Het overgebrachte vermogen varieeert niet met de versnelling die je kiest.
In zn 1 breng je veel koppel over, maar weinig omwentelingen per tijdseenheid.
In zn 5 breng je weinig koppel over, maar veel omwentelingen per tijdseenheid.
Koppel * Omwentelingen/Tijdseenheid = Vermogen = Constant (bij gelijk toerental en gasstand)
Het is net als 20km/u fietsen, dat kan in zn 1 (snel trappen, amper kracht nodig) of in zn 3 (sta je te stampen, maar je trappers gaan amper rond). Het geleverde vermogen is gelijk.
Op die witte plak spin je makkelijker door in zn 1, want je hebt meer koppel en overkomt de grip dus makkelijker. In zn twee lukt het je blijkbaar ook, en spint het wiel met grotere snelheid. Daarom is spin in zn 1 minder eng dan in zn 2; in zn 1 gaat het wiel niet zo heel hard rond. Even gas los, of koppeling in en het wiel staat weer stil. In een hogere versnelling zit er een hoop energie opgeslagen in de rotatiesnelheid van de bewegende massa van het wiel. Dat corrigeer je minder snel.
BMW rijden tegen beter weten in vind ik een beetje raar gesteld. het hangt er gewoon maar net vanaf waar je voor kiest. Niet iedereen wil de technisch meest solide (of juist verfijnde) machine, sommigen willen een imago kopen, of gaan gewoon voor het uiterlijk. Geldt net zo goed voor HD of ieder ander merk.
Sorry dat dit een heel arrogante, betweterige en irrtante post was. Maar ik hoop dat sommige dingen nu duidelijker zijn voor mensen die niet into mechanica zijn
Ik wil niemand echt de les lezen, maar ik vind het leuk dingen uit te leggen, ook al ben ik er niet al te goed in
[
Voor 9% gewijzigd door
Anoniem: 83626 op 05-07-2007 00:32
]