Ik begrijp dat je graag de navigatiebegeleiding over een draadloze headset wilt, het liefst via één oor. Wat je in eerste instantie moet weten is dat niet iedere navigatie applicatie geschikt is om de audio via een bluetooth headset weer te geven. De een geeft het alleen door via de interne speaker en doet helemaal niets met bluetooth headsets (mono of stereo). Andere pakketten doen het alleen met alleen mono en andere weer alleen met stereo headsets. Er is dus geen eenduidig antwoord te geven.
Er zijn uiteraard wel truukjes te vinden, zo weet ik dat er voor Windows Mobile een tooltje bestaat waarmee alle audio geforceerd wordt omgerouteerd naar bluetooth audio. Nadeel aan dit tooltje is dat je het iedere keer handmatig moet aan- en uitzetten.
Wat betreft de headset keuze, misschien is de
Jabra BT8010 een goede. Deze ziet er uit als een gewone mono headset maar indien gewenst kun je er een tweede oortje aan koppelen voor stereo. Maar het is ook mogelijk om 1 kanaal stereo te beluisteren als je maar 1 oortje wil horen. In het geval van dat je navigatie alleen via A2DP wordt weergegeven, is het toch mono over A2DP dus je mist dan niks.
Als je al weet welke applicatie je het liefst wil gebruiken, dan kun je verder zoeken naar mensen die ervaring hebben met dat pakket en bluetooth audio.
Als laatste oplossing is er ook nog de
Jabra A120s, deze wordt gewoon op de 3,5mm stereo aansluiting aangesloten en dat werkt altijd. Het is alleen qua mobiliteit niet de beste oplossing.