Ok, luister en huiver...
De "update" op de i-mate site zal voor de meesten hier een downgrade zijn. Deze is alleen bedoeld voor de allereerste serie SPL's, die met de radioproblemen. De SPL software versie die als laatste door Rabo Mobiel is uitgegeven is een nieuwere versie dan die op de i-mate site wordt aangeboden.
Omdat ik nog een SPLetje had liggen die toch bagger was en retour Rabo moet, dacht ik: laat ik die es ff lekker flashen. De verschillen:
Rabo softwareversie
v02.03
i-mate ROM softwareversie v01.09
Rabo radioversie
P5.10
i-mate ROM radioversie P5.0
Zowel softwareversie als radioversie zijn van Rabo nieuwer, althans hebben een hoger nummer. Mogelijk dat deze speciaal voor Rabo is ontwikkeld en dat de World Wide Edition ROM die i-mate nu ter beschikking stelt dezelfde bugfixes heeft (zou je wel denken volgens de info op de site).
De code IPL R070126 verschijnt ook bij deze ROM linksboven in het bootscreen. Mogelijk dat dit de releasedatum en/of code is.
Resumerend:
- Heb je een Rabo SPL met bovengenoemde versienummers, dan is een update niet nodig, Je downgrade 'm misschien zelfs.
- Heb je een Rabo SPL met bovengenoemde versienummers, maar wil je helemaal af van de Rabo branding? Dan kun je er voor kiezen 'm te flashen met de geboden ROM.
- Heb je een SPL met lagere versienummers dan die hierboven genoemd van de ROM? Update dan zeker. Mocht je de GPRS problemen nog niet hebben ervaren, dan denk ik dat je GPRS niet gebruikt. Hoe dan ook is dit een moment om 'm te flashen.
LET OP: Ik heb het niet voor elkaar gekregen de telefoon te flashen onder Windows Vista met WMDC, ook niet onder de admin account. Het ging prima vanaf m'n XP laptop met ActiveSync 4.5
Nog een let opje: bij het flashen wordt ook een hele partij software extra geïnstalleerd zoals i-mates 1-View; Backup; Clubimate email en nog wat meer software. Niet allemaal even nuttig in mijn optiek, maar het laat zich ook prima deinstalleren vanuit de settings. Wil je je toestel helemaal clean hebben?
Doe dan nog een hard reset nadat je 'm hebt geflashed, kost je 5 minuten extra en de software is weg. Deze zit niet in de ROM op het toestel bij een hard reset dus wordt dan ook niet meer geïnstalleerd, dit gebeurt alleen bij het flashen. Oeps, niet waar, die rommel wordt meteen weer meegeïnstalleerd. Jammer dus, gewoon deïnstalleren dus.
Verder denk ik dat het een prima ROM is. Toestel werkt soepel. Uiteraard heb ik geen ervaring opgedaan met ontvangst en GPRS kwaliteit.
Tot zover mijn terugkoppeling, doet er uw voordeel mee zou ik zeggen.
roma0803 wijzigde dit bericht 10-05-2007 23:09 (4%)