Ramon de Jesus schreef op zondag 29 oktober 2006 @ 08:42:
Ik vind het jammer dat men niet wat positiever tegenover IE7 kan staan hier (en op t.net fp). Tuurlijk in die vijf jaar dat we geen nieuwe browser hebben gezien van MS hadden ze een perfect W3C-compatible browser kunnen maken maar wie dat had verwacht vind ik wel een beetje naief.
Ik had ook geen perfecte browser verwacht, maar wel meer dan dat we nu gekregen hebben. Zolang er nog een groot aantal fundamentele issues zijn (layout) en een aantal zeer fundamentele zaken ontbreken of zwaar buggy zijn (inherit, z-index, table-layout model, generated content) kan je niet echt spreken van een browser die tov z'n voorganger substantieel meer standards-compliant is. Not to mention the fact dat er buiten CSS weinig tot niets verbeterd is op dat vlak.
In plaats daarvan hebben we een soort geupdate IE6 gekregen die voor mij als web developer toch wel de grootste irritaties oplost zoals; goede PNG-support, :hover op alles en overflow werkt nu goed. Als ze zo doorgaan en bij IE8 weer een aantal bugs oplossen dan vind ik dat alleen maar een goede ontwikkeling.
PNG-support is nog steeds afwijkend tov de norm (gamma correction) en rendering van alfa-transparante PNG's is tergend traag wat je voornamelijk merkt bij scrollen.
Of overflow inderdaad correct geimplementeerd is is iets dat ik nog eens goed moet bekijken; het is inderdaad wel verbeterd (en gelukkig heeft MS geluisterd en ook min/max-width/height geimplementeerd) maar of het ook 100% correct is durf ik te betwijfelen.
Als IE8 ook enkel maar weer een handjevol bugfixes met zich meebrengt ipv een grondige rewrite van de renderengine dan vind ik dat zeker geen goede ontwikkeling, maar op dit moment durf ik niet (meer) te hopen op een fundamenteel juiste aanpak van MS.
Het lijstje niet-opgeloste bugs tov IE6 is minstens 10x zo lang en ik zie zo al een aantal items waar zeker nog wel iets op aan te merken valt. Even een paar uitlichten:
Select control: CSS style-able and not always on top
Het select-element heeft nog zeker wel issues, vnl mbt scripting
Addressed many relative positioning issues
Addressed many absolute positioned issues
...and introduced some new issues as well...
<?xml> prolog no longer causes quirks mode
Maar een HTML-comment voor de DTD nog steeds wel
Absolute positioned elements now use always correct containing block for positioning and size information
Nope, bottom:0 is nog steeds broken