Je mist 'n heel belangrijk punt AMD is vele malen kleiner.
Van 'n emmer water kan je geen water flow van een rivier verwachten.
iNtel is groter heeft heel veel meer fabrieken en kan dus de innovatieveling uit hangen met specifieke core architekturen te ontwikkelen voor de verschillende markten
Epic voor heavythin
Netburst voor de klok driven desktop markt
Centrino voor optimale mobilemarkt
Daarnaast de capaciteit voor grote L3
En chipsets als core busness
AMD kan dat niet moet met een grond architektuur alles beslaan en kan geen specifieke core ontwikkelen voor elke markt.
Dus One for all, de hammer server architektuur voor alles in de near future
van Supercomputers tot mobile markt
'n Centrino tegen hanger zit er dus niet in.
Maar AMD gaat wel voor de worktation en servermarkt risiko spreiden.
AMD mist de pure mobile notebook markt en heavythin maar kan niet anders R&D en Capaciteit en organistaie is vele malen kleiner.
Dus dit hier onder in niet relevant.
Juist de verkoop van laptops stijgt en nu is de verkoop van laptops ongever gelijk aan die van desktops. Analisten (dus niet ik) verwachten dat de laptop over enkele jaren meer verkocht worden en da's een trend die al jaren terug is ingezet. Waar ligt de toekomst.. de laptop.
Alles op zijn tijd eerst de servermarkt beklimmen voor wat jij wilt moeten ze eerst wat fabrieken en R&D centers neerpoten en de kas op niveau hebben eer ze daar aan kunnen beginnen.
Nu zien we dus dat Intel een enorme agressieve marketing heeft neergezet met Centrino en daarmee dat concept probeert door te drukken.
AMD heeft totaal geen marketings budged wat neomenswaardig is tov die van intel en AMD is niet bezig met een Centrino concept dus kan niet en hoeft ook niet want ze hebben geen gelijk waardige produkt, waarom dat is nu wel duidelijk.
We zien ook overal hot-spots verschijnen, mobiele netwerken die WiFi-compatible worden enz. De Centrino is technisch zwak (linux anyone? 811g? ) maar de martkacceptatie is geweldig en dat is wat telt. Met Centrino veegt Intel de hele concurrentie weg zodat een van de groeimarkten gewoon open ligt voor Intel
AMD concureerd nog niet op dat vlak en kan dat momenteel nog niet tenzij hun nieuwe fabrieken worden opgeleverd over 5 jaar ofzo.
(een bedrijf als Ati ziet overigens ook in dat mobiele GPU's mooiere marktaandelen opleveren). Indien AMD die poot verliest, lopen ze toch mank. Sure, een Hammer is snel maar met 80 Watt energieverbruik zal de laptopmarkt deze CPU toch niet zo snel accepteren.... het grootste deel wilt een bruikbare knappe laptop, geen schootkachel met prestaties die je toch niet van een laptop verwacht.
Ja leuk AMD heeft daar de capacitiet niet voor denk ook in waarom AMD niet zwaar in de chipset markt en mobo markt zit de capaciteit is beperkt tot 20% CPU markt aandeel voor 'n Centrino aanval moet die al uitgebreid zeker verdubbeling worden dus dat AMD niet hard van stapel loopt is logish ze kunnen gewoon niet.
AMD heeft zijn handen vol aan de server en desktop markt alleen de desknote markt ligt in AMD berijk.
AMD produktie capaciteit is momenteel zo beperkt dat ze nooit met iNtel Cache grotes kunnen mee gaan denk an itanium Mobile en P4 L2 en L3 caches
In dat Centino-concept zit overigens ook een PentiumM verstopt... van alle ontwikkelingen IMHO de grootste bedreiging voor AMD.
Dit is niet zo relevant pentium M speeld in een intel only markt de ultra mobile. Daarnaast 'n lage IPC CPU waar bij de lage IPC compleet wordt gecompenseerd door hogere klok schaling heeft het zelfde effect ook even grote bedreiging
Tulatin had dit al laten zien.
Het enige verschil is de ratings zijn dan overbodig IPC zit dichter bij elkaar geringere verschillen.
Makkelijker te vergelijken
Want wat heeft de PentiumM? Qua IPC ongeevenaarde prestaties, alleen de Itanium is sneller.
Dit is wat K7 en K8 alijd al hebben gehad alleen de K8 is beter in integer en de itanium beter in FPU performance
De IPC van K8 en P-M is gelijkwaardig maar de K8 schaald hoger door op klok
Hierdoor valt 'n beetje meer IPC van P-M al af wordt zwaar overgecompenseerd door hogere klokken van AMD.
Gelukkig voor AMD heeft de PentiumM geen hemelschokkende kloksnelheden zodat de absoluut snelste nog steeds in de P4-3.2 of FX ligt.
De trade of van mobile zuinigheid, het schalen iets waarvan de PIII ook last van heeft zuinig maar schaald minder.
De P-M is geen wondertje van iNtel maar 'n trade off wat zeer goed uitpakt in de mobile markt aangezien die daar geen tegenhanger kent, maar minder in de desktop markt waar vermogen wel rekening mee wordt gehouden maar waar performance de preoriteit heeft.
Maar wat kan de PentiumM nog allemaal worden? Hij verstookt nu nog iets van 30 Watt, dus met enige tweaks en andere optimalisaties zou hij bijvoorbeeld nog hogere kloksnelheden neer kunnen zetten, want de marges met maximaal stroomverbruik zijn nog lang niet gehaald.. wie weet, een PentiumM op 3 Ghz?. 2 Mb cache en 2.0 GHz is al aangekondigd,
Ja op 0,09 dat is prescott en sandiego tegen hanger
zo'n P-M is net als de PIII tulatin niet vermogen of warmte geremd maar loopt tegen een klok ceiling op voordat die andere limieten bereikt worden.
Elke keuze heeft naast een voordeel ook 'n nadeel.
qua specs gelijkwaardig aan een Barton op 2.2 Ghz ofwel grofweg een 3000+ . Welke marges zitten er nog meer in verstopt die met enig tweakwerk simpelweg aangezet kunnen worden? SSE2? 200/800 Mhz ipv 100/400? Hypertreading? Hypertransport (AMD-crosslicentie)? Technieken die Intel beproeft heeft en op de plank liggen maar niet worden geimplementeerd in PentiumM omdat het mobiele karakter daar niet om vraagt. Echter, Intel zou bv ook een PentiumM-desktoprelease kunnen doen en daar wel deze implementaties kunnen doen. Nieuwe implementaties maken een CPU voornamelijk warmer, maar de PentiumM kan nog 160% meer warmte leveren voordat de huidige mogelijkheden opgerekt moeten worden.
Misschien moet je ook in acht nemen dat al die extra features nadelige invloeden hebben op mobiliteit maar wel goede invloed hebben op performance iets wat de mobile CPU niet mag hebben dingen die hem naar de 100watt drijven.
Er zit iig veel meer potentieel in een krap opgezette chip dan een uitgeoptimaliseerde en doorgetweakte CPU. Behalve dat AMD een deel van de markt kwijtraakt (het winstgevende deel) worden er ook andere CPU's neergezet die van beneden af wel eens opvallend concurrerend kunnen worden.
Volgens mij klink dit betoog meer 'n P-M overhyping iNtel kent in hun lab's de grote voordelen van P-M maar ook zijn beperkingen.
P-m haakt al af op 1,7 en moet dan naar 0,09 om hoger te gaan P4 op 3,2
Hammer zit daar tussen in op 2,2 en is nog bezig 2,4? 2,6? dan pas 0,09
P-M IPC is ongeveer gelijk aan hammer dus laat het daardoor al afweten doordat het achterblijft in klok
Blijkbaar gaat mobilytijd en klok schaling niet samen en daarvoor is de P-M ontworpen.
Super voor mobile en andere toepassingen waar vermogen verbuik belangrijker is dan performance en er een compromie zal worden gesloten beste performance baterijduur verhouding dat is P-M troef maar dat geld niet overal in de andere markten.
Dat maakt de P-M nog geen desktop CPU killer.
[
Voor 8% gewijzigd door
SG op 20-12-2003 13:59
]
X399 Taichi; ThreadRipper 1950X; 32GB; VEGA 56; BenQ 32" 1440P | Gigbyte; Phenom X4 965; 8GB; Samsung 120hz 3D 27" | W2012SER2; i5 quadcore | Mac mini 2014 | ATV 4g | ATV 4K