mijn specs #9@ F@H
Reg. datum: 10 december 2002
weet je hoeveel opwaartse druk je krijgt.als die binnenbak met lucht gevuld is dan wilt die bak gaan drijven.en dat kan zo sterk zijn dat je de siliconenrand loslaat of dat de glazen springen..of de deksel vliegt er vanaf..ben bang dat je project niet echt zal werken
teveel contra's en te weinig pro's
Reg. datum: 01 december 2001
Misschien toch het plexie versmelten dan maar, zoals iemand hierboven meldt?quote:matchles schreef op 31 maart 2004 @ 21:35:
ik bedenk me net wat..
weet je hoeveel opwaartse druk je krijgt.als die binnenbak met lucht gevuld is dan wilt die bak gaan drijven.en dat kan zo sterk zijn dat je de siliconenrand loslaat of dat de glazen springen..of de deksel vliegt er vanaf..ben bang dat je project niet echt zal werken
teveel contra's en te weinig pro's
Verder is er eerder gevaar op IMplosie dan dat de deksel eraf knalt. (hou maar eens een dichte plastic fles diep onder water, die frommelt dan in elkaar.
quote:ionize schreef op 31 maart 2004 @ 20:53:
waarom hebben jullie het plexiglas niet m.b.v. chloroform gelijmd cq. versmolten? dat zit iig muurvast en waterdicht!
(Trouwens nagedacht over schoonmaken? Na 3 weken vissen erin te hebben gehad is alles groenAlgenkiller erin gaat niet echt werken m.b.t. nemo and friends
)
Valt heel erg mee! niet te veel vis er in, heb je geen last van alg..... ik weet niet hoe groot de bak is maar je moet per vis afhankelijk van de grote ongeveer 5 a 10 liter water rekenen voor de juiste bio omgeving
Mystic Spirit = ook beetje Tropisch aquarium fanaat
Ik blijf de vorderingen volgen! het wordt volgens mij echt vet!
quote:matchles schreef op 31 maart 2004 @ 21:35:
ik bedenk me net wat..
weet je hoeveel opwaartse druk je krijgt.als die binnenbak met lucht gevuld is dan wilt die bak gaan drijven.en dat kan zo sterk zijn dat je de siliconenrand loslaat of dat de glazen springen..of de deksel vliegt er vanaf..ben bang dat je project niet echt zal werken
teveel contra's en te weinig pro's
HAHAHA, leuk dat je dat nou zegt. Hier hebben wij al eerder aangerekend:
quote:Vanuit het forum van Tweakzone.net
Oke mensen, hier volgt een klein rekensommetje aan onze aquarium PC. Wij wilden de kast in het aquarium op 4 pootjes zetten zodat de computer niet op de bodem kwam te liggen. Nu kunnen we het morgen wegen, maar wij willen nu graag al weten waar we aan toe zijn, dus ging ik er even aan rekenen, en ik kwam tot de volgende conclusie.
(In dit forum kan je geen superscript schrijven dus de machten staan er als gewone cijfers, maar volgens mij is het wel leesbaar)
We nemen de dikte van het glas nog even variabel want dit weten we nog niet helemaal zeker. X is dus de dikte van het glas. De inhoud van de kast moet 22 * 32 * 11 = 7744 cm3 zijn. Volgens onze natuurkunde bijbel (binas) weegt glas 2,5 * 103 kg m-3. Verder weegt ons moederbord inclusief heatsink ongeveer 600 gram, de harddisk 440 en de pci kaarten 300.
Nu gaan we de hoeveelheid glas berekenen. Ik neem hierbij de onderplaat als begin en plak in mijn gedachten daarna de lange kanten er op, en dan de kortste kanten, en wel zodat de inhoud constant blijft (nl. 22 * 32 * 11)
x * ((2 * 32 * 22) + (2 * 32 * (11 + 2x)) + (2 * (22 + 2x) * (11 + 2x)))
x * ((1408 ) + (64 * (11+2x)) + (2 *(242 + 44x + 22x + 4x2)))
x * ((1408 ) + (704 + 128x) + (484 + 88x + 44x + 8x2))
x * (2596 + 260x + 8x2)
2596x + 260x2 + 8x3
Als we er nu nog even vanuit gaan dat we glas hebben van 0,5 cm dik hebben, hebben we dus 1364 cm3 glas nodig, oftewel 1,364 * 10-3 m3. Dit moeten we vermenigvuldigen met de dichtheid om te zien dat de glazen bak 3,410 kg gaat wegen. Tel daarbij het gewicht van de computer (1340 gram) bij op, en de totale "drijvende" bak weegt 4,750 kg.
Het totale volume van de glazen bak is gelijk aan:
(32 + 2x) * (22 + 2x) * (11 + 2x)
(32 + 2x) * (242 +44x + 22x + 4x2)
7744 + 1408x + 704x + 128x2 + 484x + 88x2 + 44x2 + 8x3
7744 + 2596x + 260x2 + 8x3
Als we er nog steeds van uit gaan dat het glas 0,5 cm dik is, is de bak 9108 cm3 groot.
Dat is hetzelfde als 9,108 dm3 dus verplaatst het blok 9,108 liter water. De opwaartse druk is dus 9,108 kg. Maar de bak weegt 4,750 dus de totale kracht omhoog is 4,358 omhoog. Omdat het verdeeld wordt over 4 glazen wordt elk glas dus met een kracht van 1,0895 kg omhoog getrokken. Dat kan de kit wel aan lijkt me.
Maar nu willen we ook nog even uitrekenen hoe dik het glas moet zijn om hem een neutral drijfvermogen te geven.
Het gewicht is (2596x + 260x2 + 8x3) * 2,5 * 10-3 + 1,34 kg
De opwaartse druk geeft (7744 + 2596x + 260x2 + 8x3) * 10-3 kg
Het drijfvermogen is dus neutraal als (2596x + 260x2 + 8x3) * 2,5 * 10-3 + 1,34 = (7744 + 2596x + 260x2 + 8x3) * 10-3.
Dit is een ingewikkelde som en om jullie een beetje te sparen zal ik dit op mijn grafische rekenmachine snel even uitrekenen en ik kan jullie garanderen dat het antwoord op deze vergelijking luidt: x=1,43
Dus als we glas zouden gebruiken van 1,43 cm dik zouden we afgezien het feit dat er kabels heen moeten geen steunpilaren nodig hebben om de pc te ondersteunen. De kracht op de pilaartjes zou dan 0 zijn.
Dus er komt een kracht van 1,0895 kg op de siliconenrandjes per glas. Dat houdt de kit wel he.
En versmelten met chloroform wil alleen met plexiglas toch? En dan nog, dan zou je 2 dingen aan elkaar kunnen smelten, en niet perspex aan gewoon glas. Maar dat had ik ook al eerder gezegd. Lees eerst even voordat je iets wilt gaan zeggen.
Ohja, en dat imploderen valt ook wel mee hoor. Het is gemaakt van 0,5 cm dik glas, en dat houdt het wel denk ik hoor.
And that's the way the cookie crumbles
::In de hemel is geen bier, daarom drinken wij het hier!:: | ::specs::
ik vind t jammer dat glas ni fijn te bewerken is, anders had ik t als window gebruikt hoor
en ik denk ook dat echt glas wat beter tegen water kan, het is misschien maar heeeel weinig verschil, maar dan nog
|| A64 3500+ - 1024MB G-skill - 6600GT - 440GB || EOS 350D 18-55mm Kitlens 75-300mm Canon (non-USM)||
Ik moest ook gelijk denken aan de druk die er op je "binnebak" komt te staan door al die liters water. als de glas-oppervlakte van een kant niet al te groot is, moet dit idd geen probleem geven.
Keep up the good work!
I'm hearing voices inside my head...<br>Are you one of them?<br>Are you?
En het is ook nog eens steviger, qua buigzaamheid en breekbaarheid dan.
And that's the way the cookie crumbles
*kwijl* wanneer komt de volgende update?
bus.BroadCast(new SendMoneyMessage(this)); teamcoldfusion
quote:delneet schreef op 31 maart 2004 @ 23:24:
Hele cewle mod! Ben zeer benieuwd naar het eindresultaat...(hopelijk geen verdronken mobo).
Ik moest ook gelijk denken aan de druk die er op je "binnebak" komt te staan door al die liters water. als de glas-oppervlakte van een kant niet al te groot is, moet dit idd geen probleem geven.
Keep up the good work!
denk dat het wel mee zal vallen, anders kun je altijd nog een soort van 'stabilisatiestang' maken.
bijvoorbeeld in de ruimte zelf overdwars een latje, kan het mobo gelijk mooi op liggen
Reg. datum: 12 augustus 2001
Ik heb het meegemaakt dat ineens een aquarium breekt, en dat is geen pretje (zeker als je net als mij op een zolder met houten vloer zit
Mijn HTje : Paulthé
Reg. datum: 17 december 2003
[ help me (A) ]
Succes met je retecoole mod!!! (Bookie)
Ik heb geen signature...
Superbruut gewoon, kan ook gewoon in je woonkamer staan natuurlijk.
LIAN LI PC-A59 - AMD PHENOM II X4 955 @ 3600 mhz - GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P - 8GB CORSAIR XMS3 1600 - GIGABYTE GTS 250 - 36GB RAPTOR + 2 X 1TB SAMSUNG @ RAID 0 - SAMSUNG 930BF - LOGITECH G15 & MX510
Voorzien van luchtgekoelde auto en watergekoelde PC....
it ain't about the pictures, it ain't about the camera's, it's about the journey and the experience. Live it - every second of it. Smile, have fun, and dream wild! Live in the now!
Reg. datum: 20 februari 2004
Wippertjewap
quote:Wippertjewap schreef op 01 april 2004 @ 11:45:
Als je plexiglasplaatje overmaats onder de bak lijmt en de buitennaad afkit is de kans op lekkage ook minder. De kitnaad wordt dan namelijk door het water naar binnen gedrukt.
Kun je de gaten in de bodem niet met een glassnijder maken? (Ik weet niet zo veel van glas, maar zo doen de inbrekers in de film het ook altijd
Why be difficult when with a little extra effort you can make yourself impossible? || veni, vidi, delevi || You people laugh because I'm different... I laugh because you're all the same.
nadeel is die maken er een klote zooi van altijd
nee gewoon keigaaf
mocht die klaar zijn wil ik wel eens met een fotograaf langskomen voor wat pics. die dan in een magazine zullen verschijnen.
Lian keuken----- Waar ik review ----- Waar ik werk -----Conroe rigs
quote:petervandamned schreef op 01 april 2004 @ 12:30:
pyranja's in die bak doenvoor de hackers
nadeel is die maken er een klote zooi van altijdbeide dus
nee gewoon keigaaf
mocht die klaar zijn wil ik wel eens met een fotograaf langskomen voor wat pics. die dan in een magazine zullen verschijnen.
Dat zou heeel cewl zijn!
En een geaard stopcontact is een goed idee
Euh, en over de kitnaad die niet sterk genoeg kan zijn zit ik niet zo te twijfelen. Er zijn vele zelfbouw aquaria gemaakt die vele honderden liters meer water konden houden.
En of het een warmwater aquarium gaat worden zit ik nog over na te denken. De ruimte bij de computer zal ondanks de koeling altijd warmer zijn dan de kamertemperatuur (en het aquariumwater). Als je dan een warmwater aquarium hebt, heb je hier geen last meer van.
*Update*
Het aquarium opnieuw gelijmd met die Bisonlijm. (De gaten die je in de bodem ziet, zijn alleen van de onderliggende plaat hout, niet in de bodem zelf)



De harde schijf even met een constructie op het moederbord gebouwd.





Ons nieuwe bruissteentje van 200 mm.

Robertstoppels wijzigde dit bericht 01-04-2004 12:51 (26%)
Reden: Foto's toegevoegd
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 38 39 40 41 last
Dit topic is gesloten.