E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0
Wat ik met mijn huidige setup vreemd vind is het volgende:
10 x 300 HTT (tot een divider van 180) wil ie niet doen, terwijl 9 x 334 (tot een divider 5/6) wél werkt!
waar kan dit aan liggen? Me Mem komt niet boven de 280MHz uit, het draait normaal hier ook op 10x280. Kan dit aan het moederbord liggen?
Me mushkins (TCCD) zitten trouwens wel gewoon in de oranje sloten, in de gele willen ze niet normaal werken op stock speeds, laat staan OC'd...
Ici kann uw Werbung staan
[ Voor 100% gewijzigd door jostefa op 28-04-2006 21:27 ]
Verwijderd
Na mijn 2de reep van 512MB er ook weer bijgestoken te hebben en memtest een paar uur gedraaid te hebben 0 errors. Ook leek de computer weer mooi te werken. Maar gister toch weer een blauw scherm gehad. Was op FTD wat aan het kijken, klik een post aan en huppa blauw scherm met IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.Verwijderd schreef op donderdag 27 april 2006 @ 13:23:
Ik heb hier een probleem:
Ik had een A8N32-sli deluxe en een 7800GT. Nu waren deze allebei niet goed en heb ik ze teruggestuurd waarna ik mooi mijn geld op mijn rekening teruggestort kreeg. Nu heb ik een DFI Expert en een 7900GT voor een 30 euro's meer. Maar mijn geheugen: 2 x Corsair VS512MB400 Valeu select werkte op het oude asus bordje super: Liep 243Mhz @ 2,5-3-3-7 1T @ 2,95V. Nu heb ik dit geheugen dus omgeprikt naar het DFI Expert moederbord. Alleen heb ik hier veel problemen mee. Ik kan nog niet eens windows installeren met allebei de modules erin. Heb allebei de sloten geprobeerd (oranje en geel). Nu heb ik het werkend met 1 module in het eerste oranje slot. In het gele slot krijg ik BSOD's en dergelijke.
Nu wil ik dus nieuw geheugen kopen, welk geheugen is wel goed compatible met mijn moederbord??
Mijn oud geheugen wil ik dan verkopen voor een 60-70 euro's en dan zelf nog een 80-100 euro's bijleggen. Dus dan kom je op ongeveer 140-160 euro's voor een setje geheugen.
Ik heb zelf weinig verstand van geheugen maar ik wil mijn processor( 3800+ X2) wel weer op mijn oude overklok van 2700Mhz krijgen. Dus wil wel geheugen hebben dat redelijk snel mee kan lopen op lage timings. Het liefst 1:1 natuurlijk maar ik wil ook best een divider gebruiken zoals ik bij dat corsair ook gedaan had namelijk 2700/11 = 243Mhz.
Please hulp gevraagd.
Zat zelf te denken aan een setje G.E.I.L. DIMM 1 GB Ultra-X (Retail, GLX1GB3200DC)
Is dit iets??
Een druk op de powerknop en de computer ging uit, alleen ging hij niet meer aan na verschillende keren op de powerknop te hebben gedrukt. De spanning van de kast afgehaald. Even gewacht, spanning er weer op en hij ging weer aan. Alleen knipperde het voedingslampje in het begin van het booten. Wat wil dit zeggen???
Ik snap er niks meer van. 0 fouten in memtest, maar toch weer blauw scherm.
Kan iemand mij helpen?
Back to the point; indien iemand dus zin zou hebben om een nieuwe TS te openen, mag hij dat gerust doen. Let wel, er is heel wat tijd gestoken in de TS maar toch is deze nooit helemaal afgewerkt geweest volgens mijn wensen en is de TS zeker niet meer up-to-date. Er wordt bijvoorbeeld niks gemeld over de Expert en Venus al ben ik van mening dat dit volledig andere bordjes zijn (net al de Infinity)
Je moet waarschijnlijk gewoon de spanning op het geheugen verhogen naar 2,7V of 2,8V. Valt nog perfect binnen de specs. De geheugenspanning op dit bordje is nogal aan de lage kant waardoor er soms problemen kunnen optreden.Verwijderd schreef op maandag 01 mei 2006 @ 10:16:
[...]
Na mijn 2de reep van 512MB er ook weer bijgestoken te hebben en memtest een paar uur gedraaid te hebben 0 errors. Ook leek de computer weer mooi te werken. Maar gister toch weer een blauw scherm gehad. Was op FTD wat aan het kijken, klik een post aan en huppa blauw scherm met IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.
Een druk op de powerknop en de computer ging uit, alleen ging hij niet meer aan na verschillende keren op de powerknop te hebben gedrukt. De spanning van de kast afgehaald. Even gewacht, spanning er weer op en hij ging weer aan. Alleen knipperde het voedingslampje in het begin van het booten. Wat wil dit zeggen???
Ik snap er niks meer van. 0 fouten in memtest, maar toch weer blauw scherm.
Kan iemand mij helpen?
[ Voor 33% gewijzigd door D-Three op 01-05-2006 11:08 ]
Verwijderd
Gister weer een blauw scherm gehad tijdens het spelen van fifa. Melding was dit keer page fault in non paged area. Ik krijg toch het idee dat het geheugen het niet goed doet op dit bordje. Memtest loopt echter gewoon goed door. Ik snap er niks meer van.
[ Voor 33% gewijzigd door Verwijderd op 02-05-2006 09:00 ]
Verwijderd
Ik had hetzelfde probleem, staat ook ergens in dit topic. Bij mij was 1 van de geheugen sloten defect en kon het geheugen niet draaien op 2T.Verwijderd schreef op maandag 01 mei 2006 @ 11:42:
Ik heb mijn geheugenspanning al verhoogd naar 2,8V. Alleen nog steeds soms zomaar blauw scherm. Wat houdt het in dat het voedingsledje in het begin van het opstarten snel aan en uit knipperde?? Heb zelf al wat gezocht maar kom alleen maar bij een standby-stand uit.
Gister weer een blauw scherm gehad tijdens het spelen van fifa. Melding was dit keer page fault in non paged area. Ik krijg toch het idee dat het geheugen het niet goed doet op dit bordje. Memtest loopt echter gewoon goed door. Ik snap er niks meer van.
Ik heb zo'n Evercool fan voor mijn NB gekocht op eBay. Komt uit Canada en kost omgerekend inclusief verzenden ongeveer € 17. Je moet zoeken op "Evercool VGA".....Wout schreef op zondag 16 april 2006 @ 01:22:
Weet iemand hier of een Arctic Cooling ATI Silencer 5 gaat passen op een Ultra-D? Ik heb een Zalman heatsink op m'n NB (redelijk gemod zodat mijn videokaart in het bovenste PCI-E slot kan) en vroeg me af hoever zo'n Silencer nog doorsteekt.
Anders moet ik echt op zoek naar een heel plat fannetje (zoals die Evercool die niet in NL te koop is)
Maar zijn die ook zo stil en koelen die ook zo goed?
Op http://www.dfi-street.com/forum/index.php? zijn ze vol lof over de Evercool VC-RE.
Ik heb hem nog niet binnen, maar als ik het goed gelezen heb, hoeft hij niet aangepast te worden!
Mijn vermoeden is dat die net zo goed koelen, stilte kan ik niet echt iets over zeggen. De Spire die ik heb moet helaas hier en daar wel wat afgedremeld worden
Laat de plaatjes spreken



Ik heb de Revoltec gekocht, en die pastKozz schreef op woensdag 03 mei 2006 @ 20:03:
[...]
Ik heb zo'n Evercool fan voor mijn NB gekocht op eBay. Komt uit Canada en kost omgerekend inclusief verzenden ongeveer € 17. Je moet zoeken op "Evercool VGA".....
En wat zijn je temperaturen ?
klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel
Precies, daar ben ik ook benieuwd naarwaterking schreef op woensdag 03 mei 2006 @ 23:08:
Kun je ook iets specifieker zijn over die revoltec ? zoals voor welk merk videokaart hij origineel was end. ?
En wat zijn je temperaturen ?
Mijn chipsetkoeler is nooit stil geweest, maakte altijd een rotherrie. Ik draai deze niet op helemaal voluit, dan hoor ik 'em wel. In Smartguardian staat de slider op 84, en dan hoor ik 'em niet.
Temps zijn momenteel hoog, omdat al mijn fans minimaal draaien (en het systeem behoorlijk overclocked is). NB wordt 55c. Met een X2 3800 2.0@2.6 en HTT op 260.
Als ik mijn casefans gewoon standaard zou draaien scheelt het nog wel een graadje of 10 denk ik

edit: en ik draai 10 x 300 en 3,5v over m'n geheugen lijkt me toch een stukje warmer
2nd edit speciaal voor allstar mijn fans draaien ook @ 1200rpm
3rd edit weer voor allstar
[ Voor 80% gewijzigd door waterking op 04-05-2006 09:42 ]
klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel
Verwijderd
Hij geeft toch ook aan dat zijn casefans niet voluit draaien, dus dat er weinig airflow is . . .waterking schreef op donderdag 04 mei 2006 @ 09:34:
wat is het nut dan van een andere koeler monteren bij mij wordt hij maximaal 40 graden
edit: en ik draai 10 x 300 en 3,5v over m'n geheugen lijkt me toch een stukje warmer![]()

Haha, kijk:

Zo'm 80mm fan scheelt veel . . .
[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 04-05-2006 09:39 ]
Zoals ik al poste, mijn casefans draaien nauwelijks. Ik heb liever een compleet stille PC, dan een paar graden minder. En mijn DFI cooler was kapot denk ik, want dat ding ratelde als een gekwaterking schreef op donderdag 04 mei 2006 @ 09:34:
wat is het nut dan van een andere koeler monteren bij mij wordt hij maximaal 40 graden
edit: en ik draai 10 x 300 en 3,5v over m'n geheugen lijkt me toch een stukje warmer![]()
2nd edit speciaal voor allstar mijn fans draaien ook @ 1200rpm
3rd edit weer voor allstarben je altijd zo irritant het is een 92mm fan btw ! en die setup van die pic is allang weer gewijzigd
Verwijderd
Die foto heb ik van de spec page van waterking geplukt . . . Ging even in discussie met maramdin schreef op donderdag 04 mei 2006 @ 17:09:
@ Allstar
Je hebt op de foto nog je oude coolerPaste die chipset cooler meteen of?
Het helpt als je de linker Titan fan op zuigen zet ipv op blazen!
mooi is ie he
klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel
http://users.skynet.be/fb488209/evercool.jpg
[ Voor 16% gewijzigd door n0sTRa op 06-05-2006 17:53 ]
Hij schijnt iets beter te koelen dan de standaard dfi koeler, en maakt net wat minder lawaai. Ook is hij makkelijk te monteren zonder enige modificaties.
ben benieuwd
http://www.image-shared.com Fast and most reliable Image Hosting
http://www.asbcomputers.be/Gurneyhck schreef op zaterdag 06 mei 2006 @ 18:56:
Welke pc-shop is dat? En waar in belgië?
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Precies, het scheelt al erg veel om het ding gewoon met AS5 te monteren, en ipv die drukdingetjes gewoon m3 boutjes+moertjes te pakken en er strak op te draaien (evt met veertjes)Bor de Wollef schreef op zondag 07 mei 2006 @ 10:05:
Het probleem is imho niet zo zeer dat de cooler veel lawaai maakt (dat is in te stellen) maar meer dat de standaard cooler erg los op de NB zit waardoor het contact en de cooling niet optimaal is waardoor hij harder moet draaien. Ik vind de bevestiging van de standaard NB cooler echt een minpunt op dit bordje. Het zit er gewoon gammel op.
E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0
Ik krijg zowel mijn G.Skill TCCD als mijn Teamgroup Cronus Micron 5B-f niet boven de 265 MHz uit. Ook mijn CPU's (3700+ en Opty 170) blijven beide hangen op 270 FSB. Ik kan tweaken wat ik wil, maar ik kom met geen mogelijkheid boven de 270. Ik heb alle mogelijke memory settings al geprobeerd, een stuk of 5 bios'en geflasht, maar niets helpt.
Teneinde raad heb ik maar een nieuwe Ultra-D rev. AD0 besteld, die morgen binnen zou moeten komen. Hopelijk is het probleem hiermee opgelost!
Daikin 4MXM68A2V1B9 + FTXA50C2V1BB + 2x FTXM25A5V1B + FTXM20A5V1B. SolarEdge 13960 Wp PV array + SE9K inverter
Dit heeft een uurtje @ default lekker gewerkt, geen probs of memtest errors.
Toen heb ik de adviezen van mijn contactpersoon bij OCZ opgevolgd. De instellingen voor mijn mem exact zo gezet in de bios. Dit om het oc'en lekker te laten verlopen. O.a. CAS waardes ingesteld, voltages van geheugen en cpu. Reboot, en resultaat ===> piep.....piep.....piep.....
CMOS resetten, stroom eraf etc. mag niet meer baten. Hij blijft hangen bij 3/4 ledjes aan dus CPU error. Lijkt me stug dat mijn CPU stuk is na het veranderen van wat DRAM settings en een lichte voltage verhoging.
SmokeytheBandit gesproken, die zegt BIOS gaar, Hotflash als enige oplossing. Jullie nog een ID
hmm, nu je t zegt... ik heb met de ram settings lopen kloten... dus ja.. ff 1 bankje proberen dan. Iemand anders nog andere id'en? Voordat ik t mobo e.d. uit mijn kast sloopViss schreef op dinsdag 09 mei 2006 @ 13:34:
3 leds aan is CPU wel detected maar RAM niet.... 1 dimm in bovenste oranje slot geprobeerd?
Daikin 4MXM68A2V1B9 + FTXA50C2V1BB + 2x FTXM25A5V1B + FTXM20A5V1B. SolarEdge 13960 Wp PV array + SE9K inverter
Safe mode jumper is de blauwe?? Links van de BIOS chip?f1r3b4ll schreef op dinsdag 09 mei 2006 @ 13:49:
probeer eens de INSERT toets ingedrukt te houden tijdens het opstarten. Of de safe mode jumper op 2-3 zetten wil ook wel eens helpen!
IDD insert inhouden bij booten werkt hier altijdf1r3b4ll schreef op dinsdag 09 mei 2006 @ 13:49:
probeer eens de INSERT toets ingedrukt te houden tijdens het opstarten. Of de safe mode jumper op 2-3 zetten wil ook wel eens helpen!
E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0
Bij nader inzien heb ik toch maar de "Revoltec VGA chipset Cooler RS002 GF2/GF4mx" genomen ( kzat eigelijk een beetje te twijfelen aan de koelcapaciteiten van de titan. )m9nossie schreef op zaterdag 06 mei 2006 @ 19:38:
Omdat de stock chipset-fan van me DFI flink wat herrie begint te maken heb ik ook maar een nieuwe bestelt. De Titan TTC-CUV2AB.
Hij schijnt iets beter te koelen dan de standaard dfi koeler, en maakt net wat minder lawaai. Ook is hij makkelijk te monteren zonder enige modificaties.
Kheb hem er net opgezet en het scheelt me ongeveer 5 graden idle en load in vergelijking met de stock dfi cooler. En hij is nog een stukje stiller ook.
Om hem te laten passen moest ik wel ongeveer 2mm wegveilen anders raakt hij een componentje op het moederbord.


[ Voor 11% gewijzigd door m9nossie op 09-05-2006 19:40 ]
http://www.image-shared.com Fast and most reliable Image Hosting
Kwam er net achter dat de user dit DIT postte exact mijn huidige probleem beschrijft.
Alle probs die hij had/heeft, heb ik ook. Deze probs kwamen na het overgaan van 623-3 (TCCD) naar 623-2 (BH5 bios). En ik heb OCZ 3500 EB Plats.
Ik ga ff verder testen!
[ Voor 46% gewijzigd door Ibidem op 09-05-2006 20:26 ]
Daikin 4MXM68A2V1B9 + FTXA50C2V1BB + 2x FTXM25A5V1B + FTXM20A5V1B. SolarEdge 13960 Wp PV array + SE9K inverter
Zelfs met een Winchester (Rev C.f1r3b4ll schreef op dinsdag 09 mei 2006 @ 23:01:
ga gewoon bios 510-2FIX, 704-2BTA of 406BTA gebruiken, naar mijn mening de beste biossen!
Hmm...zojuist GEiL Ultra PC3200 met Samsung chips geleend, die doen op hetzelfde punt (217 a 220) errors geven in Memtest bij test #5. Ligt het dan toch aan de memcontroller of aan het DFi bord? Want heb er guids bij gepakt, en zelfs @ default geeft ie lichte errors....
[ Voor 4% gewijzigd door Viss op 09-05-2006 23:24 ]
ik ga zo aan de gang met 704-2BTA, Te warm worden ze niet @ 2,8 vDimm (Blaast een Papst @3500RPM over) timings etc zijn "los" (stock) HTT Multi is 10 x 220 (en dan heb ik zelfs al foutenViss schreef op dinsdag 09 mei 2006 @ 23:21:
Hoeveel vdimm ? Wordt geheugen eventueel te warm wat fouten geeft? timings, HTT, HTT multi met 220 enz. Denk niet dat bios oorzaak van je errors is. De 3 biossen die worden genoemd zijn degene waarmee ik beste resultaten heb gehaald. 150 divider werkt niet met 10 multi in de beide BTA versies en dat is de reden dat ik nog steeds 510-2 gebruik (fix). Dat je proc rev C is maakt niets uit....
Zometeen edit voor results...
EDIT:
Deze bios mag ook niet baten.... krijg met "zelfs" 220 x 7 fouten, HTT van 4 of 5 maakt niet uit, alle mogelijke (veilige) voltages gehad, voor zowel CPU als DIMM. Als iemand nog wat anders weet heel graag, maar ik kom er niet uit. Zowel het GEiL als het OCZ geheugen doet dit.
Enige conclusies die ik kan trekken zijn:
- Mobo niet helemaal lekker (kan zijn, vaker gehoord van deze serie. REV AA0)
OF
- Proc mem controller is niet helemaal lekker lees: brak
OF
- Ik ben een complete n00b die niet eens een simpele non hardcore OC kan neerzetten
Anyone
[ Voor 30% gewijzigd door Ibidem op 10-05-2006 00:10 ]
Ici kann uw Werbung staan
Graag hoor ik het van jullie want ik krijg mijne geheugen niet overgeclocked terwijl het op mijn a8n-e naar de 250 mhz ging makkelijk

Ik hoor het van jullie groeten!
Hier moet je wezen: [rml][ OC] Het grote DDR geheugen OC-results topic Deel 7[/rml]
en watvoor chips erop zitten ligt aan je revisie...
http://home.wanadoo.nl/r.vannoort/RAM_List.htm
Verwijderd
Maar ik wil gaan overstappen op waterkoeling, zijn er al fatsoenlijke NB koelblokjes te krijgen voor de expert?
Het GeIL Value ram DDR400 PC3200 2X512 wil niet hoger dan 180 en ook alleen maar in de eerste twee bankjes, zet ik de bankjes in de twee gele bankjes of de 2 oranje dan krijg ik erg vaak BSOD's..
Nou is mijn vraag, ligt dit gewoon aan dit geheugen?
En zo ja, wat is het beste geheugen wat je voor deze bordjes kunt hebben?
Voor verdere specs zie sig...
PS5 DE, PS4 Pro, PS3 SS, PS VIta Slim PSN: BSGathena
704-2bta waarschijnlijk.jostefa schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 00:13:
Ik ben er nu achter gekomen dat ik Winbond CH-5 geheugen heb. heb een bios gedownload die geoptimaliseerd zou zijn voor ch-5 maar als ik mijn geheugen in gele sloten doe dan start hij gewoon niet op .. in oranje wel.. wat is nou de beste bios voor Winbond CH-5 geheugen groeten
E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0
Ik heb zelf OCZ CP4800 Platinum Elite icm m'n DFLI nF4 SLI.V3g3ta schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 02:23:
Nou, mijn DFI Sli-D werkt gewoon helemaal slecht samen met mijn huidige geheugen.
Het GeIL Value ram DDR400 PC3200 2X512 wil niet hoger dan 180 en ook alleen maar in de eerste twee bankjes, zet ik de bankjes in de twee gele bankjes of de 2 oranje dan krijg ik erg vaak BSOD's..
Nou is mijn vraag, ligt dit gewoon aan dit geheugen?
En zo ja, wat is het beste geheugen wat je voor deze bordjes kunt hebben?
Voor verdere specs zie sig...
Dat is Samsung TCCD geheugen en het draait echt heerlijk
Nou weet ik niet wat voor chips jouw geheugen heeft, maar dat kan je zelf opzoeken in het Grote DDR geheugen topic, daar staat een overzicht in de start post met welk merk welke chips gebruikt.
Stem je bios daar op af. Heb je TCCD, dan neem je een TCCD bios en heb je UTT/BH/CH dan neem je een UTT/BH/CH bios .
[ Voor 18% gewijzigd door Demon_Eyez op 16-05-2006 10:38 ]
i7-3770K @ 4800 MHz | 2x4096 G.Skill F3-2400C10D-8GTX @ 2400 MHz | Gigabyte Z77X-UD5H-WB WIFI | Asus HD7950 DCU2 met Swiftech Komodo Ful Cover
Alleen als ik 4 dimms gebruik werken de gele sloten ook goed, met 2x512 alleen oranje in mijn geval. Zou 510-2FIX, 704-2BTa of 0406BTa proberen, bevallen mij het beste voor CH/BH5jostefa schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 00:13:
Ik ben er nu achter gekomen dat ik Winbond CH-5 geheugen heb. heb een bios gedownload die geoptimaliseerd zou zijn voor ch-5 maar als ik mijn geheugen in gele sloten doe dan start hij gewoon niet op .. in oranje wel.. wat is nou de beste bios voor Winbond CH-5 geheugen groeten
Eej, jij had toch ook een San Diego. ik heb weet niet of jij ze gebruikt, maar ik voer ook de memory tweaks uit die in Kakaroto's Guide staan.jostefa schreef op dinsdag 16 mei 2006 @ 00:13:
Ik ben er nu achter gekomen dat ik Winbond CH-5 geheugen heb. heb een bios gedownload die geoptimaliseerd zou zijn voor ch-5 maar als ik mijn geheugen in gele sloten doe dan start hij gewoon niet op .. in oranje wel.. wat is nou de beste bios voor Winbond CH-5 geheugen groeten
Gaat om de volgende tweaks voor een HTT van 300 (600DDR):
Bank Interleave uit
Drive Strength 7
Data Strength 2
i7-3770K @ 4800 MHz | 2x4096 G.Skill F3-2400C10D-8GTX @ 2400 MHz | Gigabyte Z77X-UD5H-WB WIFI | Asus HD7950 DCU2 met Swiftech Komodo Ful Cover
[ Voor 3% gewijzigd door jostefa op 16-05-2006 16:22 ]
klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel
[ Voor 86% gewijzigd door jostefa op 16-05-2006 16:23 ]
Daar heb je inderdaad de Nvidia drivers voor nodig. Om deze reden heb ik NCQ ook niet aanstaan.aramdin schreef op woensdag 17 mei 2006 @ 15:33:
Kan iemand mij vertellen hoe je NCQ aan/uitzet op een Ultra-D? Heb je daarvoor echt de nVidia SW drivers nodig?
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Verwijderd
Heeft die computerwinkel toevallig een website?n0sTRa schreef op zaterdag 06 mei 2006 @ 17:45:
'k Heb net die Evercool VC-RE gekocht in Belgie voor 10euroMen plaatselijke pc shop had die stock dus vlug mee genomen. In bouwen zal voor morgen zijn.
http://users.skynet.be/fb488209/evercool.jpg
Ben zelf ook dringend op zoek naar deze koeler...
...of als iemand anders een adresje weet, dan graag!
Heb dit bordje nu al een tijdje. Heb deze week een upgrade ondergaan naar 2GB, alleen wil dit nog niet echt lukken heleaas
Ik heb het volgende geheugen:
Mushkin 2x512MB PC3200@222 DUAL pack (BH6)
OCZ 2x512MB PC3200 Gold XTC Series Dual Channel Kit < deze zijn nieuw
Alleen ik krijg het niet werkend en heb het volgende geprobeerd:
* verschillende biossen er op gezet > geen verschil
* instellingen op manual gezet en verschillende instellingen geprobeerd
* gezocht op GoT, maar niks gevonden wat op het zelfde probleem duidt.
* gezocht op dfi-street.com, maar niks gevonden wat op het zelfde probleem duidt.
Het probleem is:
het geheugen wordt simpelweg niet herkend, en het bios blijft dus aan geven dat er 1 gieg in zit.
Vaak worden als alle modules er in zitten de Sata schijven ook niet meer herkend.
En vaak genoeg start het systeem simpelweg niet eens op.
Als ik de mushkins of de ocz's afzonderlijk van elkaar draai, dan is alles helemaal stabiel en werkt het perfect, maar zodra ze alle 4 er in zitten, dan gaat het mis.
Ik heb alles ook even op 2T gezet en op 166MHz, maar dat hielp ook niks helaas.
relevante specs:
* DFI Lanparty nF4 Ultra D
* AMD Athlon 64 San Diego 3700+
Iemand enig idee wat het kan zijn?
Bedankt!
Het geheugen wordt wel onafhankelijk van elkaar herkend?Mister I schreef op woensdag 17 mei 2006 @ 17:32:
Hier mijn verhaal:
Heb dit bordje nu al een tijdje. Heb deze week een upgrade ondergaan naar 2GB, alleen wil dit nog niet echt lukken heleaas
Ik heb het volgende geheugen:
Mushkin 2x512MB PC3200@222 DUAL pack (BH6)
OCZ 2x512MB PC3200 Gold XTC Series Dual Channel Kit < deze zijn nieuw
Alleen ik krijg het niet werkend en heb het volgende geprobeerd:
* verschillende biossen er op gezet > geen verschil
* instellingen op manual gezet en verschillende instellingen geprobeerd
* gezocht op GoT, maar niks gevonden wat op het zelfde probleem duidt.
* gezocht op dfi-street.com, maar niks gevonden wat op het zelfde probleem duidt.
Het probleem is:
het geheugen wordt simpelweg niet herkend, en het bios blijft dus aan geven dat er 1 gieg in zit.
Vaak worden als alle modules er in zitten de Sata schijven ook niet meer herkend.
En vaak genoeg start het systeem simpelweg niet eens op.
Als ik de mushkins of de ocz's afzonderlijk van elkaar draai, dan is alles helemaal stabiel en werkt het perfect, maar zodra ze alle 4 er in zitten, dan gaat het mis.
Ik heb alles ook even op 2T gezet en op 166MHz, maar dat hielp ook niks helaas.
relevante specs:
* DFI Lanparty nF4 Ultra D
* AMD Athlon 64 San Diego 3700+
Iemand enig idee wat het kan zijn?
Bedankt!
4 bankjes geheugen volstoppen is meestal al meer kans op problemen en helemaal als het ook nog verschillende merken/types zijn, helaas.
Bovendien kun je met 4*512 sowieso alleen 2t draaien.
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Ja onafhankelijk van elkaar zijn ze gewoon stabiel.Help!!!! schreef op woensdag 17 mei 2006 @ 18:16:
[...]
Het geheugen wordt wel onafhankelijk van elkaar herkend?
4 bankjes geheugen volstoppen is meestal al meer kans op problemen en helemaal als het ook nog verschillende merken/types zijn, helaas.
Bovendien kun je met 4*512 sowieso alleen 2t draaien.
2t draaien weet ik inderdaad. (had wel verhalen gehoord dat het met San Diego ook op 1t kan, maar als het op 2t draait ben ik al tevreden).


Ik zal hier van de week eens testen met 2x512mb bh-6 en 2x512mb bh-5.
Kijken of dat gaat op 1T (zit hier wel op RD580 en niet op NF4)
E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0
Ben ik ook wel benieuwd naar.El Snorro schreef op donderdag 18 mei 2006 @ 09:57:
@Viss,
Ik zal hier van de week eens testen met 2x512mb bh-6 en 2x512mb bh-5.
Kijken of dat gaat op 1T (zit hier wel op RD580 en niet op NF4)
Woon jij trouwens in de buurt van Huizen ('t Gooi) en zou je eventueel mee willen kijken of het jou mayb lukt om hier 2GB werkend te krijgen?
Verwijderd
Ik heb een AMD Athlon 64 X2 3800+ (Manchester Core) en een DFI NF4 Expert.
Ik zit nu al een tijdje te overclocken, maar ik kan niet hoger komen dan:
2550 MHz (255.0 x 10.0) @ 1.45 V (geheugen op 212.5 MHz, CPU/12 @ 2.5-3-3-7-1T)
Hoger dan dit is ie niet Prime stable (na 20 minuten of minder een error), Vcore al opgeschopt tot bijna 1.65, maar dat helpt niet, CPU gaat niet hoger dan 2550 Prime stable
Kan mijn CPU niet hoger? Of stel ik iets verkeerd in in mn BIOS?
(ik heb al verschillende topics doorgelezen, overclock tutorials maar helpt niets, misschien heeft de Genie Bios iets te veel settings, kan iemand me helpen?)
Koeling: Zalman Respirator 1 Plus (Waterkoeling
Ligt het aan mij, of mn CPU?
Verwijderd
255 x 10.0 (2550 MHz) ---> Prime stable
256 x 10.0 (2560 MHz) ---> Niet Ps
270 x 9.5 (2565 MHz) ---> P.s.
271 x 9.5 (2574.5 MHz) ---> Niet Ps
283 x 9.0 (2547 MHz) ---> P.s.
284 x 9.0 (2556 MHz) ---> Niet Ps
Moet ik iets in de BIOS instellen met Async Latencies (Skew, DRAM Drive strength
(dit gedeelte van mn timings snap ik niet echt en kon ik ook niet veel wijzer worden via google enz.)
Temps:
@2.55 GHz (@1.45 V):
Idle 25, Stressed (3DM05/Prime/SuperPi) 35
@2.70 GHz (@ 270 x 10.0 MHz, Vcore 1.50 - 1.65 V):
Idle 26-28, Stressed max. 40
Verwijderd
Voor Winbond BH-5:
Cas: 2
Trcd: 2
Trp: 2
Tras: 5 (Over Tras is ook veel te vinden in dit topic).
Command rate: 1T
Trc: 7
Trfc: 12
Trrd: 2
Twr: 2 voor lage timings, 3 voor hoge clocks
Twtr: 1 (erg agressief, men zegt dat twee stabieler is. Ik draai zelf Twtr 1)
Trwt: 2 is voor strakke timings, 4 voor hoge clocks
Tref: Dit moet je zelf testen. Hier is heel veel over te vinden. Ook in dit topic. Mijn geheugen draait Tref op 1296 cycles.
Bank interleave: Enabled
DQS Skew Control: Of
Dram Drive strenght: Weak
Data Drive strenght: Level 1 of Level 2
Max Async latency: 7ns voor strakke timings, 10ns voor hoge clocks
Read Preamble: 4.5ns strakke timings (en winbond UTT) , 6ns voor hoge clocks (en TCCD/TCC5). Dit moet je echter ook zelf testen.
Idle Cycle limit: 0-32
Dynamic counter: Men zegt dat disabled betere performance levert. Ik heb Dynamic Counter disabled staan, maar ik zag net dat Viss hem op enabled zet. Dit ligt dus aan je geheugenrepen. Sommige repen doen het beter met enabled, sommige met disabled. Verschil is erg klein.
Read Write Queue Bypass: 16x
Bypass max: 4 voor hoge clocks, 7 voor stakke timings
Winbond BH-5 moet het hebben van strakke timings, veel volt en een snelheid van rond de 250~275 MHz.
Men zegt niet voor niets dat Winbond BH-5 gaat leven boven 3(.2) volt. Ik zou als ik jou was het geheugen overclocken, want je hebt niet voor niets een DFI Lanparty
[ Voor 53% gewijzigd door Verwijderd op 20-05-2006 15:50 ]
Verwijderd
mijn vraag is of dit bordje de hoge htt aankan! ,aangezien de multiplier van 165 maar max 9x is!
word het o.c toch wel moeilijker?
ja gaat flink hoog.Verwijderd schreef op vrijdag 19 mei 2006 @ 16:06:
ik heb nu dus een opteron 165 besteld +een DFI LANPARTY UT nf4 sli-dr expert
mijn vraag is of dit bordje de hoge htt aankan! ,aangezien de multiplier van 165 maar max 9x is!
word het o.c toch wel moeilijker?
E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0

Naderhand vragen vind ik nooit echt getuigen van slimheid en ziet er altijd gehaast uit omdat het zowiezo heel makkelijk te vinden is!
Dfi's staan bekend om hoge htt....
Zit nu op 10x310 @ 1.55v met strakke timmings: 2.5-4-3-7 @ 1T en 2.77v

[ Voor 5% gewijzigd door Demon_Eyez op 20-05-2006 18:30 ]
i7-3770K @ 4800 MHz | 2x4096 G.Skill F3-2400C10D-8GTX @ 2400 MHz | Gigabyte Z77X-UD5H-WB WIFI | Asus HD7950 DCU2 met Swiftech Komodo Ful Cover
Verwijderd
is er een stekker in de handel die van 4 pins naar 8 pins gaat??
Verwijderd
viss bedankt he! ik ben er achter (opteron 165 en dfi is binnen en ik doe meeViss schreef op dinsdag 23 mei 2006 @ 12:30:
4 pins zou gewoon moeten werken, zie manual. En ja er zijn adapters voor met 2x molex zodat je je 4 pins alsnog op alle 8 kunt prikken.
Ja, ik heb bv de Tagan 480-U22, waar er 2x 4pins stekkers op zitten die je kan bundelen tot de 8pins stekker die jij bedoeldVerwijderd schreef op dinsdag 23 mei 2006 @ 12:18:
vandaag mn dfi bordje gekregen.. kom ik er achter dat het bord een 8 pins stekker heeft voor de 12V voeding in plaats van de 4 pins op mn vorige mobo (asus sli del)
is er een stekker in de handel die van 4 pins naar 8 pins gaat??
Als je ze hebt gewoon altijd inpluggen, kan nooit kwaadVerwijderd schreef op dinsdag 23 mei 2006 @ 19:55:
ja ik weet het.. 8pins is volgens dfi bedoeld voor sli opstellingen met veel wattage
E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0
Verwijderd
Verwijderd
Hoe stabiel is ditDemon_Eyez schreef op zaterdag 20 mei 2006 @ 18:30:
Lekker bord hoor, die nF4-sli,
Zit nu op 10x310 @ 1.55v met strakke timmings: 2.5-4-3-7 @ 1T en 2.77v
[afbeelding]
Anders is 3100mhz toch niet zo heel bijzonder meer?
klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel
Wat ik me afvraag is het volgende:
bij A64Tweaker heb je de opties: MEM CLK 0, MEM CLK 1, MEM CLK 2 & MEM CLK 3.
Bij 0 & 1 staan ze enabled bij mij, maar hoe zet ik die andere 2 ook daarop in mijn bios? Of kan dat niet via de bios? (DFI Expert)
Ici kann uw Werbung staan
Waar ik op draai staat bij m'n specswaterking schreef op woensdag 24 mei 2006 @ 18:35:
als het werkelijk stabiel is dan is dat nog steeds bijzonder op lucht / water. geen idee eigenlijk waar die jongen op draait / of het überhaupt stabiel is .. nog geen prime95 / sp2004 shotje van hem mogen zien
edit
Er zit wel wat verbetering in, maar helaas nog niet volledig stabiel

[ Voor 19% gewijzigd door Demon_Eyez op 25-05-2006 11:11 ]
i7-3770K @ 4800 MHz | 2x4096 G.Skill F3-2400C10D-8GTX @ 2400 MHz | Gigabyte Z77X-UD5H-WB WIFI | Asus HD7950 DCU2 met Swiftech Komodo Ful Cover
cpu wil 2,7 halen maar dan op 300x9 maar bij 10x cpu multi is 260x10 al niet meer stabiel, dan mem 1:1 , en bij 300x9 in een 5/6 divider waardoor t net onder specs 245Mhz draait.
stepping LDBHE 0543SPMW, standaard vcore is 1,29v maar zodra ik deze aanpas staat er vaak iets heel anders ingesteld
N47h4N|The secret to creativity is knowing how to hide your sources| Dyslexic atheists don't believe in doG! | ˙ʞuɐlq ʇɟǝl ʎllɐuoᴉʇuǝʇuᴉ sɐʍ ǝɔɐds sᴉɥ┴ ®
tjek hier even http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=20823
Of deze : http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=57317
Erg handig
[ Voor 21% gewijzigd door P!to op 26-05-2006 12:56 ]
had van vorige eigenaar van t HZ setje al een tip welk bios te nemen, en nog wat timings voor dat kit, kijken of ik em nu stabiel kan krijgen.
2,5ghz is een gebakken eitje op 1,29v (default) maar had voor een 3d bench op 2,7ghz er 1,55v voor ingegeven in bios, maar na saven en in bios kijken, leest het daar net als in windows heel vreemd uit maar 1,36v terwijl ik max startup 1,55v ingaf

zal je links eens door gaan snuffelen... thnx
[ Voor 24% gewijzigd door SAiN ONeZ op 26-05-2006 16:09 ]
N47h4N|The secret to creativity is knowing how to hide your sources| Dyslexic atheists don't believe in doG! | ˙ʞuɐlq ʇɟǝl ʎllɐuoᴉʇuǝʇuᴉ sɐʍ ǝɔɐds sᴉɥ┴ ®
Verwijderd
krijg ik het probleem met het installeren van windows xp!!
omdat mn harde schijf gewist is heb ik in de bios ingesteld dat first boot priorety mijn dvd-rom moet zijn om windows xp te installeren en second de harde schijf (maxtor 120 gig)
nu komt hij niet voorbij de setup van windows (executive bestanden lezen ofzo iets?) loopt dus compleet
vast. heeft dit iets te maken met de instellingen van je HD in de bios? want soms zegt hij ook iets NTLDR ontbreekt en slaat vast??? iemand bekent met deze problemen
Verwijderd schreef op zaterdag 27 mei 2006 @ 19:00:
hmm dfi nf4 ut- expert bordje geinstalleerd met mn opti 165
krijg ik het probleem met het installeren van windows xp!!
omdat mn harde schijf gewist is heb ik in de bios ingesteld dat first boot priorety mijn dvd-rom moet zijn om windows xp te installeren en second de harde schijf (maxtor 120 gig)
nu komt hij niet voorbij de setup van windows (executive bestanden lezen ofzo iets?) loopt dus compleet
vast. heeft dit iets te maken met de instellingen van je HD in de bios? want soms zegt hij ook iets NTLDR ontbreekt en slaat vast??? iemand bekent met deze problemen

- Cd gaar?
- NTLDR = NT Loader
- wat is het probleem nou precies?
Alles loopt goed behalven het booten dat gaat soms verkeerd, ene keer valt ie uit na boot devices zwart beeldscherm herstart. Andere keren moet je hem zelf resetten.
Wat is het probleem ?
Hier nog de pics ------
Prime :
http://img230.imageshack....stable2700vcore1475jb.jpg
Pi 32M:
http://img80.imageshack.u...stable2700vcore1420vt.jpg
[ Voor 19% gewijzigd door iNSANiTi op 28-05-2006 01:47 ]
* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz
Kijk eens of je dat wat beter kunt afstellen !
Succes
klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel
* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz
Dit topic is gesloten.