Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
The Powerful X-Fi

Afbeeldingslocatie: http://home.planet.nl/~schui798/xfi/tn_x-fi.jpg

Welkom

Welkom in dit topic. In dit topic is het de bedoeling om te discussiëren, ervaringen uit te wisselen en vragen stellen over de Creative X-Fi.
Vragen over specifieke ervaringen met de X-Fi mag, maar houdt het echt specifiek. Voor algemene beoordelingen verwijs ik naar de Product Survey.

Voorgaande delen:
[rml][ X-Fi] Nieuwe geluidschip van Creative[/rml]
[rml][ X-Fi] Nieuwe geluidschip van Creative deel 2[/rml]
[rml][ X-Fi] Nieuwe geluidschip van Creative deel 3[/rml]

Inhoudsopgave
Features
  • 3 Modes
    • Entertainment
    • Gaming
    • Audio Creation
  • 24-bit Crystalizer™
  • CMSS®-3D
  • SuperRip™
  • Dolby® Digital EX
  • DTS-ES™
  • EAX® ADVANCED HD™ 5.0
  • Low latency ASIO recording
Specificaties

Versies:
Afbeeldingslocatie: http://dmzweb3.europe.creative.com/wwimages/audio_int/xfi/xfi_comparison.png
  • 24-bit AD conversie van analoge opname @ 96 kHz sample rate
  • 24-bit DA conversie van digitale bronnen @ 96 kHz sample rate naar 7.1 setup
  • 24-bit DA conversie van stereo digitale bronnen @ 192 kHz naar stereo
  • 16-bit naar 24-bit opname sampling rates: 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 en 96kHz
  • ASIO 2.0 ondersteuning bij 16-bit/44.1kHz, 16-bit/48kHz, 24-bit/44.1kHz 24-bit/48kHz and 24-bit/96kHz
  • Uitgebreide SoundFont ondersteuning tot 24-bit
Software

Bijgeleverd:
  • Entertainment Center (afstandsbediening vereist)
  • Creative MediaSource™ 3 (voor het beheren en afspelen van je muziek)
  • Verouderde drivers. Update aanbevolen.
  • Veel allerhande software.
Mocht je je CD kwijt zijn, dan kun je hier de ISO legaal downloaden:
http://files.filefront.co.../;5020773;;/fileinfo.html


Updates:Doet een link het niet of staat jouw gewenste software er niet bij? Hier vind je de laatste versies. Meld het ook even, dan komt het alsnog in de TS ;).

Overige handige software:
  • tip! RedocnexK realtime AC3 encoder. De X-Fi heeft als gebrek dat ie geen AC3 kan encoden. Met deze software kun je dus alsnog een AC3 signaal van al je geluid maken, hetzij softwarematig.
  • Muvixer. Deze software 'locked' je recording device, zodat spellen of programma's deze niet meer ongewenst kunnen veranderen (freeware). Deze software is erg handig en geschikt voor zowel 32bit als 64bit Windows.
  • Creative Remote Control Plugin for Winamp. De basicfuncties van de afstandbediening kunnen met deze plugin bediend worden.
  • X-Fi Mode Changer. Handig stukje software dat gebruik maakt van de interne audio console om van Mode te wisselen. Je kan per programma instellen welke modus je wilt gebruiken en hij switcht automatisch terug als het programma afsluit.
Installeren

Beste manier voor installeren:

Voor de beste prestaties en voor de minste problemen, zorg je ervoor dat je je kaart in een PCI-slot steekt met een eigen IRQ. Je kunt in de handleiding van je moederbord uitvinden welke dit is (welke dus niet SHARED is). Het voordeel is namelijk dat eventuele kans op problemen met overige apparatuur kleiner wordt en de kaart een iets lagere latency heeft. Let hier dus goed op!

Voor alle Windows versies:
1. Download de laatste driver van internet (zie Software -> Drivers) en installeer deze op de gebruikelijke manier. De drivers zijn nu geïnstalleerd. Werkt het geluid na een reboot niet, pak dan het gedownloade bestand uit (bijv. met Winrar). Laat nu Windows zelf de boel installeren. Wanneer het installatie venster (New Hardware Found/Nieuwe Hardware Gevonden) tevoorschijn komt, wijs je naar de map src uit het uitgepakte bestand. Windows zal nu zelf de installatie voltooien.
2. Als het geluid het doet, installeer je de overige opties van de meegeleverde cd:
Stop de cd erin en geef de regio en taal aan. Mocht je Mediasource al hebben (is de audiospeler/organizer en de regelmachine voor je Creative MP3-speler), kun je dat vinkje weghalen. Soundblaster X-Fi uiteraard aangevinkt houden. Klik op installeer en kies de onderdelen die je wilt installeren (onder geavanceerd), behalve Audio driver(!!!), aangezien je daar al de nieuwste versie van hebt.
3. Na een reboot werkt alles zoals je wilt.


Prijzen

De prijzen staan in volgorde van het eenvoudigste model tot het meest geavanceerde. De laatste, de Xmod, is een externe USB2.0 kaart.
Tutorial: Zelf Digitale Bracket Maken

Als je geen breakoutbox hebt, kun je alsnog genieten van optische en coaxiale digitale output. Het kan op 2 manieren:
  1. Creative's eigen bracket voor in de 3.5mm FlexiJack. Maar deze is zeer slecht leverbaar en onnodig duur.
  2. Zelf één maken en die aansluiten op de connector voor de breakoutbox.
1. Kun je hier en hier bestellen. Maar hij is bijna altijd uit de voorraad.
2. Maak je zo:
  • Neem een standaard digital-out bracket, bijvoorbeeld deze:
Afbeeldingslocatie: http://home.planet.nl/~schui798/xfi/tn_bracket.jpg
  • Maak de 3 kabeltjes van de connector los. Heb je er meer, dan zul je zelf (in je mobohandleiding) op moeten zoeken hoe de pinlayout is.
    De layout bij 3 kabeltjes is als volgt:
    (van linksboven naar rechtsonder, zie plaatje)
    +5V - SPDIF - GND
Afbeeldingslocatie: http://home.planet.nl/~schui798/xfi/tn_connector1.jpg
  • Voor het solderen van een nieuwe connector zul je een 5-pins audio connector nodig hebben (of een grotere waar je simpelweg de overbodige aansluitingen afknipt), of je zet elk kabeltje los op de connector van de X-Fi.
    Bij solderen, soldeer je de kabeltjes als volgt:
Afbeeldingslocatie: http://home.planet.nl/~schui798/xfi/tn_connector2.jpg
  • Sluit alles goed aan op de X-Fi m.b.v. dit plaatje:
Afbeeldingslocatie: http://home.planet.nl/~schui798/xfi/tn_pinlayout.jpg

Tutorial: Front Panel Van Je Case Aansluiten

Gebruik de pin layout van hieronder. De precieze pinnen die je moet gebruiken, staan op het plaatje:

1 - Analog Ground
2 - Analog Headphone Out Left
3 - Audio Backpanel Mute - Sluit hierop de ground aan, om de uitgang aan de achterkant te dempen.
4 - Analog Headphone Out Right
5 - Zelfde als #3
6 - Mic input
7 - key pin (overbodig)
8 - VREF out - Referentievoltage for Mic
9 - MIC IN MUTE - Sluit hierop de ground aan, als je je microfoon niet gebruikt, of de +12VDC als de microfoon wel aangesloten is.
10 - Audio cable detect - Wordt ground als de koptelefoon is ingeplugd (normaal niet gebruikt)

Hier het bijbehorende plaatje:
Afbeeldingslocatie: http://www.cs.rpi.edu/%7Ehollec/images/sonata+audigy.jpg
Veelgehoorde Problemen
  • Digitaal multikanaal geluid
    De X-fi beschikt NIET over de mogelijkheid in Dolby Digital content te encoden. Dit houdt in dat je bij normaal gebruik slechts een stereo signaal over je SPDIF aansluiting kunt sturen. Voor meerkanaals geluid bij spellen ben je aangewezen op analoog aansluiten van je speakers. WEL heb je digitaal multikanaals geluid als je een DVD of andere content welke bijv. AC3 bevat (dus voorgecodeerd in DD). Je versterker of speakers zullen dan normaal gesproken aangeven slechts een stereo signaal te kunnen ontvangen.
    Update!
    Middels software is het inmiddels mogelijk al je geluid naar AC3 te coderen, tot 5.1! Zie Overige Handige Software
  • NForce4 compatibiliteit
    Slechts in het begin gaven de X-Fi Extreme Music en de Platinum problemen met een moederbord dat beschikte over een NForce4 chipset. Een maand nadat de eerste kaart verkocht was, zijn alle 'probleemkaarten' teruggeroepen en voorzien van een nieuwe firmware. Deze nieuwe firmware wordt standaard geleverd op je kaart. Mocht je toch een kaart hebben die aan de bekende problemen (waaronder niet opstarten, BSOD's en crashes) lijdt, dan kun je contact opnemen met Creative voor een vervangende kaart. Het is niet mogelijk de kaart zelf te flashen.
    Let op: een ander probleem wat circuleert op het forum van Creative, is dat de kaart regelmatig niet herkent wordt en/of dat de drivers niet laden. Hier wordt aan gewerkt, het probleem zit hem waarschijnlijk in de drivers van de kaart. Dit probleem kun je na een aantal weken krijgen en hoef je niet vanaf het begin te hebben gehad.
  • Krakend geluid
    En daarmee bedoel ik constant en niet alleen tijdens het wisselen van Mode (wat normaal is). De laatste drivers schijnen een hoop, maar niet alle problemen te fixen. Creative is momenteel bezig met de fabrikanten van NForce4 moederborden en NVidia om een definitieve oplossing te vinden, die er op dit moment nog steeds niet is. Gelukkig lijden er in Nederland zeer weinig mensen aan dit kraken. Het kraken kan ook optreden als je een applicatie draait waar geluiden worden afgespeeld en je ondertussen van mode wisselt. Dit kun je voorkomen door het programma pas te starten, nadat je van mode bent gewisseld.
Credits

Met dank aan:
Tijgert
freeco
Winnetou
OzBoz ;)
Help!!!!
• Allen die meehelpen en discussiëren in het topic. Daar heb ik ook veel van geleerd :).

Voor verdere vragen of opmerkingen over de TS kun je me mailen (zie mijn MyReact) of zet het eventueel in dit topic neer.

[ Voor 255% gewijzigd door The__Virus op 06-03-2007 09:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KKoning
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 21:04
Mooie start, ik geniet nog steeds erg veel van mijn X-Fi. Lekker geluid toch (voor een pc)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _AvA_
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07-08-2024

_AvA_

en dat ben zo.

Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod15855_1_61.jpg
Xtreme Audio:

Weergave: stereo: tot 24-bit/96 kHz, surround: tot 24-bit/96 kHz, SPDIF: tot 24-bit/96 kHz.

Opname: tot 24-bit/96 kHz

Aansluitingen

* 3.5mm hoofdtelefoonuitgang/lijnuitgang (vooraan L/R)
* Lijnuitgang 2 (achteraan L/R, zijkant L), lijnuitgang 3 (centraal/subwoofer/zijkant R)
* 3.5mm FlexiJack: lijningang / microfooningang / digitale I/O*
* Interne line level-invoer (via 4-polige molexaansluiting)
* Met Intel HD Audio compatibele voorpaneelconnector (2x5 pins)

* Ondersteunt de Digital I/O-module (Enkel online beschikbaar als upgrade-optie)

Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod15853_1_61.jpg
Extreme Gamer:

* 24-bit analoog-naar-digitaalconversie voor analoge invoeren met een samplingfrequentie van 96 kHz
* 24-bit digitaal-naar-analoogconversie van digitale bronnen op 96 kHz naar analoge 7.1-luidsprekeruitvoer
* 24-bit digitaal-naar-analoogconversie van digitale stereobronnen op 192 kHz naar stereo-uitvoer
* 16-bit tot 24-bit samplingfrequenties bij opname: 8 - 11.025 - 16 - 22.05 - 24 - 32 - 44.1 - 48 - 96 kHz
* ASIO 2.0-ondersteuning bij 16-bit/44.1 kHz, 16-bit/48 kHz, 24-bit/44.1 kHz 24-bit/48 kHz en 24-bit/96 kHz met directe monitoring
* Geoptimaliseerde SoundFont-ondersteuning bij resoluties tot 24-bit

Aansluitmogelijkheden

* Luidspreker- en hoofdtelefoonaansluitingen voor stereo tot 7.1
* (lijnuitgang via drie 3.5mm mini-jacks)
* Lijningang/microfooningang/optische uitgang* (gedeelde 3.5mm FlexiJack)
* Auxiliary Line Level-in (via 4-polige molexaansluiting)
* Met Intel HD Audio compatibele voorpaneelconnector (2x5 pins)

* Optische uitgang ondersteunt stereo SPDIF uit- en doorvoer van meerkanaals dvd-geluid.


Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod14066_1_61.jpg
ExtremeMusic:

* 24 bits analoog-digitaalconversie voor analoge invoeren met een samplingfrequentie van 96 kHz
* 24 bits digitaal-analoogconversie van digitale bronnen op 96 kHz naar analoge 7.1-luidsprekeruitvoer
* 24 bits digitaal-analoogconversie van digitale stereobronnen op 192 kHz naar stereo-uitvoer
* 16 bits tot 24 bits samplingfrequenties bij opname: 8 - 11.025 - 16 - 22.05 - 24 - 32 - 44.1 - 48 - 96 kHz
* ASIO 2.0-ondersteuning met directe monitoring bij 16 en 24 bits op samplingfrequenties van 44.1/48/88.22 en 96 kHz
* Geoptimaliseerde SoundFont-ondersteuning bij resoluties tot 24 bits

Audioprestaties (nominaal uitgangsvermogen @ 2V RMS, typische waarde)

* Signaal-ruisverhouding (20 kHz Low-passfilter, A-gewogen)
o Stereo-uitvoer 109 dB
o Voor- en achterkanalen 109 dB
o Centraal, subwoofer en zijkanalen 109 dB
* Totale harmonische vervorming + ruis bij 1 kHz
(20 kHz Low-passfilter) = 0.004 %
* Frequentierespons
(+/-3 dB, 24 bits / 96 kHz input) = < 10 Hz tot 46 kHz
* Frequentierespons (enkel stereo)
(+/-3 dB, 24 bits / 192 kHz input) = < 10 Hz tot 88 kHz

Aansluitmogelijkheden

* FlexiJack (digitale ingang / digitale uitgang / lijningang / microfoon) via een ministekker van 3.50 mm
* Lijnniveau uit (vooraan / achteraan / midden / subwoofer / midden achteraan) via ministekkers van 3.5 mm
* AUX_IN line-level analoge invoer via 4-polige Molex-aansluiting op kaart
* Eén (26-polige) externe AD_Link-connector voor aansluiting van de X-Fi I/O-console (upgrade-optie)
* Eén interne AD_EXT-connector voor aansluiting van het X-Fi I/O-station (upgrade-optie)


Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod15854_1_61.jpg
ExtremeGamer Fatal1ty Professional Series:

* 24-bit analoog-naar-digitaalconversie voor analoge invoeren met een samplingfrequentie van 96 kHz
* 24-bit digitaal-naar-analoogconversie van digitale bronnen op 96 kHz naar analoge 7.1-luidsprekeruitvoer
* 24-bit digitaal-naar-analoogconversie van digitale stereobronnen op 192 kHz naar stereo-uitvoer
* 16-bit tot 24-bit samplingfrequenties bij opname: 8 - 11.025 - 16 - 22.05 - 24 - 32 - 44.1 - 48 - 96 kHz
* ASIO 2.0-ondersteuning bij 16-bit/44.1 kHz, 16-bit/48 kHz, 24-bit/44.1 kHz 24-bit/48 kHz en 24-bit/96 kHz met directe monitoring
* Geoptimaliseerde SoundFont-ondersteuning bij resoluties tot 24-bit
* 64 MB X-RAM

Aansluitmogelijkheden

* Luidspreker- en hoofdtelefoonaansluitingen voor stereo tot 7.1 (lijnuitgang via 3.5mm mini-jacks)
* Lijningang / microfooningang / digitale uitgang / digitale I/O** (gedeelde 3.5mm FlexiJack)
* Auxiliary Line Level-in (via 4-polige molexaansluiting)
* Aansluiting voor de I/O Console (voor optionele upgrade)

* Digitale uitgang ondersteunt stereo SPDIF uit- en doorvoer van meerkanaals dvd-geluid
** Digitale I/O vereist de Sound Blaster Digital I/O Module (apart verkrijgbaar)


Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod14065_1_61.jpg
Platinum:

* 24-bit analoog-digitaalconversie voor analoge invoeren met een samplingfrequentie van 96 kHz
* 24-bit digitaal-analoogconversie van digitale bronnen op 96 kHz naar analoge 7.1-luidsprekeruitvoer
* 24-bit digitaal-analoogconversie van digitale stereobronnen op 192 kHz naar stereo-uitvoer
* 16-bit tot 24-bit samplingfrequenties bij opname: 8 - 11,025 - 16 - 22,05 - 24 - 32 - 44,1 - 48 - 96 kHz
* ASIO 2.0 16-bit en 24-bit ondersteuning op 44,1 kHz, 48 kHz en 96 kHz met directe monitoring
* Geoptimaliseerde SoundFont-ondersteuning bij resoluties tot 24 bits

Geluidsprestaties (nominaal uitgangsvermogen @ 2V RMS, typische waarde)

* Signaal-ruisverhouding (20 kHz Low-passfilter, A-gewogen)
o Stereo-uitvoer 109 dB
o Voor- en achterkanalen 109 dB
o Centraal, subwoofer en zijkanalen 109 dB
* Totale harmonische vervorming + ruis bij 1 kHz (20 kHz Low-passfilter) = 0,004%
* Frequentieweergave (+/-3 dB, 24 bits / 96 kHz input) = < 10 Hz tot 46 kHz
* Frequentieweergave (+/-3 dB, 24 bits / 192 kHz input) = <10 Hz tot 88 kHz (enkel stereo)

Beschikbare aansluitingen

* FlexiJack (3-in-1-functie, Digital In / Line In / Microfoon) via 3,50 mm ministekker
* Line level out (Voor / Achter / Centraal / Subwoofer / Centraal achteraan) via 3,50 mm ministekkers
* AUX_IN line-level analoge invoer via 4-polige Molex-aansluiting op kaart
* Eén AD_Link-connector voor aansluiting van de X-Fi I/O-console (upgrade-optie)
* Eén AD_EXT-connector voor aansluiting op het X-Fi I/O-station

Aansluitmogelijkheden van het I/O-station

* Twee RCA-aansluitingen voor coaxiale SPDIF-invoer en -uitvoer
* Twee RCA-aansluitingen voor Auxiliary-invoer
* Twee optische aansluitingen voor optische SPDIF-invoer en -uitvoer
* Twee vrouwelijke mini-MIDI-aansluitingen voor MIDI-invoer en -uitvoer
* Hoofdtelefoonaansluiting met volumeregelaar via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker
* Gedeelde line-level analoge lijn/microfoon-invoer via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker
* Eén AD_EXT-connector voor aansluiting op het X-Fi PCI-kaart


Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod14000_1_61.jpg
Fatal1ty:

* 24-bit analoog-digitaalconversie voor analoge invoeren met een samplingfrequentie van 96 kHz
* 24-bit digitaal-analoogconversie van digitale bronnen op 96 kHz naar analoge 7.1-luidsprekeruitvoer
* 24-bit digitaal-analoogconversie van digitale stereobronnen op 192 kHz naar stereo-uitvoer
* 16-bit tot 24-bit samplingfrequenties bij opname: 8 - 11,025 - 16 - 22,05 - 24 - 32 - 44,1 - 48 - 96 kHz
* ASIO 2.0 16-bit en 24-bit ondersteuning op 44,1 kHz, 48 kHz en 96 kHz met directe monitoring
* Geoptimaliseerde SoundFont-ondersteuning bij resoluties tot 24 bits
* 64 MB X-RAM

Geluidsprestaties (nominaal uitgangsvermogen @ 2V RMS, typische waarde)

* Signaal-ruisverhouding (20 kHz Low-passfilter, A-gewogen)
o Stereo-uitvoer 109 dB
o Voor- en achterkanalen 109 dB
o Centraal, subwoofer en zijkanalen 109 dB
* Totale harmonische vervorming + ruis bij 1 kHz (20 kHz Low-passfilter) = 0,004%
* Frequentieweergave (+/-3 dB, 24-bit / 96 kHz input) = < 10 Hz tot 46 kHz
* Frequentieweergave (+/-3 dB, 24-bit / 192 kHz input) = <10 Hz tot 88 kHz (enkel stereo)

Beschikbare aansluitingen

* FlexiJack (3-in-1-functie, Digital In / Line In / Microfoon) via 3,50 mm ministekker
* Line level out (Voor / Achter / Centraal / Subwoofer / Centraal achteraan) via 3,50 mm ministekkers
* AUX_IN line-level analoge invoer via 4-polige Molex-aansluiting op kaart
* Eén (26-polige) AD_Link-connector voor aansluiting van de X-Fi I/O-console (upgrade-optie)
* Eén AD_EXT-connector voor aansluiting van het X-Fi I/O-station

Aansluitmogelijkheden van het I/O-station

* Twee RCA-aansluitingen voor coaxiale SPDIF-invoer en -uitvoer
* Twee RCA-aansluitingen voor Auxiliary-invoer
* Twee optische aansluitingen voor optische SPDIF-invoer en -uitvoer
* Twee vrouwelijke mini-MIDI-aansluitingen voor MIDI-invoer en -uitvoer
* Hoofdtelefoonaansluiting met volumeregelaar via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker
* Gedeelde line-level analoge lijn/microfoon-invoer via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker


Afbeeldingslocatie: http://images.europe.creative.com/iss/images/products/main-prod14064_1_61.jpg
Elite Pro:

* 24-bit analoog-digitaalconversie voor analoge invoeren met een samplingfrequentie van 96 kHz
* 24-bit digitaal-analoogconversie van digitale bronnen op 96 kHz naar analoge 7.1-luidsprekeruitvoer
* 24-bit digitaal-analoogconversie van digitale stereobronnen op 192 kHz naar stereo-uitvoer
* 16-bit tot 24-bit samplingfrequenties bij opname: 8 - 11,025 - 16 - 22,05 - 24 - 32 - 44,1 - 48 - 96 kHz
* ASIO 2.0 16-bit en 24-bit ondersteuning op 44,1 kHz, 48 kHz en 96 kHz met directe monitoring
* Geoptimaliseerde SoundFont-ondersteuning bij resoluties tot 24-bit
* 64 MB X-RAM

Geluidsprestaties (nominaal uitgangsvermogen @ 2V RMS, typische waarde)

* Signaal-ruisverhouding (20 kHz Low-passfilter, A-gewogen)
o Stereo-uitvoer 116 dB
o Voor- en achterkanalen 116 dB
o Centraal, subwoofer en zijkanalen 116 dB
* Totale harmonische vervorming + ruis bij 1 kHz (20 kHz Low-passfilter) = 0,0008%
* Frequentieweergave (+/-3 dB, 24-bit / 96 kHz input) = < 10 Hz tot 46 kHz
* Frequentieweergave (+/-3 dB, 24-bit / 192 kHz input) = <10 Hz tot 88 kHz (enkel stereo)

Aansluitmogelijkheden

* FlexiJack (3-in-1-functie, Digital In / Line In / Microfoon) via 3,50 mm ministekker
* Line level out (vooraan / zijkant / achteraan / midden / subwoofer) via 3,50 mm ministekkers
* AUX_IN line-level analoge invoer via 4-polige Molex-aansluiting op kaart
* Eén (26-polige) AD_Link-connector voor aansluiting van de X-Fi I/O-console

Aansluitmogelijkheden van het I/O-station

* Twee RCA-aansluitingen voor coaxiale SPDIF-invoer en -uitvoer
* Gedeelde Auxiliary-invoer/Phono-invoer via RCA-stereostekkers
* Twee optische aansluitingen voor optische SPDIF-invoer en -uitvoer
* Twee vrouwelijke MIDI-aansluitingen voor MIDI-invoer en -uitvoer
* Hoofdtelefoonaansluiting met volumeregelaar via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker
* Gedeelde line-level analoge lijn/microfoon-invoer via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker
* Gedeelde line-level analoge Line/Hi-Z-invoer via 6,35 mm (1/4 inch) stereostekker
* DIN-aansluiting om analoge luidsprekersystemen van Creative te verbinden met de bedrade afstandsbediening of met de Audio Control Pod die bij de luidsprekers wordt geleverd
* Eén AD_LINK-connector voor een verbinding met de geluidskaart

[ Voor 136% gewijzigd door _AvA_ op 26-02-2007 17:52 . Reden: pompiedom ]

Droogkloot.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Bedankt AvA, denk dat dat een aantal twijfelaars zeker zal helpen :). Ik zet het echter niet in de TS, anders wordt deze echt overvol. Ik denk dat ik dan ook al over de limiet ga :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _AvA_
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07-08-2024

_AvA_

en dat ben zo.

The__Virus schreef op maandag 26 februari 2007 @ 18:10:
Bedankt AvA, denk dat dat een aantal twijfelaars zeker zal helpen :). Ik zet het echter niet in de TS, anders wordt deze echt overvol. Ik denk dat ik dan ook al over de limiet ga :).
No problemo.
-----

Ik ben research aan het doen over de witte plug op de kaart, ik wil de connectors aan de voorkant van mijn case gebruiken.
In deze post verzamel ik de informatie.

Afbeeldingslocatie: http://photos1.blogger.com/img/76/3094/320/IMG_06781.jpg
Dit zou het eindresultaat moeten worden.

Net vond ik een pagina met alles wat er nodig is. Tesamen met de informatie uit de TS moet dat voldoende zijn om een plug te maken. En als ik de onderdelen ga bestellen dan maak ik zelf ook nog een foto-tutorial.
Afbeeldingslocatie: http://home.quicknet.nl/qn/prive/milatz/XFiPinout.PNG

Hier heb ik vanavond aan gewerkt. Het is de pinout van de xfi, verbonden met de AC'97 en HD pluggen. Dit zal handig zijn, als ik straks de pluggen moet verbinden. Waarschijnlijk gaat er een hoop op dit plaatje gegoogelt worden.

[ Voor 74% gewijzigd door _AvA_ op 26-02-2007 20:00 . Reden: Nieuwe info ]

Droogkloot.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Klinkt heel goed, ik was het namelijk net zelf van plan te gaan proberen (heb net een nieuwe case) dus ben benieuwd :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Steveedge
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 26-05 12:40
Heeft iemand hier nog een digital out bracketje liggen? Ik zoek me helemaal gek maar ik kan er geen vinden!

Hook a brother up, yo!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _AvA_
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07-08-2024

_AvA_

en dat ben zo.

Steveedge schreef op maandag 26 februari 2007 @ 19:18:
Heeft iemand hier nog een digital out bracketje liggen? Ik zoek me helemaal gek maar ik kan er geen vinden!

Hook a brother up, yo!
Plaats een vraag advertentie op tweakers, marktplaats, speurder w/e en misschien krijg je wel bericht.
The__Virus schreef op maandag 26 februari 2007 @ 21:23:
@ AvA: dat plaatje, bedoel je gegoogle of gegoochel? :P Verder goed werk, als het allemaal met succes is afgerond zal ik die uit de TS vast veranderen of je post linken of opnemen of iets dergelijks :).
Prima!

Maar voor ik de onderdelen ga bestellen; moet ik een nieuwe versterker :( de oude is doorgebrand en zonder versterker heb ik ook niks aan een front input geval.

Dit word een langgggggggggggggg verhaal ;)

[ Voor 43% gewijzigd door _AvA_ op 26-02-2007 22:18 ]

Droogkloot.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
@ AvA: dat plaatje, bedoel je gegoogle of gegoochel? :P Verder goed werk, als het allemaal met succes is afgerond zal ik die uit de TS vast veranderen of je post linken of opnemen of iets dergelijks :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijgert
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 25-05 19:52

Tijgert

Let the Zen flow. Shit a leak!

De startpost valt een beetje buiten het scherm...

Medion X40 watercooled laptop, i9+4090, met Eluktro bios, 32GB DDR5 6400, 2x8TB MP600 Pro XT, 32" UHD monitor en wat kekke Logitech spullen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Hmm geen last van, maar dat kan komen door dat plaatje met vergelijkingstabel. Ik zal hem vanmiddag eens verkleinen, bedankt voor de opmerking :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 143719

Bah.... had ik eerst een Xtreme Audio gekocht, kwam ik er later achter dat het geen echte X-Fi kaart is. Dat er geen X-Fi chip (EMU20K) op zit. Wel een grote sticker met X-Fi.

Terug gebracht en een XtremeGamer Fatal1ty Pro gehaald. Een groot verschil met de X-Audio en zeker al een groot verschil vergeleken met mijn AC'97 onboard. Nu wordt mijn 5.1 setje eindelijk eens goed gebruikt. :)

Een vraag alleen. Op de website van Creative staat dat je ook los een Sound Blaster X-Fi I/O Console kunt kopen, maar ik heb nu al dagen lopen zoeken en nergens kan ik er 1 vinden. Volgens mij wordt deze ook standaard bij de Elite Pro 7.1 geleverd. Weet iemand welke winkel deze dingen verkoopt?

http://www.soundblaster.c...category=16&product=14711

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _AvA_
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07-08-2024

_AvA_

en dat ben zo.

Ik heb er ook een, heerlijk ding (meegeleverd met elite pro)

Je kan ze kopen via de site van creative zelf. En anders moet je het telefoonnummer van de importeur opzoeken, of een zaak als Azerty bellen om te vragen of zij hem voor je kunnen bestellen.

Droogkloot.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Steveedge
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 26-05 12:40
Heeft iemand ook daadwerkelijk die pin-layout op die X-Fi succesvol aangesloten op zijn front poorten?

Ik heb een P180 van Antec en een X-Fi Gamer Fatality, en ik zou het graag doen, maar ik weet niet zeker of het werkt. Eenieder die een P180 heeft aangesloten, help me out, ik ben bang dat ik de boel kortsluit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Volgens mij was er iemand met een p180 in het vorige deel, zul je even moeten zoeken :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 184251

wat is de betere koop:

1. X-fi extreme music (dus zonder Xram als ik het goed heb?) 70,- euro

of

2. X-fi XtremeGamer Fatal1ty Pro (met Xram als ik het goed hem?) 120,- euro

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phuncz
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Phuncz

ico_sphere by Matthew Divito

X-Ram zorgt niet voor performance die bijna de dubbele prijs waard is. Maar als je wil gamen, kan je beter de XtremeGamer zonder X-Ram nemen, deze heeft dubbel zoveel "voice-channels" (geluiden simultaan af te spelen), ondersteuning voor EAX 5.0 en hardware accelerated EAX.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 82147

Dus de XtremeGamer is wel degelijk beter voor gaming dan de XtremeMusic?
De BestBuy Guide geeft namelijk aan dat er amper/geen verschil in zit :o

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Hij is veel beter dan de Xtreme Audio, maar vrijwel gelijk aan de Xtreme Music. Phuncz haalt die, overigens niet verwonderlijk, denk ik door elkaar :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 198870

Heefd ook iemand de spdif optical in aan de gang gekregen??

groeten
vossie

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoTman
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 23:52
in de TS staat :
tip! RedocnexK realtime AC3 encoder. De X-Fi heeft als gebrek dat ie geen AC3 kan decoden. Met deze software kun je dus alsnog een AC3 signaal van al je geluid maken, hetzij softwarematig.
moet dan niet encoden zijn?

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that’s why we call it the present.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hackjedi
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 25-05 19:32
Anoniem: 198870 schreef op maandag 05 maart 2007 @ 13:43:
Heefd ook iemand de spdif optical in aan de gang gekregen??

groeten
vossie
ja ik, maar deze werkt dan alleen wanneer er een DVD of ander digitaal medium afgespeeld wordt. mp3's worden trouwens gewoon stereo afgespeeld. Gamen doe ik gewoon analoog ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RedDragon
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 03-05 18:07
is er al iets bekent over de vista drivers die in maart zullen komen ?

Intel core i5-750 // MSI P55-GD65 // 4gb Corsair // Amd radeon 6950 // 2x 500gb Samsung F3 // Asus xonar HDav1.3 // optional linksys wmp600n


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Occy74
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 01-05 16:04
hackjedi schreef op maandag 05 maart 2007 @ 17:10:
[...]


ja ik, maar deze werkt dan alleen wanneer er een DVD of ander digitaal medium afgespeeld wordt. mp3's worden trouwens gewoon stereo afgespeeld.
Dat heeft elke X-Fi eigenaar omdat de kaart geen DDLive ondersteunt..
Vind ik wel een groot gemis persoonlijk..

Systeem Specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phuncz
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Phuncz

ico_sphere by Matthew Divito

The__Virus schreef op maandag 05 maart 2007 @ 13:14:
Hij is veel beter dan de Xtreme Audio, maar vrijwel gelijk aan de Xtreme Music. Phuncz haalt die, overigens niet verwonderlijk, denk ik door elkaar :).
Jawel hoor had ik ook gezien, maar die Xtreme Music is ook duurder, niet ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HugoBoss1985
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 22:38

HugoBoss1985

Xenotech

Hallo mensen ik heb een probleem met de X-FI extreme gamer kaart...

Alles werkt prima maar als ik de 2x 5 punts front panel van mijn case aansluit werkt de microfoon niet meer, hij werkt alleen als ik én achter én in de front panel een microfoon tegelijk doe, en dan pakt hij alleen het signaal van de microfoon in de front panel :S

Als ik de front panel weer van de kaart loskoppel, dan werkt het achter ook weer prima.

Het rare is, de geluidsoutput werkt wel bij de front panel én de achterkant (tegelijk, maar ook los van elkaar) Dus dan heb ik én geluid uit mijn surround set, én geluid uit mijn headset...

Maarja ik wil dus graag mijn headset in de front panel kunnen doen, zodat ik geluid én microfoon heb.

Heeft iemand hier een oplossing voor ???

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patriek
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-05 16:14

Patriek

edit koning

Phuncz schreef op maandag 05 maart 2007 @ 20:17:
[...]

Jawel hoor had ik ook gezien, maar die Xtreme Music is ook duurder, niet ?
Nee de XtremeMusic en XtremeGamer zijn ongeveer even duur, zie pricewatch. Verschil is iig het formaat v/d kaart; de XtremeMusic kun je uitbreiden met zo`n 'I/O drive', de Gamer niet. Maar de gamer heeft geloofk wel een goeie pinlayout voor frontpanels enz.

Ken zelf geen voordeel van de Gamer over de Music, dus zou zeker de Music nemen.

[ Voor 93% gewijzigd door Patriek op 06-03-2007 06:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
edit:
Zie hierboven, beetje dubbel :P.

TS is aangepast :).

[ Voor 108% gewijzigd door The__Virus op 06-03-2007 09:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
HugoBoss1985 schreef op maandag 05 maart 2007 @ 22:12:
Hallo mensen ik heb een probleem met de X-FI extreme gamer kaart...

Alles werkt prima maar als ik de 2x 5 punts front panel van mijn case aansluit werkt de microfoon niet meer, hij werkt alleen als ik én achter én in de front panel een microfoon tegelijk doe, en dan pakt hij alleen het signaal van de microfoon in de front panel :S

Als ik de front panel weer van de kaart loskoppel, dan werkt het achter ook weer prima.

Het rare is, de geluidsoutput werkt wel bij de front panel én de achterkant (tegelijk, maar ook los van elkaar) Dus dan heb ik én geluid uit mijn surround set, én geluid uit mijn headset...

Maarja ik wil dus graag mijn headset in de front panel kunnen doen, zodat ik geluid én microfoon heb.

Heeft iemand hier een oplossing voor ???
Ik denk dat je de pins toch niet helemaal goed hebt aangesloten, controleer dit nogmaals! Denk dat het iets te maken heeft met de pin die ervoor zorgt dat achter wordt gemute zodra je voor iets erin plugt. Het kan ook nog een softwarematig probleem zijn, dus loop je instellingen eens na.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hubert
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 27-05 16:48

Hubert

Decepticons 4ever!!!!

zouden er niet op 5 maart nieuwe drivers gereleased worden voor de x-fi series voor vista?

heb al rond gezocht maar kan er nix meer over vinden.

Together let us beat this ample field, Try what the open, what the covert yield.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 143719

Ik heb voor m'n pc een simpele Sweex kast en die heeft ook front audio met daarbij ook USB (die zijn al aangesloten). Omdat ik de XtremeGamer Fatal1ty Pro heb zit er geen front panel bij. Is het mogelijk om de front panel van mijn kast op mijn X-Fi aan te sluiten? De kast heeft alleen een mic en hoofdtelefoonaasluiting.

Dit is mijn kast, de Sweex EX4

Afbeeldingslocatie: http://www.sallandautomatisering.nl/files/19261.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dirkjesdirk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 28-05 13:02
Hubert schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 11:41:
zouden er niet op 5 maart nieuwe drivers gereleased worden voor de x-fi series voor vista?

heb al rond gezocht maar kan er nix meer over vinden.
Zie FP: nieuws: Creative onder vuur wegens uitblijven Vista-drivers

Vooralsnog had Creative bemoedigende woorden voor de Audigy-bezitters: volgens de fabrikant zullen de drivers voor de Audigy-serie op 5 maart beschikbaar worden gesteld. Drie dagen later zal eveneens de definitieve software voor de X-Fi-reeks te downloaden zijn. Tot dan zullen de gebruikers het moeten doen met de bètadrivers die al, naar eigen zeggen, vrijwel dezelfde functionaliteit bezit als de aankomende versies.

Donderdag zijn wij dus aan de beurt :9

Grootgebruiker van MS Word. Maar het wordt nooit perfect...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeepFreeze.NL
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 02-03 08:01
dirkjesdirk schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 14:23:
[...]


Zie FP: nieuws: Creative onder vuur wegens uitblijven Vista-drivers

Vooralsnog had Creative bemoedigende woorden voor de Audigy-bezitters: volgens de fabrikant zullen de drivers voor de Audigy-serie op 5 maart beschikbaar worden gesteld. Drie dagen later zal eveneens de definitieve software voor de X-Fi-reeks te downloaden zijn. Tot dan zullen de gebruikers het moeten doen met de bètadrivers die al, naar eigen zeggen, vrijwel dezelfde functionaliteit bezit als de aankomende versies.

Donderdag zijn wij dus aan de beurt :9
Woohoo! :) . Geen (goede) Vista drivers was nog het enige puntje voordat ik Vista wilde gaan aanschaffen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hubert
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 27-05 16:48

Hubert

Decepticons 4ever!!!!

dirkjesdirk schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 14:23:
[...]


Zie FP: nieuws: Creative onder vuur wegens uitblijven Vista-drivers

Vooralsnog had Creative bemoedigende woorden voor de Audigy-bezitters: volgens de fabrikant zullen de drivers voor de Audigy-serie op 5 maart beschikbaar worden gesteld. Drie dagen later zal eveneens de definitieve software voor de X-Fi-reeks te downloaden zijn. Tot dan zullen de gebruikers het moeten doen met de bètadrivers die al, naar eigen zeggen, vrijwel dezelfde functionaliteit bezit als de aankomende versies.

Donderdag zijn wij dus aan de beurt :9
Mooi, dan gaan we over. heb al een tijd een oem ultimate liggen maar was nog aan het wachten op vista x-fi drivers :)

Together let us beat this ample field, Try what the open, what the covert yield.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 27-05 00:26
Hey ik heb een vraagje,

Ik heb een X-Fi Elite Pro samen met een Z-5500. Hoe krijg ik 5.1 digitaal geluid naar mijn Z-5500 en dat deze dat ook weer netjes weergeeft? Ik krijg namelijk alleen maar stereo geluid, ook met dvd's.

Software: Cyberlink PowerDVD 7.2
Wat ik tevens raar vind is dat je bij de speaker settings van deze versie alleen kan kiezen uit:
- SPDIF
- Headphones
- 2.1 speakers
- 4.1 speakers
- 6.1 speakers
- 7.1 speakers

Waarom geen 5.1? Nu staat hij bij mij momenteel op 7.1 omdat die als enigste wel goed 5.1 verwerkt.

Op analoog gaat dvd's kijken met de hierboven genoemde settings goed maar wanneer ik overschakel naar optisch dan kan ik alleen stereo krijgen.

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ck2000nl
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 14-04 14:49
Ik heb dan de XtremeMusic, maar dat zou niet uit moeten maken:
-in powerdvd kiezen voor SPDIF
-in de Creative software kiezen voor de Entertainment modus
-daarin op Dolby Digital knop drukken, en kiezen voor external decoder. Dit ook doen voor DTS.

Als het goed is moet ie dan overspringen naar DD 5.1 of DTS als je alles goed hebt aangesloten. Natuurlijk ook de juiste source kiezen op je Pod van de Z-5500.

| Sony VAIO Pro 13" 8GB 256GB ssd Windows 8 |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 27-05 00:26
Woei het werkt. Nu staat er

Input: Optical
Effect: dts Digital

Ik had al vaker met die settings gespeeld maar steeds lukte het niet. Ik zal wel iets vergeten zijn toen. Maar iig bedankt nu werkt het eindelijk :)

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _AvA_
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07-08-2024

_AvA_

en dat ben zo.

HugoBoss1985 schreef op maandag 05 maart 2007 @ 22:12:
Hallo mensen ik heb een probleem met de X-FI extreme gamer kaart...

Alles werkt prima maar als ik de 2x 5 punts front panel van mijn case aansluit werkt de microfoon niet meer, hij werkt alleen als ik én achter én in de front panel een microfoon tegelijk doe, en dan pakt hij alleen het signaal van de microfoon in de front panel :S

Als ik de front panel weer van de kaart loskoppel, dan werkt het achter ook weer prima.

Het rare is, de geluidsoutput werkt wel bij de front panel én de achterkant (tegelijk, maar ook los van elkaar) Dus dan heb ik én geluid uit mijn surround set, én geluid uit mijn headset...

Maarja ik wil dus graag mijn headset in de front panel kunnen doen, zodat ik geluid én microfoon heb.

Heeft iemand hier een oplossing voor ???
Nee, is een bug. Je zou een koptelefoon stekkertje van een oude koptelefoon kunnen knippen en die achtering steken.
Anoniem: 143719 schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 12:30:
Ik heb voor m'n pc een simpele Sweex kast en die heeft ook front audio met daarbij ook USB (die zijn al aangesloten). Omdat ik de XtremeGamer Fatal1ty Pro heb zit er geen front panel bij. Is het mogelijk om de front panel van mijn kast op mijn X-Fi aan te sluiten? De kast heeft alleen een mic en hoofdtelefoonaasluiting.

Dit is mijn kast, de Sweex EX4

[afbeelding]
Ja, er is een oplossing voor. Ik ben er momenteel mee bezig, zie eerste pagina van dit topic.

Tijdelijk liggen de werkzaamheden stil, mijn voeding heeft het begeven, morgen word de nieuwe opgestuurd en dan moet ik nog maar afwachten of alles nog werkt.

[ Voor 28% gewijzigd door _AvA_ op 06-03-2007 17:23 ]

Droogkloot.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bassie
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 06-07-2020
Even een klein vraagje.

Heeft de x-fi 2 apparte uitgangen? Ik heb nu een audigy kaart maar die heeft het niet. Wat ik wil doen is: op uitgang 1 me normale muziek e.d. die gaat dan naar me mixer zodat ik die daar kan regelen. Dan op uitgang 2 het geluid uit spellen, die ook naar me mixer gaat.

Me muziek draai ik meestal (behalve 's avonds) op me stereo en het spel geluid op me koptelefoon. Het probleem is nu dat alles of over de stereo moet of over me koptelefoon, maar dat wil ik niet. Ik wil me muziek over me stereo en spellen over me koptelefoon. Zodat ik een of beide uit kan zetten door alleen een fader naar beneden te halen, niet eerst allemaal instellingen gaan wijzigen.

Kan dat met deze kaart of moet ik meer naar studio kaartjes gaan kijken? Of is het mogelijk om er nog een geluidskaartje bij te zetten en dan me 2 kaartjes te draaien?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pepperana
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 17-09-2024

Pepperana

Brabander in hart .....

Nieuwste drivers X-Fi staan op de creative site!!!

I know what I know, I'll sing what I said, We come and we go, That's a thing that I keep In the back of my head


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 70162

Pepperana schreef op donderdag 08 maart 2007 @ 16:44:
Nieuwste drivers X-Fi staan op de creative site!!!
wel haastwerk zotezien:
Dit stuurprogramma biedt geen ondersteuning voor:
Het decoderen van Dolby® Digital- en DTS™-signalen
Dvd-audio
EAX-spellen die zijn gebaseerd op DirectSound®
6.1-luidsprekermodus.
SPDIF-passthrough wordt uitsluitend ondersteund op 32-bits Vista.
Toepassingen van de oorspronkelijke Sound Blaster X-Fi-cd werken niet met deze download.
dat laatste is behoorlijk jammer imo.
en dat je nog niet eens dvd's kan afspelen is helemaal teleurstellend. je mag toch verwachten dat als je honderd euro voor een geluidskaart neerlegt, dat de support dan dik in orde is :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hubert
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 27-05 16:48

Hubert

Decepticons 4ever!!!!

Anoniem: 70162 schreef op donderdag 08 maart 2007 @ 18:41:
[...]

wel haastwerk zotezien:

[...]

dat laatste is behoorlijk jammer imo.
en dat je nog niet eens dvd's kan afspelen is helemaal teleurstellend. je mag toch verwachten dat als je honderd euro voor een geluidskaart neerlegt, dat de support dan dik in orde is :?
er staat dvd audio. das wat anders als dvd's en als jij de je kaart via spdif out door sluist naar je decoder kan jij prima dvd's kijken :)

Together let us beat this ample field, Try what the open, what the covert yield.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tommy_G
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10-05 21:27
Ik heb de Creative X-FI eXtreme Music en ik heb een vraag over de software.

Op de cd staat voor een paar honderd MB aan software/drivers. Is het zinvol om dit te installeren?
Namelijk: normaal installeer ik alleen de drivers (nieuwste versie van de website) en dan heb ik de audio console waarmee ik instellingen kan doen. Geluid is prima.

Nu heb ik ook eens de THX-Setup console geinstalleerd, maar ik vraag me af of dit wel nut heeft. Qua geluid hoor ik niks anders dan als ik alleen de drivers installeer.
Dus om (bij standaard instellingen van het installatieprogramma) 300MB aan software/drivers erbij te installeren lijkt mij nogal nutteloos.

Staat er software/drivers op de cd die jullie echt aanraden om te installeren?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 70162

Hubert schreef op donderdag 08 maart 2007 @ 19:39:
[...]


er staat dvd audio. das wat anders als dvd's
technisch gezien wel ja :+
in de praktijk ben ik geen fan van de stomme film :P
en als jij de je kaart via spdif out door sluist naar je decoder kan jij prima dvd's kijken :)
noem mij ouderwets (of gewoon pauper 8) ), maar ik heb nog gewoon analoge speakers. en ik ben echt niet de enige...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apache
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 28-05 15:46

Apache

amateur software devver

Wil even een opmerking maken na wat gelezen te hebben in deze serie van threads, iets wat ik persoonlijk raar vind.

Ik heb momenteel een DTT 3500 & sb audigy 1, enkel digitaal aangesloten, en ik kan zonder problemen 5.1 geluid krijgen in games over die digitale uitgang als ik mijn receiver op fourpoint 5.1 DIN zet. Enkel een setting bij m'n speakers dus, niets speciaals dat ik moet doen bij mijn soundcard settings.

Blijkbaar is dit bij de Z-5500 & x-fi niet mogelijk (enkel stereo over digitaal).

Kan iemand mij uitleggen waarom dit met apperatuur van 6 jaar geleden wel kan en tegenwoordig niet meer?

K'hoop dat niemand aan twijfelt, ik heb het net nog even getest om 200% zeker te zijn, door de sound demo van counterstrike source te draaien waarin ik op 5.1 echt alles duidelijk uit elke satteliet hoor komen & bass.

Hij output dus geen dolby digital maar wel surround de volle 5.1 over digitaal.

[ Voor 5% gewijzigd door Apache op 09-03-2007 02:00 ]

If it ain't broken it doesn't have enough features


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patriek
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-05 16:14

Patriek

edit koning

Apache schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 01:59:
Wil even een opmerking maken na wat gelezen te hebben in deze serie van threads, iets wat ik persoonlijk raar vind.

Ik heb momenteel een DTT 3500 & sb audigy 1, enkel digitaal aangesloten, en ik kan zonder problemen 5.1 geluid krijgen in games over die digitale uitgang als ik mijn receiver op fourpoint 5.1 DIN zet. Enkel een setting bij m'n speakers dus, niets speciaals dat ik moet doen bij mijn soundcard settings.

Blijkbaar is dit bij de Z-5500 & x-fi niet mogelijk (enkel stereo over digitaal).

Kan iemand mij uitleggen waarom dit met apperatuur van 6 jaar geleden wel kan en tegenwoordig niet meer?

K'hoop dat niemand aan twijfelt, ik heb het net nog even getest om 200% zeker te zijn, door de sound demo van counterstrike source te draaien waarin ik op 5.1 echt alles duidelijk uit elke satteliet hoor komen & bass.

Hij output dus geen dolby digital maar wel surround de volle 5.1 over digitaal.
Er word gesproken over "echt" 5.1 geluid. Je speakerset kan van een stereo signaal kunstmatig een 5.1 signaal maken. Maar het zal nooit zo goed zijn als wanneer het van bron tot speakers hetzelfde blijft (6 kanaals).
Het geluid van games wordt opgemaakt in je geluidskaarts en die zou er dan een 5.1 digitaal signaal van moeten maken, maar dat kunnen die van Creative niet. Ook jouw Audigy1 niet. Ze kunnen wel (net als veel onboard oplossingen) een bron dat al in 5.1 digitaal gecodeerd is (AC3) simpelweg doorsturen.

Zoek maar ns het verschil is op Dolby Digital en Dolby Pro Logic. Dolby Digital is vanuit de bron al 6 kanaals. Dolby Pro Logic is een techniek dat kunstmatig meer kanalen maakt.

[ Voor 5% gewijzigd door Patriek op 09-03-2007 04:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Beide kaarten kunnen wel softwarematig AC3 coderen, zodat je alsnog alles digitaal kunt aansluiten. Misschien dat je dat programma hebt geïnstalleerd uit de TS?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apache
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 28-05 15:46

Apache

amateur software devver

http://users.telenet.be/d...-3500/dtt-3500-manual.jpg
http://users.telenet.be/d...500/dtt-3500-manual-2.jpg

Volgens mij komt het dus door het feit dat ik de digitale DIN connectie gebruik en niet de gewone coax, zoals jullie zien heeft die digital din meer weg van een ps/2 poort van van die simpele coax connector.

Als je gaat kijken naar de pod van de Z-5500 heeft deze geen digital din meer:
Afbeeldingslocatie: http://img.presence-pc.com/dossiers/comp_logitech/connect_pod_z5500.jpg

Maar dan is het toch wel degelijk mogelijk om met een x-fi toch ook nog dmv een din & din naar mini jack volledig surround geluid te krijgen? Lijkt mij gewoon beperking van die coax kabel.

K'heb dus geen softwarematige ac3 codering aanstaan en ben vrij zeker (98%) dat dat het dus geen kunstmatige upmix toestanden zijn want dan zou ik hetzelfde geluid moeten krijgen als ik gewoon mijn spel/windows op 2.0 of 2.1 zet omdat het signaal dan hetzelfde zou zijn als jij suggeereert met hetzelfde upmix resultaat wat dus niet het geval is.

Wel jammer, die din is enorm handig, één kabel waar gewoon alles over kan, dat ga ik zeker missen :(

Het meest idiote is nog die flexplug waardoor ik moet kiezen tss digitaal (soms) & microfoon in games, denk je up te graden ga je er alleen maar op achteruit, moet ik nog gaan shoppen voor een kabelversteek monkey oid |:( |:( |:( |:(

[ Voor 9% gewijzigd door Apache op 09-03-2007 12:20 ]

If it ain't broken it doesn't have enough features


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Sorry maar ik zal je uit je droom moeten halen: het is echt onmogelijk om op die manier echt surround te krijgen. De kaart kan het simpelweg niet doorsturen. Of het is een analoog signaal waar ie wat mee doet, of het is een stereo digitaal signaal, iets anders is niet mogelijk (of je hebt um niet op je Audigy aangesloten).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Darth Malak
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 02-04-2024

Darth Malak

Sith Lord

Die zijn er met de definitieve ook zeker niet. Kijk maar eens rond op het creative forum. De betas zijn bagger aen aangezien de final zo'n beetje hetzelfde is, zou ik niet te hoge verwachtingen hebben.
DeepFreeze.NL schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 14:35:
[...]


Woohoo! :) . Geen (goede) Vista drivers was nog het enige puntje voordat ik Vista wilde gaan aanschaffen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J.E.T
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 25-05 18:13
Ik heb een Sennheiser pc160sk headsetje. En ik vroeg mij af welke settings jullie gebruiken voor het gamen met een headset?

Ik gebruik momenteel de game mode met de crystalizer op 50% en de rest default.
hebben jullie de boxen configuratie op headset staan of iets anders?

Als ik die namelijk op 7.1 zet met mijn headset op heb ik helder geluid lijkt het wel.

Wie heeft hier nog meer ervaring mee en welke settings hebben jullie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Evinyatar
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 11-04 14:01
Apache schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 12:11:
Volgens mij komt het dus door het feit dat ik de digitale DIN connectie gebruik en niet de gewone coax, zoals jullie zien heeft die digital din meer weg van een ps/2 poort van van die simpele coax connector.
Klopt... van de Creative website:
Creative's 4-pole mini-jack & Digital DIN
You can only get the full use out of this connection when used between Creative Sound Blasters and compatible Creative speaker systems. It is the digital equivalent of the analogue connections, but instead of using 3 stereo sockets, you use just one digital socket. There are 4 conducting connections in the socket (unlike coax which has two) so there are enough connections to carry 3 different digital stereo signals (front R/L, rear R/L and Sub/Centre). You will probably require a 4-pole mini-jack > DIN converter to connect your Creative speakers to this socket. Using this connection will allow you to get surround from games (unlike SPDIF).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Aah kijk dat verklaart een hoop: het is geen S/PDIF en het zijn gewoon 3 stereokanalen die worden doorgegeven, hetzij digitaal (dus rechtstreeks van wat er vanaf de game zelf wordt gestuurd). Er vind dus geen conversie plaats.
Ik neem dus mijn woorden terug :). In theorie heeft die methode zelfs een hogere geluidskwaliteit als S/PDIF, omdat er geen conversie plaatsvindt.
En om terug te komen op je vraag: nee, de X-Fi beschikt, ook met breakoutbox, niet over zo'n DIN aansluiting, dat is van oudere modellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 09-03 09:26

psychoclown

Back in black

J.E.T schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 14:14:
Ik heb een Sennheiser pc160sk headsetje. En ik vroeg mij af welke settings jullie gebruiken voor het gamen met een headset?

Ik gebruik momenteel de game mode met de crystalizer op 50% en de rest default.
hebben jullie de boxen configuratie op headset staan of iets anders?

Als ik die namelijk op 7.1 zet met mijn headset op heb ik helder geluid lijkt het wel.

Wie heeft hier nog meer ervaring mee en welke settings hebben jullie?
Zelf heb de Speedlink Medusa 5.1 op 5.1 staan ofc
Verder ook crystalizer + CMSS3D op surround aan (maakt het geluid bij @ m'n Medusa net wat voller).

Ik weet of je al eens gespeeld hebt met de CMSS3D settings etc. maar die maakt virtueel surround geluid. Vooral handig voor stereo dus dat kan je eens proberen.

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J.E.T
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 25-05 18:13
Jij hebt hem voor games dus in entertainement mode met hoeveel % crystalizer?

Verder weet ik wel wat alles behoort te doen, maar als ik crystalizer vol open zet (100%) dan zijn de geluiden dichtbij heel zacht.

Wie gebruikt nog meer meer wat voor modes en settings voor games met een headset?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Ik gebruik de Game Mode voor games met headset. CMSS3D en hoofdtelefoon geeft normaal gesproken een slecht geluid (erg dof) maar met mijn headset klinkt het dan juist heel erg goed, zeer duidelijk surround :). Heb daarbij dan ook 20% Crystalizer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _AvA_
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07-08-2024

_AvA_

en dat ben zo.

The__Virus schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 15:39:
Aah kijk dat verklaart een hoop: het is geen S/PDIF en het zijn gewoon 3 stereokanalen die worden doorgegeven, hetzij digitaal (dus rechtstreeks van wat er vanaf de game zelf wordt gestuurd). Er vind dus geen conversie plaats.
Ik neem dus mijn woorden terug :). In theorie heeft die methode zelfs een hogere geluidskwaliteit als S/PDIF, omdat er geen conversie plaatsvindt.
En om terug te komen op je vraag: nee, de X-Fi beschikt, ook met breakoutbox, niet over zo'n DIN aansluiting, dat is van oudere modellen.
Op mijn elite pro meen ik er wel een te hebben, zon aansluiting. Ik kreeg er zelfs een kabel bij...

Droogkloot.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apache
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 28-05 15:46

Apache

amateur software devver

The__Virus schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 15:39:
Aah kijk dat verklaart een hoop: het is geen S/PDIF en het zijn gewoon 3 stereokanalen die worden doorgegeven, hetzij digitaal (dus rechtstreeks van wat er vanaf de game zelf wordt gestuurd). Er vind dus geen conversie plaats.
Ik neem dus mijn woorden terug :). In theorie heeft die methode zelfs een hogere geluidskwaliteit als S/PDIF, omdat er geen conversie plaatsvindt.
En om terug te komen op je vraag: nee, de X-Fi beschikt, ook met breakoutbox, niet over zo'n DIN aansluiting, dat is van oudere modellen.
K'heb ook geen DIN aansluiting op mijn audigy, met een din naar 3,5mm jack sluit ik hem aan op de digital out, zelfde digital out die voor coax word gebruikt. Ik weet dus niet of het nog op de x-fi mogelijk is, indien ik hem binnenkrijg voor de oude speakers ook weg zijn test ik het nog wel even.

@Evinyatar: Bedankt voor het opzoeken van de informatie iig, heb gegoogled maar vond niet meteen wat bruikbaars.

If it ain't broken it doesn't have enough features


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • m0nkey
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 09-10-2023
Ik las net een review over een andere geluidskaart op bit-tech.net. Hierin stond: "For games that are outside of the advanced EAX features, there’s very little in it since these boards already support OpenAL and EAX 2.0.", is dat beter dan de X-Fi Fatality? Want de X-Fi ondersteunt namelijk EAX® ADVANCED HD™ 5.0 volgens de OP.

Als ik uit ga van de 5.0 in EAX® ADVANCED HD™ 5.0 zou je denken dat die beter is dan EAX 2.0 maar misschien zijn dit wel 2 compleet verschillende dingen aangezien de één HD is en de ander niet.

Lijkt me nogal lullig om een haast out-dated geluidskaart te kopen, vandaar mijn vraag. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
EAX 2.0 is zou oud als de weg naar Rome. Elk modern spel ondersteund op dit moment EAX3, 4 of 5.
De toekomstige spellen zullen OpenAL ondersteunen, omdat EAX niet meer bruikbaar is onder Vista (alleen maar door emulatie). Dus OpenAL heeft de toekomst. Uiteraard ondersteund de X-Fi dat, alleen het voordeel is dat andere geluidskaartfabrikanten dit ook kunnen gaan ondersteunen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MelvinB
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 29-09-2023
Schandalig om zulke ''kale'' drivers uit te brengen. Creative mag zich wel es achter de oren krabben, want dit is toch geen porum? Alsof ze de kantjes eraf lopen ofzo. Op het Creative-forum staan dan ook niet zulke leuke reacties van X-Fi eigenaren...

Ik heb gelukkig nog XP naast Vista draaien, dus indien nodig switch ik zo weer ff naar XP.

Ik speel op het ogenblik erg weinig games, dus ik benut mijn X-Fi Fatal1ty lang niet volledig en dan voldoet versie 2.09.0007 eerst nog wel. Ik ga zeker niet de ''final'' Vista versie installeren, want dat heeft zo te zien helemaal geen zin.

| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 09-03 09:26

psychoclown

Back in black

J.E.T schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 16:41:
Jij hebt hem voor games dus in entertainement mode met hoeveel % crystalizer?

Verder weet ik wel wat alles behoort te doen, maar als ik crystalizer vol open zet (100%) dan zijn de geluiden dichtbij heel zacht.

Wie gebruikt nog meer meer wat voor modes en settings voor games met een headset?
Nee ik gebruik ook GameMode met de volgende settings:
Crystalizer - 50%
CMSS3D Surround - 50%
SVM - off

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patriek
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-05 16:14

Patriek

edit koning

J.E.T schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 14:14:
Ik heb een Sennheiser pc160sk headsetje. En ik vroeg mij af welke settings jullie gebruiken voor het gamen met een headset?

Ik gebruik momenteel de game mode met de crystalizer op 50% en de rest default.
hebben jullie de boxen configuratie op headset staan of iets anders?

Als ik die namelijk op 7.1 zet met mijn headset op heb ik helder geluid lijkt het wel.

Wie heeft hier nog meer ervaring mee en welke settings hebben jullie?
speakers/headphone selection: headphones - heb geen beter resultaat op een andere setting

svm eventueel aan als je wilt 'cheaten' (het volume gaat omhoog als er eventjes weinig geluid is), al vind ik het wel enigzins storend. Je kan dan niet echt goed meer op volume bepalen van hoe ver het geluid komt.

CMSS-3D enabled, macroFX en elevationFilter ON. Als ik die laatste twee niet zelf op ON zet ipv automatic dan gebeurd er niets (of iig niet in UnrealTournament2004).

EAX uit

crystalizer doet me weinig, lijkt enkel een equalizer die het volume iets opkrikt en mss de bass/treble wat opvoerd. Hoor dan ook niet echt een verschil tussen 0% en 100%. Heb `m wel aan, op 50% (standaard).

[ Voor 8% gewijzigd door Patriek op 09-03-2007 21:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 27-05 00:26
Ik heb bij de CMSS3D mode op 'surround' staan met 50% en de crystalizer op 80% bij de Entertainment en de Game Mode. Verder staat bij mij de overdracht altijd op digitaal tenzij ik misschien een keer een 5.1 spel ga spelen.

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crusader
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 02-05 10:24

Crusader

Arc Nature

Ik heb momenteel alleen de meest recente drivers voor m'n Fatal1ty onder Vista geïnstalleerd.
Kan ik die andere software die op cd Creative cdrom staat wel installeren op Vista, of moet ik wachten tot ik een ons weeg en Creative ook daarvoor een Vista release heeft uitgebracht?
Ik vind het zo kaal, zonder die Creative software.

If it ain't broken, play with it till it breaks.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patriek
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-05 16:14

Patriek

edit koning

Sir_Hendro schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 21:59:
Ik heb bij de CMSS3D mode op 'surround'....
Dan staat je speakerinstelling dus niet op headphones, want dan kan dat niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jorisw86
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 19-05 21:26
ik heb een x-fi fatality fps 7.1 soundkaart in combinatie gehad met een gewone stereo headset.

heb nu een razor barracuda 5.1 headset je hoort echt wel dingen die je eerst niet hoorden.

maar ik vind dat je mensen achter je heel erg slecht hoort nu??

iemand enig idee om dit te verbeteren???

ik heb hem op 5.1 staan met surround in het midden moet ik dat soms veranderen naar stereo extention.

weet even niet presies hoe het heet.

eax aan svm uit dat boost ding aan op 50%

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Installeer de THX console en zet de afstanden op zo klein mogelijke afstand. Bij 5.1 wordt namelijk uitgegaan van een standaard speakerconfiguratie met speakers op 1 a 2 meter afstand.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J.E.T
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 25-05 18:13
Bedankt voor de replys.

Ik heb nu de 2 filters ook op on gezet.

Verder hoop ik meer settings te horen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MelvinB
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 29-09-2023
Crusader schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 22:06:
Ik heb momenteel alleen de meest recente drivers voor m'n Fatal1ty onder Vista geïnstalleerd.
Kan ik die andere software die op cd Creative cdrom staat wel installeren op Vista, of moet ik wachten tot ik een ons weeg en Creative ook daarvoor een Vista release heeft uitgebracht?
Ik vind het zo kaal, zonder die Creative software.
Nee, dat kan (nog) niet helaas.

| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 09-03 09:26

psychoclown

Back in black

Patriek schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 21:28:
[...]

speakers/headphone selection: headphones - heb geen beter resultaat op een andere setting

svm eventueel aan als je wilt 'cheaten' (het volume gaat omhoog als er eventjes weinig geluid is), al vind ik het wel enigzins storend. Je kan dan niet echt goed meer op volume bepalen van hoe ver het geluid komt.

CMSS-3D enabled, macroFX en elevationFilter ON. Als ik die laatste twee niet zelf op ON zet ipv automatic dan gebeurd er niets (of iig niet in UnrealTournament2004).

EAX uit

crystalizer doet me weinig, lijkt enkel een equalizer die het volume iets opkrikt en mss de bass/treble wat opvoerd. Hoor dan ook niet echt een verschil tussen 0% en 100%. Heb `m wel aan, op 50% (standaard).
Waar staan die filters? Of moet je speaker config dan op 'headphones' staan?
Ik heb ze nog nooit ergens gezien tbh.

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 27-05 00:26
Patriek schreef op zaterdag 10 maart 2007 @ 04:13:
[...]

Dan staat je speakerinstelling dus niet op headphones, want dan kan dat niet.
Klopt want ik gebruik ook geen headphone :P

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jorisw86
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 19-05 21:26
heb dat thx ding veranderd van alle boxen naar 0 maar volgens mij doet dat niet echt wat ingame:S:S

heb verder bij csm3d ding van surround naar stereo uitbreiding gezet dat helpt iets beter.

maar vind nog steeds het geluid vanuit achter je slecht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patriek
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-05 16:14

Patriek

edit koning

psychoclown schreef op zaterdag 10 maart 2007 @ 16:07:
[...]


Waar staan die filters? Of moet je speaker config dan op 'headphones' staan?
Ik heb ze nog nooit ergens gezien tbh.
Klopt, die effecten zijn dan ook bedoeld voor headphones.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MelvinB
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 29-09-2023

| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 34331

jorisw86 schreef op zaterdag 10 maart 2007 @ 19:06:
heb dat thx ding veranderd van alle boxen naar 0 maar volgens mij doet dat niet echt wat ingame:S:S

heb verder bij csm3d ding van surround naar stereo uitbreiding gezet dat helpt iets beter.

maar vind nog steeds het geluid vanuit achter je slecht.
Dat klopt, je moet eigelijk beetje 'spelen' met cmss 3d op surround... En dan kun je met de volume bar die in het zelfde menu zit de achter speakers en voor op volume instellen...

Wat ik echter mis is het thx menu in vista, de cd kent vista niet, daar zou het thx menu vanaf moeten komen, is daar een work arround voor? Of is de cd in TS. andere versie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MelvinB
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 29-09-2023
Anoniem: 34331 schreef op zondag 11 maart 2007 @ 16:50:
[...]


Dat klopt, je moet eigelijk beetje 'spelen' met cmss 3d op surround... En dan kun je met de volume bar die in het zelfde menu zit de achter speakers en voor op volume instellen...

Wat ik echter mis is het thx menu in vista, de cd kent vista niet, daar zou het thx menu vanaf moeten komen, is daar een work arround voor? Of is de cd in TS. andere versie?
http://forums.creative.co...=by_date_ascending&page=1

| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ReX_NL
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 26-05 20:21
Voor alle mensen met een x-fi en vista.... Hier is dan toch software die werkt! Ik gebruik het zelf nu ook, en alles werkt perfect. Het enigste nadeel is dat DTS en Dolby nog niet werkt. Maar je hebt nu je oorspronkelijke software+THX Console weer terug!

Link: http://www.youp-pax.org/v...hp?tid=362&extra=page%3D1


EDIT Zie dat MelvinB me al voor was

[ Voor 7% gewijzigd door ReX_NL op 12-03-2007 11:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jorisw86
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 19-05 21:26
heb me settings nu zo:

http://home.wanadoo.nl/n.werensteijn/jorisw86.JPG

en moet zegegn hoor nu weer heel veel achter me:D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J.E.T
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 25-05 18:13
Werkt die youpax software pakket ook voor xp?

ik hoor namelijk wisselende geluiden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MelvinB
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 29-09-2023
J.E.T schreef op maandag 12 maart 2007 @ 19:12:
Werkt die youpax software pakket ook voor xp?

ik hoor namelijk wisselende geluiden.
Is eigenlijk bedoeld voor Vista en daar werkt ie goed op. Geen idee of ie uberhaupt wel wil installeren onder XP.

| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202982

als iemand nog asus spdif brackets zoekt, 15 euro bij alternate

http://www.alternate.nl/h...Details.html?artno=GZZA26

heb er zelf van de week ook 2 besteld, zijn toevallig net uitverkocht zag ik, maar komen waarschijnlijk wel weer binnen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MooDyBLueS
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
Is er bij iemand bekend hoe lang het gaat duren voordat Creative eindelijk eens fatsoenlijke drivers uit gaat brengen voor Windows Vista (64-bit)? Ik zag dat ze 8 maart nieuwe drivers hebben vrijgegeven, maar die doen nog steeds geen flikker. Aangezien het inmiddels ruim 3 maanden heeft geduurd voordat ze met zogenaamde finalised drivers kwamen, maar die vervolgens net zo weinig doen als de beta drivers, zegt genoeg over hun prioriteiten, kwaliteiten, klantenondersteuning en/of wil om drivers uit te brengen. Ik weet zeker dat iedereen met een X-Fi tot 2008 moet wachten alvorens ze drivers uitbrengen die wel iets doen met Vista.
Known issues:

This driver does not support the following:
  • Decoding of Dolby® Digital and DTS™ signals
    Geen geluid bij DVD's!
  • DVD-Audio
    Geen geluid bij Audio-DVD's!
  • DirectSound®-based EAX games
    Je wordt dus verplicht terug te vallen op oude manieren om geluid weer te geven!
  • 6.1 speaker mode.
    Dit is voor mij persoonlijk geen probleem, ik heb namelijk 5.1. Maar iemand die 6.1 speakers heeft is mooi de pineut!
  • SPDIF passthrough is supported on Vista 32-bit only.
    Lekker dan: analoog only!
  • Applications from the original Sound Blaster X-Fi CD will not work with this download.
    Nog mooier, je kan alleen de driver zelf gebruiken.
Kortom: je hebt een geluidskaart waarmee je alleen naar je stereo-MP3's en audio cd's kan luisteren. Voor de rest heb je geen klote aan de X-Fi geluidskaarten onder Windows Vista! En dan lopen mensen te janken om nVidia drivers voor Vista omdat ze nog 10-15% minder presteren? Triest...
Ik geef verdomme 300 euro uit aan een X-Fi Elite Pro uit (net als vele anderen), omdat het de enige kaart was die een erg goed geluid gaf bij zowel muziek, games als films en daarnaast nog over een externe bay bezit met koptelefoonaansluiting en SPDIF in/out aansluitingen naast de standaard 5.1/7.1 analoge aansluitingen. Nu ik over gestapt ben op Windows Vista en wat kan ik doen? MP3's en audio-CD's luisteren! Bij deze wil ik Creative bedanken voor het maken van het slechtste product waar ik ooit van gehoord of mee gewerkt heb. Van een Sweex geluidskaart van 10 euro mag je verwachten dat ze er wat langer over doen om voor Vista geschikt te raken. Maar Creative vraagt sowieso al niet te misselijke bedragen voor hun geluidskaarten en vervolgens laat het haar klanten in de kou staan.

Ik ga kijken of de winkel nog coulant kan zijn en ik hem om kan ruilen voor een geluidskaart met C-Media chip en S/PDIF out. Zo niet, dan koop ik sowieso een C-Media gebaseerde geluidskaart en gaat mijn X-Fi Elite Pro (ik heb de doos nog) als een UPC mediabox rechtstreeks naar het hoofdkantoor in Ierland (via post natuurlijk) met een begeleidende brief en een Vista trial-DVD. Op die manier hebben ze er net zoveel aan als ik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 104819

@ hierboven ben ik het wel mee eens, maar MS heeft ook de boel onderuit gehaald he..

Kunnen we ook niet BF2 fatsoenlijk spelen onder vista? ( in XFI mode dan ) of is dat ook crap, ik kan het ff nergens vinden hiero.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 27-05 00:26
Hehe vanwege dit soort irritanten probleempjes blijf ik mooi bij Windows Xp. De nieuwe Vista ziet er wel allemaal leuk en aardig uit maar er zijn gewoon nog veels te veel dingetjes die nog gefixed moeten worden. Voorlopig komt er bij mij geen Vista op de PC. Heb hier wel nog een gloed nieuwe Vista Premium OEM 64Bit liggen maar die laat ik voorlopig maar onder het stof verdwijnen. Ik gebruik ook de Elite Pro en het is gewoon bagger dat je niet eens van een dure geluidskaart kunt genieten :/

Waarom gaan jullie niet ook gewoon terug naar XP? Dan zijn de problemen in ieder geval opgelost :)

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MooDyBLueS
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
Omdat ik € 475 heb betaald voor een Windows Vista Ultimate Retail. En daar heb ik absoluut geen spijt van. Met nVidia drivers heb ik bijvoorbeeld geen enkel probleem gehad, ook eind januari niet toen ik de final version van Vista even heb uitgeprobeerd. Feit is gewoon dat als het voor bedrijven als C-Media (geluidskaarten), AMD/ATi, nVidia, Intel (chipsets/onboard video) en zelfs Realtek (onboard audio) mogelijk is om in "no-time" stabiele, goed presterende drivers uit te brengen, dat Creative dat ook moet kunnen.

Over nVidia gesproken: hier heb ik de verhalen van op de voet gevolgd en vond het in mijn persoonlijke situatie nog allemaal wel meevallen. Ja... het presteert minder dan onder XP, maar dat wordt per driver update beter en beter. Daarbij komt dat nVidia wel eens per 2 maanden een nieuwe driver uitbrengt en dat dus wel snel zal gaan. Creative doet er echter nog bijna 2 maanden na de release van de consumenten Vista's over om hun drivers eindelijk uit te brengen. Dan mag je toch wel verwachten dat ze full-options zijn.

Afin... om even iets recht te zetten: onder XP werkt de Elite Pro fantastisch, veel instelmogelijkheden en een hele goede geluidskwaliteit. Daar heb ik geen negatieve dingen meegemaakt, behalve dat ik bij een vorige XP installatie ineens al mijn instellingen kwijt was en na elke restart weer opnieuw moest instellen. Een verse install heeft dat verholpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HaterFrame
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 23:43

HaterFrame

Well... Poo came out!

Tsja je hebt een punt, maar in vista zijn er wat betreft de structuur en technieken die het geluid normaliter afhandelen zo veel dingen veranderd dat het te verwachten was. Daarbij komt dat de X-Fi een stukje geavanceerder is dan de gemiddelde geluidskaart, al met al telt dat wat uren wel door denk ik. Al vind ik het ook wel erg lang duren, begrijpelijk is het wel :/

I am the great Cornholio!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ReX_NL
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 26-05 20:21
beetje bij beetje komt het wel. Zie net dat ze vandaag (15 maart 07) de drivers "weer" ge-update hebben... Nu is het enigste verschil volgens mij dat EAX nu WEL ondersteund word. Maar zoals ik al zij, het komt beetje bij beetje :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

Gelukkig schijnt Creative competitie te krijgen. Als het wat is, stap ik gelijk over. :)

Asus attacks Creative where it hurts

ps: alleen helaas geen EAX natuurlijk.

[ Voor 10% gewijzigd door Help!!!! op 15-03-2007 12:02 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Gelukkig gaat EAX er helemaal uit en heeft OpenAL de toekomst ;).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daantje20
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 26-05 11:37

Daantje20

Je moet leven om te leren.

Heb een SB X-Fi XtremeMusic maar ik was vannaf begin al beetje teleurgesteld in het ding.
Hij ziet er bruut uit enzo, en geeft wel goed geluid maar de drivers... :'(

Maar goed een Onboard Realtek ALC888 is ook niet alles, dan is de X-Fi een stuk beter te noemen, zelfs onder Vista met Beta drivers.

Ook heb ik het gehad met modus wisselen, dat valt me echt tegen want ze hadden op zijn minst een simpel schakel programma kunnen maken, of een icoon in de taakbalk had ik wel een goede oplossing gevonden.

Verder is het maar afwachten wat Creative nog kan klaarspelen komende tijd. Hopelijk herstellen ze zich en komen later met goede drivers.

[ Voor 36% gewijzigd door Daantje20 op 16-03-2007 13:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 27-05 00:26
Misschien dat die nieuwe Asus Xonar een goede opvolger worden voor de X-Fi van creative. Ze ondersteunen dolby live en al :D

Ik begin nu serieus te twijvelen dat wanneer ik een nieuwe PC koopt me Elite Pro grewoon in imjn huidige PC laat en een Asus Xonar geluidskaart als vervangend high-end geluidskaart gebruik.

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patriek
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-05 16:14

Patriek

edit koning

Je kon al lang een kaart van bijv. Auzentech nemen die ook DDL en DTS connect ondersteunt.
Creative onderscheid zich alleen goed door de ondersteuning met games en gerelateerde effecten.

EAX staat hier altijd uit, maar CMSS-3D zou ik niet meer willen missen op m`n hoofdtelefoon.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wildfire
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 02:43

Wildfire

Joy to the world!

The__Virus schreef op donderdag 15 maart 2007 @ 13:44:
Gelukkig gaat EAX er helemaal uit en heeft OpenAL de toekomst ;).
OpenAL is meer een manier om een geluidskaart aan te spreken, niet een manier om geluidseffecten tevoorschijn te toveren. Via OpenAL kunnen games gewoon gebruik maken van EAX en dergelijke. En dat zal dus ook gewoon gaan gebeuren. Games zullen uiteindelijk allemaal OpenAL out-of-the-box gaan ondersteunen en dan ook weer gewoon volledig van de X-Fi gebruik kunnen maken.

Systeemspecs | Mijn V&A spulletjes | Mijn RIPE Atlas probe


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crusader
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 02-05 10:24

Crusader

Arc Nature

Moet ik OpenAL zien als een soort interface tussen software en hardware? Beetje zoals DirectX voor grafische zaken (ook al doet DirectX meer)?

If it ain't broken, play with it till it breaks.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SoulShot
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 26-05 20:40
Hela Tweakers..
Heb pas mijn nieuw systeem met een xtremegamer erin..
Nu wil ik mijn front erop aansluiten, ik heb al een paar haren ervan uitgetrokken en het lukt nog niet 8)

Die tekening op de eerste post snap ik wel, maar hij's niet voor de xtremegamer.
Heeft iemand zo'n tekeningtje speciaal voor de xtremegamer? Want ik kom er echt niet aan uit :9

Thanx }:O

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Wildfire schreef op vrijdag 16 maart 2007 @ 19:59:
[...]


OpenAL is meer een manier om een geluidskaart aan te spreken, niet een manier om geluidseffecten tevoorschijn te toveren. Via OpenAL kunnen games gewoon gebruik maken van EAX en dergelijke. En dat zal dus ook gewoon gaan gebeuren. Games zullen uiteindelijk allemaal OpenAL out-of-the-box gaan ondersteunen en dan ook weer gewoon volledig van de X-Fi gebruik kunnen maken.
Dat weet ik, maar OpenAL zelf zorgt al voor de nodige effecten, zoals Doppler effect, intensiteit, positie etc.
Ik doelde zelf meer op Vista en dus op DirectX10. Daarin is support voor D3D en dus EAX ten val gekomen, alleen OpenAL wordt nog ondersteund. Hierdoor is EAX dus in principe verleden tijd. Echter, Creative heeft aangegeven bezig te zijn met drivers en patches (die al in beperkte mate beschikbaar zijn) die ervoor zorgen dat de EAX calls worden vertaald naar OpenAL, zodat je alsnog gebruik kunt maken EAX. Zodoende is er dus geen native EAX support meer, maar door emulatie kun je toch nog volledig ervan genieten. In hoeverre dit hardwarematig en softwarematig wordt bereikt is mij niet duidelijk, maar EAX heeft dus zo bekeken eigenlijk geen toekomst meer. Het is het niet waard om deze techniek nog verder te ondersteunen, aangezien alles via emulatie moet gaan. Ik denk dan ook dat EAX het binnen enkele jaren voor gezien zal houden, maar de tijd zal het leren. Creative zal zich niet zomaar uit het veld laten slaan, wat wel bewezen wordt doordat ze er mee bezig zijn het op een lastige manier te implementeren. Toch denk ik niet dat er nog een volgende generatie EAX kaarten zal worden uitgebracht, vanwege de genoemde moeilijkheden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wildfire
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 02:43

Wildfire

Joy to the world!

Games die OpenAL ondersteunen kunnen via OpenAL gewoon gebruik maken van alle mogelijkheden. Er is dan geen emulatie, de hardware kan gewoon aangesproken worden.

De emulatie waar jij het over hebt is alleen voor oude games die geen OpenAL ondersteunen. Met de wrapper kun je dan toch weer EAX hebben, maar deze wrapper staat compleet los van games die al OpenAL ondersteunen. Games die OpenAL ondersteunen kunnen de hardware normaal aanspreken met behoud van EAX en dergelijke.

Letterlijke quote van de Creative Alchemy site:
The audio changes in Windows Vista do not affect OpenAL however. For audio cards that feature 'native' OpenAL support, such as the SB X-Fi series of cards, there is no need to worry! Games that enable support for OpenAL will continue to run just as they do on Windows XP - with hardware accelerated audio and effects.
Kortom, nieuwe games die gebruik maken van OpenAL zullen gewoon EAX en alle andere effecten van een X-Fi normaal kunnen benutten.

[ Voor 35% gewijzigd door Wildfire op 17-03-2007 01:29 ]

Systeemspecs | Mijn V&A spulletjes | Mijn RIPE Atlas probe


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:23
Wildfire schreef op zaterdag 17 maart 2007 @ 01:27:
Games die OpenAL ondersteunen kunnen via OpenAL gewoon gebruik maken van alle mogelijkheden. Er is dan geen emulatie, de hardware kan gewoon aangesproken worden.

De emulatie waar jij het over hebt is alleen voor oude games die geen OpenAL ondersteunen. Met de wrapper kun je dan toch weer EAX hebben, maar deze wrapper staat compleet los van games die al OpenAL ondersteunen. Games die OpenAL ondersteunen kunnen de hardware normaal aanspreken met behoud van EAX en dergelijke.

Letterlijke quote van de Creative Alchemy site:


[...]


Kortom, nieuwe games die gebruik maken van OpenAL zullen gewoon EAX en alle andere effecten van een X-Fi normaal kunnen benutten.
Door emulatie ja, je noemt het zelf al: Alchemy :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MelvinB
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 29-09-2023
The__Virus schreef op zaterdag 17 maart 2007 @ 09:56:
[...]

Door emulatie ja, je noemt het zelf al: Alchemy :).
Dat gaat over (oudere) games die enkel EAX ondersteunen. Onder Vista moet dat worden gedaan via die Alchemy-emulatie tool om er gebruik van te kunnen maken.

Games als bijv. Quake4 zijn OpenAL en dit wordt gewoon hardwarematig ''on-the-fly'' berekend en ten hore gebracht.

| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |

Pagina: 1 2 ... 14 Laatste

Dit topic is gesloten.