Hmmm... dat zou het zomaar kunnen verklaren. Download nu een bestand van 38GB, duurt een eeuwigheid maar best aannemelijk dat daar bestanden van ontbreken. Eens afwachten of 'ie goed binnenkomt, en anders eens kijken of er een betrouwbaar aanwezig bestand (Linux ISO image of zo) is om mee te testen.BlackMage schreef op zondag 06 januari 2013 @ 13:06:
* ik heb wel last van traagheid, maar dat is dan verklaarbaar. Hele lage snelheid (100-300kb/s) is voor mij een teken dat het bestand er niet meer op staat (hitnews download dan alles of het zijn alleen maar errors die zorgen voor die 100kb.s).
Mwah, dat zal het niet snel zijn. Intel i3-2100, 4GB geheugen en verder niets te doen. Laptop-harddisk, maar verder zou 'ie (en heeft 'ie altijd gedaan) het probleemloos moeten trekken.Als jouw verbinding met Ziggo verder stabiel is denk ik dat jij ook tegen hardware beperkingen aanloopt. Vooral de oudere/goedkopere synology nas dingen hebben niet heel veel power om alles naast elkaar te kunnen doen.
Modem reset kan ik ook nog proberen, al staat dat ding in bridge dus zou niet veel moeten uitmaken. Dan eerder de router resetten.EJPostema schreef op zondag 06 januari 2013 @ 13:09:
Ik had hier vroeger ook wel eens last van. Zit ook bij ziggo. Een modem reset werkt altijd wel... Kijk ook even of je de juist news server hebt ingesteld(het nummer) . Wil nog wel eens uitmaken
Bedankt voor het meedenken!