dion_b schreef op donderdag 13 augustus 2009 @ 00:58:
[...]
Mwoeah, de vraag is anders duidelijk zat verwoord
Iig is die MCP-3 een simpele splitter ja, het is de AOP die dient te zorgen voor goede galvanische afscheiding (en als het even kan ook aarding van de mantel aan binnenhuiskant) - dubbele afscheiding dient geen nut en verslechtert het signaal alleen maar. Je kabelaar (UPC in dit geval) is verantwoordelijk voor de AOP en in theorie kun je ze erop aanspreken als het niet goed is - en mag je niet gaan prutsen aan hun apparatuur bij jou in huis.
In praktijk gok ik - als ik je post een beetje bekijk - dat jouw kennisniveau flink hoger zal zijn dan die van iedereen die je te spreken zou krijgen, waardoor je snel meer geld kwijt zou zijn aan belkosten dan een goede AOP waard is, dus kun je het net zo goed zelf in orde maken
Dat gezegd, je moet geen illusies hebben over bescherming bij blikseminslag - de galvanische scheiding is nuttig als de buren kortsluiting in de TV hebben, maar bij etterlijke kV schiet er toch een arc over als er echt bliksem op de kabel ingeslagen is. Dat gebeurt alleen niet vaak bij ondergrondse kabels, en het netwerk is bovendien stervormig, niet lusvormig (zoals telefonie), dus inductie is erg beperkt. Van alle vormen van infrastructuur die je huis mogelijk binnenkomen is alleen glasvezel om overduidelijke redenen minder riskant. Verreweg de meeste schade gaat via telefoonlijnen of gewoon rechtstreeks (als er inslag in de straat is krijg je inductiespanningen in elk apparaat met een spoel erin, en dat zijn er nogal wat).
Ik zou maw niet aanraden om hier te gaan klussen omdat je bliksem vreest. Wel als je last hebt van 50Hz gedoe, of van onaangename schokken van de kabelmantel. Want daar is het wel een goede oplossing voor.
O.K., dank je voor het antwoord.
De boel werkt uitstekend met de opzetsplitter en ik snap dat de c'tjes, die voor de galvanische scheiding zorgen, gewoon doorslaan met diverse kV's zoals bij blikseminslag. De illusie van bescherming, heb ik dan ook niet.
Ik laat alles lekker zo zitten. Ik was zuiver benieuwd naar het technische verhaal.
Dit omdat ik begrepen heb dat dubbel galvanisch gescheiden de nieuwe norm is bij kabelexploitanten.
Bij Ziggo wordt in het installatiepakket voor internet zelfs een TRAS 1000 van Tratec meegeleverd met aarddraad die je als AOP moet gaan gebruiken. Wonderwel mag je bij Ziggo dus wel zelf je AOP vervangen.
Je moet dan zelf je binnenhuisinstallatie aan aarde leggen, in plaats van gebruik te maken van de centrale wijkcentrumaarding.
Ik heb een oud huis met een 2 gats WCD als AOP in de woonkamer die zelf niet geaard is.
Ik maak dan ook gebruik van de wijkcentrumaarding in plaats van een eigen aarde omdat de MCP-03 de aarde blijkbaar gewoon verbonden heeft.
Dit werkt dus verder goed, zonder lekspanningen op de behuizingen van de aangesloten apparatuur. Tv is goed, radio is goed, Internet geeft de goede snelheid en bellen werkt ook uitstekend.