Leave only footprints, take only memories
Verwijderd
Overigens zijn de snelheden van de Com21's ook verhoogd. Net een paar speedtestjes gedaan en die gaven steeds eenzelfde resultaat. Download nu 527.3 kbyte/s (tot gisteren was dat 450) en upload 44.8 kbyte/s en dat is hier nooit hoger geweest dan 26.
Hoe ben je achter dat IP-adres gekomenSuperPaddo schreef op 15 juni 2004 @ 15:36:
http://192.168.100.1/config.html
Hier kun je je motorola rebooten zonder met stekkers te klooien(weet niet of ie eerder gepost is...).
Ik bne echt blij, toch wel een hele vooruitgang
.
Everyday's an endless stream, of cigarettes and magazines...
mmm sounds goodVerwijderd schreef op 16 juni 2004 @ 10:39:
Leuke actie alhier. Op 5 juni bericht gekregen dat ik een nieuw modem zou krijgen. Tot op heden echter nog niks ontvangen. Start ik vanochtend de PC op: wel verbinding op het modem, maar geen IP-adres. Er ging dus direct een lampje branden (bij mij) en meteen de helpdesk gebeld. En ja hoor, volgens hun zat ik sinds vandaag op het Docsis-netwerk. Het nieuwe modem had er dus allang moeten zijn en men had geen idee waar het zich bevindt. Track & Trace hebben ze daar dus blijkbaar niet. Nu komt er dus een nieuwe deze kant op en hebben ze me weer op het goeie ouwe Com21-netwerk gezet...
Overigens zijn de snelheden van de Com21's ook verhoogd. Net een paar speedtestjes gedaan en die gaven steeds eenzelfde resultaat. Download nu 527.3 kbyte/s (tot gisteren was dat 450) en upload 44.8 kbyte/s en dat is hier nooit hoger geweest dan 26.
Nouja iig dadelijk als ik thuis ben es ressetten kijken wat ie dood. Och wat maakt het uit internet is me nu al veel te snel hou het niet bij
Ja, ik weet dat het IP-adres van m'n router gewoon opvraagbaar is. Maar das JUIST het maffe. m'n router heeft lokaal 'n 192.168.2.x adres. Van @Home heb ik een adres in het 217.x.x.x bereik. En toch kan ik bij het 192.168.100.x adres. Dat zit subnettechnisch gezien op een heel ander netwerk (lokaal subnet=255.255.255.0) en dat adres staat bij de info die ik heb ook niet als m'n gateway ofzow (daar staat er (logisch) een van @Home). En in het boekje van de motorola staat 't btw ook niet.party42 schreef op 16 juni 2004 @ 11:32:
ik neem aan dat dat wel in een boekje staat? Daarnaast heb ik 'em al vaker voorbij zien komen. Als laatste, het ipadres van je router is gewoon opvraagbaar.
82.X.x.x Ip gekregen
Trotse vader x 2!| Profiel volspammen mag hier: Klik
Verwijderd
Hij kan het wel aan theoretisch gezien. Overigens is de upload nu weer wat gezakt maar nog altijd boven de 35, met m'n Com21 dus. Ook net getest met een groter bestand. Maar toch jammer dat die Motorola niet volgens planning is aangekomen...Row schreef op 16 juni 2004 @ 11:47:
[...]
mmm sounds goodmaar was ook onder de veronderstelling dat men ouwe Com21 het niet "aankon" of is dat een fabeltje?
Nouja iig dadelijk als ik thuis ben es ressetten kijken wat ie dood. Och wat maakt het uit internet is me nu al veel te snel hou het niet bij
Verwijderd
Verwijderd schreef op 15 juni 2004 @ 16:41:
Ben eens benieuwd, denk dat veel com21 users boos gaan worden
* party42 aait lief_adje
Everyday's an endless stream, of cigarettes and magazines...
die zit nu regelmatig boven de 400KB/s, maar upload blijft steken rond de 20KB/s
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Verwijderd
Verwijderd
(Overgenomen op Wed Jun 16 2004 om 14:24:51 UTC+0200)
Download : 378.3 KByte/sec
Upload : 41.4 KByte/sec
Connection : 680.0 Conn/min
Com21 Regio Roermond
(Overgenomen op Wed Jun 16 2004 om 14:46:24 UTC+0200)
Download : 493.2 KByte/sec
Upload : 56.3 KByte/sec
Connection : 1,592.0 Conn/min
Ping test Nederland : 18.0 ms
Met een motorola modem
Weet iemand nu of IEDEREEN een nieuwe modem krijgt?
Ik ga maar weer eens mailen..
Alleen raar, speedtest geeft sinds gister 0.0 upload aan
iemand ook gehad?
* Robin vraagt zich af wanneer regio Landgraaf voorzien wordt van nieuwe modems
en is er bekent wanneer dit OVERAL is vervangen?Robin Vreuls schreef op 16 juni 2004 @ 15:12:
Idereen van @Home krijgt een Motorola-modem, simpelweg omdat de COM21-modems niet meer aan de standaards van tegenwoordig voldoen.
* Robin vraagt zich af wanneer regio Landgraaf voorzien wordt van nieuwe modems
Gewoon nieuw modem bij @Home aanvragen. Na een beetje email verkeer heb je hem binnen een week binnen. Regio onafhankelijk lijkt me. Ik woon zelf in Heerlen.Robin Vreuls schreef op 16 juni 2004 @ 15:12:
Idereen van @Home krijgt een Motorola-modem, simpelweg omdat de COM21-modems niet meer aan de standaards van tegenwoordig voldoen.
* Robin vraagt zich af wanneer regio Landgraaf voorzien wordt van nieuwe modems
du -ba --max-depth=1| sort -nr | awk ' {printf("%20.2f MB %-s %-s %-s %-s %-s %-s\n", $1 / (1024*1024)+"MB\n", $2,$3,$4,$5,$6,$7)}'
Verwijderd
*loopt naar beneden*
*zegt tege pap: PAP onze modem is oud ik wil nieuwe email @home is*
*pap: NEE..*
minder
Haha, je moet hem gewoon bestellen en zeggen dat @home dat kennelijk heeft opgestuurd omdat de andere versleten wasVerwijderd schreef op 16 juni 2004 @ 16:15:
ik wil dan ook wel een nieuwe is ff ons pap erop aanspreken
*loopt naar beneden*
*zegt tege pap: PAP onze modem is oud ik wil nieuwe email @home is*
*pap: NEE..*
minder
blaat.
Everyday's an endless stream, of cigarettes and magazines...
Waarom doe je dat dan niet? Hoe moelijk kan het zijn om een paar speedtest resultaten te *modificeren*party42 schreef op 16 juni 2004 @ 16:30:
Als ik om een nieuwe modem vraag krijg ik steeds dat geneuzel van: stuur ons 5 verschillende speedtest resultaten op...
blaat.
du -ba --max-depth=1| sort -nr | awk ' {printf("%20.2f MB %-s %-s %-s %-s %-s %-s\n", $1 / (1024*1024)+"MB\n", $2,$3,$4,$5,$6,$7)}'
(Overgenomen op Wed Jun 16 2004 om 17:38:30 UTC+0200)
Download : 508.5 KByte/sec
Upload : 56.5 KByte/sec
Connection : 1,484.0 Conn/min
Ping test Nederland : 17.0 ms
Net nieuwe motorola modem
Trotse vader x 2!| Profiel volspammen mag hier: Klik
maar dit is het PROBLEMEN topic, niet het IK HEB GEEN PROBLEMEN TOPIC
dus.
Weet iemand toevallig of er een storing is in Tilburg?
een van mijn klanten belde net op
en ik kon net ook niet de @home website resolven...
The two basic principles of Windows system administration:
For minor problems, reboot
For major problems, reinstall
Gelieve daar allemaal in te posten, dit is het PROBLEMEN topic, lijkt me niet echt een probleem als je hoge upload ineen shebt
Verwijderd
Maar wel als je een lage hebt...Animal schreef op 16 juni 2004 @ 17:48:
ja idd, maar is er uberhaupt nog wel een topic OPEN van de verhoging?
Gelieve daar allemaal in te posten, dit is het PROBLEMEN topic, lijkt me niet echt een probleem als je hoge upload ineen shebt
jahoor, die is er nog [rml][ HOME-BB] Nieuwe snelheid verhoging[/rml]Animal schreef op 16 juni 2004 @ 17:48:
ja idd, maar is er uberhaupt nog wel een topic OPEN van de verhoging?
Intussen heb ik het Motorola modem aangesloten, en wel op de oude splitter (coax bedrading e.d. is dus tevens ongewijzigd). Dit werkt prima, gezien de volgende waarden:Zap schreef op 08 juni 2004 @ 21:08:
Ik heb vanmorgen ook een Motorola Surfboard SB5100E ontvangen, welke ik over een week dien aan te sluiten. Momenteel heb ik nog een COM21-modem, welke 4 jaar geleden samen met een verzegelde Tratec (TRPR-10/MI-FF/60) splitter is aangesloten door een Essent-monteur (indertijd bestond er nog geen doe-het-zelf pakket en was het verplicht het te laten installeren door een monteur).
In het bijgeleverde boekje staat dat men de splitter/wandcontactdoos niet dient te vervangen wanneer er reeds een TRP-10 met één aansluiting is geplaatst en wél als er een TRP-10 (neem aan dat men TRPR-10 bedoelt) met twee aansluitingen hangt. Gezien de daarbij geplaatste plaatjes bedoelt men in het tweede geval het model met enerzijds een radio/tv uitgang en anderzijds een datauitgang; m.a.w. een splitter. Volgens deze handleiding zou ik dus mijn huidige splitter moeten vervangen.
Nu is het geval dat de COAX bedrading hier in huis van prima kwaliteit is (alleen Hirschmann spul), met uitzondering van het stuk vóór het abonnee-overnamepunt (in de huiskamer, dit zit hier niet in de meterkast); het groene omhulsel van deze kabel is namelijk volledig gestript (erg ranzig), tot zover ik in de buis kan kijken. Dat wil zeggen: de kabel, welke sowieso al aan de dunne kant is, bestaat slechts uit de kern met het plastic omhulsel en de koperdraad; de isolatielaag is er af. De monteur schrok er destijds van en had meteen een afspraak gemaakt om deze (grond?)kabel te laten vervangen, Essent is echter nooit op komen dagen. Wonder boven wonder werkte de internetverbinding zonder problemen en is het TV/radio-signaal van redelijk goede kwaliteit, vandaar dat we er verder nooit meer werk van hebben gemaakt.
Het werkt nu dus wel, maar het uitstekende stuk van de betreffende (slechte) kabel is echter dermate kort dat hier nauwelijks nog een nieuwe wandcontactdoos op aan valt te sluiten. Vandaar dat ik me nu het volgende afvraag:
1. Is het echt niet mogelijk om het bovengenoemde type splitter te blijven gebruiken met een Motorola DOCSIS modem? (Dit zou me een hoop werk besparen).
2. Is het raadzaam om de (grond)kabel voor het abonnee-overnamepunt gezien het bovenstaande toch nog te laten vervangen, ondanks dat het momenteel met het COM21 modem prima werkt? (Ik vraag me dit af vanwege geruchten dat de Motorola modems minder genoegen nemen met een zwakker signaal)
Signal to noise ratio: 36 dB (optimaal: > 30 dB)
Rx Power Level: -1 dBmV (optimaal: tussen -12 en 12 dBmV)
Tx Power Level: 45 dBmV (optimaal: tussen 38 en 52 dBmV)
Deze zijn dus allemaal in orde, ik heb ze iig nooit beter gezien bij mensen met een nieuwe splitter. Bovendien zijn de snelheden perfect (500-520 KB/s down, 57 KB/s up). Ik behaal pingtijden van 5-6 ms naar de gateway, met eens in de 5 tot 10 seconden een uitschieter naar 20-40 ms. Dit laatste is het enige vreemde dat me opvalt, hebben andere mensen dit ook? Niet dat het verder storend is, je merkt er in de praktijk toch niets van en met m'n COM21 zouden deze uitschieters zelfs nog enorm goede waarden zijn..
Nu vraag ik me echt serieus nog meer af waarom @Home de instructie geeft dergelijke splitters te vervangen?
#
[ Voor 17% gewijzigd door Bolk op 16-06-2004 19:37 ]
Ik bespeur hier een zekere mate van onethische logica.
http://192.168.100.1/signal.htmlBolk schreef op 16 juni 2004 @ 19:37:
Waar haal je die waardes vandaan? Zeker als tie offline is? En dan het interne ip?
Hoeft-ie niet off-line voor te zijn...
Virussen? Scan ze hier!
Ik bespeur hier een zekere mate van onethische logica.
Verwijderd
Verwijderd
Dat vraag ik mij ook afRobin Vreuls schreef op 16 juni 2004 @ 15:12:
* Robin vraagt zich af wanneer regio Landgraaf voorzien wordt van nieuwe modems
Bij mij is het zo:Bolk schreef op 16 juni 2004 @ 19:58:
Hmm, best mooie constructie al zeg ik het zelf, wel een IP hebben, maar toch ook niet. Anyway, op een Rx power level na (-7) zijn mijn waardes ongeveer (+/-1) hetzelfde met de poster constructie.
Signal to Noise Ratio: 27 dB
Rx Power Level: -17 dB
Tx Power Level 47: dBmV
Nogal een flinke uitschieter bij Rx power level dus. Is dit een probleem? Snelheid is rond de 500 kb/s en 55 kb/s dus denk eigenlijk dat het wel goed zit zo.
(met de oude wandcontactdoos er nog op trouwens)
[ Voor 17% gewijzigd door Brammel op 16-06-2004 21:52 ]
Dat betekend gewoon meer demping in je coax kabel.. niet ernstig aangezien je modem online is en blijft?Brammel schreef op 16 juni 2004 @ 21:49:
[...]
Bij mij is het zo:
Signal to Noise Ratio: 27 dB
Rx Power Level: -17 dB
Tx Power Level 47: dBmV
Nogal een flinke uitschieter bij Rx power level dus. Ernstig?
Niets om je zorgen om te maken
Verwijderd
Zelfs de 32 kB upgrade is hier niet officeel doorgevoerd. (Knooppunt Landgraaf.) Ik ga maar eens wat speedtests verzamelen en opsturen denk ik. Ik ben het moe, ik ga achter een Motorola aan. De overburen zitten al lang en breed op 540 down / 61 up. En dat na 4 maanden @Home... kom je hier aanzetten met je abbo van bijna 3 jaar.
[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 16-06-2004 22:25 ]
Download een testfile van 100 MB (bijvoorbeeld hier) en meet je snelheid met een programma als DU meter, BW meter oid. Dat is een stuk betrouwbaarder dan die 1 MB van speedtest.Brammel schreef op 17 juni 2004 @ 00:16:
Heb trouwens bij speedtest telkens dat als ik m'n download snelheid test er boven zo'n balkje staat met het aantal % en de snelheid. Bij 0 % tot 90 % is de snelheid > 500 kb/s, maar de laatste 10 % zakt ie naar 420 kb/s. Dit laatste geeft ie ook weer bij het eindresultaat. Beetje vreemd, want bij mordax.nl geeft hij wel de "juiste" snelheid weer.
* Workstation * / * Server * / * Laptop * / Monica: My motto is: "get out before they go down". Joey: "That is so not my mott
Het ligt dus aan speedtest, mordax weet er beter mee om te gaan.
Echt relaxt is die nieuwe snelheid
[ Voor 21% gewijzigd door Schelte op 17-06-2004 08:14 ]
Dat speedtest onbetrouwbaar is wist ik, maar zo'n grote afwijking wist ik niet. Mordax geeft keihard 60 kb/s aan terwijl die 100 mb bin van NXS met gemak een ruime halve MB per seconde doet, oftewel volledig 4 mbit.CamU schreef op 17 juni 2004 @ 00:54:
[...]
Download een testfile van 100 MB (bijvoorbeeld hier) en meet je snelheid met een programma als DU meter, BW meter oid. Dat is een stuk betrouwbaarder dan die 1 MB van speedtest.
Ik bespeur hier een zekere mate van onethische logica.
"I don't take life too seriously, no one gets out alive anyways..."
Alleen diep in de nacht nu , rond 3 uur haal ik dowload van 520 kb/s en 34 kb/s upload.
Overdag zo instabiel als het maar zijn kan. Lang leve @home . Ik zit trouwens op roosendaal aangesloten. Ik hoop dat ik snel een motorola krijg want zo is het hopeloos.
rMBP M3 16" rMBP M1 13" iPhone 14 Pro AWU3 AirPods Pro
Eindelijk eens een goed woordje over @Home
"Some day, I hope to find the nuggets on a chicken."
rond 500K down en ongeveer 40K up.
dit op COM21, ping is ook iets lager 28 ipv 31 (gemiddeld)
edit: nu istie weer bij het oude?
[ Voor 9% gewijzigd door Initial G op 17-06-2004 11:44 ]
Raku
ik zie het probleem nog nietSimulated Zero schreef op 17 juni 2004 @ 12:25:
Arg , lekker hoor. Maken ze me 2 weken geleden ofzo blij met een nieuw IP (NOT!).... Nou , alles omgezet in de dns enzo voor mijn domein. Gaan ze me weer een nieuw IP gevenLeuk hoor en als klap op de vuurpijl zitten ze ook nog te klooien met die reverse dns enzo. Wat heb ik daar nou aan? Nu is me halve irc verkloot....
ten eerste weet je dat je een dynamisch ip hebt. is altijd al zo geweest en zal ook altijd zo blijven
ten tweede mag je geen server draaien....
daarnaast kan je ook wel om dat ip heenwerken: jouw hostname blijft altijd hetzelfde. laat mensen die dan gebruiken om te connecten...
beetje raar dat je op @home gaat zeuren terwijl je dit allemaal weet. Zo kan je elk bedrijf wel in een kwaad daglicht stellen...(ja, ik heb een auto gekocht, maar nu kost het me een vermogen om in te rijden omdat ik belasting, verzekering en benzine moet betalen....)
At the beginning there was nothing. So God said 'apt-get install light'.
Erm , het is een dynamisch vast IP , het is niet zo dat ze iedere keer als je connect hem veranderen. En geen server mogen draaienMaestro.mosjuh schreef op 17 juni 2004 @ 12:38:
[...]
ik zie het probleem nog niet
ten eerste weet je dat je een dynamisch ip hebt. is altijd al zo geweest en zal ook altijd zo blijven
ten tweede mag je geen server draaien....
daarnaast kan je ook wel om dat ip heenwerken: jouw hostname blijft altijd hetzelfde. laat mensen die dan gebruiken om te connecten...
beetje raar dat je op @home gaat zeuren terwijl je dit allemaal weet. Zo kan je elk bedrijf wel in een kwaad daglicht stellen...(ja, ik heb een auto gekocht, maar nu kost het me een vermogen om in te rijden omdat ik belasting, verzekering en benzine moet betalen....)
En dan nog , ik heb nu wel weer geklooi met accounts op irc. Dan moet alles er tijdelijk in worden gezet etc etc. Allemaal geklooi
En waar dat voorbeeld met die auto op slaat mag joost weten... Ik snap er de ballen van.
Maar anyway , je mag toch wel verwachten dat als je een jaar lang je oude ip hebt hij niet plots 2 maal word veranderd.... En er is nooit gezegd dat ik geen domein aan mijn IP mag koppelen , dat heeft verder nieteens wat met servers te maken
[ Voor 15% gewijzigd door Raku op 17-06-2004 12:52 ]
Raku
Zie^^ Maestro.Simulated Zero schreef op 17 juni 2004 @ 12:25:
Arg , lekker hoor. Maken ze me 2 weken geleden ofzo blij met een nieuw IP (NOT!).... Nou , alles omgezet in de dns enzo voor mijn domein. Gaan ze me weer een nieuw IP gevenLeuk hoor en als klap op de vuurpijl zitten ze ook nog te klooien met die reverse dns enzo. Wat heb ik daar nou aan? Nu is me halve irc verkloot....
Hebben ze de snelheid in de afgelopen paar maanden nota bene verviervoudigd, loop je hierover te zeuren. Je weet dat @Home dynamische ip's uitdeelt.
edit
Volgens de algemene voorwaarden heeft @home niks gedaan wat ze niet mochten doen. Dat het voor jou ongemakken oplevert is niet hun probleem.
[ Voor 14% gewijzigd door CamU op 17-06-2004 12:54 ]
* Workstation * / * Server * / * Laptop * / Monica: My motto is: "get out before they go down". Joey: "That is so not my mott
Als je een auto hebt verwacht je ook niet dat iedere keer je chassisnummer veranderd lijkt me en dat je dan al je registratiepapieren weer in orde moet maken.Maestro.mosjuh schreef op 17 juni 2004 @ 12:38:
[...]
ik zie het probleem nog niet
ten eerste weet je dat je een dynamisch ip hebt. is altijd al zo geweest en zal ook altijd zo blijven
ten tweede mag je geen server draaien....
daarnaast kan je ook wel om dat ip heenwerken: jouw hostname blijft altijd hetzelfde. laat mensen die dan gebruiken om te connecten...
beetje raar dat je op @home gaat zeuren terwijl je dit allemaal weet. Zo kan je elk bedrijf wel in een kwaad daglicht stellen...(ja, ik heb een auto gekocht, maar nu kost het me een vermogen om in te rijden omdat ik belasting, verzekering en benzine moet betalen....)
Met andere woorden dit slaat als een tang op een varken.
En dat van die hostname is niet waar, ik heb vaak genoeg gezien dat de hostname een x-aantal dagen om zeep bleef omdat er een wijziging werd doorgevoerd
'When you're not paying for the product, you are the product!'
Het is hun goed recht dat te veranderen , dat wil nog niet zeggen dat ik maar niet mag klagen. Ik klaagde ook over 16 kb/s upload destijds , maar ook dat was hun goed recht om dat niet aan te passen. Simpelweg omdat iemand iets mag doen wil nog niet zeggen dat je niet mag gaan klagen hoorCamU schreef op 17 juni 2004 @ 12:52:
[...]
Zie^^ Maestro.
Hebben ze de snelheid in de afgelopen paar maanden nota bene verviervoudigd, loop je hierover te zeuren. Je weet dat @Home dynamische ip's uitdeelt.
edit
Volgens de algemene voorwaarden heeft @home niks gedaan wat ze niet mochten doen. Dat het voor jou ongemakken oplevert is niet hun probleem.
En dat het mij ongemakken geeft is geen probleem? Volgens mij betaal ik nog altijd voor de verbinding. Ik denk dat ik dan best kritisch mag zijn.
Zoals de vorige keer bij mij dus ook een paar dagen , dat lijkt er deze keer weer aan te komenTurkish schreef op 17 juni 2004 @ 12:57:
[...]
Als je een auto hebt verwacht je ook niet dat iedere keer je chassisnummer veranderd lijkt me en dat je dan al je registratiepapieren weer in orde moet maken.
Met andere woorden dit slaat als een tang op een varken.
En dat van die hostname is niet waar, ik heb vaak genoeg gezien dat de hostname een x-aantal dagen om zeep bleef omdat er een wijziging werd doorgevoerd
[ Voor 35% gewijzigd door Raku op 17-06-2004 13:02 ]
Raku
Nu heb ik natuurlijk ook wel eens problemen gehad, maar met welke dienst heb je nu nou geen problemen? Zo is een de ouwe Com21 modem een keer kapot gegaan, zonder dat het te zien was. @Home gebeld dat inet er uitlag super netjes geholpen, wel 2 minuten moeten wachten, maar dat verwacht ik eigenlijk ook niet anders van een Helpdesk. Nou die konden ook zo niet verder helpen, na van alles geprobeerd te hebben. Twee dagen later monteur aan de deur en die is 3 uur bezig geweest bij ons. Eerst ging die bij ons in de straat in het kastje kijken, bleek daar ook van alles mis te zijn en later heeft die onze modem vernieuwd. Was ik super blij om, want nu hebben we alweer een tijdje de Motorola, mooi modempje hoor.
Wel vind ik dat ze qua snelheidsverhoging te lang hebben gewacht en dat zo voor mensen die al super lang abbonnee zijn, geen enkel gratis extratje krijgt. Ik heb namelijk al eens zitten te denken om een jaar ADSL te nemen en dat dan 3 maanden gratis krijgen en dan weer naar @Home en dit dan ook weer gratis krijgen.
Voor de rest ben ik een super tevreden gebruiker van het @Home netwerk.
Wouter
Ik niet, met m'n com 21 modem...wdekerf schreef op 17 juni 2004 @ 13:09:
Voor de rest ben ik een super tevreden gebruiker van het @Home netwerk.
Heb @home al 3 keer gemailt daarover, heb nog niets terug gekregen
is het nou een dynamisch ip of een vast ip
(hint: het 1e dus; hij kan dus ten aller tijde veranderen)
nee, dus...,het is niet zo dat ze iedere keer als je connect hem veranderen.
ja, maar het is een regel waar je mee accoord bent gegaan. Dus heb je je er ook aan te houden lijkt mij.En geen server mogen draaienDas een regel uit de jaren negentig , kom op zeg.
zal hem even uitleggen[...]
En waar dat voorbeeld met die auto op slaat mag joost weten... Ik snap er de ballen van.
- jij weet dat je bij @home een dynamisch ip hebt, en toch klaag je er over
- bij een auto weet je dat je hoge kosten hebt, en toch zeuren veel mensen erover
nee; dat mag je niet verwachten. @home mag ten aller tijden jouw ip adres veranderen, en of ze dat nou 1 keer per jaar of 3 keer per week, je weet dat het kan gebeuren (en nogmaals: je bent er ook zelf ooit mee accoord gegaan)Maar anyway , je mag toch wel verwachten dat als je een jaar lang je oude ip hebt hij niet plots 2 maal word veranderd....
'jouw ip'En er is nooit gezegd dat ik geen domein aan mijn IP mag koppelen , dat heeft verder nieteens wat met servers te maken
volgens mij zijn de ip's die @home uitdeeld nogsteeds hun eigendom hoor; dus hoe kom je erbij dat het opeens jouw ip adres is.
At the beginning there was nothing. So God said 'apt-get install light'.
Blijkbaar snap je het niet helemaal , of je wilt het niet snappen. Als @home nou consequent bezig was had ik er allang vrede mee. Maar om nou onregelmatig ip adressen te gaan veranderen... Doe of een vast ip , of een dynamisch ip bij iedere reconnect. Want laten we wel zijn , ik heb daardoor gisteren wel 3 uur downtime gehad. Of ze het mogen of niet interesseert me geen ene moer. Ik mag er gewoon over klagen , bevalt je dat niet druk je maar op backspace...Maestro.mosjuh schreef op 17 juni 2004 @ 13:47:
[...]
![]()
![]()
![]()
![]()
is het nou een dynamisch ip of een vast ip
![]()
![]()
![]()
(hint: het 1e dus; hij kan dus ten aller tijde veranderen)
[...]
nee, dus...![]()
[...]
ja, maar het is een regel waar je mee accoord bent gegaan. Dus heb je je er ook aan te houden lijkt mij.
[...]
zal hem even uitleggen![]()
- jij weet dat je bij @home een dynamisch ip hebt, en toch klaag je er over
- bij een auto weet je dat je hoge kosten hebt, en toch zeuren veel mensen erover
[...]
nee; dat mag je niet verwachten. @home mag ten aller tijden jouw ip adres veranderen, en of ze dat nou 1 keer per jaar of 3 keer per week, je weet dat het kan gebeuren (en nogmaals: je bent er ook zelf ooit mee accoord gegaan)
[...]
'jouw ip'![]()
![]()
![]()
![]()
volgens mij zijn de ip's die @home uitdeeld nogsteeds hun eigendom hoor; dus hoe kom je erbij dat het opeens jouw ip adres is.
Wel toevallig dat je bepaalde dingen uit mijn bericht pikt om op te replyen , ipv het hele bericht... Blijkbaar kun je bepaalde dingen niet weerleggen ofzo?
En trouwens , vanwege die 3 uur downtime + het irc/hostname gekloot heb ik uberhaupt al reden genoeg om te klagen
[ Voor 11% gewijzigd door Raku op 17-06-2004 14:02 ]
Raku
[ Voor 86% gewijzigd door Galaxis op 17-06-2004 15:46 ]
Nieuw product @Home Family
Naast deze snelheidsverhoging introduceert @Home per 1 augustus 2004 een nieuw product: @Home Family. Het product wordt geplaatst tussen @Home Basis en @Home Breedband. Hiermee biedt @Home voor elke internetbehoefte een eigen abonnementsvorm. De downloadsnelheid van @Home Family is 1500 kbit/s en de uploadsnelheid is 256 kbit/s. De abonnementsprijs wordt € 37,95 per maand.
Nou sorry hoor, maar je kan ook gaan miereneuken, dit bedoelt ie natuurlijk niet letterlijk. Hier op mijn werk heb ik ook mijn werkplek. Hij is idd niet van mij, maar je begrijpt wat ik bedoel.Maestro.mosjuh schreef op 17 juni 2004 @ 13:47:
[...]
'jouw ip'![]()
![]()
![]()
![]()
volgens mij zijn de ip's die @home uitdeeld nogsteeds hun eigendom hoor; dus hoe kom je erbij dat het opeens jouw ip adres is.
Ik bespeur hier een zekere mate van onethische logica.
Raku
Ik heb er in principe geen problemen mee, maar als ze nou eens een stabiele verbinding hadden. Die 300 of 400 kb/s download boeit me echt niet. Stel nou je werkt thuis en je hebt de verbinding beroepsmatig nodig, dan ben je dus flink de zak.
"I don't take life too seriously, no one gets out alive anyways..."
Super, als je in ieder geval de testserver gebruikt (testnews.home.nl). Snelheid is over het algemeen maximaal, dus rond de 500 kb/s. Bij mij is het wel zo dat hij overdag dus rond de 500 zit, maar tussen 17.00 en 23.00 hij wat zakt naar 300 kb/s. Retentie is ook goed op de testserver, weet niet precies hoe lang, maar lang genoeg in ieder geval. Bovendien komt alles compleet binnen als het er natuurlijk compleet op staat.Simulated Zero schreef op 17 juni 2004 @ 18:50:
Hoe zit het trouwens nu met de @home nieuws-servers? Ze waren geupgrade , maar ik hoor er eerlijk gezegd weinig meer van... Hoe zit het atm met de snelheid / retentie?
"I don't take life too seriously, no one gets out alive anyways..."
ipconfig /flushdns ?siggy schreef op 18 juni 2004 @ 11:46:
Volgens mij liggen er wat dns servers uit. Als ik die van @home pak (automatisch) dan krijg ik heel veel sites niet, binnen en buitenland, en als ik die van xs4all pak, krijg ik ze ook niet. Beetje vreemd geval maar ligt dit aan die dns servers of is er meer mis met modem of netwerk?
Als ze om netwerktechnische redenen de IPnrs anders moeten verdelen, dan moet er een mogelijkheid zijn om eenvoudig een herverdeling te doen. Met DHCP kan dat, maar alleen als alle gebruikers dat instellen, vandaar de verplichting om het te gebruiken.Simulated Zero schreef op 17 juni 2004 @ 13:59:
Blijkbaar snap je het niet helemaal , of je wilt het niet snappen. Als @home nou consequent bezig was had ik er allang vrede mee. Maar om nou onregelmatig ip adressen te gaan veranderen...
Bij Demon heb je in principe een vast IPnr, tenzij er zwaarwegende redenen zijn om dat te veranderen. Dan kondigen ze dat over het algemeen wel aan van te voren zodat je er rekening mee kunt houden. 100% garantie dat je altijd een vast IPnr hebt, krijg je ook daar dus niet.

Zoals je kan zien zijn dit constante snelheden (het grote rode blok was de download, het groene stukje rechts is de upload).
com21 modem Vught (regio 's hertogenbosch)
[ Voor 15% gewijzigd door Orion84 op 18-06-2004 14:01 ]
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
heel wat afgebeld met de handy
omdat ik constant internet probs had , en dat was na de 1ste verhooging van @home
nou was dat opgelost , en heb 2 weken lekker kunnen i-netten , erna weer probs , om de 15 min ongeveer viel het i-net weg bij mij en de buurman , nou 2 dagen zo liggen i-netten , met veel ergernis enzo
maarja 2 dagen geleden dus woensdag de 16de laat is de nacht 04:00 ongeveer , komt mijn buurman aan de deur kloppen zeggen dat het i-net het weer deed , en de volle vehoging daar was
de nieuwe modem had ik al anderehalve maand geleden al , en meteen aangebouwt , zonder problemen meteen i-net , dus voor iedereen andere , zegt @home maar niet af
alles wat niet zo mooi is , kan toch weer heel mooi zijn voor andere dingen :x
Maar het schijnt dat alle COM21 modems vervangen zullen worden... nog geen brief van @home gehad terwijl andere mensen in deze omgeving wel een modemwissel krijgen aangeboden...
Ik zit in Groningen centrum, maandag nieuwe modem aangevraagd, woensdag binnen. Download was +- 300, up was dramatisch max 10.. nu constant 500 + down en tegen de 60 up. Super..4hp schreef op 18 juni 2004 @ 17:17:
Het is nog dus steeds zo dat de COM21 bezitters wel een hogere upload hebben maar die alleen 's nachts gehaald wordt. Overdag zakt de snelheid in. Hier ook COM21 (Haren/Groningen) en overdag maximaal 30kb/s.
Maar het schijnt dat alle COM21 modems vervangen zullen worden... nog geen brief van @home gehad terwijl andere mensen in deze omgeving wel een modemwissel krijgen aangeboden...
ehh moraal: dus zelf aanvragen.. mailtje naar snelheid@home.nl met daarin 5 speedtest metingen waaruit blijkt dat je upload met je com21 niet boven de 190Kbits/s uitkomt. Dan kom in je aanmerking voor een motorola.
[ Voor 15% gewijzigd door jAnO! op 18-06-2004 17:41 ]
When some people work at a place for ten years they get ten years of experience, other people work at a place for ten years and get one year of experience ten times.
Ik zie namelijk de optie dhcp server staan in de firmware van het modem...
http://192.168.100.1/config.html
The SURFboard cable modem can be used as a gateway to the Internet by a maximum of 32 users on a Local Area Network (LAN). When the Cable Modem is disconnected from the Internet, users on the LAN can be dynamically assigned IP Addresses by the Cable Modem DHCP Server. These addresses are assigned from an address pool which begins with 192.168.100.11 and ends with 192.168.100.42. Statically assigned IP addresses for other devices on the LAN should be chosen from outside of this range
Ja het is mogelijk. Nee niet bij @Home. Zodra je aan de settings gaat klooien krijg je op lange- of kortetermijn problemn._sepulnation_ schreef op 18 juni 2004 @ 18:01:
is het nu met een motorola ook mogelijk om met alleen een hub/switch het internet te delen??
Ik zie namelijk de optie dhcp server staan in de firmware van het modem...
http://192.168.100.1/config.html
The SURFboard cable modem can be used as a gateway to the Internet by a maximum of 32 users on a Local Area Network (LAN). When the Cable Modem is disconnected from the Internet, users on the LAN can be dynamically assigned IP Addresses by the Cable Modem DHCP Server. These addresses are assigned from an address pool which begins with 192.168.100.11 and ends with 192.168.100.42. Statically assigned IP addresses for other devices on the LAN should be chosen from outside of this range
en na reset 512Kb/sec en 59Kb/s up
Wie kalm blijft in een panieksituatie................ is traag van begrip
Verwijderd
Heb jij motorala modem of de com21maontje schreef op 18 juni 2004 @ 19:12:
Ook hier in Tilburg is de snelheid inmiddels verhoogt. Voor modem reset 330KB/s down en 28 Kb/s up
en na reset 512Kb/sec en 59Kb/s up
Hé! Ook niets van gemerkt anders, m'n upload is niet hoger dan 18kB/s ! Ook niet na het resetten van m'n modemmaontje schreef op 18 juni 2004 @ 19:12:
Ook hier in Tilburg is de snelheid inmiddels verhoogt. Voor modem reset 330KB/s down en 28 Kb/s up
en na reset 512Kb/sec en 59Kb/s up
Wel heb ik nog zo'n Com21 modem... Iemand in Tilburg al een brief gehad dat deze omgeruild gaan worden voor 1 juli?
[ Voor 4% gewijzigd door 1972 op 18-06-2004 20:22 ]
Werk maakt meer kapot dan drank kan goedmaken. http://tweakers.net/gallery/sys/18548
Verwijderd
Ik ga maar eens klagen, denk ik.
Ik zeg hier en paar dingen op:
1. @home kan mijn rug op (heb het wel dubbel 1 maand lang met nieuw modem)
2. @home: bedankt voor de gratis modem, iemand interesse (te koop)?
3. ADSL werkt prima, geen problemen meer hier. Ik ga nooit meer terug.
4. De snelheden bij @home beginnen nu wel echt achter te lopen (wij waren lid vanaf dag 1).
Sparks
Als ADSL goed werkt (in jouw geval beter dan @home) zou ik dat ook niet doenSparks.nl schreef op 18 juni 2004 @ 22:19:
....
3. ADSL werkt prima, geen problemen meer hier. Ik ga nooit meer terug.
...
Enlighten me. Voeren ze de snelheid tot 2 keer toe op (je hebt nu theoretisch nota bene 4 keer zoveel upload als 3 maanden terug en 4 Mbit down), is het nog niet goed4. De snelheden bij @home beginnen nu wel echt achter te lopen (wij waren lid vanaf dag 1).
...
Sparks
Ik ga er vanuit dat je breedband had
* Workstation * / * Server * / * Laptop * / Monica: My motto is: "get out before they go down". Joey: "That is so not my mott
Officiële ingangsdatum is 1 juli, waarom nu dan al klagen?Verwijderd schreef op 18 juni 2004 @ 20:56:
Ik merk hier niks met mijn COM21 op het knooppunt van Landgraaf....
Ik ga maar eens klagen, denk ik.
Verwijderd
Upload is nu rond de 40Kbytes/sec op dit moment (zaterdag einde van de ochtend). Zal nog wel aantrekken neem ik aan. Bij de eerste snelheidsverhoging stond namelijk dat pas per 1 september voor Harlingen de snelheid gegarandeerd kon worden omdat het netwerk moest worden uitgebreid. Het zal in daluren wel 55Kbytes/sec zijn, zal het vanavond nog even testen tijdens het voetbal
Ik bespeur hier een zekere mate van onethische logica.
Hier in Hengelo atm 460kb/s down en 60kb/s up.Verwijderd schreef op 19 juni 2004 @ 11:48:
Hier, Enschede Noord, ook al snelheidsverhoging (500 kb down, 40 up)
Ik ben toch malle pietje niet!
Verwijderd
Omdat ik niet begrijp dat men jaaaaren heeft gezeurd dat uploadverhoging niet mogelijk was op COM21, en nu kan het zeker wel.Phreak schreef op 19 juni 2004 @ 00:46:
[...]
Officiële ingangsdatum is 1 juli, waarom nu dan al klagen?
Hier is zelfs de 32 kB upgrade er nog niet doorheen; om 4 uur 's nachts haal ik 19 of 20 kB van de 32... hoe gaan ze dan 64 kB up realiseren hier op die COM21 ?!
Verwijderd
je weet/begrijpt dat als je kabelsignaal het niet doet dat @home jou ook geen internet kan geven?Verwijderd schreef op 19 juni 2004 @ 14:21:
Hier in Uden lag Essent er compleet uit gisteren, dus met én tv, én internet...gelukkig is alles weer up nu, maar het valt me wel op hoeveel problemen @home de laatste tijd geeft...
anders weet je het nu
(het @homesignaal word gedragen door het kabelsignaal.... als het kabelsignaal er niet is kan @home daar niets aan doen)
At the beginning there was nothing. So God said 'apt-get install light'.
En ze proberen uiteindelijk toch iedereen een Motorola te geven? Meende ik gelezen te hebben op http://help.home.nl maar als ik daar naar bijvoorbeeld /snelheid gaat, krijg ik de pagina niet.
Nog meer Com21 IP's veranderd?
Zeer belangrijke informatie: Inventaris
Dan ligt het probleem niet zo zeer bij @home hoor. Als hier de kabel eruit ligt (tv) , ligt het internet er ook uit. Terwijl de tv aansluiting via Cogas geregeld word en het internet via @home. @home kan er weinig aan doen als een verbinding brak is of een fout in het buurtstation zit.Verwijderd schreef op 19 juni 2004 @ 14:21:
Hier in Uden lag Essent er compleet uit gisteren, dus met én tv, én internet...gelukkig is alles weer up nu, maar het valt me wel op hoeveel problemen @home de laatste tijd geeft...
Raku
Verwijderd
Ik weet het wel, maar weten anderen het ook?Maestro.mosjuh schreef op 19 juni 2004 @ 18:39:
[...]
je weet/begrijpt dat als je kabelsignaal het niet doet dat @home jou ook geen internet kan geven?
anders weet je het nu![]()
(het @homesignaal word gedragen door het kabelsignaal.... als het kabelsignaal er niet is kan @home daar niets aan doen)
Het probleem op het moment is dat ie steeds ff de verbinding verliest, steeds ff snel, de netwerkkabel is neit verbonden, en 2 seconden later doet ie het weer normaal...ik snap het allemaal niet meer, het zal wel komen door het slechte weer
Abbo: @home Breedband 2560/256 (nu 4000/512)
Modem: Motorola SB 4200a
Locatie: Goor, aangesloten op Almelo
Maandag:
Resultaten van http://www.speedtest.nl (Overgenomen op Mon Jun 14 2004 om 20:56:48 UTC+0200) Download : 29.4 KByte/sec Upload : 9.3 KByte/sec Connection : 117.0 Conn/min Ping test Nederland : 430.0 ms
Vandaag:
Resultaten van http://www.speedtest.nl
(Overgenomen op Sat Jun 19 2004 om 19:46:48 UTC+0200)
Download : 245.6 KByte/sec
Upload : 43.0 KByte/sec
Connection : 634.0 Conn/min
Ping test Nederland : 64.0 ms
Resultaten van http://www.speedtest.nl
(Overgenomen op Sat Jun 19 2004 om 19:47:29 UTC+0200)
Download : 243.8 KByte/sec
Upload : 45.2 KByte/sec
Connection : 746.0 Conn/min
Ping test Nederland : 79.0 ms
Ik heb gebeld, mensen modem doormeten, geen problemen, bleek er een server bij @home ral, toen moest het probleem opgelost zijn. Nee hoor, weer traag, ze hadden me van node gewisseld, maar hielp niets. Ik weer gebeld. Ze wisten niet waar het aan lag.
Toen bijna 3 dagen zonder verbinding gezeten (nog erger dan een trage verbinding) en van ellende maar EK gekeken. Ik weer gebeld, toen ik weer verbinding had was et weer traag. Die gast van @home pingen, ik had modem uit, ping bleef doorgaan, bleek iemand dus mijn IP te gebruiken, dit was waarschijnlijk dan de oorzaak, men van de Technische Dienst wou in de eerste instantie geen nieuw IP geven, omdat ze wouden weten wie mijn IP gebruikte. Volgende dag gebeld, toen kreeg ik wel een nieuw IP (knakker vd helpdesk had dat geregeld, TD wou geen nieuw IP geven).
Nu heb ik dus IP en nog steeds trage verbinding, heel vreemd allemaal, dit is 1,5 week geleden ineens begonnen, daarvoor waren de waarden vrij normaal. Modem kon die vent bij @home niet goed bereiken.
Nu komt er maandag een monteur van @home langs. Ik weet niet wat hij precies wil doen maargoed als ie et maar oplost
Ik vind dit erg vreemd, heeft iemand hier iets soortgelijks meegemaakt ??
Grtz NoepZor
De wijzen komen uit het Oosten!
Verwijderd
Deze Com21 is gewoon al 4 jaar oud en wil daarom een nieuwe want ook bij andere collega's die wel een motarola hebben is de verbinding stukken sneller, en ik heb hier zelfs glasvezel en collega's niet.
Mailtje van @home ;
Geachte heer, mevrouw,
Hartelijk dank voor uw e-mail.
Op dit moment zijn er geen problemen bekend op ons netwerk welke uw snelheid zouden kunnen beïnvloeden.
Mocht u desondanks toch problemen ondervinden met uw verbinding dan willen wij u verzoeken om telefonisch contact op te nemen met onze Klantenservice voor controle van uw verbinding.
Wij willen u verzoeken vooraf (voor zover mogelijk) de @Home software te installeren zodat wij het probleem correct kunnen onderzoeken.
Mocht u nog vragen hebben, kunt u ook terecht op onze online help via http://help.home.nl/.
Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.
Met vriendelijke groet,
@Home,
Afdeling Klantenservice
Kan ik mijn modem daarom ff uit de meterkast roppen en ff aanzetten ( alleen netsnoer ) en dan ff met een plantenspuit erin , stukk
Is dit een goed idee ??
ik ben eigenlijk best tevreden over de snelheid van nu. maar aangezien het verhoogd wordt is het wel handig om een motorolla modem te hebben.
khep breedband omgeving Almelo.
dit was mijn e-mail:
"we hebben hier een com21 modem, ik las dat ze werden ingeruild.
maar hoe gaat dat? krijg ik automatisch een motorolla modem?"
dit @home zijn antwoord:
"Geachte heer, mevrouw Luuk,
Hartelijk dank voor uw e-mail. Wij vinden het vervelend dat u ontevreden bent over de door u ervaren en gemeten internetsnelheid. Wij bieden hiervoor onze excuses aan.
Op basis van de metingen die u hebt uitgevoerd en de regio waar u woont, komt u in aanmerking voor een ander kabelmodem.
Wij sturen u het kabelmodem zo spoedig mogelijk toe. Houdt u rekening met een levertijd van 7 dagen.
U dient uw huidige modem terug te sturen in de meegeleverde retourdoos.
Mocht u nog vragen hebben, kunt u ook terecht op onze online help via http://help.home.nl/.
Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geonformeerd.
Met vriendelijke groet,
@Home,
Afdeling Klantenservice"
wel een beetje vaag; ik heb geen snelheids-metingen meegestuurd en ik ben niet ontevreden met de snelheid.
ben iig blij dat ze wel een andere modem opsturen
nog even een test resultaat:
Resultaten van http://www.speedtest.nl
(Overgenomen op Sun Jun 20 2004 om 15:05:19 UTC+0200)
Download : 360.1 KByte/sec
Upload : 51.9 KByte/sec
Connection : 796.0 Conn/min
Ping test Nederland : 23.0 ms
[ Voor 31% gewijzigd door BlackLion op 20-06-2004 15:04 . Reden: testresultaat added ]
Dit topic is gesloten.
![]()