Mmm, je weet dat er in de genetica en selectie diverse mechanismen zijn die tot afwijkende nakomelingen kunnen leiden? Een eigenschap heeft namelijk ook de mogelijkheid om alleen gedragen te worden en kan daardoor ook in latere generaties tot uiting komen of gewoon niet tot uiting komen en verdwijnen met het desbetreffende individu. Bovendien hoeven bepaalde mutaties helemaal niet aan het fenotype te zien zijn waardoor de keus voor een partner helemaal geen rol speelt. Toeval is dan het sleutelwoord.merlin_33 schreef op 26 februari 2004 @ 21:27:
Wanneer een individu binnen een groep sterker, gezonder, slimmer of wat voor kwaliteit dan ook bezit waardoor hij/zij een aantrekkelijkere partner voor paring wordt, zal hij/zij betere kansen hebben om nageslacht te produceren zodat de toevallige mutatie waar het individu zijn kwaliteiten aan ontleent een grotere kans krijgt weder te keren.
Selectie vind dus plaats tijdens de eerste generatie van de mutatie.
De nootetende dieren kunnen ook gewoon uitsterven? Mutatie is gericht op toeval de kans dat die specifieke soort uitsterft is vele malen groter dan dat hij zich succesvol aanpast. (dit hangt natuurlijk ook van populatiegrote, spreiding en vele andere factoren af). Het is niet zo gek dat ook vandaag de dag in een uitermate dynamische natuur veel soorten uitsterven buiten het handelen van de mens.Wat betreft kastanjes:
Het lijkt mij dat selectief gedrag voor partnerkeuze binnen de dierenwereld overduidelijk is, bij planten lijkt mij dit moeilijk.
Dieren kunnen ook selectief eetgedrag vertonen.
Wanneer bij een eerste mutatie van de kastanjeboom de vruchten iets anders zijn dan de vruchten van andere bomen zullen de noot etende dieren hun keuze wellicht eerder maken voor de bekende noten. Hierdoor verkrijgt de boom met de mutatie meer nageslacht en is er een grotere kans dat de mutatie zich voortzet.
De noot etende dieren zullen zich waarschijnlijk ook muteren of een ander dieet kiezen. Naarmate de noot harder te kraken is zal alleen de specialist de noot nog kraken. Hiermee verkleint de boom in zijn mutatie proces naar kastanje met stekels het aantal soorten die zijn noot eten.
Evolutie is niet zozeer besluiten iets te doen maar genoodzaakt iets te doen. Die dieren kiezen er niet bewust voor om de gladde kastanjes te eten maar doen dit omdat het openbreken van de stekelige kastanjes meer energie kost en risico met zich meebrengt. In de natuur verschillen bij diersoorten de 'verleidingmechanismen' je kan dat niet zo simpel stellen. Bij sommige diersoorten draait het puur om feromonen en bij de andere soorten om de grote van de kam op het voorhoofd.Op deze manier lijkt de evolutie toch bewust te gebeuren. Niet door het individu met de mutatie maar door het individu dat besluit met hem/haar te paren of het individu dat besluit de vruchten wel/niet te eten.
[ Voor 11% gewijzigd door MaDLiVe op 27-02-2004 00:09 ]
{\/}/-\[) [_[ \/(-© - Turn off your mind, relax and float downstream. Volg mijn disease outbreak detective en andere geweldige Avonturen