Okyah schreef op donderdag 13 juli 2006 @ 14:42:
[...]
Hehe, heb nu al een paar keer een nforce <x> chipset gehad (nu ook weer) en ook al waren er steeds problemen, met de juiste instellingen & drivers werkte alles uiteindelijk wel. MAAR idd, ik heb ook geen zin meer in problemen (oplossen) en ga dus bij m'n volgende mobo prob niet voor een nvidia chipset, of er moeten echt prestatieverschillen of OC verschillen van 10% te zien zijn

Jammer, ik denk dat ze zo wel een deel van de enthousiastelingen als klant verliezen. Als ik nu voor een Conroe zou gaan, zou ik geen moment twijfelen en fijn een intel-chipset nemen

Mjah ik lees zelfs dat de overklok enthousiastelingen weinig van het nieuwe nforce chipset verwachten, die bezig zijn in het die hard overclocking forum met 975x en een conroe.
Of dat ze dat nou aan reviews hebben gezien weet ik niet.
Ze hebben iig meer vertrouwen in ATI600, ik ook eigenlijk
Wel hoor ik slechte verhalen over het p4 sli chipset, die erg warm werdt en voor geen meter overklokt.
Mjah ik ben niet echt zo'n overklokker, ik heb veel liever een compromieloos chipset en daar heb ik zelfs 10% prestatiewinst voor over (tenminste als het gaat om 10% verder overklokken). Denk ook niet dat er met stock instellingen zoveel verschil in kan zitten.
Intel is gewoon een redelijk compromieloos chipset, en zeker als je met OS'en van andere makers als MS aan de gang wil. Ik heb zonet even weer zonder enige extra drivers, Linux Suse 10.1 geinstalleerd op SATA, dat wil niet altijd even makkelijk op een NForce controller! oudere boards wellicht wel maar splinternieuwe niet. ICH is altijd redelijk universeel geweest, ik denk dat ICH8 ook geen problemen gaat opleveren, als je het singledrive gebruikt.
Ik heb zelfs MACosx86 zonder problemen draaiende gekregen, nu is het wel erg intel georienteerd dat os, maartoch het is nooit helemaal geschikt voor gewone pc hardware.
In windows worden mijn sata schijven dan ook herkent op een standaard Primair IDE-Kanaal.
Dat is zo standaard dus als het maar kan, verder ook geen drivers nodig van Intel (standaard MS drivers).
Verder heeft het ook wel diverse standen waar de controller op kan, compatible mode schijnt nog bredere ondersteuning te geven maar dat heb ik nog niet nodig gehad.
Das een kort verhaal over mijn ervaringen met ICH5R. (gebruik het echter niet raid)
[
Voor 10% gewijzigd door
duncanvdlinden op 13-07-2006 15:20
]