FaceDown schreef op 29 september 2004 @ 23:24:
[...]
Ik denk dat dat een nadeel van de eeuwige Nikon-Canon battle is. Als je iedereen uit dit topic vraagt de 2 camera's te reviewen dan kiest ook 90% de Canon als winnaar denk ik.
Feit is dat de Canon een stuk goedkoper is. Op de D70 zitten een aantal extra functies die geen hond gebruikt. Is dat een paar honderd euro extra waard? Ik denk zelf van niet.
Ik vraag me verder af in hoeverre een review die 'de beste' aanwijst relevant is. Een Nikonian zal nooit de 300D kopen en een Canonian nooit een D70. Simpel as that.
Ik heb zelf maanden lang heel erg zitten twijfelen tussen de 300D en de D70. Uiteindelijk ben ik voor de Nikon gegaan, omdat de 300D voor mij gewoon te beperkt is.
En ik gebruik die extra's van de D70 wel degelijk, en om nou te zeggen dat ik een professionele fotograaf ben... Nou nee.
Spotmeting: Gebruik ik best vaak! Partial geeft vaak nog een verkeerde belichting bij grote verschillen, dan werkt spot prima. Vreemd dat de 300D het niet heeft, zelfs mijn Ixus 400 heeft spotmeting.
1/500 flash-sync: Nog niet echt veel gebruikt, handig om bij sport in te flitsen.
Flash exposure compensation: Gebruik ik heel vaak, om heel lichtjes in te flitsen zodat de flits niet op valt.
3FPS + grote/snelle buffer: Heerlijk bij sport! Gewoon schieten maar, en je hebt de hele actie op plaat. Wachten op het volgende shot omdat de camera de buffer eerst moet wegschrijven naar de CF-kaart is niet of zéér zelden van toepassing.
AI-Servo focus: Heel handig bij sport/natuur etc.! Kan bij de 300D alleen bij het sport-programma gebruikt worden.
On-demand gridlines: Gebruik ik vaak bij landschappen, makkelijker om de horizon recht te krijgen.
Geen opstarttijd: Ben ik echt dol op, ik was een Ixus gewend, en vond het echt super-irritant dat ik 2 seconden moest wachten tot dat ding klaar was voor een foto. Heel vaak heb ik daardoor net een mooi plaatje gemist. De 300D maakt het nog bonter: 3 seconden opstarttijd. De D70 is gewoon direct klaar voor gebruik.
Zwarte stevige body: Ik vind zwart toch iets professioneler staan dan zilver
Waar de 300D wel beter in is:
Prijs: Al krijg je in de kit wel een veel mindere lens.
Ruis: ISO100 is écht ruisvrij, ISO200 bij Nikon niet.
Lenzenaanbod: Canon is wat vooruitstrevender in het lenzenaanbod dan Nikon (bij veel lensen IS, groter assortiment, USM schijnt iets sneller te zijn dan Nikon's SWM.)
Batterygrip: Een groot gemis, omdat ik ook vaak portret schiet. Er komt binnenkort een 3rd party batterygrip voor de D70, hopelijk is dat een beetje kwaliteit.
Beide camera's zijn prima, maar voor de iets meer eisende fotograaf is de D70 (of 20D wanneer de persoon in kwestie liever Canon heeft, maar dat is een hele andere klasse) al snel een betere keus. Het is niet de bedoeling om een Canon v.s. Nikon discussie uit te lokken, ik geef mijn mening over de pluspunten van de D70, en dat veel mensen ze wel degelijk gebruiken.
Overigens bezit ik de D70 + 18-70 kitlens, Sigma 70-200/2.8 EX HSM en Nikkor 50/1.8 lens.