chieldeno schreef op donderdag 22 juni 2006 @ 22:10:
Had in een topic al gevraagd welke voeding voor mij het beste leek.. werd doorverwezen naar hier.
Momenteel heb ik een Q-Tec PSU 400W Dual Fan Gold Low Noise voeding. Deze is lawaaiierig en instabiel geworden...
Ben nu dus op zoek naar een stillere voeding. Zo rond de 20db zeg maar..
Welke van onderstaande raden jullie aan?
- coolermaster Extreme power 380 of 450W
- CoolerMaster Real Power Voeding 450W, ATX2.0
- Zalman ZM400B-APS 400W
- OCZ ModStream OCZ45012U, 450W (ATX)
- Akasa Paxpower 460W
Hoop dat iemand me verder kan helpen!

Als je nu een Q-Tec hebt en die kon vroeger alles zonder problemen draaien en je bent nu vooral geinteresseerd in stilte, dan zou ik voor de Zalman uit jou lijst gaan. Die is stil en sterk zat...
Twister schreef op donderdag 22 juni 2006 @ 22:49:
Situatie is als volgt:
Gigabyte 7VAX Mobo, onboard sound off, onboard lan on
AMD Athlon 2800+ Barton, niet oc'd
2x 512mb DDR PC2700
Radeon X800XTPE AGPx8 niet oc'd + 1 monitor aangesloten via DVI
Audigy 2 SE, 1 uitgang in gebruik
Maxtor 120Gb HD 7200rpm 8mb cache IDE
NEC 1300A DVD+/-RW
2x 8cm Casefan enermax
2x 8cm neon led Casefan Coolermaster
2x 15cm CCFL
Chieftec HPC-340-201 340W PSU
Chieftec Miditower
Skype telefoon, Logitech joystick, externe 20gb HD, webcam en soms 350D of iPod.
Vandaag nog even hele systeem stofvrij gemaakt en 2 casefans vervangen, dus dat kan het niet zijn.
Nu is mijn vraag,
voldoet deze voeding nog? Of voldoet het niet kan en veroorzaakt dit de lockups?
Vooral in games heb ik de laatste tijd best vaak vastlopers

wat erg begint te frustreren. PC is pas geleden opnieuw geinstalleerd, staan geen rare dingen op. Temps zijn ok (CPU 45 stressed, case 35 stressed, vga ~70 stressed). De +5 hangt rond de 5.05 en de +12 op +12.6. Dit lijkt me dus inderdaad op het randje, dus ben ik al een beetje gaan rondkijken voor een nieuwe voeding.
Het probleem wordt alleen (denk ik) dat mijn mobo dus nog een -5v lijn nodig heeft, alhoewel ik dit niet zeker weet. Als ik in de manual kijk staat de -5 op de pin layout van de ATX stekker.. maar een exacte ATX spec kan ik nergens vinden voor mijn mobo.
Dus als iemand een suggestie heeft voor een nieuwe voeding, zou ik dat zeer op prijs stellen

Ik ben best bereid een kwalitatief goede voeding te kopen als dat het probleem inderdaad vormt, maar ik betwijfel of dat dus gaat met mijn mobo, dit is iets waar ik echt _niet_ uit kom.
Hier nog wat MBM readouts:
Idle
Case: 36° C
CPU: 43° C
Core1: 1,69 V
Core2: 1,25 V
+3.3: 3,31 V
+5: 4,96 V
+12: 12,46 V
-12: -8,31 V (lijkt me een leesfout though)
-5: 0,00 V (wordt dat ding nou gebruikt of niet

)
Stressed
Case: 37° C
CPU: 47° C
Core1: 1,69 V
Core2: 1,23 V
+3.3: 3,33 V
+5: 4,96 V
+12: 12,65 V
-12: -8,02 V
-5: 0,00 V
Mijn dank is zeer groot als iemand me hiermee uit de brand kan helpen.
hehe, ik heb vroeger een chieftec kast gehad met ingebouwde 360W voeding (kast heb ik nog steeds), met 4 80mm casefans. Ik had ook regelmatig last van vastlopers tijdens gaming, voor de rest had ik nergens problemen mee. Toen heb ik m'n videokaart ge-upgrade en meteen ook maar mijn voeding. Ik heb een Antec True430 gehaald en nooit meer last gehad van vastlopers. Mijn spanningen waren ook altijd in orde op de chieftec, dus ik was ook nooit zeker of het aan de voeding lag. Ik heb die voeding hier nog ergens liggen, de kaart heb ik doorverkocht en de persoon in kwestie heeft er nooit problemen mee gehad (of het mij alleszins niet laten weten als dat wel zo was). Voor de rest was mijn systeem vergelijkbaar met dat van jou (ietsje mindere processor, meerdere hard disks,...)
Nu wil ik niet zeggen dat het probleem de voeding is, maar dikwijls is dat wel het geval. Mijn ervaring is dat standaard Chieftec voedingen er na een tijdje niet meer van houden om zwaar belast te worden, want in het begin doen ze het meestal wel goed.
Als je een andere voeding haalt, moet je ervoor zorgen dat je nog een oud type voeding hebt, dus niet ATX 2.2 maar ouder.
Waarom? Je gebruikt een Athlon XP cpu en die halen hun stroom nog van de 5V lijn, dit in tegenstelling tot alle nieuwere cpu's die ze van de 12V lijn halen. De nieuwe ATX standaard houdt daar rekening mee en geeft lagere waarden voor 5V en hogere voor 12V op. De lage waardes voor de 5V lijn gaan voor jou systeem dus een probleem zijn. Je kan dus voor het hele oude ATX 1.3 gaan of voor ATX 2.01, ATX 2.01 ligt perfect tussen de doelstellingen van 1.3 en 2.2 in en die zou je dus nog kunnen gebruiken na een eventuele upgrade, terwijl een 1.3 na een upgrade waarschijnlijk te lage 12V lijn zou hebben... Je moet een beetje naar de specs kijken...
De spannigen die je gepost hebt zien er in orde uit, het is best mogelijk dat MBM enkele 'ghost' spanningen opgeeft die er niet zijn of die er wel zijn maar die hij niet registreert. Het enige wat een beetje aan de hoge kant is, is de stressed VPU temp, maar dat gaat eigenlijk ook nog wel.
De negatieve spanningen worden minder en minder gebruikt en als ze gebruikt worden, trekken ze zo goed als geen stroom, dus daar zou ik me geen zorgen over maken... Zolang ze niet positief worden.
Je zou eens kunnen testen met een andere geschikte voeding en zien of je dan nog problemen hebt, als het opgelost is, dan heb je zekerheid. Ik ben zeer tevreden over mijn voeding die ik nu heb (voldoende sterk and zeer stil), maar ik denk niet dat ze die nu nog verkopen en het is nog een ATX 1.3 model. Enermax is ook een goed merk om eens naar te kijken, voor een ATX 2.01 voeding moet je dan denk ik bij de eerste Noisetaker versie zijn. Ik denk dat die nog wel in de pricewatch staan. Als wattage zou ik voor de 420W versie gaan, beter ietsje te hoog dan ietsje te laag. Maar eventueel zal een 370W versie ook wel voldoen denk ik. Het prijsverschil tss die 2 zal iets van een 20 euro zijn schat ik.
michaeltb schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 13:05:
Ik heb eigenlijk maar 1 vraag welke van de 3 volgende voedingen moet ik kiezen bijm mijn pc:
8 Seasonic S12-430, 430W (ATX12V 2.0) € 69,- 24-06
9 Seasonic S12-500, 500W (ATX12V 2.0) € 92,05 24-06
8 Seasonic S12-600, 600W (ATX12V 2.0) € 115,07 24-06
amd athlon 64 3500 x2
2 gig geheugen
DFI nf4
1 dvd brander
Vid kaart nvidia 7800 - ati 1800
Waterkoeling set van asetek.
3-4 fans
sb live 5.1
zou de 430 al genoeg zijn?
Ik kies vooral voor seasonic voor de stilte. Zou een beetje loos zijn om wc te nemen en dat de voeding nog 5k rpm draait

Vermits je een stevige videokaart en waterkoeling hebt, zou ik toch voor de 500W versie gaan als ik jou was. Better safe than sorry, is mijn motto.

-Daniël- schreef op zondag 25 juni 2006 @ 09:21:
In het vorige topic postte ik ook al, maar de plannen zijn wat gewijzigd.
Huidige PC:
2400+ @ stock
2x256MB PC2100
MSI K7N2G
AOpen 6800LE @ 12x1,6
40GB HDD
250GB HDD
Nec 2500A
DVD lezer
Ik gebruik nu een Qtec-voeding met de specificaties +3.3V/28A - +5V/35A - +12V/18A - -5V/1A - -12V/1A. Al deze waardes zijn peakwaardes.
Toen ik twee weken geleden postte, had ik alleen wat prestatieproblemen, maar nu gaat het scherm op zwart? De computer lijkt door te draaien maar het beeld valt weg terwijl alle kabels goed zijn aangesloten. Ook zoals bovengenoemd kan ik BF2 op 800x600 alles op 'low' spelen, klopt dit wel?
Ik zat te denken aan een Cooler Master eXtreme 430W of een Antec Smartpower 2.0 450W. Zal ik met deze voeding wellicht wel BF2 op wat hogere resolutie/meer detail kunnen spelen? Ik lees veel over zwakke 12V lijnen van Qtec namelijk..
Over een maand of twee wil ik overstappen naar:
Conroe E6600
2x1GB Geheugen
X1900XT
P5B
250GB HDD
Nec 4571A
DVD Lezer
Zal dit genoeg zijn? Ik vind dat uit de calculator uit de OP wel heel weinig uitkomt (maar zo'n 330W..)
Tja, de enige echte 'stroomvreter' is die X1900XT...
Een 'high-end' dikke-400W voeding zou inderdaad zeker volstaan. Al vind ik persoonlijk dat er enkele minder aangename dingen aan de smartpower serie zitten, maar dat ligt er maar net aan waar je ze voor gebruikt natuurlijk. Persoonlijk mijn beste keuze vind ik momenteel de Enermax Liberty serie.
En over Q-Tec en zwakke 12V lijnen, LOL, welke lijnen zijn niet zwak op een Q-Tec?? Als je een 400W Q-Tec hebt, dan zit je waarschijnlijk dichter bij een 'echte' 250W voeding.
Evil is done without effort, naturally, it is the working of fate; good is always the product of an art.