Thanks, insgelijks

Ik ben trouwens benieuwd hoe jij(en andere christenen) denkt(en) over de dood en wat daarna gebeurd(hel hemel etc.). Zou je daar eens een post over willen maken?
Ik zag je eerder refereren aan de bijbel, dus zal je de uitleg geven zoals ik denk dat het - bijbels gezien - in elkaar zit
Allereerst geloof ik niet in een hel zoals die door een aardig deel van de Christenheid en de Islam gedragen wordt.
De straf die het eerste mensenpaar beloofd werd voor ongehoorzaamheid was de dood, niet eeuwig branden in een hel. 'Stof zijt gij en tot stof zult gij terugkeren', 'Het loon dat de zonde betaald is de dood', 'De ziel die zondigd, die zal sterven'... niet eeuwig branden. De bijbel geeft ook aan dat 'de doden zich van helemaal niets bewust zijn' (dus ook geen gelukzaligheid of pijn). Er wordt niet gerefereerd aan een onstoffelijk bewustzijn dat na de dood voortleeft.
De 'hel' (Hebreeuws: Sjeool, Grieks: Hades) waaraan in de bijbel wordt gerefereerd is het gemeenschappelijke graf van de mensheid, waarin - zie wat oudere vertalingen - zelfs Jezus terecht is gekomen. De betekenis van 'vurige plaats van eeuwige pijniging' is er pas lang na de dood van Jezus en de 1ste christenen aan toegevoegd.
Dus als ik me baseer op de bijbel dan moet ik met diverse anderen hier meegaan: bij de dood stop je met bestaan, en kom je terug in dezelfde toestand als voor je verwekt werd... niet leven.
Waar in de bijbel wel regelmatig de nadruk op gelegd wordt is de macht van God om te 'herscheppen', ofwel verloren gegaan leven te re-creeeren. De vroegere Joden en de vroege Christenen geloofden dan ook in een opstanding nadat God de touwtjes hier op aarde (weer) in handen neemt, en de bijbel haalt verschillende opstandingen aan verricht d.m.v. Elia, Elisa (2x), Jezus (3x), Paulus en nog 1 of 2 gevallen.
Dat betekent niet dat ze momenteel ook maar ergens in de buurt van correct zijn, met name betreffende de 'wetenschappelijke' hypothesen rond ontstaan van het leven (abiogenese) en universum (big-bang inflatie).
Immers, wat je waarneemt is relevant, want je niet waarneemt of hebt genomen, doet er niet toe.
Interessant, als je dat echt meent dan zijn bovengenoemde hypothesen de allereerste die je overboord moet smijten

Goede vraag, waarom begon God überhaupt aan de schepping als hij wist dat hij met een zondvloed de planeet moest schoon maken, als hij wist dat hij Sodom en Gomorra moest vernietigen
[...]
als een gebeurtenins van te voren al vast ligt(God weet immers dat het gaat gebeuren), is het niet echt een keuze, dus ook hardly een zonde...
Je hanteert hier bewust of onbewust het uitgangspunt
Predestinatie: het denkbeeld dat God alles al van tevoren zou hebben bepaald. Ik ben het niet eens met dit uitgangspunt.
God creeerde de mens met een
vrije wil, of keuzevrijheid. Als jij kinderen krijgt kun je je best doen die zo goed mogelijk op te voeden, maar ze kunnen alsnog hun vrije wil gebruiken - of misbruiken - om ondanks dat crimineel gedrag te gaan vertonen. Dit is niet iets dat je al bij hun geboorte kunt voorzien, sterker nog, een heel lief kind kan later de grootste crimineel worden als hij de verkeerde keuzes maakt in het leven.
als hij wist dat ze zijn zoon zouden opknopen.....
Dit was al voorzegd in Genesis 3:15, direct na de zondeval.
Het is iets dat moest gebeuren om het leven dat Adam verloor in balans te brengen.
Is het God's wil dat we moeten lijden? Zo ja, dan maakt het ook niet uit of we hem aanbidden of niet, en zo nee, waarom grijpt hij niet in?
Nee. Voor waarom hij a.t.m. niet ingrijpt, zie de illustratie van de leraar bovenaan mijn
vorige post 
Uitleg:
- Leraar = God
- Opstandige leerlingen = opstandelingen tegen God
- Vraagstuk = kunst tot / recht op regeren
Omdat dat opperwezen zelf de mensheid zo schiep dat we er wel een puinhoop van MOESTEN maken....(God wist dat we er een puinhoop zou maken als hij ons schiep zoals hij ons geschapen heeft, en is daarmee schuldig aan het feit dat het hier en puinhoop is, niet iwj)
Hier ben ik het mee eens, maar op een andere manier dan jij bedoeld.
Het opperwezen heeft de mensheid niet geschapen met het doel dat ze zichzelf zouden regeren. Hij wist ook dat we er een puinhoop van zouden maken als we dat wel zouden doen.
Onze voorouders maakten echter de
keuze (vrije wil) tot zelfbestuur, of onafhankelijkheid van God. Dat is precies waar het in Genesis 3 om gaat. De belofte dat Eva 'net als God zou zijn,
kennend (of kennis hebbend van, of beslissingen mogen nemen over) goed en kwaad' (lees: onafhankelijkheid) was wat ze wilde hebben.
Het leveren van het bewijs dat de mensheid niet in staat is tot zelfbestuur zou echter tijd kosten.
Zie wederom mijn illustratie van de leraar...
Gegeven het antwoord bij 1, is het blijkbaar zijn wil dat we er een puinhoop van maken.
Niet zijn wil, maar onze keus. Of beter: de keuze van onze voorouders.
Zo staat het in de bijbel, als mensen die als een wetenschappelijke bron gaan aandragen, dan moeten zaken ook letterlijk genomen worden.
De Rooms Katholieke uitleg is zoals het in de bijbel staat?
Is het wel eens in je opgekomen dat de RKK een
hele goede reden had om mensen die de bijbel lazen, inclusief hun bijbels, tot zo'n 500 jaar geleden als fakkel te gebruiken?

"Then your logic is flawed," aldus Tuvok
Je kan niet rationeel geloven in iets waarvan je het bestaan niet kent...da's namelijk niet rationeer
Dit lees ik als: "Niet waar!!"

Geen argument tegen mijn logica, die toch heel duidelijk is: Als de enige manier waarop ik complexe objecten en systemen zie onstaan ontwerp en creatie is, waarom zou ik dan aannemen dat de meest complexe systemen die we kennen (universum en leven) niet ontworpen en gecreerd zijn?
Rond leven en het ontstaan ervan is er maar 1 wetmatigheid die we kennen:
alleen leven brengt leven voort.
Discussie over evolutie vs. creationisme met dit soort drogredeneringen in het leven roepen is niet toegestaan. Het helpt discussie hopeloos offtopic. Triviaal tegenargument: een kastanje leeft niet. Toch brengt het een levende kastanjeboom voort.
[
Voor 15% gewijzigd door
Confusion op 01-08-2007 20:30
]
ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz