Ik ontvang dagelijks spam van open relays. Ik ben afgeloop week nog geDDoS'ed door een berg thuispc's. En dan durf jij te zeggen dat ik geen last heb van die mensen die te lui of te dom zijn om een pc fatsoenlijk te gebruiken? Last genoeg heb ik ervan.
Chello doet hetzelfde met spam-klanten, tijdens mijn vakantie is zo mijn mail afgesloten geweest, na 5 maanden waren ze er eindelijk achter dat ik toch per ongeluk op die spam-blacklist terecht was gekomen.
Erm, jij draaide dus een open relay? En dan durf jij erover te klagen dat Chello je afsluit? Dat ze er na 5 maanden pas achter kwamen is waarschijnlijk omdat ze toen pas abuse mail binnenkregen over de spam die via jouw verbinding is verstuurd.
Chello moet als ze virussen zo belangrijk vinden hun eigen servers beter beveiligen, en zeker niet op een manier als dit klanten afsluiten.
Zijn hun eigen servers dan besmet met virussen? Lijkt me niet toch. En een virusscanner installeren op je mailserver lijkt me geen verplichte kost voor iedere provider, eerder duur en onnodig, aangezien iedereen zelf toch al een virusscanner heeft draaien, toch?
Stuur dan een link met een virus-update of lever viruspreventie erbij als dat zo belangrijk is voor je product (chello kan blijkbaar in hun optiek niet goed functioneren zonder antivirus software).
De brief had duidelijker gekund, maar ach, het punt lijkt me duidelijk.
Als staat in de algemene voorwaarden dat jij als klant verantwoordelijk bent voor virusverspreiding zonder jou medeweten hebben ze een poot om op te staan (maar volgens mij ook niet een al te sterke). Neem contact op met ook dat nog of kassa, deze programma's zullen hier misschien meer zaken van binnenkrijgen.
Ik weet 100% zeker dat er in de voorwaarden van elke ISP in Nederland een zogenaamde AUP (Acceptable Use Policy) is opgenomen. Virussen verspreiden is geen acceptabel gebruik van het internet. Ga maar uit dat als er abuse klachten bij Chello over je binnenkomen, dat je wel aardig fout zit.
ps: ga niet akkoord met die brief, ze stellen je mogelijk verantwoordelijk voor geleden schade in de toekomst
Niet meer dan logisch. Wie moet er dan verantwoordelijk zijn? UPC? Omdat zij toevallig iemand van een verbinding voorzien en hij/zij die verbinding misbruikt?
Gelukkig sluiten ze alleen de verbinding af. Daar hebben ze alle reden toe, aangezien dat de enige manier is om te zorgen dat via die verbinding geen verkeerde dingen meer op internet gebeuren.
• chello kan een klant moeilijk verantwoordelijk houden voor het feit dat deze klant wordt. "gehackt", zelfs al is deze klant zo dom om *.exe te openen. Als ik jouw auto jat, en ik rij er iemand mee dood, wie is dan de schuldige, jij of ik?
Een autodiefstal is heel wat lastiger te voorkomen dan een overgenomen computer. Kromme vergelijking.
Als ze nou echt wat nuttigs willen doen, installeer dan MailScanner op de chello outgoing mail servers
Alle tegenwoordige mailvirussen hebben een eigen ingebouwde SMTP server. Een mailscanner op de outgoing mail server zal dus verdomd weinig zin hebben.
De onwetende gebruikers zijn op dit moment hét grote gevaar van het Internet, dat daar hard tegen opgetreden wordt kan ik alleen maar lovend over zijn.