Goh, bij mijn ouders heeft de KPN (om een vage reden) een aansluitkast voor iets van 30 of 50 lijnen in de meterkast geknald, maar die ziet er lang zo profi niet uit als die "normale" kast van jouw.

Dat is een mooie omschrijving, want dat ding wil zich hier alleen als een normale splitter (of een directe koppeling wellicht) gedragen als hij uit staat (stekker eruit). Wanadoo reageert nogal vaag op mail hierover, maar als ik vertraging merk bij het bellen en een toestel wat domweg weigert, alsmede relais hoor schakelen als ik gebeld wordt, dan moeten ze me niet gaan volhouden dat het een ADSL splitter is zoals alle providers al jaren gebruiken..
Met die helpdesk valt dus echt NIET te praten. 100% een afpoeierdesk.

Ik heb dus zelf maar een splitter besteld elders en hoop dat 't dan probleemvrij is. Belachelijk natuurlijk, daar Wanadoo een compleet installatiepakket belooft en je schrijft evt. splitters juist weg te halen, maar ja.

Wanadoo lijkt 't zelf ook te weten want ze schrijven doodleuk in de algemene voorwaarden dat deze helpdesk niet namens Wanadoo spreekt (wie dan wel? - ik krijg toch echt alleen contact met die helpdesk; mails doorsturen is er kennelijk niet bij..).
Dit is probleem nummer vijf met mijn nieuwe abonnement, waarmee ze in die korte tijd al op drie verschillende manieren hun contract hebben gebroken. Ik moet het even kwijt: Wanadoo is een absoluut waardeloze organisatie.

Ik kijk 't nog even aan, maar als mijn upload niet fatsoenlijk wordt, dan zoek ik wellicht toch maar wat anders.
Over die upload: waarom is het zo vreemd te veronderstellen dat de upgrades nog maar "half" gedaan zijn? Ik zie het hierboven vaker gezegd, maar dan volgt vaak een snelle "dat kan niet zijn" van een andere medwerker. De internet verbinding bestaat toch uit een aantal stukken? Waarom zou het niet zo kunnen zijn dat ze al wel (hier en daar) het ADSL2 stuk van central naar gebruiker op order hebben, maar dat de bandbreedte verderop in de pijp nog niet aan de plotseling veel hogere behoeftes is aangepast (een tijdelijk veel hogere overboeking, zeg 1:500 of zo, ipv de gebruikelijker 1:25) en dat er om de problemen daaromtrent te beperken ook nog caps in gebruik zijn op verschillende plekken? Als er geen caps per thread gebruikt worden, waarom levert multi-threaded werken dan voor velen zo'n sprong in totale snelheid?