Verwijderd schreef op woensdag 06 juni 2007 @ 00:02:
Ik vraag me af hoe het nou echt zit met de accu van dit ding;
Hoe lang doet ie het als je hem alleen maar neerlegt en verder niet mee belt of sms't oid. Dus niet aanzitten (wel ingeschakeld uiteraard)?
En hoe is dit als je hem wel gebruikt voor een beetje sms'en en wat korte gesprekken?
Want ik lees dat ie het soms niet eens een dag uithoudt

Zou wel erg zonde zijn want ik vind het een enorm mooi toestel met imo ongeëvenaarde functies.

Klopt een beetje maar ligt natuurlijk allemaal aan hoe heb je hem ingesteld en wat doe je er mee.
Toen ik hem kocht...
Niet goed opgeladen omdat je natuurlijk zo snel mogelijk met dat ding aan de slag wil...
En je zit lekker van alles en nog wat te proberen en alles staat ingesteld op volle sterkte.
Toen ik in slaap was gevallen met muziek op stond ik ook stom te kijken de andere ochtend hij was echt helemaal leeg!
Stom dat ik was, mijn Bluetooth & WiFi hadden ook heel de dag & nacht aangestaan enz..
Na een tijdje weet je precies waar je op moet letten... en heb je echt die problemen niet meer.
[Intensief gebruik]
Als je alle toeters en bellen optimaal aangezet of als je heel de dag zit te gamen met het geluid aan en de verlichting v/h schermpje ook nog op volle sterkte zet en je bluetooth aanzet en je WiFi constant ingeschakeld houdt om heel de dag online te zijn met MSN en/of constant laat zoeken naar nieuwe netwerken... enz.
Tja dan houdt hij het inderdaad maar een héél kleine krappe dag uit!
Maar géén enkel apparaat (notebook) of andere telefoon gaat dan dagen mee met maar één acculading.
Dus dat is allemaal normaal mijn inziens.
We willen allemaal van alles doen en dat ding dan 't liefst maar 1x in de week opladen, maar helaas...
hij loopt nu eenmaal niet op kernenergie!
En vergelijken met andere telefoons gaat moeilijk omdat die net weer iets andere hardware hebben...
Zo heeft de N80 een veel scherper schermpje (352 x 416 pixels) dan de meeste andere toestellen, is natuurlijk beter voor internetten enz. is gewoon scherper en je ziet veel meer... maar dit kost ook meer energie.
Kijk bijvoorbeeld maar naar een N95&N73 deze standaard-schermpjes hebben slechts (240 x 320 pixels) maar is qua afmetingen wel ietsje groter dan een N80 schermpje, moet ook wel dan lijkt het nog wat!
Zo te minder pixels je schermpje zo te minder stroom verbruikt hij, dus het is net wat je wilt...
[Hangt allemaal af van...]
-Geheugenkaart
Bovendien ligt het er ook aan welk geheugenkaartje je gebruikt... meer geheugen vreet ook meer stroom. Mijn vorige (Sony Ericcson) ging ook dagen lang mee (met 512 MB kaartje) maar ja toen ik er een 2 GB Kaartje in stopte moest hij opeens elke dag aan de lader en dat ding had veel minder toeters en bellen.
-Zet je Bluetooth uit als je het niet gebruikt.
-Laat je WiFi niet onnodig zoeken naar nieuwe netwerken.
-Laat je GPRS/WIFi niet onnodig aanstaan als je het niet (meer) gebruikt.
-Stel je verlichting niet te hoog in.
-Houdt de uitschakeltijd van je schermpje zo kort mogelijk.
-Gebruik geen onnodige screensavers.
-Draai geen onnodige toepassingen op de achtergrond, en sluit een programma netjes af als je het niet gebruikt!
-Zet de toetstonen uit, scheelt ook weer wat...
Enz.
Dan gaat hij opeens wel dagen mee...
[Mijn situatie]
Ik spreek nu even voor me zelf, heb gewoon een 2GB kaartje in gebruik en gebruik elke dag ca. 1/2 uur Internet via WiFi en ca. een 1/2 uurtje Internet via GPRS voor mail/msn/surfen.
Tijdens het autorijden ca. 1,5 uur per dag heb ik Bluetooth aan voor mijn Jabra headset en voor Navigatie GPS (Bluetooth), dus dan staat mijn schermpje/bluetooth constant aan).
Soms af en toe een spelletje en een paar belletjes per dag en daarna nog ca. 10 minuten gratis bellen naar Spanje (via WiFi-VOIP).
En dit alles zonder problemen met de accu.
Bij thuiskomst zet ik hem automatisch in de lader, want het internetten/games vreet natuurlijk stroom en de ene dag doe je dat meer dan de andere dag.
Als je niet belt en/of wordt gebeld en/of een beetje belt en je stelt hem normaal in dan gaat hij ook dagen mee, net zo als een standaard telefoon, maar dat ligt natuurlijk wel aan je instellingen.
Succes.