Gathering of Tweakers

Quicksearch
Zo, vandaag een eerste dode iMac (1 uit de 10) @ office. Probeerde hem aan te zetten maar niets. Stroom er een tijd af gehad en meer van dat soort foefjes, maar niets hielp. Heel apart.
Direct maar naar het iCentre in het centrum gebracht waar hij morgen bekeken gaat worden.

photo.shoq photoblog
5D // Sigma 15 fish // Canon 17-40 L // Tamron 28-75 // Canon 50 // Canon 70-200 L

Mmm ik wil binnenkort deze iMac aan gaan schaffen. 20" 2.4GHz met 750GB of 500GB. Ik zet er dan zelf 4GB in. Heb nu de voorganger, ik kocht het instapmodel maar vind de aluminium wel erg mooi en vind het fijn om een iets groter scherm en meer schijfruimte te hebben. Maar ben bang dat er binnenkort een update komt. Wanneer denken jullie dat de hele iMac vervangen gaat worden? Ik zelf denk januari 2009 maar er zal wel eerst een interne update komen?
 
sup?

quote:
SoulWar1 schreef op zaterdag 09 februari 2008 @ 14:23:
Ik heb eindelijk mijn iMac (20" / 2.4 GHz) binnen :)

Heb er nu twee dagen mee gespeeld en het is een erg mooie machine. Toen ik hem voor het eerst aanzette schrok ik even, een paar dode pixels. Maar schijnbaar zijn het luie pixels geweest, na 2 dagen is het hele scherm perfect. Geen dode pixels, geen kleur of gradient verschillen, mooie kleuren (na kalibratie) en de reflectie valt me erg mee (in donkere kamer geen totaal geen reflectie).
Hoe kalibreer je het scherm?

Just because you're paranoid doesn't mean they're not after you...

Gadgetfetisjist

quote:
FerdiV schreef op vrijdag 15 februari 2008 @ 23:14:
Wanneer denken jullie dat de hele iMac vervangen gaat worden?
Voorlopig ECHT niet want hij is nog niet eens een halfjaar op de markt en is populair zat. De rest is pure speculatie dus als je er eentje wil hebben: gewoon kopen.
 
quote:
Exirion schreef op zaterdag 16 februari 2008 @ 00:57:
[...]

Voorlopig ECHT niet want hij is nog niet eens een halfjaar op de markt en is populair zat. De rest is pure speculatie dus als je er eentje wil hebben: gewoon kopen.
Mmm ok en er komt ook geen interne update? Ik bedoel de CPU wat omhoog of een ander scherm?
 
Wellicht binnenkort een Mobile Penryn processor maar ik weet niet of dat het wachten wel waard is, ik geloof hoogstens een winst van 6 tot 10%. Het grote voordeel van deze processor is dat hij zuiniger is, maar dat heeft dus alleen voordeel in de MacBooks. Ik was ook van plan te wachten, maar ik denk toch dat ik hem eind volgende week maar bestel (24").
 
front against Kirby

ik verwacht eigenlijk rond maart april een update naar Penryn processors, misschien een 3Ghz?
Daarnaast denk ik dat men de standaard HDD wel kan uppen naar 500gb en een fatsoenlijke grafische kaart erin. Deze is nu al 1,5 jaar uit ofzo?

gaming since 1987

live / psn : phusebox | F1 = L1FE |

quote:
baldbelow schreef op zaterdag 16 februari 2008 @ 00:57:
[...]
Hoe kalibreer je het scherm?
Bij Systeemvoorkeuren -> Beeldscherm -> Kleur -> Kalibreer.
Precies waar ik hem zou verwachten ;)

Know Thyself

quote:
SoulWar1 schreef op zaterdag 16 februari 2008 @ 13:57:
[...]

Bij Systeemvoorkeuren -> Beeldscherm -> Kleur -> Kalibreer.
Precies waar ik hem zou verwachten ;)
Vind het beetje raar. Hoe laat je een egaal stuk een gestreepte achtergrond matchen, bijvoorbeeld?
quote:
Mei schreef op zaterdag 16 februari 2008 @ 18:21:
[...]
Vind het beetje raar. Hoe laat je een egaal stuk een gestreepte achtergrond matchen, bijvoorbeeld?
De eerste 2 keer lukte het me ook niet helemaal, de derde keer volgde ik de instructies beter ^^, namelijk: ogen dichtknijpen. Je zult zien als je ze goed dichtknijpt de gestreepte achtergrond ook egaal oogt, en je de kleur en contrast van de appel mooi kunt laten matchen. Wat ik erna heb gedaan is de brightness 3 blokjes lager gezet (F1 toets) want vol open vond ik te scherp voor mijn ogen. Nu vind ik het beeld zelfs mooier dan mijn mat scherm. :9~

Know Thyself

Effe tjekke!
Berichten: 530
Reg. datum: 14 november 2000

Als Apple newby heb ik na een paar weken met m'n iMac te hebben gespeeld toch een vraag waar ik niet uit kom.

Als oud XP gebruiker ben ik gewend aan een delete toets, op m'n iMac plank zit wel een (forward-) delete toets, maar die doet geen ruk als ik b.v. een file wil weggooien. Ik kan een file selecteren en in de Finder menubalk File -> Move to Trash doen en dat werkt natuurlijk, maar bij dat menu commando staat doodleuk een keyboard shortcut die ik niet kan vinden; Command toets + backward delete,

Waar in godesnaam zit de backward delete toets op het nieuwe iMac toetsenbord ? 8)7

Geen enkel dier heeft schade ondervonden bij de creatie van mijn usericon

Backspace (Win/Linux) == Backward Delete (Mac)
Delete (Win/Linux) == Forward Delete (Mac)

Samengevat: dingen verwijderen is cmd + backspace :P
Als je een bestand in Finder wilt weggooien moet je cmd + <-- doen (Command + Backspace) :)

Edit: With stupid ^^

Nitai wijzigde dit bericht 27-02-2008 22:20 (11%)
Reden: Die Mei ook altijd...

Creative clutter is better than tidy idleness | iPhone 1.1.4 | iMac 24" | PB 12" | Nikon D40

quote:
Roko schreef op woensdag 27 februari 2008 @ 22:17:
Waar in godesnaam zit de backward delete toets op het nieuwe iMac toetsenbord ? 8)7
Dat is de backspace, boven enter ;)

Edit: Goh we zijn er wel als de kippen bij ^^

SoulWar1 wijzigde dit bericht 27-02-2008 22:22 (9%)

Know Thyself

front against Kirby

ze kunnen nu toch niet lang wachten met een update; de instap macbook is nu nog sneller dan de 24" imac :S

gaming since 1987

live / psn : phusebox | F1 = L1FE |

Ik had eigenlijk nu al een update verwacht met de update van de macbook. Mij zijn ze in ieder geval kwijt; vertrouwen in het product is weg door het uitblijven van een fix voor een bekend probleem. Ik heb inmiddels de onderdelen voor een nieuwe PC besteld. Helaas geen OS X, maar wel aanzienlijk sneller dan m'n iMac. You win some, you lose some. Helaas :)
front against Kirby

quote:
neographikal schreef op woensdag 27 februari 2008 @ 23:07:
Ik had eigenlijk nu al een update verwacht met de update van de macbook. Mij zijn ze in ieder geval kwijt; vertrouwen in het product is weg door het uitblijven van een fix voor een bekend probleem. Ik heb inmiddels de onderdelen voor een nieuwe PC besteld. Helaas geen OS X, maar wel aanzienlijk sneller dan m'n iMac. You win some, you lose some. Helaas :)
same here. zodra de E8400 van intel op de markt is ben ik ook weg.
Voor 600 upgrade ik mijn pc dan naar een systeem dat in de buurt komt van een (single-cpu) Mac Pro

gaming since 1987

live / psn : phusebox | F1 = L1FE |

Ik las van de week ergens een artikel (kan helaas geen bron meer vinden) waarin in werd vermeld dat het opvallend was dat de Macbook een update kreeg. Dit aangezien het nog niet eens zo heel lang geleden was dat deze een update had gehad.

Blijkbaar zou dit van Intel gemoet hebben omdat zij z.s.m. op de penryn willen overstappen. Als dit nou het geval is lijkt het mij dat de Imac ook op zeer korte termijn wordt geupdate, toch ?
quote:
MacNotes.de received unconfirmed word that new Penryn based iMacs would be seen next Tuesday, continuing Apple's pattern of weekly announcements since Macworld.

There's been no independant confirmation of such an announcement, but would be consistent with rumors that Apple is transitioning their Merom processor based Macs over to Penryn due to a planned phase out of Merom processors in the coming months.

ronwiel wijzigde dit bericht 28-02-2008 10:03 (33%)

 
Ach ja, hoop dat hij ergens in Mei een update krijgt dan kan ik die 24" Imac in huis halen, heb nu nog niet genoeg geld ervoor, dus als ze nou effe wachten met die update :P
 
Die update voor volgende week klinkt best logisch, de middelste MacBook heeft meer geheugen en is buiten de HD en de GPU iets sneller dan de 24" iMac, beetje vreemd niet? Laat in ieder geval de beste 20" en de 24" modellen standaard 2GB geheugen krijgen. Als het een beetje meezit upgraden ze de graphics naar de nieuwe Mobility HD 3000 series, maar Apple kennende zal dat niet gebeuren (bijna 2 jaar Radeon X1600 anyone? ;)).
 
Ik moet eerlijk zeggen dat ik de verhouding van een iMac met de MacBooks ook wel erg krom vind tegenwoordig. Zeker de normale MacBooks kunnen nu aardig concurreren met hedendaagse laptops. (Sommige laptops hebben in dat prijssegment wel een betere grafische chip, maar veelal minder features dan een MB. Daarnaast vind ik de schermen van goedkope laptops toch lang niet zo goed als van m'n MB, om over de batterijduur van goedkope laptops nog maar niet eens te beginnen...)

Een iMac daarentegen heeft een belabberd scherm, een verouderde grafische kaart, een relatief langzame C2D, weinig RAM, kleine HDD. etc. Het enige wat deze weer voor heeft zijn de Apple features en een mooi samengesteld ontwerp, maar die zaken alleen rechtvaardigen voor mij de prijs toch niet als ik voor hetzelfde geld een C2Q met 4GB ram, 8800 videokaart en even groot scherm kan kopen. Het verschil is té groot.
quote:
Lol :P

Ik ben in mei jarig trouwens, krijg ik dan een iMac van je? :+ Liefst een nieuwe versie natuurlijk. :P

--MeAngry-- wijzigde dit bericht 28-02-2008 11:51 (11%)

Anonymous: "Plasma or TFT... Thát is the question!"

Effe tjekke!
Berichten: 530
Reg. datum: 14 november 2000

quote:
Mei schreef op woensdag 27 februari 2008 @ 22:19:
Samengevat: dingen verwijderen is cmd + backspace :P
quote:
Nitai schreef op woensdag 27 februari 2008 @ 22:20:
Als je een bestand in Finder wilt weggooien moet je cmd + <-- doen (Command + Backspace) :)

Edit: With stupid ^^
quote:
SoulWar1 schreef op woensdag 27 februari 2008 @ 22:21:
[...]

Dat is de backspace, boven enter ;)

Edit: Goh we zijn er wel als de kippen bij ^^
OMG! _/-\o_ Tja, het kon ook niet moeilijk zijn, 't is en blijft een Apple. En ik maar zoeken en zoeken naar dat backward delete tekentje. Zucht, kan wel merken dat het DOS/Win/PC gebeuren nog erg diep zit, toch een jaartje of 25 te lang mee gewerkt. ;)

Geen enkel dier heeft schade ondervonden bij de creatie van mijn usericon

Ik wacht met aanschaffen op de pernyn, 45nm tegen 65nm productie EN SSE4 instructies. Dat is voor mij het wachten waard, ondanks de leuke aanbieding op macdiscount

[13:38:06] * Arshia (arshia@123) Quit (Autokilled: This host was found cloning. (2004/08/31 13.37))
[13:38:06] * Daniel (daniel@123) Quit (Autokilled: This host was found cloning. (2004/08/31 13.37))



© 1998-2008 Tweakers.net BV - Based on React - Hosted by True - Served by Adrastos

© 1998-2008 Tweakers.net BV - Based on React - Hosted by True - Served by Adrastos

[RSS][XML]

Update Tracker

Active Topics
Active Topics
Frontpage Nieuws
Frontpage Nieuws