Verwijderd schreef op maandag 31 maart 2008 @ 14:54:
[...]Tja, ik ben geen expert op fotografiegebied, maar zijn die foto's echt zo slecht?
Drie van de vijf foto's zijn tegen het zonlicht ingenomen en de foto binnen ziet er toch wel aardig uit? Volgens mij zijn die foto's niet echt representatief voor deze camera. Daarnaast zijn er nogal wat instellingen mogelijk.
Ik vraag me dan ook af of deze foto met BestShot of auto-BestShot gemaakt zijn.
Ik heb bewust wat foto's met tegenlicht genomen. Juist om een en ander te testen. De camera op auto gezet en ook op auto-best shot. Weing verschil in die twee. Ook een eerder genomen foto (met het licht mee zeg maar, die nu niet meer op mijn link staat) gaf paarse kleurafwijking en veel geblur/noise. Het onderscheid in details vind ik op de meeste foto's matig. Het is allemaal niet echt spetterend.
De macro foto valt idd mee. Die zijn wat mij betreft het best op dit toestel (maar zelfs die geeft bij wat scherper licht tussen de blaadjes door wat paarsachtige lijnen. Staat trouwens niet bij de link).
De foto binnen dan:
De foto met de tafel en stoel ... aan de linkerzijde van de stoel (rugleuning) zie je wederom de paarse rand. En die is ook weer op auto gemaakt. Geen slechte lichtomstandingheden. Niets bijzonders wat setting betreft.
Mijn oude 2 MP canon A60 doet het wat kleur, detail en contrast betreft beduidend beter.
Ik heb vanmiddag de foto's iets laten afdrukkken. 10x15 en ook 20x30 cm. Op de kleintjes zie je de verkleuring (zoals bij stoel en buiten) al. De voorzichtige uitvergroting van 20x30 is uiteraard dan ook teleurstellend. In het algemeen zijn de foto's ook wat grauwachtig, koel.
Je kan best wat met de instellingen spelen, maar als auto of best-shot al niet fijn is, wat moet je dan nog ?
Verder zaken: het batterij/SD klepje zet je vast met een schuif systeempje. Op de oudere Z1000 is dit degelijker/handiger gedaan. Menu spreekt voor zich, is overzichtelijk. Knoppenlogie is goed en duidelijk om mee te werken. Wellicht voor sommige wat klein. LCD scherm voldoet ook prima. Prettig in gewicht. Vlotte opstart en afdruktijd.
Het kan natuurlijk zijn dat ik gewoonweg een maandag-ochtend Z100 heb. Maar hoe dan ook, tot nu voldoet de camera niet aan de algemene verwachting die je van een digicam mag hebben.
En ruilen kan binnen 7 dagen, maar sommige shops hebben in hun regelement staan dat de camera ongebruikt dient te zijn (

). Lijkt in strijd met de wettelijke regeling. Ben daarom ook nu in contact met consuwijzer wat je recht/plicht als consument/winkel zijn. Hoor hier morgen meer van.
[
Voor 17% gewijzigd door
Verwijderd op 31-03-2008 17:03
]