG HENG
grmbl. Klote internet hier ook.
[ Voor 92% gewijzigd door Spacecowboy op 15-07-2008 13:21 ]
HENG HENG
@Spacecowboy:
2500 bruto + 100 onkosten + tel + laptop + auto is een keurig aanbod voor een HBO schoolverlater. Daarin is inderdaad wel te zien dat ze meegenomen hebben dat je al enige ervaring hebt. Een schoolverlater zonder ervaring zou eerder op 2000 tot 2200 bruto zitten.
2500 bruto + 100 onkosten + tel + laptop + auto is een keurig aanbod voor een HBO schoolverlater. Daarin is inderdaad wel te zien dat ze meegenomen hebben dat je al enige ervaring hebt. Een schoolverlater zonder ervaring zou eerder op 2000 tot 2200 bruto zitten.
Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'
Ik denk ook dat ik "Ja" ga zeggen tegen dit aanbod. Misschien zou ik ergens anders als ik m`n best doe nog wel wat meer kunnen krijgen, maar dit is gewoon een hele leuke tent om te werken, en ook de opdracht die ik inmiddels heb binnengehaald, is werk wat ik ontzettend leuk vind (en da's me eigenlijk meer waard dan die €300 of een of andere secundaire voorwaarde die ik ergens anders meer zou kunnen krijgen, en waar ik vervolgens een rukopdracht met rukcollega's krijgJanoz schreef op dinsdag 15 juli 2008 @ 13:39:
@Spacecowboy:
2500 bruto + 100 onkosten + tel + laptop + auto is een keurig aanbod voor een HBO schoolverlater. Daarin is inderdaad wel te zien dat ze meegenomen hebben dat je al enige ervaring hebt. Een schoolverlater zonder ervaring zou eerder op 2000 tot 2200 bruto zitten.
[ Voor 12% gewijzigd door Spacecowboy op 15-07-2008 13:59 ]
HENG HENG
Dit is wel zulke enorme onzin. Sommige mensen zijn nou eenmaal niet zo weggelegd om te studeren en die halen in het bedrijfsleven toch nog HBO functies.paella schreef op zondag 13 juli 2008 @ 13:48:
Uitzonderingen daargelaten denk ik niet dat je gelijk hebt Izogoud... MBO of HBO is wereld van verschil, namelijk uit welk hout je gesneden bent.
Sommige HBO gediplomeerden hebben hun studie gehaald met duizenden studeren uren (zonder ook maar logisch na te kunnen denken) en zullen nooit een echte HBO functie aan kunnen.
Dan heb ik het echt niet over enorme uitzonderingen.
[ Voor 4% gewijzigd door PnD op 16-07-2008 07:45 ]
Dat is een goede instelling... Veel te vaak gaan mensen blind op de arbeidsvoorwaarden. Uiteraard zijn die wel belangrijk. Het kan heel gezellig en leuk zijn, maar als het compleet niet markt conform betaald is het ook vervelend.Spacecowboy schreef op dinsdag 15 juli 2008 @ 13:53:
[...]
Ik denk ook dat ik "Ja" ga zeggen tegen dit aanbod. Misschien zou ik ergens anders als ik m`n best doe nog wel wat meer kunnen krijgen, maar dit is gewoon een hele leuke tent om te werken, en ook de opdracht die ik inmiddels heb binnengehaald, is werk wat ik ontzettend leuk vind (en da's me eigenlijk meer waard dan die €300 of een of andere secundaire voorwaarde die ik ergens anders meer zou kunnen krijgen, en waar ik vervolgens een rukopdracht met rukcollega's krijg).
Of je er nog 300 euro extra uithaald weet ik zo net nog niet. Voor een starter is 2800 euro denk ik wel erg hoog gegrepen (er zijn vast bedrijven die het betalen hoor, maar die zijn dan vaak wanhopig op zoek naar mensen).
Hooguit dat ze je leeftijd meenemen. Iemand van 28 zullen ze sneller wat meer geven dan een broekie van 22...
Het trouwens ook moeilijk om van te voren te bepalen of een werkomgeving leuk is (of je moet er bijvoorbeeld stage hebben gelopen). Het kan altijd tegen vallen na verloop van tijd omdat er bijvoorbeeld geen groei is of te veel verloop waardoor het leuke team binnen 2 jaar compleet veranderd is
The #1 programmer excuse for legitimately slacking off: "My code's compiling"
Firesphere: Sommige mensen verdienen gewoon een High Five. In the Face. With a chair.
Het bedrijf waar ik voor ga werken is een detacheerder, en daar heb ik al eens eerder klussen voor gedaan. De klant waar ik gedetacheerd ga worden, is een klant waar ik in mijn vorige baan ook al eens een aantal keer contact heb gehad, dus zodoende..Gertjan. schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 08:14:
[...]
Dat is een goede instelling... Veel te vaak gaan mensen blind op de arbeidsvoorwaarden. Uiteraard zijn die wel belangrijk. Het kan heel gezellig en leuk zijn, maar als het compleet niet markt conform betaald is het ook vervelend.
Of je er nog 300 euro extra uithaald weet ik zo net nog niet. Voor een starter is 2800 euro denk ik wel erg hoog gegrepen (er zijn vast bedrijven die het betalen hoor, maar die zijn dan vaak wanhopig op zoek naar mensen).
Hooguit dat ze je leeftijd meenemen. Iemand van 28 zullen ze sneller wat meer geven dan een broekie van 22...
Het trouwens ook moeilijk om van te voren te bepalen of een werkomgeving leuk is (of je moet er bijvoorbeeld stage hebben gelopen). Het kan altijd tegen vallen na verloop van tijd omdat er bijvoorbeeld geen groei is of te veel verloop waardoor het leuke team binnen 2 jaar compleet veranderd is
(als ik mijn netto telefoon+onkosten vergoeding terugrekenen naar bruto, kom ik op iets van €2750 uit.

HENG HENG
Ik denk niet dat je zo moet rekenen. Dat geld is een tegemoetkoming van de kosten. Het is natuurlijk mooi meegenomen dat je zelf geen kosten hoeft te maken, maar een werkgever kan ook niet van je verwachten dat je zelf voor bepaalde kosten opdraait.Spacecowboy schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 08:22:
[...]
(als ik mijn netto telefoon+onkosten vergoeding terugrekenen naar bruto, kom ik op iets van €2750 uit., en da's ex. auto...)
Als ik mijn OV vergoeding mee reken verdien ik ineens ook heel veel geld
Maar als je zo positief bent zou ik het gewoon doen, als je het leuk vindt en het verdient goed, gewoon doen
The #1 programmer excuse for legitimately slacking off: "My code's compiling"
Firesphere: Sommige mensen verdienen gewoon een High Five. In the Face. With a chair.
Weet ik ook wel, maargoed. Ik heb zojuist het contract ondertekend en op de bus gedaan. Per 1-8 aan de bak.Gertjan. schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 08:29:
[...]
Ik denk niet dat je zo moet rekenen. Dat geld is een tegemoetkoming van de kosten. Het is natuurlijk mooi meegenomen dat je zelf geen kosten hoeft te maken, maar een werkgever kan ook niet van je verwachten dat je zelf voor bepaalde kosten opdraait.
Als ik mijn OV vergoeding mee reken verdien ik ineens ook heel veel geld
Maar als je zo positief bent zou ik het gewoon doen, als je het leuk vindt en het verdient goed, gewoon doen
HENG HENG
Gefeliciteerd met je nieuwe job dan
Heel mooi start salaris! Maar ik vind het niet zo vreemd dat men jou een boven gemiddeld start salaris willen betalen wanneer je al voor hun gewerkt hebt, ze weten wat ze aan jou hebben.
Proficiat... Veel success in je nieuwe job.Spacecowboy schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 10:04:
[...]
Weet ik ook wel, maargoed. Ik heb zojuist het contract ondertekend en op de bus gedaan. Per 1-8 aan de bak
The #1 programmer excuse for legitimately slacking off: "My code's compiling"
Firesphere: Sommige mensen verdienen gewoon een High Five. In the Face. With a chair.
Dat zijn dus wel uitzonderingen. Natuurlijk kan iemand met MBO veel meer capaciteiten hebben dan MBO-niveau en iemand die een WO-papiertje heeft kan sociaal zo dom zijn als het achterend van een varken, maar over het algemeen zegt je opleidingsniveau wel degelijk iets over je capaciteiten.PnD schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 07:44:
[...]
Dit is wel zulke enorme onzin. Sommige mensen zijn nou eenmaal niet zo weggelegd om te studeren en die halen in het bedrijfsleven toch nog HBO functies.
Sommige HBO gediplomeerden hebben hun studie gehaald met duizenden studeren uren (zonder ook maar logisch na te kunnen denken) en zullen nooit een echte HBO functie aan kunnen.
Dan heb ik het echt niet over enorme uitzonderingen.
Mensen die "niet weggelegd zijn om te studeren" misschien dus bepaalde eigenschappen die wel degelijk gewenst zijn in het bedrijfsleven zoals doorzettingsvermogen en vermogen om je snel dingen te leren.
Maar volgens jou zegt opleidingsniveau dus helemaal niks over je kwaliteiten
Groetjes, FaceDown.
Bedankt voor de heldere uiteenzetting FaceDown!
Het is behoorlijk typerend dat het altijd degene zijn die "niet gemaakt zijn om te studeren" met dergelijke uitvluchten komen om te verantwoorden dat ze geen (goed) diploma hebben gehaald.
Dat je niet wil of kan studeren, oké, maar om dan achteraf het behalen van een diploma te minimaliseren is erg kortzichtig.
Het is behoorlijk typerend dat het altijd degene zijn die "niet gemaakt zijn om te studeren" met dergelijke uitvluchten komen om te verantwoorden dat ze geen (goed) diploma hebben gehaald.
Dat je niet wil of kan studeren, oké, maar om dan achteraf het behalen van een diploma te minimaliseren is erg kortzichtig.
Ik kan het niet met je eens zijn. Even mijn eigen situatie als voorbeeld nemend:PnD schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 07:44:
[...]
Dit is wel zulke enorme onzin. Sommige mensen zijn nou eenmaal niet zo weggelegd om te studeren en die halen in het bedrijfsleven toch nog HBO functies.
Sommige HBO gediplomeerden hebben hun studie gehaald met duizenden studeren uren (zonder ook maar logisch na te kunnen denken) en zullen nooit een echte HBO functie aan kunnen.
Dan heb ik het echt niet over enorme uitzonderingen.
Ik heb van 2000 tot 2003/2004 een HBO-opleiding gevolgd, maar kwam toen tot de conclusie dat 'studeren niet mijn ding is'. Ik ben in 2004 gaan werken op een functie op HBO-niveau. Allemaal leuk en aardig, maar ik merkte dat de omgeving (klanten, collega's) toch anders tegen je aankijken op het moment dat je dat 'stomme' papiertje niet hebt. Uiteindelijk heeft dat me doen besluiten om dit jaar alsnog volle bak er achteraan te gaan en mijn studie na ruim 3 jaar pauze weer op te pakken. Met de werkervaring die ik heb opgedaan viel dat eigenlijk wel mee. Resultaat is direct waardering vanuit het bedrijf (in de vorm van arbeidsvoorwaarden, functiewisseling) en een hoop minder 'scheve' gezichten op intakes, bij collega's, bij klanten.
Je kunt dus zonder diploma best functioneren op een 'HBO-functie', maar zult minder gemakkelijk doorgroeien, een bepaalde mate van vertrouwen vanuit opdrachtgevers die je met papiertje wel krijgt moet je steeds opbouwen/verdienen. (Ik werk in detachering, dus even uit dat gezichtspunt).
Ik was ook 'niet in de wieg gelegd' (ik denk dat je dat bedoelde) om te studeren. Als je echter een duidelijk doel hebt met je opleiding, heb je zelfs in die situatie voldoende drive om het toch te doen. Daarnaast denk ik dat als je een HBO-opleiding niet kunt omdat je er niet voor in de wieg bent gelegd, je ook bepaalde competenties ontbeert om optimaal te kunnen functioneren op een HBO-functie.
What the eyes see, and the ears hear, the mind believes...
Er wordt ook vaak genoeg gevraagd naar "HBO werk- en denkniveau", en niet eens om het papiertje. Aan jou dan dus om aan te tonen dat je dat niveau hebt.
No production networks were harmed during this posting
Alsof je alleen tijdens je studie iets leert of skills ontwikkeld...
Het idee dat elk bedrijf alleen maar naar diploma's kijkt is zwaar achterhaald. In de hoek waar ik werk, system enginering, zijn het vooral certificaten die bekwaamheid aantonen. Hoe terecht dat is, is een andere vraag
Volgens mijn P-manager zou een HBO diploma een vrijwel nutteloze toevoeging zijn op mijn CV, voor wat betreft inzetbaarheid.
Overigens verdien ik als MBO'er veel meer dan de meeste vrienden van mij met een HBO diploma.
Het idee dat elk bedrijf alleen maar naar diploma's kijkt is zwaar achterhaald. In de hoek waar ik werk, system enginering, zijn het vooral certificaten die bekwaamheid aantonen. Hoe terecht dat is, is een andere vraag
Volgens mijn P-manager zou een HBO diploma een vrijwel nutteloze toevoeging zijn op mijn CV, voor wat betreft inzetbaarheid.
Overigens verdien ik als MBO'er veel meer dan de meeste vrienden van mij met een HBO diploma.
Eens, bij mijn bedrijf ( eigen baas ) vragen we ook HBO werk- en denkniveau. Het gaat mij erom dat de kandidaat goed is in wat hij doet en dat leuk vind, maar natuurlijk wel een bepaald sociaal niveau en maatschappelijk inzicht.paella schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 13:16:
Er wordt ook vaak genoeg gevraagd naar "HBO werk- en denkniveau", en niet eens om het papiertje. Aan jou dan dus om aan te tonen dat je dat niveau hebt.
Wij zitten niet te wachten op net afgestudeerde studenten die denken dat ze de wereld aan salaris kunnen vragen, maar ondertussen 4 jaar op hun luie reet hebben gezeten.
Heb zelf een MBO opleiding gedaan en daarna een jaartje HBO geprobeerd. Ik had echter geen zin om nog 4 jaar de student uit te hangen en wou aan de slag. Dit heb ik ook gedaan en geen enkel moment spijt van gehad.
Ik zag gisteren een stukje van Studio E&W op RTLZ met Kees Zegers, die zei exact hetzelfde.SvEn schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 13:26:
[...]
Eens, bij mijn bedrijf ( eigen baas ) vragen we ook HBO werk- en denkniveau. Het gaat mij erom dat de kandidaat goed is in wat hij doet en dat leuk vind, maar natuurlijk wel een bepaald sociaal niveau en maatschappelijk inzicht.
Wij zitten niet te wachten op net afgestudeerde studenten die denken dat ze de wereld aan salaris kunnen vragen, maar ondertussen 4 jaar op hun luie reet hebben gezeten.
Het klopt dat er ook vaak genoeg gevraagd wordt naar "HBO werk- en denkniveau", en niet eens om het papieren zelf.
Maar dat heeft meer te maken met de krapte op de arbeidmarkt.
Hoe slechter de arbeidsmarkt (lees weinig aanbod en grote vraag) hoe vaker er wordt gevraagd om .... niveau i.t.t. de daadwerkelijke papieren. Dit heeft meer te maken dat 'ze' geen personeel kunnen vinden en de eisen maar wat gaan bijstellen.
Ongeveer een jaar geleden zag ik vaak MCSE als eis, nu is het MCSE of lerende hiervoor
Als de krapte toenmeent zul je zien dat er weer meer om papieren gevraagd wordt.
Feit blijft gewoon dat iemand die geleerd heeft ook daadwerkelijk wat geleerd heeft en dat dat getoetst is. (nee, ja, weet ik.. maar die uitzonderingen zijn uitzonderingen).
En wat Thomasz aanhaalt over hoe er naar hem gekeken werd als 'HBO niveau, maar zonder papiertje' is duidelijk een (gewone) menselijk reactie klopt helemaal.
Gewoon hetzelfde als hoe je overkomt wanneer je in (mantel-)pak bent.
Stap maar eens een auto dealer o.i.d. binnen in klompen en de volgende netjes in pak.
Waar wordt je het 1e, snelste (beste?) geholpen? Juist!
Netjes dat je alsnog je studie hebt gehaald!
edit
Tussen het posten, plaatsen en terug lezen zijn er alweer enkele berichten bij gekomen.
Kennelijk heeft men toch liever een MBO-er met HBO denkniveau.
Ik vraag me af waarom een MBO-er dan niet zijn HBO diploma heeft alstie zo slim is, maar dat terzijde.
Ik vergis me dus in wat ik hierboven beweer
Ik weet wel dat ik destijds niet slim genoeg was om mijn HBO te halen toen ik de kans had en kreeg.. Ik was veel liever aan het nietsnutten...Nee, ik had er gewoon 'geen zin an', mijn MBO was lekker makkelijk en snel klaar!
Achteraf meer dan stom natuurlijk,
Maar dat heeft meer te maken met de krapte op de arbeidmarkt.
Hoe slechter de arbeidsmarkt (lees weinig aanbod en grote vraag) hoe vaker er wordt gevraagd om .... niveau i.t.t. de daadwerkelijke papieren. Dit heeft meer te maken dat 'ze' geen personeel kunnen vinden en de eisen maar wat gaan bijstellen.
Ongeveer een jaar geleden zag ik vaak MCSE als eis, nu is het MCSE of lerende hiervoor
Als de krapte toenmeent zul je zien dat er weer meer om papieren gevraagd wordt.
Feit blijft gewoon dat iemand die geleerd heeft ook daadwerkelijk wat geleerd heeft en dat dat getoetst is. (nee, ja, weet ik.. maar die uitzonderingen zijn uitzonderingen).
En wat Thomasz aanhaalt over hoe er naar hem gekeken werd als 'HBO niveau, maar zonder papiertje' is duidelijk een (gewone) menselijk reactie klopt helemaal.
Gewoon hetzelfde als hoe je overkomt wanneer je in (mantel-)pak bent.
Stap maar eens een auto dealer o.i.d. binnen in klompen en de volgende netjes in pak.
Waar wordt je het 1e, snelste (beste?) geholpen? Juist!
Netjes dat je alsnog je studie hebt gehaald!
edit
Tussen het posten, plaatsen en terug lezen zijn er alweer enkele berichten bij gekomen.
Kennelijk heeft men toch liever een MBO-er met HBO denkniveau.
Ik vraag me af waarom een MBO-er dan niet zijn HBO diploma heeft alstie zo slim is, maar dat terzijde.
Ik vergis me dus in wat ik hierboven beweer
Ik weet wel dat ik destijds niet slim genoeg was om mijn HBO te halen toen ik de kans had en kreeg.. Ik was veel liever aan het nietsnutten...Nee, ik had er gewoon 'geen zin an', mijn MBO was lekker makkelijk en snel klaar!
Achteraf meer dan stom natuurlijk,

[ Voor 19% gewijzigd door bord4kop op 16-07-2008 13:42 ]
| Security Management |
Ik werk ook 40 uur per week, maar zit er wel aan te denken om buiten werk om een HBO opleiding te doen. Hopelijk kan je zelf avonden kiezen dat je naar 'school' gaat, want ik zit er weer niet op te wachten dat ik een avond moet terwijl ik dan voor me sport moet trainen
Vanadaag contract binnen, alles conform bovenstaande.Ook nog een andere aanbieiding binnen waarbij er alleen verschil zit in salaris (2100,00) maar wel al stijging vastgelegd bij behalen afgesproken papieren msce/msca (10% stijging en bij goed functioneren nog eens 10%). Dit bedrijf betreft een lokale dienstverlener, dus minder doorgroei mogelijkheden. Dus kies voor bovenstaande optie.ou812 schreef op zaterdag 12 juli 2008 @ 14:09:
Leeftijd: 32
Opleiding(en): MEAO, Erkend Hypotheekadviseur (HBO)
Certificaten: Nog geen
Werkervaring: In de ICT 0 jaar
Werkgever: Grote ICT dienstverlener
Aangeboden functie: Servicedesk, Young Professional instroom
Laptop: Ja
Vakantiegeld: 8,33%
Vakantiedagen: 30 dagen
13/14e maand of winstuitkering: Bonus maximaal 3 maand salarissen
GSM: ja
Leaseauto: Ja, 650,- leasebudget, exl. brandstof en exlc btw incl. 15.000 km prive
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: ja, bedrijf betaalt 100%
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: prima opleidingsplan waarbij werkgever volledige cursusgelden vergoed
Aanbod Maand salaris(bruto): € 2300
Naar mijn idee helemaal niet zo slecht.
Eind vorig jaar ben ik ook aan het solliciteren gegaan en liep inderdaad tegen het probleem aan dat de papiertjes nodig zijn, ondanks dat ik mensen heb kunnen overtuigen van mijn niveau. Uiteindelijk een baan kunnen vinden op HBO-nvieau, maar zij zouden het zelf ook wel prettig vinden dat ik een bachelor ICT doe. Je krijgt toch een bepaalde basis mee en dat is voor zowel werkgever als klant fijn(en jezelf natuurlijk ook!) Op dit moment is er natuurlijk een krapte, maar hoe lang duurt dit? De ICT is sowieso niet al te stabiel, dus probeer op deze manier mijn eigen toekomst ook wat zekerder te stellen.
Ik start daarom dan ook in september met Bedrijfskundige Informatica naast mijn baan.
nu weer on topic:
Leeftijd: 26
Opleiding(en): geen
Certificaten: geen
Werkervaring: nu pas half jaar echt in de ict
Werkgever: Softwarebedrijfje ERP-pakket
Aangeboden functie: Support met doorstroom consultant
Laptop: nvt
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 30 dagen
13/14e maand of winstuitkering: nee
GSM: nvt
Leaseauto: nvt
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: 100%vergoeding
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: kan onbeperkt studies/cursussen volgen
Maand salaris(bruto): € 2100
Ik start daarom dan ook in september met Bedrijfskundige Informatica naast mijn baan.
nu weer on topic:
Leeftijd: 26
Opleiding(en): geen
Certificaten: geen
Werkervaring: nu pas half jaar echt in de ict
Werkgever: Softwarebedrijfje ERP-pakket
Aangeboden functie: Support met doorstroom consultant
Laptop: nvt
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 30 dagen
13/14e maand of winstuitkering: nee
GSM: nvt
Leaseauto: nvt
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: 100%vergoeding
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: kan onbeperkt studies/cursussen volgen
Maand salaris(bruto): € 2100
Denk dat dat een best redelijk salaris is, zeker gezien het feit dat je geen opleidingen hebt afgemaakt.Floris-K schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 15:57:
Eind vorig jaar ben ik ook aan het solliciteren gegaan en liep inderdaad tegen het probleem aan dat de papiertjes nodig zijn, ondanks dat ik mensen heb kunnen overtuigen van mijn niveau. Uiteindelijk een baan kunnen vinden op HBO-nvieau, maar zij zouden het zelf ook wel prettig vinden dat ik een bachelor ICT doe. Je krijgt toch een bepaalde basis mee en dat is voor zowel werkgever als klant fijn(en jezelf natuurlijk ook!) Op dit moment is er natuurlijk een krapte, maar hoe lang duurt dit? De ICT is sowieso niet al te stabiel, dus probeer op deze manier mijn eigen toekomst ook wat zekerder te stellen.
Ik start daarom dan ook in september met Bedrijfskundige Informatica naast mijn baan.
nu weer on topic:
Leeftijd: 26
Opleiding(en): geen
Certificaten: geen
Werkervaring: nu pas half jaar echt in de ict
Werkgever: Softwarebedrijfje ERP-pakket
Aangeboden functie: Support met doorstroom consultant
Laptop: nvt
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 30 dagen
13/14e maand of winstuitkering: nee
GSM: nvt
Leaseauto: nvt
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: 100%vergoeding
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: kan onbeperkt studies/cursussen volgen
Maand salaris(bruto): € 2100
HENG HENG
Anoniem: 262166
Dat meen je toch niet echt? Ik heb WO informatica en daarna een promotie in de informatica gedaan en nu zeg jij dat mijn diploma's niet belangrijk zijn?bord4kop schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 13:33:
Het klopt dat er ook vaak genoeg gevraagd wordt naar "HBO werk- en denkniveau", en niet eens om het papieren zelf.
Anoniem: 218213
tuurlijk zijn die belangerijk, hoe meer hoe beter , maar niet elk bedrijf telt alles even zwaar, papieren zeggen ook niet alles he
Ik ben altijd benieuwd wat iemand met een dergelijke opleidings niveau wil gaan doen. Ik kan me niet voorstellen dat jij een uitdaging ziet in het standaard simpel beheer/ontwikkel werk.Anoniem: 262166 schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 17:22:
[...]
...Ik heb WO informatica en daarna een promotie in de informatica gedaan...
Ik kan me dan voorstellen dat 'architect' wel wat is, maar daar heb je toch ook wel wat jaren praktische ervaring voor nodig lijkt mij.
[ Voor 7% gewijzigd door Abom op 16-07-2008 17:28 ]
Niet te letterlijk lezen heAnoniem: 262166 schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 17:22:
[...]
Dat meen je toch niet echt? Ik heb WO informatica en daarna een promotie in de informatica gedaan en nu zeg jij dat mijn diploma's niet belangrijk zijn?
Als starter is je diploma zeker wel belangrijk, tenzij je toch op sollictatie mag komen en kan uitleggen waarom je zonder diploma toch HBO niveau zou hebben.
Maar als je 10 jaar werkervaring hebt, maar geen HBO diploma hebt, maar wel de relevante ervaring op HBO-niveau, ja dan is het diploma an sich minder waard dan de 10 jaar werkervaring.
Het is een beetje een glijdende schaal, geen zwart/wit verhaal
Voordat iemand zegt, ja maar bij ons is het niet zo!!111:
Natuurlijk zijn er ook weer bedrijven waar het wel weer belangrijk is om een WO diploma te hebben. Zonder dat niet hoger een bepaald management level bijvoorbeeld.
☻/
/▌
/ \ Analyseert | Modelleert | Valideert | Solliciteert | Generaliseert | Procrastineert | Epibreert |
Diploma's zijn absoluut van belang, maar zijn niet het enige imho. Ook niet in een papiertje en/of certificaat kunnen erg van belang zijn. People skills, managing skills etc...Anoniem: 262166 schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 17:22:
[...]
Dat meen je toch niet echt? Ik heb WO informatica en daarna een promotie in de informatica gedaan en nu zeg jij dat mijn diploma's niet belangrijk zijn?
HENG HENG
Heb jij enig idee hoeveel uurtjes dat per week in beslag gaat nemen? En of jij ook zelf een beetje kan bepalen wanneer je naar school ga?Floris-K schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 15:57:
Eind vorig jaar ben ik ook aan het solliciteren gegaan en liep inderdaad tegen het probleem aan dat de papiertjes nodig zijn, ondanks dat ik mensen heb kunnen overtuigen van mijn niveau. Uiteindelijk een baan kunnen vinden op HBO-nvieau, maar zij zouden het zelf ook wel prettig vinden dat ik een bachelor ICT doe. Je krijgt toch een bepaalde basis mee en dat is voor zowel werkgever als klant fijn(en jezelf natuurlijk ook!) Op dit moment is er natuurlijk een krapte, maar hoe lang duurt dit? De ICT is sowieso niet al te stabiel, dus probeer op deze manier mijn eigen toekomst ook wat zekerder te stellen.
Ik start daarom dan ook in september met Bedrijfskundige Informatica naast mijn baan.
nu weer on topic:
Leeftijd: 26
Opleiding(en): geen
Certificaten: geen
Werkervaring: nu pas half jaar echt in de ict
Werkgever: Softwarebedrijfje ERP-pakket
Aangeboden functie: Support met doorstroom consultant
Laptop: nvt
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 30 dagen
13/14e maand of winstuitkering: nee
GSM: nvt
Leaseauto: nvt
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: 100%vergoeding
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: kan onbeperkt studies/cursussen volgen
Maand salaris(bruto): € 2100
Anoniem: 77857
Waar ga je deze opleiding doen als ik vragen mag?Floris-K schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 15:57:
Eind vorig jaar ben ik ook aan het solliciteren gegaan en liep inderdaad tegen het probleem aan dat de papiertjes nodig zijn, ondanks dat ik mensen heb kunnen overtuigen van mijn niveau. Uiteindelijk een baan kunnen vinden op HBO-nvieau, maar zij zouden het zelf ook wel prettig vinden dat ik een bachelor ICT doe. Je krijgt toch een bepaalde basis mee en dat is voor zowel werkgever als klant fijn(en jezelf natuurlijk ook!) Op dit moment is er natuurlijk een krapte, maar hoe lang duurt dit? De ICT is sowieso niet al te stabiel, dus probeer op deze manier mijn eigen toekomst ook wat zekerder te stellen.
Ik start daarom dan ook in september met Bedrijfskundige Informatica naast mijn baan.
Ik ga deze opleiding doen bij Avans in Breda en je kan kiezen tussen de volgende tijden
Maandag -en donderdagavond van 18.45 tot 22.00 uur
Donderdag van 14.30 tot 22.00 uur
Ze schatten 20 uur studiebelasting, waarvan je dus al een groot deel op school zit. In werkelijkheid komt het vaak wel rond de 15uur, dus verwacht dit zelf ook te halen. Gelukkig is mijn werkgever erg flexibel en kan ik ook wat uurtjes minder gaan werken
Maandag -en donderdagavond van 18.45 tot 22.00 uur
Donderdag van 14.30 tot 22.00 uur
Ze schatten 20 uur studiebelasting, waarvan je dus al een groot deel op school zit. In werkelijkheid komt het vaak wel rond de 15uur, dus verwacht dit zelf ook te halen. Gelukkig is mijn werkgever erg flexibel en kan ik ook wat uurtjes minder gaan werken
Anoniem: 263603
Leeftijd: 33
Opleiding(en): MBO
Certificaten: CCNA
Werkervaring: 10 jaar Telecom
Werkgever: ISP
Huidige functie: Netwerk Engineer
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Ja
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 10% winstuitkering
GSM: nee
Leaseauto: nee
Werkweek: 40
Pensioenregeling: Ja
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: OV jaarkaart
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 3250 (inc 20 %shift allowance )
Opleiding(en): MBO
Certificaten: CCNA
Werkervaring: 10 jaar Telecom
Werkgever: ISP
Huidige functie: Netwerk Engineer
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Ja
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 10% winstuitkering
GSM: nee
Leaseauto: nee
Werkweek: 40
Pensioenregeling: Ja
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: OV jaarkaart
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 3250 (inc 20 %shift allowance )
Netjes, als het in Amsterdam is, meld mij maar aanAnoniem: 263603 schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 03:29:
Leeftijd: 33
Opleiding(en): MBO
Certificaten: CCNA
Werkervaring: 10 jaar Telecom
Werkgever: ISP
Huidige functie: Netwerk Engineer
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Ja
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 10% winstuitkering
GSM: nee
Leaseauto: nee
Werkweek: 40
Pensioenregeling: Ja
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: OV jaarkaart
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 3250 (inc 20 %shift allowance )
Ik bedoelde het ook meer andersom, denk dat MBO-ers met HBO denk niveau wel schaars zijn, maar HBO-ers met MBO denk niveau toch wel een flink percentage is.ToMaSZ schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 11:15:
[...]
Ik kan het niet met je eens zijn. Even mijn eigen situatie als voorbeeld nemend:
Ik heb van 2000 tot 2003/2004 een HBO-opleiding gevolgd, maar kwam toen tot de conclusie dat 'studeren niet mijn ding is'. Ik ben in 2004 gaan werken op een functie op HBO-niveau. Allemaal leuk en aardig, maar ik merkte dat de omgeving (klanten, collega's) toch anders tegen je aankijken op het moment dat je dat 'stomme' papiertje niet hebt. Uiteindelijk heeft dat me doen besluiten om dit jaar alsnog volle bak er achteraan te gaan en mijn studie na ruim 3 jaar pauze weer op te pakken. Met de werkervaring die ik heb opgedaan viel dat eigenlijk wel mee. Resultaat is direct waardering vanuit het bedrijf (in de vorm van arbeidsvoorwaarden, functiewisseling) en een hoop minder 'scheve' gezichten op intakes, bij collega's, bij klanten.
Je kunt dus zonder diploma best functioneren op een 'HBO-functie', maar zult minder gemakkelijk doorgroeien, een bepaalde mate van vertrouwen vanuit opdrachtgevers die je met papiertje wel krijgt moet je steeds opbouwen/verdienen. (Ik werk in detachering, dus even uit dat gezichtspunt).
Ik was ook 'niet in de wieg gelegd' (ik denk dat je dat bedoelde) om te studeren. Als je echter een duidelijk doel hebt met je opleiding, heb je zelfs in die situatie voldoende drive om het toch te doen. Daarnaast denk ik dat als je een HBO-opleiding niet kunt omdat je er niet voor in de wieg bent gelegd, je ook bepaalde competenties ontbeert om optimaal te kunnen functioneren op een HBO-functie.
Leeftijd: 24
Opleiding(en): MBO-ICT
Certificaten: ITIL, MCSE
Werkervaring: 3 jaar
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Servicedesk/beheerder (ligt eraan wat nodig is, op dit moment een klus waar ik aan beide fronten meespring)
Laptop: Ja
Vakantiegeld: Ja
Vakantiedagen: 25 + 5 studiedagen (30 dus
)
13/14e maand of winstuitkering: Bonus grootte afhankelijk van je gewerkte uren en andere activiteiten, aankomend jaar zal dat 10% van mijn jaarsalaris zijn.
GSM: Ja (15 euro p/m bellen, onderling met collega's gratis)
Leaseauto: Ja, leasebudget 575 euro
Werkweek: 40
Pensioenregeling: Ja (50/50)
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 2200
Vanmiddag functioneringsgesprek.
Misschien dat ik er iets bijkrijg, heb van te voren aangegeven dat ik het hier wel over wil hebben ook al is het geen beoordelingsgesprek.
Verder wil ik HBO gaan doen (zelfstudie) dus daar moeten we het ook maar even over hebben.
Ik zie mezelf over 10/15 jaar niet Windows 2020 nog eens uitpluizen..
En ik wil een hoger leasebudget.. maar waarschijnlijk kan ik wel meer willen
Opleiding(en): MBO-ICT
Certificaten: ITIL, MCSE
Werkervaring: 3 jaar
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Servicedesk/beheerder (ligt eraan wat nodig is, op dit moment een klus waar ik aan beide fronten meespring)
Laptop: Ja
Vakantiegeld: Ja
Vakantiedagen: 25 + 5 studiedagen (30 dus
13/14e maand of winstuitkering: Bonus grootte afhankelijk van je gewerkte uren en andere activiteiten, aankomend jaar zal dat 10% van mijn jaarsalaris zijn.
GSM: Ja (15 euro p/m bellen, onderling met collega's gratis)
Leaseauto: Ja, leasebudget 575 euro
Werkweek: 40
Pensioenregeling: Ja (50/50)
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 2200
Vanmiddag functioneringsgesprek.
Misschien dat ik er iets bijkrijg, heb van te voren aangegeven dat ik het hier wel over wil hebben ook al is het geen beoordelingsgesprek.
Verder wil ik HBO gaan doen (zelfstudie) dus daar moeten we het ook maar even over hebben.
Ik zie mezelf over 10/15 jaar niet Windows 2020 nog eens uitpluizen..
En ik wil een hoger leasebudget.. maar waarschijnlijk kan ik wel meer willen
[ Voor 3% gewijzigd door St@m op 17-07-2008 08:10 ]
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Oude situatie tot het einde van deze maand
Leeftijd: 25
Opleiding(en): MBO-4 netwerkbeheer
Certificaten:Itil, MCDST, 70-290
Werkervaring:10 jaar, waarvan 4 jaar IT (incl. 3 maanden stage)
Werkgever: Detacheerder in Eindhoven
Huidige functie: Support Engineer 2
Laptop: Nee
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 26
13/14e maand of winstuitkering: Winstuitkering, in de laatste 8 jaar geen uitbetaling plaats gevonden in de detacheringstak
GSM: Nee
Leaseauto: Vanaf Support Engineer 3 een reclameauto
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Ja
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: Boeken en (her-)examen op kosten van de baas, Ziektekostenvergoeding van +/- 110euro, onkostenvergoeding 79euro
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 1750
Nieuwe functie vanaf 01-08-2008
Leeftijd: 26
Opleiding(en): MBO-4 netwerkbeheer
Certificaten:Itil, MCDST, 70-290, 70-291 (op 18 juli)
Werkervaring:10 jaar, waarvan 4 jaar IT (incl. 3 maanden stage)
Werkgever: ICT dienstverlener in Veldhoven
Nieuwe functie: Technisch Specialist
Laptop: Nee
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 26
13/14e maand of winstuitkering: Nee
GSM: Nee
Leaseauto: Nee
Werkweek: 40 uur
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: Studeren op kosten van de zaak, overuren in te ruilen tegen electronische hardware
Pensioenregeling: Ja
Land:Nederland
Maand salaris(bruto): 2200
Leeftijd: 25
Opleiding(en): MBO-4 netwerkbeheer
Certificaten:Itil, MCDST, 70-290
Werkervaring:10 jaar, waarvan 4 jaar IT (incl. 3 maanden stage)
Werkgever: Detacheerder in Eindhoven
Huidige functie: Support Engineer 2
Laptop: Nee
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 26
13/14e maand of winstuitkering: Winstuitkering, in de laatste 8 jaar geen uitbetaling plaats gevonden in de detacheringstak
GSM: Nee
Leaseauto: Vanaf Support Engineer 3 een reclameauto
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Ja
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: Boeken en (her-)examen op kosten van de baas, Ziektekostenvergoeding van +/- 110euro, onkostenvergoeding 79euro
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 1750
Nieuwe functie vanaf 01-08-2008
Leeftijd: 26
Opleiding(en): MBO-4 netwerkbeheer
Certificaten:Itil, MCDST, 70-290, 70-291 (op 18 juli)
Werkervaring:10 jaar, waarvan 4 jaar IT (incl. 3 maanden stage)
Werkgever: ICT dienstverlener in Veldhoven
Nieuwe functie: Technisch Specialist
Laptop: Nee
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 26
13/14e maand of winstuitkering: Nee
GSM: Nee
Leaseauto: Nee
Werkweek: 40 uur
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: Studeren op kosten van de zaak, overuren in te ruilen tegen electronische hardware
Pensioenregeling: Ja
Land:Nederland
Maand salaris(bruto): 2200
Link naar mijn website voor alle reviews en blogs: Kiswum.com.
Dat komt mogelijk doordat MBO's met MBO niveau niet in een omgeving terecht komen waar HBO niveau vereist is. HBO'ers daarentegen komen waar wel eerder terecht op basis van hun diploma. Vervolgens zit je met een HBO'er opgescheept die MBO werk- en denkniveau heeftPnD schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 07:37:
[...]
Ik bedoelde het ook meer andersom, denk dat MBO-ers met HBO denk niveau wel schaars zijn, maar HBO-ers met MBO denk niveau toch wel een flink percentage is.
offtopic:
Je laptop werkt nog
Je laptop werkt nog
[ Voor 3% gewijzigd door Motrax op 17-07-2008 10:30 ]
☻/
/▌
/ \ Analyseert | Modelleert | Valideert | Solliciteert | Generaliseert | Procrastineert | Epibreert |
Dat was het dus vanmorgen..St@m schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 08:08:
Leeftijd: 24
Opleiding(en): MBO-ICT
Certificaten: ITIL, MCSE
Werkervaring: 3 jaar
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Servicedesk/beheerder (ligt eraan wat nodig is, op dit moment een klus waar ik aan beide fronten meespring)
Laptop: Ja
Vakantiegeld: Ja
Vakantiedagen: 25 + 5 studiedagen (30 dus)
13/14e maand of winstuitkering: Bonus grootte afhankelijk van je gewerkte uren en andere activiteiten, aankomend jaar zal dat 10% van mijn jaarsalaris zijn.
GSM: Ja (15 euro p/m bellen, onderling met collega's gratis)
Leaseauto: Ja, leasebudget 575 euro
Werkweek: 40
Pensioenregeling: Ja (50/50)
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 2200
Vanmiddag functioneringsgesprek.
Misschien dat ik er iets bijkrijg, heb van te voren aangegeven dat ik het hier wel over wil hebben ook al is het geen beoordelingsgesprek.
Verder wil ik HBO gaan doen (zelfstudie) dus daar moeten we het ook maar even over hebben.
Ik zie mezelf over 10/15 jaar niet Windows 2020 nog eens uitpluizen..
En ik wil een hoger leasebudget.. maar waarschijnlijk kan ik wel meer willen
100 euro erbij, en HBO BI op kosten van de zaak
In April een nieuwe auto
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Anoniem: 262166
Ik doe ontwikkelingsprojecten in de industrie, op het moment iets met CUDA. Alleen niet te lang op dezelfde plek blijven hangen. 6 maanden tot 1 jaar maximaal.Abom schreef op woensdag 16 juli 2008 @ 17:26:
[...]
Ik ben altijd benieuwd wat iemand met een dergelijke opleidings niveau wil gaan doen.
Congrats!St@m schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 13:31:
[...]
Dat was het dus vanmorgen..
100 euro erbij, en HBO BI op kosten van de zaak
In April een nieuwe autoHelaas maar 4% bonus waar ik op uit ga komen
Dus op het moment dat je de bedrijfsprocessen echt gaat doorgronden ben je al weer vertrokken naar de volgende opdracht?Anoniem: 262166 schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 13:39:
[...]
Ik doe ontwikkelingsprojecten in de industrie, op het moment iets met CUDA. Alleen niet te lang op dezelfde plek blijven hangen. 6 maanden tot 1 jaar maximaal.
Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)
tnxlvisser87 schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 14:24:
[...]
Congrats!Weet je al waar je de deeltijd studie gaat volgen?
LOI, ik ben _nogal_ druk 's avonds (sowieso het aankomende half jaar, verhuizen enzo) en ben bang dat als school voor mij geen meerwaarde is. Dit omdat ik nu al kan voorspellen dat ik geen vaste avond vrij kan maken om naar school te gaan, dat is gewoon niet te doen voor mij.
Ik denk er nog wel even over na, misschien dat ik toch een andere keuze maak, maar dan wordt het bij het Windesheim in Zwolle (5 min van huis op de fiets), maar moet even kijken wat er mogelijk is daar.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Dan kan je er voor kiezen om de studie op zaterdag te volgenSt@m schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 15:20:
[...]
tnx
LOI, ik ben _nogal_ druk 's avonds (sowieso het aankomende half jaar, verhuizen enzo) en ben bang dat als school voor mij geen meerwaarde is. Dit omdat ik nu al kan voorspellen dat ik geen vaste avond vrij kan maken om naar school te gaan, dat is gewoon niet te doen voor mij.
Ik denk er nog wel even over na, misschien dat ik toch een andere keuze maak, maar dan wordt het bij het Windesheim in Zwolle (5 min van huis op de fiets), maar moet even kijken wat er mogelijk is daar.
Mocht je nog boeken nodig hebben voor het eerste jaar, ik heb de boeken in de aanbieding
Lol, zaterdag is mijn voetbaldag, dat betekent uitslapen, voetballen, bier drinken en dan naar de kroeglvisser87 schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 15:27:
[...]
Dan kan je er voor kiezen om de studie op zaterdag te volgen![]()
Mocht je nog boeken nodig hebben voor het eerste jaar, ik heb de boeken in de aanbieding
Prioriteiten stellen he, je moet je geld ook ergens aan uitgeven
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Anoniem: 77857
CollegaSt@m schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 15:20:
[...]
tnx
LOI, ik ben _nogal_ druk 's avonds (sowieso het aankomende half jaar, verhuizen enzo) en ben bang dat als school voor mij geen meerwaarde is. Dit omdat ik nu al kan voorspellen dat ik geen vaste avond vrij kan maken om naar school te gaan, dat is gewoon niet te doen voor mij.
Ik denk er nog wel even over na, misschien dat ik toch een andere keuze maak, maar dan wordt het bij het Windesheim in Zwolle (5 min van huis op de fiets), maar moet even kijken wat er mogelijk is daar.
Ik ga ook starten met BI in september, morgen intake gesprek bij HvA, ik wilde in eerste instantie via LOI doen, maar dat schijnt niet zo hoog aangeschreven te staan.
licht offtopic, maar er wordt veel over opleidingen gesproken.
Zelf doe ik nu deeltijd Informatica aan de hogeschool Windesheim.
Lestijden zijn op dinsdag van 14:30 tot max 22:30 en eventueel op zaterdagochtend.
Als je niet minimaal naast je schoolavond 3 avonden per week EN de zaterdag vrij kan maken (voor groepsopdrachten) dan ga je het echt heel moeilijk krijgen.
Dit is niet alleen mijn ervaring, maar van iedereen die ik ken die deze opleiding doet.
Beschouw het in ieder geval als een minimun, dan kan het altijd nog meevallen.
Zelf doe ik nu deeltijd Informatica aan de hogeschool Windesheim.
Lestijden zijn op dinsdag van 14:30 tot max 22:30 en eventueel op zaterdagochtend.
Als je niet minimaal naast je schoolavond 3 avonden per week EN de zaterdag vrij kan maken (voor groepsopdrachten) dan ga je het echt heel moeilijk krijgen.
Dit is niet alleen mijn ervaring, maar van iedereen die ik ken die deze opleiding doet.
Beschouw het in ieder geval als een minimun, dan kan het altijd nog meevallen.
Dat bedoel ik, daar ga je alwappie1980 schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 17:42:
licht offtopic, maar er wordt veel over opleidingen gesproken.
Zelf doe ik nu deeltijd Informatica aan de hogeschool Windesheim.
Lestijden zijn op dinsdag van 14:30 tot max 22:30 en eventueel op zaterdagochtend.
Als je niet minimaal naast je schoolavond 3 avonden per week EN de zaterdag vrij kan maken (voor groepsopdrachten) dan ga je het echt heel moeilijk krijgen.
Dit is niet alleen mijn ervaring, maar van iedereen die ik ken die deze opleiding doet.
Beschouw het in ieder geval als een minimun, dan kan het altijd nog meevallen.
offtopic:
en nu weer ontopic
en nu weer ontopic
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Leeftijd inmiddels al 24, bijna 25. Ik heb recentelijk gevraagd voor een verhoging naar Eur 1500,- netto. Volgens een netto-bruto calculator zou het Eur 2200,- zijn per 4 weken.Keiichi schreef op zondag 24 juni 2007 @ 20:21:
Ik trap maar af met mijn actuele data:
Leeftijd: 23
Opleiding: Mavo
Werkervaring: 2 jaar bij een werkgever, ongeveer 3 a 4 jaar in eigen onderneming
Werkgever: Aannemingsbedrijf
Huidige functie: Consulant ICT. Maar werk vooral in het ontwikkelen van een applicatie
Laptop: Nee
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 25 + 13ADV
13/14e maand of winstuitkering: Nee
GSM: Nee
Auto: Nee
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: Onofficieel alle opleidingen die ik nodig nog heb![]()
Werkweek: 40
Maand salaris(bruto): 1760 per 4 weken. 1912 per maand? (1760 / 4 (weken) * 52.14 (weken in jaar) / 12 (aantal maanden) ) of reken ik hier iets raars mee uit![]()
Ben ik wel reeel zo?
Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/
Leeftijd: 21
Opleiding(en): HBO Elektrotechniek
Certificaten: -
Werkervaring: 2x half jaar stage (waarvan 1 buitenland)
Werkgever: elektronica/software ontwikkelbedrijf
Huidige functie: systeem ingineur
Laptop: nee
Vakantiegeld:
Vakantiedagen: 7 ?
13/14e maand of winstuitkering: ?
GSM: nee
Leaseauto: nee
Werkweek: 12 (= 30% van 40)
Pensioenregeling: ?
Land: Nederland
Maandsalaris(bruto): €1900 obv 40u, dus 30% van 1900 = €570
leuk bijbaantje voor student, voor naast m'n masteropleiding
Opleiding(en): HBO Elektrotechniek
Certificaten: -
Werkervaring: 2x half jaar stage (waarvan 1 buitenland)
Werkgever: elektronica/software ontwikkelbedrijf
Huidige functie: systeem ingineur
Laptop: nee
Vakantiegeld:
Vakantiedagen: 7 ?
13/14e maand of winstuitkering: ?
GSM: nee
Leaseauto: nee
Werkweek: 12 (= 30% van 40)
Pensioenregeling: ?
Land: Nederland
Maandsalaris(bruto): €1900 obv 40u, dus 30% van 1900 = €570
leuk bijbaantje voor student, voor naast m'n masteropleiding
[ Voor 9% gewijzigd door Ghannes op 17-07-2008 20:51 ]
Je zou in principe wel iets meer moeten kunnen verdienen dan je momenteel hebt, maar je hebt om een bruto verhoging van +/-440 euro gevraagd. Op jouw salaris is dat best een flink deel...Keiichi schreef op donderdag 17 juli 2008 @ 18:18:
[...]
Leeftijd inmiddels al 24, bijna 25. Ik heb recentelijk gevraagd voor een verhoging naar Eur 1500,- netto. Volgens een netto-bruto calculator zou het Eur 2200,- zijn per 4 weken.
Ben ik wel reeel zo?
Hoelang zit je al bij het bedrijf? Als je er pas net zit, kun je het denk ik vergeten, of je moet iets van promotie gemaakt hebben, of er moet blijken dat je VEEL meer doet dan waar je eigenlijk voor was aangenomen.
Zit je al lang bij het bedrijf, maar al een hele tijd geen verhoging gehad dan kan je ook een groter bedrag verwachten, maar ik denk op jouw salaris dat meer dan 400 euro een beetje hoog gegrepen is.
Ik ben zelf altijd een beetje bang dat als je (te) veel vraagt ze je een verwend persoon gaan vinden... Hoe reageerden ze toen je het voorlegde?
Is het trouwens niet raar om een netto loon te gaan eisen? Want dat is afhankelijk van bijvoorbeeld pension en belastingschaal.
The #1 programmer excuse for legitimately slacking off: "My code's compiling"
Firesphere: Sommige mensen verdienen gewoon een High Five. In the Face. With a chair.
wow,
als ik dit zie wat een ict-er gemiddeld verdiend.
Dan loop ik toch wel flink achter.
Ik ben op dit moment internet/ telefonie monteur.
Planning:
*knip* Even preventief geknipt voor het hier al te jolig wordt. Post aub een profiel zoals de meesten dat doen met eventueel nog een opmerking erbij. Complete carriereplanningen mogen in een apart topic desgewenst
(reactie niet gelokt voor een serieuze edit)
als ik dit zie wat een ict-er gemiddeld verdiend.
Dan loop ik toch wel flink achter.
Ik ben op dit moment internet/ telefonie monteur.
Planning:
*knip* Even preventief geknipt voor het hier al te jolig wordt. Post aub een profiel zoals de meesten dat doen met eventueel nog een opmerking erbij. Complete carriereplanningen mogen in een apart topic desgewenst
(reactie niet gelokt voor een serieuze edit)
[ Voor 54% gewijzigd door een moderator op 17-07-2008 22:58 ]
Anoniem: 268383
Leeftijd: 27
Opleiding(en) Mavo, MBO 4 Economie (na 1 jaar gestopt)
Certificaten: MCSE 2003 + Messaging, Cisco CCNA, MCITP Enterprise 2008 en vmware VCP.
Werkervaring: 5 jaar relevant
Werkgever: Middelgrote ICT Projecten / Consultancy club in omgeving Eindhoven
Huidige functie: System Engineer / Consultant
Laptop: Ja, is gereedschap dus vind dit niet relevant
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 28
13/14e maand of winstuitkering: Bij wint wel, maar is al een tijdje niet meer het geval
GSM: Ja onbeperkt
Leaseauto: ja, 800 euro p/m incl. (eigen bijdrage 80 euro)
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Ja, de details ken ik niet. Ik geloof 50% werkgeversbijdrage
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: als je niet ziek bent, per half jaar extra vakantiedag. En mogelijkheid tot kopen extra vakantiedagen voor bruto inhouding salaris. Verder mogelijkheid tot cursussen, af en toe thuiswerken, overwerken wordt goed beloond en en zijn nog wel meer regelingen waar ik zelf geen gebruik van maak.
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 3100
Als ik mijzelf vergelijk met de rest hier doe ik het heel aardig met mijn mavo diploma. Aan de andere kant, ik ben wel iemand die op hbo niveau te werk gaat en constant gevraagd wordt door klanten.
Om op de opleidingen / papiertjes discussie in te gaan; Ik merk nu zeker dat hoe ouder je wordt, en hoe meer ervaring je krijgt en verder je wilt doorstomen, het op een gegeven moment toch een probleem wordt als je geen HBO hebt. Het is bij klanten, maar ook intern lastiger uitleggen. Daarnaast kan je met het behalen van je certificeringen aardig bijsturen, maar op een gegeven moment wil je misschien toch wat meer aan de touwtjes gaan trekken in plaats van aan de knoppen te draaien.
Tevens mis je naar mijn idee toch een bepaalde basis die je goed kan gebruiken als je later ooit op management nivo wilt gaan werken. Om deze reden ga ik dit jaar beginnen om mijn HBO Bachelor Informatica te halen, een deeltijdopleiding. Ik ben inmiddels aangenomen na het afleggen van een toets voor mensen zonder voldoende vooropleiding. Het zal samen met de cursussen en huidige dagtaken een zware klus worden, maar ik ervaar nu toch dat ik in de verdere toekomst problemen ga krijgen binnen mijn ambities als ik dit niet doe.
Mijn advies dus aan iedereen; Blijf studeren, of pak je studie weer op! Op de langere termijn is het zeker de moeite waard, en zal een HBO diploma je leven een stuk aangenamer maken.
Opleiding(en) Mavo, MBO 4 Economie (na 1 jaar gestopt)
Certificaten: MCSE 2003 + Messaging, Cisco CCNA, MCITP Enterprise 2008 en vmware VCP.
Werkervaring: 5 jaar relevant
Werkgever: Middelgrote ICT Projecten / Consultancy club in omgeving Eindhoven
Huidige functie: System Engineer / Consultant
Laptop: Ja, is gereedschap dus vind dit niet relevant
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 28
13/14e maand of winstuitkering: Bij wint wel, maar is al een tijdje niet meer het geval
GSM: Ja onbeperkt
Leaseauto: ja, 800 euro p/m incl. (eigen bijdrage 80 euro)
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Ja, de details ken ik niet. Ik geloof 50% werkgeversbijdrage
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: als je niet ziek bent, per half jaar extra vakantiedag. En mogelijkheid tot kopen extra vakantiedagen voor bruto inhouding salaris. Verder mogelijkheid tot cursussen, af en toe thuiswerken, overwerken wordt goed beloond en en zijn nog wel meer regelingen waar ik zelf geen gebruik van maak.
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 3100
Als ik mijzelf vergelijk met de rest hier doe ik het heel aardig met mijn mavo diploma. Aan de andere kant, ik ben wel iemand die op hbo niveau te werk gaat en constant gevraagd wordt door klanten.
Om op de opleidingen / papiertjes discussie in te gaan; Ik merk nu zeker dat hoe ouder je wordt, en hoe meer ervaring je krijgt en verder je wilt doorstomen, het op een gegeven moment toch een probleem wordt als je geen HBO hebt. Het is bij klanten, maar ook intern lastiger uitleggen. Daarnaast kan je met het behalen van je certificeringen aardig bijsturen, maar op een gegeven moment wil je misschien toch wat meer aan de touwtjes gaan trekken in plaats van aan de knoppen te draaien.
Tevens mis je naar mijn idee toch een bepaalde basis die je goed kan gebruiken als je later ooit op management nivo wilt gaan werken. Om deze reden ga ik dit jaar beginnen om mijn HBO Bachelor Informatica te halen, een deeltijdopleiding. Ik ben inmiddels aangenomen na het afleggen van een toets voor mensen zonder voldoende vooropleiding. Het zal samen met de cursussen en huidige dagtaken een zware klus worden, maar ik ervaar nu toch dat ik in de verdere toekomst problemen ga krijgen binnen mijn ambities als ik dit niet doe.
Mijn advies dus aan iedereen; Blijf studeren, of pak je studie weer op! Op de langere termijn is het zeker de moeite waard, en zal een HBO diploma je leven een stuk aangenamer maken.
[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 268383 op 18-07-2008 22:07 ]
Leeftijd: 27
Opleiding: TU
Werkervaring: 2,5 jaar bij werkgever als onderzoeker
Werkgever: Onderzoeksinstituut
Huidige functie: Net gewisseld naar onderzoekscoordinator en leidinggevende aan een team van acht man.
Laptop: Ja
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 13e maand.
GSM: Ja
Auto: Nee
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: niet echt..
Werkweek: 40 tot 44 (af en toe wat onbetaalde overuren.. all-in contract)
Maand salaris(bruto): € 2600 per maand. inclusief vakantiegeld en 13e maand dus € 36400 op jaarbasis.
Voor mijn gevoel is mijn huidige salaris op grond van mijn nieuwe functie niet meer reeel, en mag het met een redelijk bedrag omhoog. Immers, leidinggevende in een team van 8, daarbij komen er op korte termijn nog 3 medewerkers bij en zitten we dus met z'n 12'en in het team.
Maar nu mijn vraag ook wat reeel is om ongeveer te vragen? Vanwege de grootte van het bedrijf (klein, minder dan 50 medewerkers) is er geen enkel loopbaan plan en de salarissen zijn voor iedereen redelijk laag. Het is een interessante en uitdagende functie, maar ik wil er wel voor beloond worden naar wat ik ook kan en doe. Iemand tips wat ik ongeveer zou kunnen vragen? Ik zit zelf te denken richting 3000 als haalbaar, of zou ik meer moeten vragen?
Opleiding: TU
Werkervaring: 2,5 jaar bij werkgever als onderzoeker
Werkgever: Onderzoeksinstituut
Huidige functie: Net gewisseld naar onderzoekscoordinator en leidinggevende aan een team van acht man.
Laptop: Ja
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 13e maand.
GSM: Ja
Auto: Nee
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: niet echt..
Werkweek: 40 tot 44 (af en toe wat onbetaalde overuren.. all-in contract)
Maand salaris(bruto): € 2600 per maand. inclusief vakantiegeld en 13e maand dus € 36400 op jaarbasis.
Voor mijn gevoel is mijn huidige salaris op grond van mijn nieuwe functie niet meer reeel, en mag het met een redelijk bedrag omhoog. Immers, leidinggevende in een team van 8, daarbij komen er op korte termijn nog 3 medewerkers bij en zitten we dus met z'n 12'en in het team.
Maar nu mijn vraag ook wat reeel is om ongeveer te vragen? Vanwege de grootte van het bedrijf (klein, minder dan 50 medewerkers) is er geen enkel loopbaan plan en de salarissen zijn voor iedereen redelijk laag. Het is een interessante en uitdagende functie, maar ik wil er wel voor beloond worden naar wat ik ook kan en doe. Iemand tips wat ik ongeveer zou kunnen vragen? Ik zit zelf te denken richting 3000 als haalbaar, of zou ik meer moeten vragen?
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Ik heb ook geen HBO diploma maar ben nog nooit tegen gekomen dan klanten me daardoor niet willen hebben, misschien doe ik daar te specialistisch werk voor, maar denk niet dat dat het is.Anoniem: 268383 schreef op vrijdag 18 juli 2008 @ 21:59:
Leeftijd: 27
Opleiding(en) Mavo, MBO 4 Economie (na 1 jaar gestopt)
Certificaten: MCSE 2003 + Messaging, Cisco CCNA, MCITP Enterprise 2008 en vmware VCP.
Werkervaring: 5 jaar relevant
Werkgever: Middelgrote ICT Projecten / Consultancy club in omgeving Eindhoven
Huidige functie: System Engineer / Consultant
Laptop: Ja, is gereedschap dus vind dit niet relevant
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 28
13/14e maand of winstuitkering: Bij wint wel, maar is al een tijdje niet meer het geval
GSM: Ja onbeperkt
Leaseauto: ja, 800 euro p/m incl. (eigen bijdrage 80 euro)
Werkweek: 40 uur
Pensioenregeling: Ja, de details ken ik niet. Ik geloof 50% werkgeversbijdrage
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: als je niet ziek bent, per half jaar extra vakantiedag. En mogelijkheid tot kopen extra vakantiedagen voor bruto inhouding salaris. Verder mogelijkheid tot cursussen, af en toe thuiswerken, overwerken wordt goed beloond en en zijn nog wel meer regelingen waar ik zelf geen gebruik van maak.
Land: Nederland
Maand salaris(bruto): 3100
Als ik mijzelf vergelijk met de rest hier doe ik het heel aardig met mijn mavo diploma. Aan de andere kant, ik ben wel iemand die op hbo niveau te werk gaat en constant gevraagd wordt door klanten.
Om op de opleidingen / papiertjes discussie in te gaan; Ik merk nu zeker dat hoe ouder je wordt, en hoe meer ervaring je krijgt en verder je wilt doorstomen, het op een gegeven moment toch een probleem wordt als je geen HBO hebt. Het is bij klanten, maar ook intern lastiger uitleggen. Daarnaast kan je met het behalen van je certificeringen aardig bijsturen, maar op een gegeven moment wil je misschien toch wat meer aan de touwtjes gaan trekken in plaats van aan de knoppen te draaien.
Tevens mis je naar mijn idee toch een bepaalde basis die je goed kan gebruiken als je later ooit op management nivo wilt gaan werken. Om deze reden ga ik dit jaar beginnen om mijn HBO Bachelor Informatica te halen, een deeltijdopleiding. Ik ben inmiddels aangenomen na het afleggen van een toets voor mensen zonder voldoende vooropleiding. Het zal samen met de cursussen en huidige dagtaken een zware klus worden, maar ik ervaar nu toch dat ik in de verdere toekomst problemen ga krijgen binnen mijn ambities als ik dit niet doe.
Mijn advies dus aan iedereen; Blijf studeren, of pak je studie weer op! Op de langere termijn is het zeker de moeite waard, en zal een HBO diploma je leven een stuk aangenamer maken.
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Of je al dan niet in aanmerking komt voor een baan is volledig afhankelijk van de werkgever. Zo zijn er die simpelweg eisen dat je een bepaalde achtergrond hebt hoe specialistisch dan ook omgekeerd merk ik in mijn veld dat bepaalde certificeringen simpelweg niet mogelijk zijn zonder HBO of zelfs WO wat dan ook reden is voor mij om alsnog een master te behalen.
Anoniem: 210014
Als het aan een WO gelieerd onderzoeksinstituut is dan hebben ze misschien geen budget om een flinke salarisverhoging te geven. Want er zijn misschien wel meer technische MSc's / PhD's die dan ook een verhoging dienen te krijgen vanuit het gelijkheidsbeginsel en daarmee is het hek natuurlijk budgetair gezien van de dam.Garyu schreef op zondag 20 juli 2008 @ 17:00:
Maand salaris(bruto): € 2600 per maand. inclusief vakantiegeld en 13e maand dus € 36400 op jaarbasis.
Voor mijn gevoel is mijn huidige salaris op grond van mijn nieuwe functie niet meer reeel, en mag het met een redelijk bedrag omhoog. Immers, leidinggevende in een team van 8, daarbij komen er op korte termijn nog 3 medewerkers bij en zitten we dus met z'n 12'en in het team.
Maar nu mijn vraag ook wat reeel is om ongeveer te vragen? Vanwege de grootte van het bedrijf (klein, minder dan 50 medewerkers) is er geen enkel loopbaan plan en de salarissen zijn voor iedereen redelijk laag. Het is een interessante en uitdagende functie, maar ik wil er wel voor beloond worden naar wat ik ook kan en doe. Iemand tips wat ik ongeveer zou kunnen vragen? Ik zit zelf te denken richting 3000 als haalbaar, of zou ik meer moeten vragen?
Aan de andere kant moeten ze wel enigzins marktconform belonen en als leidinggevende zou je beslist meer dan EUR 2.600 dienen te verdienen. De markt is voor technische MSc's altijd erg goed.
Wat is het dan wel? Papiertjes maken helemaal niks uit? Dus iedereen maar meteen gaan werken na de middelbare school?Tylen schreef op zondag 20 juli 2008 @ 17:05:
[...]
Ik heb ook geen HBO diploma maar ben nog nooit tegen gekomen dan klanten me daardoor niet willen hebben, misschien doe ik daar te specialistisch werk voor, maar denk niet dat dat het is.

Ik vind mensen die blijven beweren dat papiertjes niet belangrijk zijn een beetje vermoeiend. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar over het algemeen bereiken de mensen met de juiste papieren het meest. Als het even minder gaat met de economie zijn de mensen zonder papieren ook degenen die er het snelst uitvliegen en die meer moeite zullen hebben om iets te vinden.
Oh ja en dit is een feit, dus niet zomaar mijn mening.
Groetjes, FaceDown.
Hoewel ik het in grote lijn wel met je eens bent, vind ik deze statement wel erg kort door de bocht. Bij dergelijke "reorganisaties" is het wel of niet hebben van een HBO opleiding veel minder relevant dan zaken als functie, huidige opdrachten, inzetbaarheid, datum van aanstelling (LIFO) etc.FaceDown schreef op maandag 21 juli 2008 @ 00:26:
[...]
Als het even minder gaat met de economie zijn de mensen zonder papieren ook degenen die er het snelst uitvliegen en die meer moeite zullen hebben om iets te vinden.
Oh ja en dit is een feit, dus niet zomaar mijn mening.
M.a.w. iemand met een MAVO opleiding (maar wel met tig jaar ervaring) die een sleutelfunctie heeft binnen een organisatie of iemand met een zeer goede inzetbaarheid die op het moment van reorganisatie op een langdurige opdracht zit bij een klant zal echt niet zomaar "buiten de deur" gezet worden. De net-aangestelde HBO-er die enkel nog als junior kan worden ingezet en op dit moment boekjes zit te lezen op bank zal toch echt eerder het veld moeten ruimen.
Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)
Ow nou, laat ik dan bij deze eens dit feit is in twijfel trekken. Want schijnbaar tel je alleen maar mee als je bij Ernst & Young of PWC aan de slag mag.FaceDown schreef op maandag 21 juli 2008 @ 00:26:
[...]
Wat is het dan wel? Papiertjes maken helemaal niks uit? Dus iedereen maar meteen gaan werken na de middelbare school?
Ik vind mensen die blijven beweren dat papiertjes niet belangrijk zijn een beetje vermoeiend. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar over het algemeen bereiken de mensen met de juiste papieren het meest. Als het even minder gaat met de economie zijn de mensen zonder papieren ook degenen die er het snelst uitvliegen en die meer moeite zullen hebben om iets te vinden.
Oh ja en dit is een feit, dus niet zomaar mijn mening.
Er wordt allemaal zo min gedaan over de self made man. Maar laat nu toch een flink percentage van de nederlandse ondernemer een self made man zijn. Hardwerken, je best doen, kansen nemen en kansen creeren wanneer deze nodig zijn. Om te bewijzen wat je waard bent. Deze self made man, zoekt soort genoten, lui waarvan hij of zij weet dat ze de extra meters lopen wanneer het nodig is. Mensen die weten wat het is om van onder naar boven te gaan in plaats van halverewege in haken omdat hun papiertje dat voorschrijft ?
Ik heb geen voorkeur, ik zie de student die wel de tijd heeft genomen en de kansen gehad om te studeren op hbo niveau of hoger gelijk aan de mensen die daar onder zitten maar uiteindelijk net zo hard er aan hebben gewerkt om te komen waar ze nu zijn.
Deze hele discussie is verder uitzichtloos, iedereen moet zich bewijzen. En wanneer jij je werk niet goed doet, helpt een papiertje meer of minder echt niet.
but I don't like you in that way
the best things in life are illegal
born to do porn!
Anoniem: 268563
Goedemorgen allemaal
Leeftijd: 20
Opleiding(en): Mavo, Mbo ICT Beheerder 4
Certificaten: Bezig met MCDST
Werkervaring: 1 jaar
Werkgever: Geen
Huidige functie: Servicedesk (Stage)
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Nee
Vakantiedagen: -
GSM: -
Leaseauto: -
Werkweek: 40
Pensioenregeling: -
Land: Nederland
Ik ben over 2 maanden klaar met mijn opleiding en wil daarna verder gaan in de detachering.
Hebben jullie enig idee wat ik dan ongeveer aan salaris kan verwachten of vragen??
Bedankt,
Leeftijd: 20
Opleiding(en): Mavo, Mbo ICT Beheerder 4
Certificaten: Bezig met MCDST
Werkervaring: 1 jaar
Werkgever: Geen
Huidige functie: Servicedesk (Stage)
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Nee
Vakantiedagen: -
GSM: -
Leaseauto: -
Werkweek: 40
Pensioenregeling: -
Land: Nederland
Ik ben over 2 maanden klaar met mijn opleiding en wil daarna verder gaan in de detachering.
Hebben jullie enig idee wat ik dan ongeveer aan salaris kan verwachten of vragen??
Bedankt,
Dat hangt er maar net af wat voor job je op gaat solliciteren.
No production networks were harmed during this posting
Ik denk dat je gezien je leeftijg en (gebrek aan) werkervaring moet denken aan €1500 tot €1700 euro.
Papiertjes maken wel degelijk uit. Maar het niet hebben van een HBO heeft mij ook nog nooit tegengehouden. En iemand met alleen MAVO vliegt er echt niet eerder uit dan iemand met HBO.FaceDown schreef op maandag 21 juli 2008 @ 00:26:
[...]
Wat is het dan wel? Papiertjes maken helemaal niks uit? Dus iedereen maar meteen gaan werken na de middelbare school?
Ik vind mensen die blijven beweren dat papiertjes niet belangrijk zijn een beetje vermoeiend. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar over het algemeen bereiken de mensen met de juiste papieren het meest. Als het even minder gaat met de economie zijn de mensen zonder papieren ook degenen die er het snelst uitvliegen en die meer moeite zullen hebben om iets te vinden.
Oh ja en dit is een feit, dus niet zomaar mijn mening.
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Inderdaad!Rukapul schreef op maandag 21 juli 2008 @ 12:48:
[mbr]De discussie over papiertjes heeft hier nu wel lang genoeg gelopen.[/]
Papiertje of geen papiertje, boeiééh!

[ Voor 14% gewijzigd door Rukapul op 21-07-2008 13:33 ]
OUD profiel:
Leeftijd: 27
Opleiding: HBO Bedrijfskundige informatica
Werkervaring: 2 jaar MBO niveau, 1 jaar HBO
Werkgever: ICT Detachering
Huidige functie: Testcoordinator
Laptop: Ja
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 28
13/14e maand of winstuitkering: winstuitkering
GSM: nee
Auto: ja Megane
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: ja, zijn prima
Werkweek: 40
Maand salaris(bruto): 2550
Huidig profiel
Leeftijd: 29
Opleiding(en): HEAO Bedrijfskundige informatica
Certificaten: ITIL, TMAP
Werkervaring: 5 jaar
Werkgever: Bank
Huidige functie: Test Specialist
Laptop: yup van de bank
Vakantiegeld: neen
Vakantiedagen: +-30
13/14e maand of winstuitkering: neen
GSM: yup van de bank
Leaseauto: neen
Werkweek: 40+ uur
Pensioenregeling: neen
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: alle reis en verblijfskosten worden vergoed
Pensioenregeling: neen
Land: NL & internationaal
Maand salaris(bruto): 8K-13K
Sinds begin dit jaar als ZZP-er gestart. Ben aan de slag voor een bank die zich internationaal inzet. Hiervoor geregeld naar het buitenland en lange dagen als er deadlines zijn. Bevalt erg goed en verschil met detachering is dat je nu zelf de keuzes kan maken en niet je detacheerder. Die heeft over het algemeen andere belangen(geld vs een leuke klus) en als freelancer kan je die zelf maken.
risico's neemt het natuurlijk wel met zich mee en je hebt een netwerk nodig om een geschikte klus te vinden. Maar als je dat risico durft te nemen, dan is de wereld van testen een prima boterham. DIt vakgebied begint nu eindelijk volwassen te worden bij organisaties en zal in mijn ogen de komende jaren alleen maar meer vraag gaan krijgen daar organisaties toch blijven veranderen en daarbij de systemen zullen aanpassen om het bedrijfsproces te faciliteren. Kwaliteit van die systemen kan je dan verhogen door er een testproces aan te koppelen.
Leeftijd: 27
Opleiding: HBO Bedrijfskundige informatica
Werkervaring: 2 jaar MBO niveau, 1 jaar HBO
Werkgever: ICT Detachering
Huidige functie: Testcoordinator
Laptop: Ja
Vakantiegeld: 8%
Vakantiedagen: 28
13/14e maand of winstuitkering: winstuitkering
GSM: nee
Auto: ja Megane
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: ja, zijn prima
Werkweek: 40
Maand salaris(bruto): 2550
Huidig profiel
Leeftijd: 29
Opleiding(en): HEAO Bedrijfskundige informatica
Certificaten: ITIL, TMAP
Werkervaring: 5 jaar
Werkgever: Bank
Huidige functie: Test Specialist
Laptop: yup van de bank
Vakantiegeld: neen
Vakantiedagen: +-30
13/14e maand of winstuitkering: neen
GSM: yup van de bank
Leaseauto: neen
Werkweek: 40+ uur
Pensioenregeling: neen
Andere secundaire arbeidsvoorwaarden: alle reis en verblijfskosten worden vergoed
Pensioenregeling: neen
Land: NL & internationaal
Maand salaris(bruto): 8K-13K
Sinds begin dit jaar als ZZP-er gestart. Ben aan de slag voor een bank die zich internationaal inzet. Hiervoor geregeld naar het buitenland en lange dagen als er deadlines zijn. Bevalt erg goed en verschil met detachering is dat je nu zelf de keuzes kan maken en niet je detacheerder. Die heeft over het algemeen andere belangen(geld vs een leuke klus) en als freelancer kan je die zelf maken.
risico's neemt het natuurlijk wel met zich mee en je hebt een netwerk nodig om een geschikte klus te vinden. Maar als je dat risico durft te nemen, dan is de wereld van testen een prima boterham. DIt vakgebied begint nu eindelijk volwassen te worden bij organisaties en zal in mijn ogen de komende jaren alleen maar meer vraag gaan krijgen daar organisaties toch blijven veranderen en daarbij de systemen zullen aanpassen om het bedrijfsproces te faciliteren. Kwaliteit van die systemen kan je dan verhogen door er een testproces aan te koppelen.
Testspecialist
Ik neem aan dat 'Werkgever' eigenlijk 'Zelfstandige' moet zijn ipv 'Bank', en dat een bank je huidige (eerste?) opdrachtgever is?ini schreef op dinsdag 22 juli 2008 @ 14:27:
Werkgever: Bank
Laptop: yup van de bank
Sinds begin dit jaar als ZZP-er gestart.
Het zijn lekkere bedragen die je als freelancer kan verdienen. Als je zorgt dat je het risico beperkt door een goed netwerk op te bouwen in je verleden als werknemer kun je er een dubbele boterham mee verdienen.
[ Voor 25% gewijzigd door TheLunatic op 22-07-2008 17:18 ]
Mother, will they like this song?
Klopt, ben volledig zelfstandig. Veel gedetacheerden zullen de 'klant' als werkgever zien aangezien je daar elke dag bent en werkt.TheLunatic schreef op dinsdag 22 juli 2008 @ 17:17:
[...]
Ik neem aan dat 'Werkgever' eigenlijk 'Zelfstandige' moet zijn ipv 'Bank', en dat een bank je huidige (eerste?) opdrachtgever is?
Freelancen is niet altijd zonneschijn, je zal altijd alert moeten zijn en als het budget ter discussie komt, dan mag je als eerste vertrekken. Daar moet je wel mee om kunnen gaan en veel mensen hebben toch moeite met verandering van werk. Ik heb juist plezier in het feit dat je verschillende organisaties van kunnen kunt zien en je steentje bij kan dragen, maar dat zal niet voor iedereen weggelegd zijn.
Daarnaast heb je natuurlijk voldoende zaken zelf te regelen: boekhouding, urenverantwoording, betalingen, pensioen opdrachtverwerving, marketing, persoonlijke ontwikkeling. Je blind staren op het geld zal je dan van een koude kermis doen thuiskomen als je daar (te) weinig rekening mee houdt.
Testspecialist
Anoniem: 268797
Huidige werkgever
Leeftijd: 23
Opleiding(en): MBO ICT Beheerder 4, VMWare, IBM TSM, EHBO, BHV, Arbo, OR
Werkervaring: 4.5
Werkgever: Overheid
Huidige functie: Beheer servers, netwerk, verantwoordelijk voor uitrol en tests
Laptop: Ja
Vakantiegeld: Standaard 8%
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: -
GSM: Ja
Leaseauto: Nee
Werkweek: 40u
Pensioenregeling: ja
Land: NL
Maand salaris(bruto): 2249
Aanbod nieuwe werkgever
Leeftijd: 23
Opleiding(en): MBO ICT Beheerder 4, VMWare, IBM TSM, EHBO, BHV, Arbo, OR
Werkervaring: 4.5
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Detachering bij bedrijven, specialisatie: VMWare ESX
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Standaard 8%
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 13e
GSM: Nee
Leaseauto: Ja, 15000 privé
Werkweek: 40u
Pensioenregeling: ja
Land: NL
Maand salaris(bruto): 2800
Is dit acceptabel voor iemand in mijn situatie?
Leeftijd: 23
Opleiding(en): MBO ICT Beheerder 4, VMWare, IBM TSM, EHBO, BHV, Arbo, OR
Werkervaring: 4.5
Werkgever: Overheid
Huidige functie: Beheer servers, netwerk, verantwoordelijk voor uitrol en tests
Laptop: Ja
Vakantiegeld: Standaard 8%
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: -
GSM: Ja
Leaseauto: Nee
Werkweek: 40u
Pensioenregeling: ja
Land: NL
Maand salaris(bruto): 2249
Aanbod nieuwe werkgever
Leeftijd: 23
Opleiding(en): MBO ICT Beheerder 4, VMWare, IBM TSM, EHBO, BHV, Arbo, OR
Werkervaring: 4.5
Werkgever: Detacheerder
Huidige functie: Detachering bij bedrijven, specialisatie: VMWare ESX
Laptop: Nee
Vakantiegeld: Standaard 8%
Vakantiedagen: 25
13/14e maand of winstuitkering: 13e
GSM: Nee
Leaseauto: Ja, 15000 privé
Werkweek: 40u
Pensioenregeling: ja
Land: NL
Maand salaris(bruto): 2800
Is dit acceptabel voor iemand in mijn situatie?
[ Voor 0% gewijzigd door Anoniem: 268797 op 23-07-2008 11:10 . Reden: Typ-foutje ]
lol, wat denk je zelf?Anoniem: 268797 schreef op woensdag 23 juli 2008 @ 11:09:
Is dit acceptabel voor iemand in mijn situatie?
Dit topic is gesloten.
Let op:
Hou dit topic aub zuiver over inkomens en achtergronden delen. Als iets discussie behoeft, maak er dan gewoon een topic voor. Als je een vraag hebt, idem.
Hou dit topic aub zuiver over inkomens en achtergronden delen. Als iets discussie behoeft, maak er dan gewoon een topic voor. Als je een vraag hebt, idem.