sandergar schreef op vrijdag 09 december 2005 @ 18:05:
Sinds vandaag beschik ik ook over een Arris modem. Ik had reeds Chello dus ook een niet-VOIP modem. Alle bekabeling, splitter en modem nu vervangen voor nieuw spul uit de doe-het-zelf doos. Net als "kuwerti" brand bij mij alleen het power ledje en knippert het DS-ledje. Alle overige ledjes branden niet en ook de telefoonlijn geeft geen kiestoon.
Hoe lang heb je het laten hangen, het klinkt alsof je het niet de kans gegeven hebt de juiste frequentie te vinden, dat kan behoorlijk lang duren (tot 1u). Let op dat dat alleen de eerste keer van toepassing is, daarna onthoudt hij namelijk waar die frequentie zit, dus bij een reset later komt hij gelijk online.
Als ik vervolgens weer mijn oude Motorola aansluit dan kan ik godzijdank nog het internet op.
Dan is er vermoedelijk niets mis met het signaal - post de signaalwaardes die je met 192.168.100.1 kunt uitlezen, dan weten we dat zeker

Kan ik hieruit opmaken dat de techneuten bij UPC nog even een knopje moeten omhalen zodat mijn nieuwe modem wordt geinstalleerd?
Arris is net zo goed als de Motorola een EuroDOCSIS-apparaat. Als er een 'knopje' omgezet moet worden is dat al lang gebeurd, anders kon je namelijk ook met de Motorola niet werken.
De Arris modem zelf geeft de volgende informatie:
code:
1
2
3
4
5
| RF Parameters
Downstream
Freq/Power: 849.500 MHz -7 dBmV
Signal to Noise Ratio: 24 dB
Modulation: QAM256 |
Deze frequentie zit er inderdaad flink naast en geeft tevens aan dat je niet lang genoeg gewacht hebt
Eerste wat een modem doet is het downstream signaal zoeken. Hij begint dat op de hele MHz van 80 tot 880MHz, gaat daarna over op de kwart (x.25) de hele reeks af, dan op de heltft (x.50) en dan pas op driekwart (x.75). En laat nou in zowat heel NL de juiste frequentie op x.75 zitten
Ja, idioot dat hij daar niet begint, maar dat instellen schijnt niet eenvoudig te zijn...code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
| --------------------------------------------------------------------------------
Upstream
Freq/Power: 0.000 MHz 0 dBmV
Channel Type: DOCSIS 1.x (TDMA)
Symbol Rate: 0 kSym/sec
Modulation: Unknown
Status
System Uptime: 0 days 0h:5m:22s |
Yup, je bent veel te ongeduldig
Bovendien zal het geen uur gaan duren. Als hij na 5 min op de helft is, dan zal het voor 10 minuten waarschijnlijk wel op driekwart zijn.
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
| Computers Detected: 0
CM Status: Docsis-Downstream Scanning
WAN Isolation: OFF-Access to WAN is allowed
Time and Date: Not Available
CM State: Docsis-Downstream Scanning
In Progress Docsis-Downstream Scanning
--- Docsis-Downstream Ranging
--- Docsis-Upstream Ranging
--- Docsis-DHCP
--- Docsis-TFTP
--- Docsis-Data Reg Complete
--- Telephony-DHCP
--- Telephony-TFTP
--- Telephony-Reg with Call Server
--- Telephony-Reg Complete |
Hij zit nog bij stap een.
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
| TOD State:
Not Provisioned Time of Day
BPI State:
Not Applicable BPI Status
DHCP Attempts to obtain CM IP Address:
0 Attempt(s)
DOCSIS(CM) Events
Date Time Event ID Event Level Description
***** 20000200 3 No Ranging Response received - T3 time-out
***** 17000400 3 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to receive MAC SYNC frame within time-out period
***** 17000100 3 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing |
http://chello.upc.nl of
http://172.29.11.36/cmreg zijn niet bereikbaar. En ook de standby knop ik al geprobeerd!
Stanby knop staat goed (WAN access allowed), verder is het niet gek dat
http://172.29.11.36/cmreg niet bereikbaar is, dat is de oude aanmeldserver die niet meer in de lucht is.
http://chello.upc.nl verwijst tegenwoordig naar:
http://62.179.105.77/regDankzij nieuwe werkwijzes geven de medewerk(st)ers van UPC steeds andere antwoorden en is in de aanlevering van de doe-het-zelf doos al wat verkeerd gegaan. Vandaag heb ik mobiel (prepay) al 18 min aan de lijn gehangen met het 0900-nummer. Kosten: 23 euro

Voordat ik dus weer opnieuw een kapitaal kwijt ben hoop ik dat de experts hier mijn vermoeden kunnen bevestigen.
Welk vermoeden? Dat er een knop om moet

Die is zoals gezegd reeds zeer lange tijd om omdat het exact dezelfde 'knop' is die voor chello om moet. Enige wat je moet doen is die modem de tijd geven online te komen