
De N73 is niet het prototype van een multimedia computer, maar wel een sterke en krachtige opvolger van de enorm populaire N70. Zoals al gezegd drie compleet nieuwe modellen, die allemaal de markt zullen bereiken in Nederland. De N72 is namelijk door een bekende winkel in het assortiment van dames modellen opgenomen. De andere twee toestellen worden vooral als videocamera telefoon en cameratelefoon geprofileerd. In het geval van de cameratelefoon moet gekeken worden naar de N73, die het eerste betaalbare model zal worden met een ingebouwde Carl Zeiss lens.
bron: nieuwemobiel.nl
Eerdere topics over de N73:
Deel 1: Nokia N73 Topic
Deel 2: Nokia N73 Topic Deel 2
Netwerk | GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 |
Formaat | 110 x 49 x 19 mm |
Gewicht | 116 g |
Intern display | TFT, 262.144 kleuren, Resolutie: 240 x 320 pixels Landscape modus |
Bediening | 5-richtings bedieningstoets Lichtgevoelige toetsenbordverlichting |
Camera | Autofocus Digitale zoom Effecten/instelmogelijkheden Flitser Kwaliteitsopties Landscape modus Macro modus MultiShot Nachtmodus Portret modus Speciale anti-rode ogen flitsinstelling Telefoondisplay is zoeker van de camera Video opneemfunctie Voorflits tegen rode ogen Zelfontspanner Max. resolutie: (camera) 2048 x 1536 pixels Max. resolutie: (video) 352 x 288 pixels Resoluties: (camera) (1) (2048 x 1536), (1600 x 1200), (1280 x 960) Resoluties: (camera) (2) (800 x 600), (640 x 480) Resoluties: (video) (352 x 288), (176 x 144), (128 x 96) Soort: 3.2 Mpixel camera Soort: Carl Zeiss camera |
Trilfunctie | Ja |
Geheugen | Mini-SD geheugenkaart Dynamisch: 42 MB |
Audio | Stereo (Visual Radio) |
Messaging | Chat functie SMS MMS Predictive Text Input (T9/Ezi/iTap) E-mail (POP3, SMTP, IMAP4) Instant messaging (Presence) Nokia Smart Messaging Video MMS |
Connectivity | 3G (WCDMA, Twin camera, Video calling) Bluetooth EDGE GPRS HSCSD Infrarood Internet browser (XHTML browser) Modem Push-to-Talk Synchronisatie TCP/IP ondersteuning UPnP ondersteuning WAP (Versie 2.0) |
Programma's | Agenda Alarmklok Automatische toetsenbordvergrendeling Calculator Contactpersonen Fotoalbum Fototelefoonboek Herinneringen Image editor Ingebouwde spellen (Games) Kalendernotities Movie editor MP3 speler Remote printing Takenlijst Telefoonboek met bellergroepen Tijdsnotatie of Klok Valuta omzetter Video afspeelfunctie |
Office ondersteuning | Excel bestanden Powerpoint bestanden Word bestanden |
Overige ondersteuning | Ondersteuning PDF bestanden Windows Media player |
Besturingssysteem | Symbian OS (Versie 9.1) |
Overige | Flight mode |
Nee, dit zijn de basis specificaties. Een uitgebreidere lijst zou te onoverzichtelijk en te lang zijn. Die kun je vinden op: Nseries.com
Met dank aan siezze voor het posten van deze link
Hieronder even een lijstje met wat andere telefoons om te vergelijken. Uit de Nokia Nseries:
N70: 109 x 53 x 23 mm
N72: 110 x 52 x 22 mm
N73: 110 x 49 x 19 mm
N80: 95 x 50 x 23 mm
N90: 112 x 51 x 24 mm
N91: 114 x 56 x 22 mm
N92: 108 x 58 x 25 mm
N93: 120 x 56 x 30 mm
Nokia 6230: 103 x 44 x 20 mm
Samsung D600: 96 x 47 x 22 mm
SonyEricsson K750i: 100 x 46 x 21 mm
Mitac Mio A701: 117 x 59 x 22 mm
Nogmaals, hieronder even een lijstje met wat andere telefoons die pas door nokia zijn uitgebracht of uit gaan komen. De gespreks en standby tijden zijn onder ideale omstandigheden!
Telefoon | Beltijd | Standby tijd |
N70: | 210 minuten | 660 uur |
N72: | 220 minuten | 270 uur |
N73: | 240 minuten | 350 uur |
N80: | 280 minuten | 200 uur |
N90: | 180 minuten | 720 uur |
N91: | 180 minuten | 720 uur |
N92: | 240 minuten | 216 uur |
N93: | 360 minuten | 240 uur |
Nokia 6230: | 300 minuten | 300 uur |
Samsung D600: | 420 minuten | 300 uur |
SonyEricsson K750i: | 540 minuten | 600 uur |
Mitac Mio A701 | 240 minuten | 200 uur |
Je kunt verlengen als je abonnement over 3 maanden afloopt, dus 3 maanden voor het einde van je abonnement. Mochten die drie maanden om zijn dan loopt je abonnement automatisch door, maar je zit er niet meteen weer 1 á 2 jaar aan vast. Je hebt dan dus nog de tijd om een telefoon uit te kiezen en een 1 á 2 jarig abonnement af te sluiten. Kortom; vanaf de drie maanden voor het einde van je abonnement heb 'oneindig' de tijd om een telefoon en abonnement te kiezen.
Dat hangt heel erg af van je abonnement, de telefoon kost tussen de 400 en 450 euro (wat vrij goedkoop is). Je zou dus even moeten kijken hoeveel geld je 'krijgt' van je provider om een nieuwe telefoon uit te zoeken, enkele voorbeelden:
- Hi abonnement met max € 290,- cashback!
- Telfort abonnement met max € 325,- cashback!
Ja en Nee, er staat QuickOffice op. Dit is een programma bedoeld voor de mobiele telefoon. Met de standaard versie kun je alleen Office bestanden bekijken en met de Pro-versie kun je ze ook bewerken. Deze zijn weer uit te lezen door je Office pakketjes op je pc.
Eh...

Geen idee, maar als je de fan-site wil bezoeken sta je vrij: N73 Fansite.
Als je nou heel goed Noors kunt dan kun je zelfs het forum daar nog ff bezoeken
Dan open je deze PDF even: Nederlandse N73 Handleiding [PDF]
Met dank aan siezze voor deze link.
Jep! Op den duur zal 'software/firmware' een eigen hoofdstuk krijgen in deze starttopic. Nu nog even op deze manier: N73 Firmware Met dank aan assass voor het posten van de link
NIEUW: SOFTWARE UPDATER TOOL
met dank aan: Schrijver voor deze waardevolle informatie!
Klopt, die zit er ook niet meer op. Nokia vond dit waarschijnlijk niet meer nodig! Maar wees niet bang, er zijn genoeg programmeurs die daar iets aan gedaan hebben: Automatische toetsenbordblokkerings programma. In te stellen van 1 sec. tot 240 sec.
Met dank aan petero23 voor het posten van deze link
Ja, en dan krijg je er een gratis Porsche bij. De N73 is een telefoon die voor €375,- ingekocht wordt door winkels en dus NOOIT voor €100,- verkocht kan worden. Kopen via Marktplaats, versturen via TNT en betalen via Western Union. Het schijnt toch niet zo veilig te zijn als je denkt
Simpel, ga naar het menu, weergave wijzigen en daar kun je keizen uit raster of lijst.
Met dank aan petero23 voor het posten van deze info
Dat gezoem komt van de toetsenbord/schermverlichting (waarschijnlijk). zit in al die nokia toestellen!
Met dank aan nekat voor het posten van deze info
Dat heeft iedereen. Als je het menu opstart is dat de overgang tussen menu achtergrond en de rest waarin je bereik en je baterij sterkte staat
Met dank aan siezze voor het posten van deze info
De eerst bekende mogelijkheid was dat te krijgen waren op Ebay Later kwam siezze met deze winkel: GPSPlaza.nl
Met dank aan siezze voor het posten van deze link
Waarom dit is is niet helemaal duidelijk, waarschijnlijk kosten besparing. Sommige providers geven deze er wel bij andere niet. Blijkbaar kan deze keuze gemaakt worden. Toch is het niet heel erg, 128MB is niet echt veel en 2GB is al voor €40,- te krijgen, dus die 128MB ging je sowieso vervangen.... toch?
Dit is een veel besproken probleem, in de eerste instantie wilde het (bijna) niemand lukken in dit topic. Door de software update naar 0.0.3 is het mogelijk om TomTom m.b.v. verschillende GPS muizen te gebruiken. Ook is het gebruiken van een nieuwe GPS muis en/of nieuwste GPS chipsets aan te raden.
Met dank aan bmwX3 voor het posten van deze info
Dit kan alleen als je hem in een theme inbouwt. Zie het onderdeel software voor programma’s.
Met dank aan Mug voor het posten van deze info
De resetcode is *#7370# LET OP!! Hiermee kun je ook programma’s die erop staan verliezen. Zoals F-secure antivirus.
Hier staat het: F-Secure
Je telefoon ff uit en aan doen wil nog wel eens helpen met het inzoomprobleem.
Probeer het eens te doen met de wizard zoals hij staat onder instrumenten/toepassingen. Volg deze wizard. Let wel op dat voor de uitgaande e-mailserver je de server van je gsm-provider moet gebruiken.
- Telfort: smtp.telfortmail.nl
- Vodafone: authsmtp.vodafone.nl
- T-Mobile: smtp.gprs.t-mobile.nl
- KPN: onbekend, als iemand het weet...
- Geheugenkaart in Nokia N73 en formatteren
- Geheugenkaart in kaartlezer en TomTom erop
- Geheugenkaart in Nokia N73 en TomTom installeren
- Geheugenkaart in kaartlezer en MP3 erop en klaar.
Eerst *0# intypen vóór je gaat smsen en je krijgt netjes een afleverrapport
Met dank aan rooie60 voor het posten van deze info
Menu - instrumenten - instellingen - telefoon - weergave
Let wel op dat op deze manier je telefoon vele malen sneller leeg loopt omdat het scherm dan aan blijft!
Met dank aan pascalheister voor het posten van deze info
Instrumenten – Instellingen – netwerkinstellingen – Netwerkmodus
Deze zet je vervolgens op GSM.
Met dank aan Rotsvast voor het posten van deze info
Sommigen krijgen die vanzelf als je een nieuwe telefoon krijgt. Als dit niet zo is kun je op de site van je provider deze instellingen toegestuurd krijgen en anders via nokia.nl kun je ook veel instellingen krijgen.
Voor alle contacten en contacten wordt gedeeld geheugen gebruikt met de rest van de telefoon. Het is dus in theorie mogelijk om een oneindigheid aan contacten een SMS op te slaan.
Met dank aan m0ridin voor deze info
Die cameraknoppen zijn niet in te stellen/veranderen.
Met dank aan El-Loco voor deze info
Informatie toevoegen aan contacten gaat als volgt:
- open Contacten en ga naar het te bewerken contact toe.
- Druk op de middenknop (het joystickje).
- Je krijgt nu de voor (en achter-)naam te zien, en het telefoonnummer.
- Ga ergens staan en druk de middenknop (joystick).
- Kies Detail toevoegen en kies iets.
- Typ de extra informatie van je contact en druk gereed.
Instrumenten – Profielen - profiel selecteren - bewerken
Hier staan alle tonen die je kan wijzigen.
Met dank aan A_A_R voor het posten van deze info
Muziekspeler - Opties - Muziekbibliotheek - Opties - Muziekbibliotheek bijwerken
Met dank aan m0ridin voor het posten van deze info
maken met de n73
Voor zover bekend kan dat niet! HSDPA gaat overigens gewoon gebruik maken van het standaard UMTS netwerk. Het is in principe alleen een nieuwe softwarematige techniek en het is nog niet bekend of HSDPA kan gaan werken op N73.
Het frontje van de N73 is er niet op gemaakt om veranderd te worden, het is echter wel mogelijk. gebruiker beukje kwam met de mogelijkheid om dit te doen via EbaY
De stappen zijn als volgt:
- Eerst start je NSU op
- Dan klik je op 1e pagina
- Dan pas sluit je je N73 aan
- Dan vraagt je N73 wat je wilt doen, je kiest pcsuite
- NSU neemt het over en dan doe je update.
Je moet wel PCSuite 6.81 hebben en de NSU uiteraard en de bijgeleverde kabeltje.
Met dank aan Rotsvast voor het posten van deze info
Indien er nog vragen bij moeten die vaak gesteld worden in dit topic hoor ik dit graag
SMS Accelerator. Hiermee gaat het versturen van een sms aanzienlijk sneller! (Een applicatie die door Nokia aangeraden wordt)
my-symbian.com hier is software te vinden die draait op de N73, let wel de N73 heeft Symbian versie 9.1 3rd edition.
Route 66 heeft al een update uitgebracht en een werkende versie van hun navigatiesoftware voor Symbian 9.1 3rd edition uitgebracht, deze draait dus ook op de N73
Exchange Client . Heb je een server dan is deze applicatie een uitkomst.
'Handy Clock', meer alarm mogelijkheden
Met dank aan m0ridin voor het posten van deze info
H.264 video's Tutorial; Je krijgt minder blokkerige videos terwijl de bitrate relatief laag ligt (384 kbit)
Met dank aan YozY voor het posten van deze info
Fullscreen bellerfoto
MSN Live Messenger voor Symbian S60 v3
Met dank aan Schrijver voor het posten van deze info
Thema installeren
Vrij simpel te gebruiken om een thema te maken: http://www.ownskin.com/ je moet je alleen wel even registreren maar dat is een kwestie van een paar seconden.
Met dank aan Sawk voor het posten van deze info
een quote van csteelooper:
Meer software is te vinden in een apart topic: Het Symbian S60 3rd Edition Discussie TopicIk heb overigens al een paar keer met succes een thema erop gesodemietert (op mn foon dan wel he).. Cardibe maakt een thema en dan moet je het er een 'package' van maken (.SIS). Als je een Package wil maken heb je S60 3rd Edition FP1 nodig voor de N73. Om een package te maken moet je een key pair creëren. dat mag een fictief key pair zijn of een key pair uit een echt certificaat (*.der, *.cer). De extensie .NTS is de extensie voor themaprojecten van Nokia Theme Studio (s40 Edition). Deze S40 telefoons hebben zelf thema's met de extensie .NTH en de S60 telefoons hebben de extensie *.SIS voor een thema. Een thema staat wat dat betreft gelijk aan een toepassingspackage en moet ook ALS EEN TOEPASSING naar de telefoon worden gestuurd. In het kort komt het neer op:Als je een thema wil verwijderen, moet je de TOEPASSING verwijderen, via Toepassingsbeheer. In de meeste gevallen gaat het verwijderen van een thema vanuit Instrumenten>Thema's niet (goed).
- Open Cardibe.ui
- maak je thema
- creër je .SIS package (denk eraan: S60 3rd Edition FP1)
- transfer je .SIS package naar je foon
- beantwoord de vragen op je telefoon
- pas thema toe.
PS> Nokia Theme Studio en Cardibe.ui zijn gratis via Nokia te downen als je je opgeeft als developer. Zoek even rond en je vind het op de nokia site.
FIRMWARE
Hoofdstuk in aanbouw
Version 3.0638.0.0.1
30-10-2006
RM-133
Known problems
- Gallery still doesn't close properly (you can see it running if you have a task manager installed - this may be by design)
- Camera white balance preview still does not work properly
- While listening to music with 3D tones on, you get a missed call. Click Show > Dial - phone reboots. This does not happen with 3D Tones off (regression?)
- Active Standby is now in bold font
- Radio station is now displayed properly, without the extraline above it, in white color (previously it was black font)
- Camera - overall feeling is that the camera works a bit faster (opening up, switching to and from Video Mode)
- Gallery zooming is now slower (progress bar displayed on all zoom levels, on previous firmware progress bar was only displayed for the first step to 25%), but appears to be better quality - hence the reason for slowing down.
- New Modem app in the Applications folder, it can connect via infrared (only). No help is included for the new app.
- Phone Memory backup restore now works
- 3D Tones seem to work properly now
- New ringtones added (some labeled 3D Effect #)
- Voice dialling now works while listening to the radio
- Music playback resumes after a call
- While listening to music with 3D tones on, you get a missed call. Click Show > Dial - phone reboots. This does not happen with 3D Tones off (maybe an old bug)
Met dank aan csteelooper voor het posten van deze info
- Behoudt van originele kleuren
- Beschermd tegen krassen
- Stofafstotend
- Gemakkelijker schrijven
- Zeer gemakkelijk aan te brengen
- Geen bellen
- Verwijderbaar en opnieuw bruikbaar
- Afwasbaar
Bron: GPSPlaza.nl
Headsets
HS-6:

Dit is een oud model
HS-69:

Zie hierboven, bij de HS-69 voor de beschikbare info/compatibiliteit van HS-69 met de N73
HS-20, AD-41:

De volledige naam van deze headset is: Nokia Music headset HS-20, AD-41 daarom kiezen veel mensen ook voor deze headset, de kwaliteit is beter voor het luisteren van muziek.
HS-23:

Dit is de standaard Headset die bij de Nokia N73 geleverd wordt.
HS-6:

Dit is een oud model
HS-69:

Zie hierboven, bij de HS-69 voor de beschikbare info/compatibiliteit van HS-69 met de N73
HS-20, AD-41:

De volledige naam van deze headset is: Nokia Music headset HS-20, AD-41 daarom kiezen veel mensen ook voor deze headset, de kwaliteit is beter voor het luisteren van muziek.
HS-23:

Dit is de standaard Headset die bij de Nokia N73 geleverd wordt.
Geheugenkaartjes

Geheugenkaartjes waarmee geen problemen zijn ondervonden:
- Transcend Mini-SD 2GB 80x
- Sandisk 1GB & 2GB
- Kingston 2GB
- Dane Elec 2GB
- Peak 2GB mini SD card
Een gemiddeld kaartje kost rond de €40,-
GPS apparaten

GPS apparaten waarmee geen problemen zijn ondervonden:

GPS apparaten waarmee geen problemen zijn ondervonden:
- Oasis gps receiver
- ADAPT AD-750 SiRF III Bluetooth GPS
- ADAPT 300 GPS ontvanger
- Holux 236 GPSslim
- Royaltek BT GPS RBT-1000
- Bluetooth GPS-BT74S (Mediamarkt)
Er is zelfs iemand die een filmreview gemaakt heeft van de N73: YouTube N73 Review
richard505 heeft in Deel 2 een uitgebreide review geschreven over zijn ervaring met de N73:Conclusie
Zoals altijd wordt aan het einde van de review de balans opgemaakt. Wat zijn nu de sterke en zwakke punten van de N73, die samen met de andere N-series een nieuwe markt aanboord. In het geval van de N73 kan daarover korter worden gesproken dan de N93.
De N93 is namelijk de echte alleskunner waarvoor men ook de hoofdprijs moet neerleggen. De N73 is een toestel dat de N70 moet doen vergeten op het gebied van de camera, het uiterlijk en andere aanwezige mogelijkheden.
Lukt de N73 dit? Ja, deels, want er zijn genoeg punten waarop de N70 nog geprefereerd kan worden boven de N73. Prijs zou een rol kunnen spelen, maar dat wordt buiten beschouwing gelaten. Nee, vooral punten als het slechtere toetsenbord en de matige centrale bedieningstoets zijn dingen die huidige N70 gebruikers en overstappers niet vrolijk zullen stemmen. Ook de enorm lastige toegang tot het geheugenkaartslot is iets waar men langer over na had moeten denken. Erg handig werkt het niet.
Kijkt men verder door de lijst met minpunten dan valt de afwezigheid van stereo Bluetooth ondersteuning op. Nokia past dit simpelweg nog nergens toe. Zeker een aanmerking voor de toekomst. Ook de afwezigheid van Wifi/WLAN is een minpunt vooral omdat gebruikers straks niet het verschil zullen zien tussen de N73 en de N80 aangaande de positionering van het product. De N73 is de cameratelefoon, de N80 de multimedia en internet slider. Leg dat maar eens uit…..
De camera in de N73 is redelijk en zeker geen K800i kwaliteit. De video is wel erg goed, maar de image stabilizer had meer invloed mogen hebben op de kwaliteit. Echt stabiel is de video nog niet. Bewegingen in het beeld die daar eigenlijk niet thuis horen komen nog steeds voor. Ook de aanwezigheid van een enorme blauwzucht in de nachtfoto's is een flinke smet op de camera. Zelfs tijdens het gebruik van de flitser treedt het op.
Kijkt men nu naar pluspunten dan valt op dat het toestel vooral op bepaalde punten sterk vooruitgegaan is ten opzichte van de N70. De aanwezige programma's zijn uitgebreid met de aantekening dat er geen geheugenkaart in de doos aanwezig was en waarschijnlijk ook niet meegeleverd wordt.
Het accessoirepakket is net zoals bij alle Nokia's goed voor elkaar. Hetzelfde geldt voor de belkwaliteit en de nieuwe onderdelen in het besturingssysteem.
Het uiterlijk is een sterk punt van het toestel vooral ten opzichte van andere modellen in de markt. De N73 is uitermate stijlvol toestel dat waarschijnlijk in meerdere kleuren de markt zal bereiken. Tot op heden is niet bekend of en wanneer deze komen.
Over het geheel gezien is de N73 een uitstekende opvolger van de N70, vooral wanneer men kijkt naar de cameraschuif en het scherm die enorme vooruitgangen zijn op de oudere Nokia telg. Vele personen zullen vanwege die punten het toestel nemen. Daarbij moet men wel aanmerken dat het toetsenbord en de centrale bedieningstoets minder zijn geworden en dat de camera zeker niet de beste in een handzame telefoon is.
Bron review: nieuwemobiel.nl
Website: www.nieuwemobiel.nl
Anoniem: 190391 schreef op zaterdag 23 september 2006 @ 18:49:Na ongeveer 2 weken in bezit hierbij mijn eerste indrukken vd N73. Het verslag zal kritisch kunnen overkomen, maar beschouw dat als een resultaat van hoge verwachtingen en ook het feit dat ik hiervoor de K750i had, wat in mijn ogen een vd beste 2.5G/GPRS/feature phones is en was. Ik zal tijdens de bespreking ook regelmatig refereren aan de K750i. Via een aantal punten zalik de voor mij belangrijkste eigenschappen doornemen.
Design/gewicht:
Niet wezenlijk groter dan de k750i, oftewel een prima candybar formaat. Ik heb een tijdje de SE P800 gebruikt en die was voor mij net te groot en te zwaar. Mooie vd N73 vind ik dat ie het formaat heeft van een "standaard" telefoon, wat gezien de specificaties best een prestatie mag heten.
De toetsen mogen van mij iets groter (er is ruimte voor).
Display:
Een vd redenen voor mij om de N73 te nemen was de grootte vh display (precies zelfde formaat en resolutie als N93!). Was voor mij ook een reden om de SE m600i lang te overwegen, maar geen camera en tegenvallende geluiden over bediening (met 1 hand soms lastig) toch maar niet genomen. Prettig aan de N73 vind ik dat het scherm nog iets groter (36 x 48 mm, 2.4", bijna iPod video formaat dus!) is dan de standaard S60 phones (35 x 41mm). Het scherm is qua grootte hetzelfde gebleven sinds de eerste S60 phone (Nokia 7650), onlangs wel een verdubbeling in resolutie zoals bij de N80. Ik heb zelf liever een groter scherm dan de hogere resolutie, mede daardoor de keuze voor de N73.
Camera:
Met 2 megapixel had 'm ook genomen, zonder autofocus waarschijnlijk niet. Ik heb de foto's vd K750i en N73 nog niet op de computer vergeleken, maar op het display vd N73 lijken ze in elk geval een stuk beter (is scherper en meer contrastrijk). Erg jammer bij de K750i vond ik dat de foto vaak net iets doffer werd dan wat je daarvoor in je display zag. Afdrukvertraging is voor m'n gevoel langer dan bij K750i. Dit kan ook te maken met de algemene traagheid vd camera functionaliteit. En dan heb ik het over opstarten camera na eerste keer uitschuiven, tonen van gemaakte foto, autofocus, nemen van foto nieuwe foto, wat allemaal langer duurt dan bij k750i). Uiteraard gaat het hier om halveseconden werk, maar voor de beleving maakt dit veel uit. Net als anderen hoop ik dat een firmware hier iets aan kan doen. Bij de k750i kon je een aantal toetsen als sneltoets gebruiken (bv 5 activeert macro), dit heb ik bij de N73 nog niet kunnen ontdekken.
Wel handig vind ik de tekst boxjes die verschijnen als je over een icoon heengaat.
Externe speakers:
Stereo geluid valt mij wat tegen, de geluidseffecten hoor ik niet heel duidelijk (bv zigzag). Hier zou ik normaal gesproken niet echt aandacht aan besteed hebben, maar juist omdat een vd eerste recensies die ik las hier wel over te spreken was had ik er wel hoge verwachtingen over. De speaker vd K750i klinkt ongeveer even goed, misschien zelfs iets zuiverder. Voordeel vd N73 is het volume, kan harder zonder te vervormen. Ik had stiekempjes gehoopt dat ik de N73 als een travel-speaker zou kunnen gebruiken (a la combinatie iPod/travelspeaker), maar daarvoor is het geluid net iets te dun voor wat mij betreft. (en ja ik weet dat die travel speakers van bv JBL best prijzig zijn en de verwachting dus misschien niet helemaal terecht is)
Bediening/Usability:
Op zich prima, maar een paar dingen vallen me tegen van Nokia (met S40/navikey ooit de koning vd usability)
Bijvoorbeeld:
De "C" (=backspace) toets zit rechts onder, is moeilijk te bereiken als je, zoals ik, met je rechterhand de telefoon bedient. Beetje vervelend als je een tikfout maakt. Of proberen met links te bedienen, dan is ie goed geplaatst (heb ik een linkshandig toestel?)
Wat de toets onder menu knop doet (soort stiftje) heb ik nog niet kunnen ontdekken. Multimediaknop vind ik (nog?) niet bijzonder handig. 2 knoppen zonder evidente functie vind ik zonde.
Ik heb nog niet ontdekt of het mogelijk is om snelkoppelingen (bv Opera mini) te maken naar het opstartscherm. Kan hem wel in menu krijgen, maar is nog steeds een paar toetsen te veel verwijderd naar mijn smaak. Wat ik al helemaal niet begrijp is dat in mijn opstartscherm de rechterknop naar "Klok" gaat.Ook dit zal vast aan te passen zijn, heb nog niet uitgevonden hoe, maar vind het sowieso vreemd. Van S60 had ik verwacht vrijwel alles te kunnen customizen. Onterecht?
Paar andere dingetjes:
- piepje na *correct* invoeren van wachtwoord hoeft van mij niet (hoor liever een signaal als er iets fout gaat dan andersom).
- Nokia opstartanimatie mag wat mij betreft weg (kan dit?)
- Zoals vele anderen, default gebrek aan autolock vind ik vreemd en jammer.
Menu/Symbian/S60:
Navigeren in het menu gaat redelijk snel. Min of meer even snel na 1 jaar K750i gebruik, waar het menu iets trager is geworden in de loop der tijd. (iets wat overigens tot nu toe bij al mijn foons gebeurd is. Zou er een defragmenteer functie zitten op de N73Van iemand die bekend is met de eerdere Symbian/S60 toestellen kreeg ik te horen dat de bediening erg snel was. Belangrijkste vertraging is (helaas) het opstarten vh menu, bediening *in* het menu is over het algemeen even snel als de K750i.
Internet gebruik/T-Mobile Pocket internet totaal (PIT)/web n walk:
Voor mij reden om voor T-Mobile te gaan was PIT. Fijne van UMTS verbinding is de snelheid, ook op met het goedkoopste PIT abo van 10 euro/maand. Zou gecapped moeten zijn op 64 kbps, maar volgens speedtest zat download rond de 200 kbps, zoals ook al door anderen opgemerkt...Concreto: snel genoeg voor Youtube en Uitzending gemist (op laptop)!
Opera mini had ik eerder uitgeprobeerd en die werkt nog steeds fantastisch. En tot nu toe nog beter dan de standaard Opera browser, en ook de Nokia S60 browser. Links/rechts op de joystick voor page up/page down werkt heerlijk (zoals op Opera mini). Bij de standaard versie is page down iets van #-9. Waarom een toetsencombinatie voor zo'n veelgebruikte handeling? Navigeren met de stick (die overigens qua stroefheid me doet denken aan de nipple op de Thinkpads - is een pre) in mini webpagina's vind ik niet prettig, dus de S60 browser is niet mijn ding. Al met al is de beperkte meerwaarde van Opera voor S60 en de Nokia browser een teleurstelling. Dit zou voor mij betekenen dat een volgende phone niet per se een smartphone hoeft te zijn, zolang ie Java maar (goed) ondersteund.
Batterijverbruik:
2/3 dagen en geen idee hoeveel bellen dat is. In UMTS mode wordt ie redelijk warm.
Tot slot een bug (?):
Vreemd is dat als ik via Nokia PC Suite verbinding maak, USB modem 2 niet meer herkend wordt. Daarmee maakte ik 460 kbps verbinding (volgens XP pop up), met USB modem 1 (115 kbps volgens XP. GPRS modem?), lukt wel. Connectie is zeker sneller dan met K750i GPRS, dus twijfel ff of dit wel GPRS is.
Algemene conclusie:
Ondanks de genoemde tegenvallers, waarvan een deel waarschijnlijk ook wel op te lossen valt, een prima toestel. Belangrijkste pluspunten voor mijn zijn het scherm, S60 (voor de apps), en het compacte formaat (voor eens smartphone). Voor wie het scherm vd K750i geen beperking vindt en geen behoeft heeft aan een smartphone is dat nog altijd een zeer capabel toestel.
Er zijn meer foto's in omloop dan je denkt. De beste manier om foto's te krijgen natuurlijk is gebruik maken van onze grote vriend Google. Hier kun je genoeg foto's vinden. Voor die mensen die geen zin hebben om te zoeken. Hieronder wat foto's:







De N73 kan zelf ook foto's maken natuurlijk en is ook in staat om video te maken.
Let Op!! Deze startpost wordt zo veel mogelijk bijgehouden. Wil je er iets in hebben, vind 'm lelijk (vorige beter?) laat het me even weten: vegterb Hou je aan de richtlijnen: Internet & Telefonie - policy en FAQ Dit topic is bedoeld voor: - Oplossen van problemen - Nieuwe ontwikkelingen (hardware, software, firmware) - Ontdekkingen (verborgen functies) LET OP: Voordat je vanalles gaat vragen, zoek eerst even! GoT heeft een zoekfunctie en als je je best doet kun je veel vinden! Mocht je het ECHT niet kunnen vinden ook niet m.b.v. Google, dan mag je vragen! Heb je een oplossing voor een bekend probleem, dan mag je die altijd posten en zal die opgenomen worden in de FAQ Zoals in elk GoT Topic is het ook hier niet toegestaan om Warez te bespreken of links te geven van/voor illegale software. Het is ook niet toegestaan om namen/links van programma's te posten om hardware instellingen, zoals productcodes, te veranderen. Dit topic is niet bedoeld voor vragen als: "Wanneer komt hij uit bij ... ?" "Ik heb 'm bijna!!!" "Ik heb 'm!!!" Tenzij je aangeeft dat iets het niet doet of een soort 'review' schrijft (paar regels is genoeg Spelfouten voorbehouden Ik ben niet de grootste ster in het maken van dit soort topics, maar aldoende leert men. Ik hoor graag meningen en opmerkingen over de ST. Dan kan ik 'm verbeteren, aanpassen of gewoon weer de oude gebruiken? |

[ Voor 7% gewijzigd door vegterb op 30-11-2006 21:01 ]
My Laptop Specificaties vs My Desktop Specificaties