The Souffle will raise or it will not. And there is no damn thing you can do about it!
Verwijderd
hier heb ik ook wle intressse in als leek..martin.h schreef op 11 december 2003 @ 13:09:
Ok ik ben dus eigenlijk op praktisch gebied de grootste leek die je kan vinden als het om EL gaat. Maar toch wil ik leren
Ik wil graag voor mijn baas een matrix maken waarmee hij een lichtkrant kan showen. Eigenlijk zoiets als je ook in de bus altijd ziet.
Ik heb bij het bouwen al hulp van de TOA bij mij op school, alleen moet ik eigenlijk nog een how-to hebben.
Heeft iemand dus ervaring met het maken van aan lichtkrant en kan deze mij ook eigenlijk stap voor stap vertellen wat ik moet doen??
Zo jah mail me dan, tealon@supercows.nl
Die 74HC138, wat doet die precies?Benadski schreef op 10 december 2003 @ 15:31:
Ik heb ff een basis schema gemaakt voor de AVR blinken versie:
Kun je daar bv. 8 ledjes op aansluiten en die dan digitaal aansturen met de atmel? Dus bv. een input geven van 11110000 zodat de eerste 4 ledjes gaan branden?
[ Voor 11% gewijzigd door WouterG op 11-12-2003 22:36 ]
Zo, meneer neemt het gemakkelijk.martin.h schreef op 11 december 2003 @ 13:09:
Ok ik ben dus eigenlijk op praktisch gebied de grootste leek die je kan vinden als het om EL gaat. Maar toch wil ik leren
Ik wil graag voor mijn baas een matrix maken waarmee hij een lichtkrant kan showen. Eigenlijk zoiets als je ook in de bus altijd ziet.
Ik heb bij het bouwen al hulp van de TOA bij mij op school, alleen moet ik eigenlijk nog een how-to hebben.
Heeft iemand dus ervaring met het maken van aan lichtkrant en kan deze mij ook eigenlijk stap voor stap vertellen wat ik moet doen??
Zo jah mail me dan, tealon@supercows.nl
The Souffle will raise or it will not. And there is no damn thing you can do about it!
*ZUCHT* (van verlossing)Aham brahmasmi schreef op 12 december 2003 @ 06:25:
[...]
Zo, meneer neemt het gemakkelijk.Als je nu gewoon dit topic blijft volgen dan wordt je vanzelf wijzer; een stap-voor-stap-uitleg is nog niet beschikbaar aangezien er juist aan wordt gewerkt om een goed gedocumenteerde blinkenLED-schakeling te krijgen (waarvan de onderdelen uiteindelijk in een inkoopactie verkocht zullen worden als er voldoende interesse is en blijft)... Lees de startpost zou ik zeggen.
Wat ben ik content (Lees op zijn AN: Tevreden) dat er dan nog mensen zijn die het wél doen. De starterspost lezen dan
Inderdaad leek-lui (vat dat maar op twee manieren op
("Rechtse muisklik - Doel opslaan als"
--------------------------------
@Sayan Ik ga morgen ff langs me elektronikaboer, krijg ik de fileetjes van je zodat ik ook prototype, de bouw ervan, kan starten aub?
"the fucking alpha cpp compiler seems to fuck up the goddam type "LPITEMIDLIST", so to work around the fucking peice of shit compiler we pass the last param as an void *instead of a LPITEMIDLIST"
(Voor de mensen die het willen weten: Conrad heeft nog een restpartij van zakken met 500 gele LEDs van Siemens erin, voor iets van €9! Wees er wel snel bij!)
En nee, bovenstaaande wordt geen [IA]
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Verwijderd
Voor de duidelijkheid, [url="Conrad"]Conrad.nl[/url], onder Speciale aanbiedingen > Restpartijen > Componenten & Bouwpakketten > Componenten restpartijen > 5 :(Voor de mensen die het willen weten: Conrad heeft nog een restpartij van zakken met 500 gele LEDs van Siemens erin, voor iets van €9! Wees er wel snel bij!)
|
[ Voor 12% gewijzigd door Verwijderd op 13-12-2003 08:27 ]
Thankx. Kon zelf niet hotlinken naar Conrad en was te lui moe om een complete uitleg te geven.Verwijderd schreef op 13 december 2003 @ 08:25:
[...]
Voor de duidelijkheid, [url="Conrad"]Conrad.nl[/url], onder Speciale aanbiedingen > Restpartijen > Componenten & Bouwpakketten > Componenten restpartijen > 5 :
Siemens Led 500stuk - geel [afbeelding] productomschrijving:
3 mm Æ diffuus met lange aansluitdraden. Uitstraalhoek 100°. Lichtsterkte bij 10 mA = 2,5 tot 20 mcd. Kleur geel. Set = 500 stuks in zak.
Artikelnr.: 462917
Prijs: € 9,05
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Verwijderd
[ Voor 16% gewijzigd door Verwijderd op 15-12-2003 14:44 ]
Anywayz, ook ondergetekende heeft reuze intresse, ben erg benieuwd naar de inkoop en de uitvoer hiervan.
Lijkt me strax errug lachen als er op bijvoorbeeld de volgende campzone een lading mensen zitten te pongen op de zijkant van hun case
Keep up the good work zou ik zeggen...
Still Cripple as Hell
[ Voor 11% gewijzigd door BigEagle op 15-12-2003 15:39 ]
Met een hamer in je hand lijkt alles op een spijker...
Kan je en passant even de file ervan mailen (kwestie van het in een IA later te gebruiken) ?Benadski schreef op 15 december 2003 @ 15:47:
Het schema zal wel werken (met een aantal niet getekende verbindingen en componenten zoals voeding en ontkoppel C's), maar dan doet ie nog niks he? Er moet namelijk een chip geprogrammeerd worden en de software daarvoor moet dus nog geschreven worden! Dat moet ik dus nog doen.
Kan je ook even daarin de specs vernoemen en wat details geven over het gebruik. (Opbouw ervan en meer newbie vragen komen nadien
------------------------------
Sayan Zoals hierboven reeds een Tweaker zei "Iedereen dood dit weekend." Nou, ik niet buiten dat ik op een begrafenis was, maar anders had ik met de bestanden/schema/board-layout aan het werk kunnen gaan met m'n IA partner.
Dus hoever staan wij met de levering van dit schema aan mijn e-mail adres ?
Ik denk er zo toch aan om het zelf te moeten gaan ontwerpen, wat weer wat tijd gaat kosten, als ik niets hoor

"the fucking alpha cpp compiler seems to fuck up the goddam type "LPITEMIDLIST", so to work around the fucking peice of shit compiler we pass the last param as an void *instead of a LPITEMIDLIST"
Ik ben vervolgens op de volgende datasheet gestuit en na overleg ga ik deze ook namaken in februari denk ik.
Als iemand er nog belang bij heeft dit is de datasheet:
http://www.microsyl.com/ledsign/ledsign2.pdf
Deze komt van de site http://www.microsyl.com
The Souffle will raise or it will not. And there is no damn thing you can do about it!
Verwijderd
If it aint broke, fix it till it is!
Verwijderd
is deze ook met die programma's te programmeren? zo ja dan ga ik er ook wel 1 maken. Maar zijn er nu almartin.h schreef op 03 januari 2004 @ 12:45:
Ik ben omdat dit topic wel erg dood over komt, gaan zoeken naar een datasheet waarmee ik met behulp van mijn TOA als nog een lichtkrant kan maken.
Ik ben vervolgens op de volgende datasheet gestuit en na overleg ga ik deze ook namaken in februari denk ik.
Als iemand er nog belang bij heeft dit is de datasheet:
http://www.microsyl.com/ledsign/ledsign2.pdf
Deze komt van de site http://www.microsyl.com
Ik ga ervan uit dat het altijd langer dan 160us duurt om alle data te versturen, mag ik hier van uit gaan? Hier staat de VB source van blinkenleds (jalcds). Per 9 bits worden er 4 commando's naar de poort verstuurd. Dus in totaal 64 (+3 om display te refreshen) commando's.
VRAAG: Hoe lang duurt het schrijven van commando's naar een parallelle poort minimaal?
Ik ben op dit moment namelijk hard bezig met de ASM source. De data staat op PB0-7 en PD0, de data (MSB first) moet in het RAM worden opgeslagen, kan ik de data realtime omzetten naar 18 bytes?
VRAAG: Ik heb ongeveer 10us (80 clock cycles) om 9 bits op 9 adressen in het RAM te krijgen, gaat dit lukken?
Verwijderd
Verwijderd
hier een wat meer overzichtelijk verhaal van die duitse site, maar heeft iemand hier ook een engelse vertaling van, als je dit namelijk hebt dan kun je VOLGENS MIJ (correct me if I'm wrong) aan de slag....
Verwijderd
jah ik heb de blinkenleds. ik snap dat jullie het niet helemaal programmeren , maar ik snap echt geen k*t van die hele vb enzo. Dan hou ik het wel op zelf filmpjes maken.Benadski schreef op 16 januari 2004 @ 17:07:
Heb je blinken gemaakt? Dan kan je op de JaLCDs blinkenavr site de source vinden van de blinkenmovie player! Daar staat het hele protocol in. Even aanpassen en klaar! We gaan het natuurlijk niet helemaal voor je programmeren he!
Verwijderd
Nou het lijkt me duidelijk dat mun handen overmatige jeuk vertonen, ik wil echt zo snel mogelijk beginnen. Bovendien wil ik mun matrix dus lekker klein houden, maar wel 18*8, ik hoop dat hij in mijn kast past heb daar 150*85mm ruimte over (2 5.25" bracketsQ: Wat heb ik nodig van gerief?
A: Een lijstje met minimum zaken komt eraan. Zullen volgende zaken zeker bevatten:
*Te koop bij electrozaak* (Conrad.nl velleman.be Gouden gids wil ook al eens helpen ;)-
- LEDS - Toch wel wat nodig - 0.2 à 0.08 eurocent per stuk.
- CD4094(BP) - 8-bit static shift register - +-2,-euro (?) P/stk.
- Etsbord:
- Eurocard - Met eilandjes, gewoon kopen - 2 à 6euro, herbruikbaar
- Pre-factured - geëtst met de banen er reeds op - etsen loopt toch op in prijs. Je moet een tekening kunnen tonen. (wordt hier beschikbaar gesteld) en kaart zelf kost een paar euros. (Het etsen zal je geld kosten. 10euro schat ik toch? Maar dan is de layout al gelegt en moet je minder met draadjes knoeien)
- Goed verstand - Gekregen bij geboorte, koste je pa alleen wat moeite. Hopelijk geen geld
- Boormachien/Dremel - Gaatjes boren voor componenten - Meesten hebben dit, of je leent het wel. 20€ voor goedkope dremel eventueel.
- Soldeertin - Aanhechting componenten - 100gr, 2€, kost niet veel
- Soldeerbout - Voro het solderen, 20Watter is goed - 10 à 35€ (Velleman, conrad. Voor VEEL solderen misschien van Weller aanschaffen)
- PCB-design - Enkel als je je kaart laat etsen; krijg je hier. Niet voor Eurocards.
- Draad - Voor draadbruggen - 1 à 1.5mm² enkele geleider. Kost niets. (Lokale huishoud of doe-het-zelver zaak. Brico bv.)
- Software - Besturing - Gratis downloaden van sites, zelf doen of tooltjes van tweakers gebruiken. (http://www.jalcdsforum.de...oad&attachmentid=1297
- Parallelle/seriële kabel - Communicatie - 2€. 'D-sub 25-male centronics' voor de parallelle kabel als je hem zoekt.
- ULN2803/BC547 - voor meer stroom (optioneel) - 1.5€ / 0.1€
- ..
- .
Allereerst, de layout van die PCB heb ik niet kunnen vinden (ook niet in de oude wel veel over gepraat maar nix gezien behalve een autoCAD plaatje maar die vond ik nou niet bepaald duidelijk) oftewel heeft iemand een linkje?
2. de leds mogen dus max. 20 milliampere gebruiken om NIET die ULN2803 nodig te hebben, als ik slim ben zorg ik binnen die spanning gewoon voor de hoogste candela waarde TOCH?
3. kan iemand mij de functie van die 4049 (veel over gehoord/gelezen) uitleggen dat mis ik namelijk ff.... (het is volgens mij de aansturing)...
4. wat is een eurocard (sorry voor de n00bheid
5. moet ik ALLE (144) LEDjes zoals hier aansluiten (iemand misschien schema
6. ligt het aan mij of mis ik in dit lijstje nou de aansluiting voor een serrieele poort? Die wil ik namelijk gebruiken, iemand hier misschien ook een naam voor.......
7. wordt op die website uit de faq DEZE eentje voor een serieele poort, volgens mij namelijk voor een paralelle. Als hij dus idd voor een parallelle is kan iemand mij dan uitleggen welke dingen voor een seriele anders zijn dan voor een parallele zodat ik hem voor een seriele kan maken.....
MUCH RESPECT
EN JA IK POST FOTO's ALS IK KLAAR BEN.....
edit: nog 1 laatste vraag, denken jullie dat dat kan in die drivebays?
[ Voor 8% gewijzigd door Verwijderd op 16-01-2004 23:14 ]
1: Geen idee, maar ik ben met een blinkenAVR bezig, daar komt straks een PCB van.Verwijderd schreef op 16 januari 2004 @ 22:49:
Allereerst, de layout van die PCB heb ik niet kunnen vinden (ook niet in de oude wel veel over gepraat maar nix gezien behalve een autoCAD plaatje maar die vond ik nou niet bepaald duidelijk) oftewel heeft iemand een linkje?
2. de leds mogen dus max. 20 milliampere gebruiken om NIET die ULN2803 nodig te hebben, als ik slim ben zorg ik binnen die spanning gewoon voor de hoogste candela waarde TOCH?
3. kan iemand mij de functie van die 4049 (veel over gehoord/gelezen) uitleggen dat mis ik namelijk ff.... (het is volgens mij de aansturing)...
4. wat is een eurocard (sorry voor de n00bheid), als ik goed lees in de FAQ moet het een vervanger zijn voor PCB (correct me if I'm wrong)???
5. moet ik ALLE (144) LEDjes zoals hier aansluiten (iemand misschien schema?
6. ligt het aan mij of mis ik in dit lijstje nou de aansluiting voor een serrieele poort? Die wil ik namelijk gebruiken, iemand hier misschien ook een naam voor.......
7. wordt op die website uit de faq DEZE eentje voor een serieele poort, volgens mij namelijk voor een paralelle. Als hij dus idd voor een parallelle is kan iemand mij dan uitleggen welke dingen voor een seriele anders zijn dan voor een parallele zodat ik hem voor een seriele kan maken.....
MUCH RESPECT![]()
![]()
voor degene die een of al mijn vragen kan beantwoorden
EN JA IK POST FOTO's ALS IK KLAAR BEN.....
edit: nog 1 laatste vraag, denken jullie dat dat kan in die drivebays?
2: Niet 20mA, eerder 2mA! Gebruik dus low current LEDs!
3: Het is 4094, da's een schuifregister, daar wordt de data in geladen.
4: Universele PCB met allemaal dezelfde sporen of eilandjes erop
5: Ja, alle LEDs dezelfde massa, de anodes van de LEDs via weerstandjes naar de 4094's.
6: Blinken is alleen parallel, dit komt de refresh rate ten goede (parallel ongeveer 5kHz!!! voor het hele display) en zorgt ervoor dat het schema simpel kan zijn.
7: Er is veel anders als je het serieel wilt doen!!!
Hier staat de beschrijving helemaal!
[ Voor 3% gewijzigd door Benadski op 17-01-2004 15:40 ]
Verwijderd
Bedankt voor de replyBenadski schreef op 17 januari 2004 @ 15:38:
[...]
1: Geen idee, maar ik ben met een blinkenAVR bezig, daar komt straks een PCB van.
2: Niet 20mA, eerder 2mA! Gebruik dus low current LEDs!
3: Het is 4094, da's een schuifregister, daar wordt de data in geladen.
4: Universele PCB met allemaal dezelfde sporen of eilandjes erop
5: Ja, alle LEDs dezelfde massa, de anodes van de LEDs via weerstandjes naar de 4094's.
6: Blinken is alleen parallel, dit komt de refresh rate ten goede (parallel ongeveer 5kHz!!! voor het hele display) en zorgt ervoor dat het schema simpel kan zijn.
7: Er is veel anders als je het serieel wilt doen!!!
Hier staat de beschrijving helemaal!
Maar ik ben dus niet goed in duits en ik ben electrotechnisch ook niet goed, dus als 1 van jullie dat voor me zou willen vertalen..... ik kom er namelijk niet helemaal aan uit en ik wil wel zeker weten dat ik de goede componenten heb...
Als ik het goed begrijp werkt een standaard PCB dus ook... (ik heb er 2 nodig... 1 voor alle IC's en 1 voor de LED'jes, anders past hij nooit in die 2 drivebays....)
en stel dat ik het paralel doe, waar haal ik dan mijn stroom vandaan (volgens mij haal je dat niet uit een parallelle poort) en hoe kan ik BINNEN mijn kast hem parallel aansluiten, ik heb een A7N8X. Ik wil geen kabeltje buitenlangs ofzow... is hier een connector voor, ik heb hem namelijk niet kunnen vinden....
Verwijderd
klein schopje, maar ik wil echt dolgraag beginnen nu alleen ik heb nog niet genoeg info....Benadski schreef op 17 januari 2004 @ 15:38:
[...]
7: Er is veel anders als je het serieel wilt doen!!!
Hier staat de beschrijving helemaal!
maar die beschrijving is toch nog steeds voor parallel?
heeft er iemand 1 voor serieel?
ALS die dus idd parallel is, kan iemand mij dan een onderdelen lijst geven voor een seriele uitvoering en eventueel een uitleg of website waar dat opstaat. Hoop dat het niet allemaal teveel gevraagd is

Parallel is gewoon het meest geschikt en de Blinken projecten zijn hoogstwaarschijnlijk allemaal uitgewerkt met parallelle aansturing.Benadski schreef op 17 januari 2004 @ 15:38:
[...]
6: Blinken is alleen parallel, dit komt de refresh rate ten goede (parallel ongeveer 5kHz!!! voor het hele display) en zorgt ervoor dat het schema simpel kan zijn.
Wat is de reden dat je per se een seriële aansturing wilt? Printerpoort in gebruik? Dat valt toch wel door te lussen lijkt mij en een pci-kaartje met extra printerpoort kost ook nix.
Ik zou gewoon een parallelle kabel naar binnen leiden door een slotplaatje open te laten of er een gat in te boren. Dan hoeft er geen kabel buitenlangs naar je blinkenleds-bordje. Seriële aansturing zou ik niet aan beginnen om de redenen die al genoemd zijn. Zo'n extra printerpoortkaartje kan trouwens ook een interne parallele aansluiting hebben, zodat je een lintkabel door je pc kunt laten lopen en je niet eens een kabel naar binnen hoeft te voeren.
[ Voor 59% gewijzigd door Aham brahmasmi op 20-01-2004 06:09 ]
Verwijderd
ik denk dat ik wel binnekort begin.... en als het af is komen er natuurlijk foto's van...
Als ik tijd over heb zet ik mijn AT89C2051 aan het werk (alle bei dan, kosten; €0,00
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Hij is al weer een paar jaartjes oud: de mega blinken-lights (ook wel Tetris for buildings genoemd)
ook bewegend (2,56 MB)
Haardware: meuk die zo oud is dat het alleen nog nuttig is voor in de openhaard.
Inderdaad, kwam ook vanwege:Tis hier dood ?
1) Feestdagen
2) Onze man van de AVR-versie waar we op punt staan om IA met te starten.
3) Ik nog wacht op mijn bestelling die gaat binnenkomen van softwareprogramma waarmee ik de parallelle versie kan uitwerken.
4) Omdat een hele hoop mensen van tussen de 18 en 24 à 26-jaar met tentamens/partiële examens zitten.
Ik heb ook nog in december gezegd dat we tegen februari er terug een zwengel aan zouden geven. Daarom, heb wat geduld
@Venxir, laat je mij iets weten, eventueel alleen via e-mail wanneer het af is of tot waar je bent geraakt ? Ik ben namelijk benieuwd en wil je bevinden horen.
@Degeen met URL's, Datasheets etc...goede zaak. Voor de ongeduldige die niet kunnen wachten. Ik denk ook maar dat de meerderheid pas zijn matrix in orde zal hebben tegen de 'grote vakantie' of de 'zomermaanden' (voor de werkende mensen
[ Voor 29% gewijzigd door Mizitras op 22-01-2004 13:59 ]
"the fucking alpha cpp compiler seems to fuck up the goddam type "LPITEMIDLIST", so to work around the fucking peice of shit compiler we pass the last param as an void *instead of a LPITEMIDLIST"
If it aint broke, fix it till it is!
Gelukkig heeft AVR studio een mooie debug omgeving, dus ik kan het ook zonder controller testen.
Het schema is nu ook helemaal uitgewerkt. Volgens mij is het wel goed. Maar als er nog echte hardware kenners zijn die het willen controleren, graag! Dat scheelt weer werk achteraf mocht er toch nog een foutje in zitten.
maar na het doorlezen van de pagina's hier ben ik er nog niet helemaal uit, ik moet 3200 lichtgroepen aansturen (10 bij 20 meter matrix van 40*80) welke dan ook nog eens RGB leds worden dus 9600 aansluitingen. het probleem is dat ik met de parralele poort geen kans zie om er meer dan 256 kanalen uit te halen. dus moet het serieel worden lijkt me
achja wat zal ik zeggen .................. ik zeg wel niks............... voor de handleiding van dpad klik hier
Maar waarom moet je zoveel LEDs aansturen?!? Je kan toch ook clusters maken of wil je zelf een video screen maken?
EDIT: Serieel is veeeeel trager dan parallel, dat gaat 'm dus zeker niet worden.
[ Voor 11% gewijzigd door Benadski op 22-01-2004 21:34 ]
een matrix van 640 bij 480 is ook wel leuk, maar dan kan je denk ik beter een videokaart om gaan bouwen
maar als dat van jou tot 9216 aansturingen kan, moet ik het maar houden op pixels van 50 bij 50 cm. kun je ook nog wel leuke figuurtjes mee maken met een 20*40 matrix
achja wat zal ik zeggen .................. ik zeg wel niks............... voor de handleiding van dpad klik hier
Als je geld hebt om een heel plafond met RGB-LED's te bekleden kun je ook wel een stuk aansturingselektronice betalen lijkt mij. Bovendien is het misschien wel goedkoper om voor rood, groen en blauw losse LED's te nemen (wel 3x zoveel LED's). Maar 1 RGB-LED heeft trouwens ook drie aansturingsdraden, wat weer consequenties heeft voor het aantal LED's per pixel.
9200 x gemiddeld 10 LEDs (30 LEDs per RGB cluster, niet voor elke kleur even veel LEDs (omdat je oog niet elke kleur even fel ziet)) x 0,20 euro = 18400 euro alleen al aan LEDs.
64 printen voor de LPT aansturing (maar 1 LPT poort nodig trouwens) = 64 * 25 = 1600 euro.
Heel veel printen om genoeg power te krijgen voor de clusters! (In matrix mode 64, in normale mode ongeveer 157), stel je doet matrix, dan ben je minstens 3200 euro kwijt, veel powerMOSFETs zijn ervoor nodig.
Vele kilometers draad!
Grote voeding! (matrix mode >= 2kW @ 48V o.i.d, non matrix: >= 8kW, je hebt dan natuurlijk wel meer licht output)
Het lijkt me wel vet als je het alsnog gaat doen! Ik wil dan best schema's maken voor de aansturingsconversie. En dan kom ik ook kijken natuurlijk als het af is.
PC software moet je zelf maken, maar het protocol krijg je natuurlijk wel! De AVR software wordt ook gepubliceerd.
EDIT: Er komen nog meer kosten bij: Airco voor de installatie, een mooie kast, een berg printen voor de LED clusters en het gaat je veel tijd kosten om alles in elkaar te zetten. Minstens een paar maanden fulltime werk schat ik.
20 * 40 zal je ongeveer 25.000 euro kosten (Als je dan voor hetzelfde totaal aantal LEDs blijft gaan) denk ik.
De non matrix versie (ofwel convertor van low power matrix naar 144 kanalen high power) kost ongeveer 5000 euro meer!
[ Voor 35% gewijzigd door Benadski op 23-01-2004 13:13 ]
Voor wie het wil zien/controleren/proberen: Klikkerdeklik!
kleine update: heb nu alle leds vast en alles ic-sockets ook
[ Voor 30% gewijzigd door Venxir op 24-01-2004 01:15 . Reden: update ]
If it aint broke, fix it till it is!
Schemaatje even gelinkt om de layout netjes te houden
De LED's worden nu in matrix modus aangestuurd en er is dus maar één rij tegelijk actief. De kathodes (-) van de LED's worden als kolomlijnen aangesloten (lichtgrijze lijnen) de anodes (+) als rijlijn (zwart).
Hoe het werkt is als volgt: De 4794 is een schuifregister identiek aan de 4094 maar dan met open-drain LED drivers. Maximaal 20 mA per poort, met iets meer gepiekt. Voor één lijn wordt de data serieel van de PC ingelezen, via poort-pin D7 of D6. Natuurlijk synchroon met het kloksignaal. Na het inlezen wordt de rij in de registers gezet door een STROBE. Eveneens wordt per lijn een getal aan de rijdecoder 74LS138 aangeboden, welke de rij-driver transistoren BC560C aandrijft. Merk op dat de 120 Ohms weerstand een stroom van iets meer dan 20 mA oplevert (LED afval is 2,25 V voor normale rode LED's) maar elke rij is maar een achtste van de tijd actief. Op zich zou je de LED's en registers dus kunnen oversturen tot over de 100 mA, maar daar waag ik me niet aan. Als alle LED's van een rij aan zijn loopt er al bijna 500 mA. Voordeel van dit principe is het gebrek aan kilometers touw achter de print en stukken minder soldeerwerk. Is overigens NIET compatibel met de 'originele' Blinkingleds, maar de software is niet moeilijk te schrijven, I'm working on it
Dit schema is dus versie 1, printlayouts komen een dezer dagen. Wees ook daarbij niet vies van een stel draadbruggen.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Verwijderd
*knip* outdated *knip*
Ik heb hem alleen als PSP image omdat je dan alle layers 1 voor 1 kunt laten zien, das makkelijker en overzichtelijker voor tijdens het solderen.
en jullie houden je mond over mijn PSP kunsten
[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 30-01-2004 12:09 ]
(Of heeft iemand een kant-en-klare betaalbare oplossing?)
Verwijderd
Zit je eigenlijk vast aan een max. aantal leds?Verwijderd schreef op 26 januari 2004 @ 13:52:
Dit is het hele idee, ik ben nu bezig met een 'lichtkrant' van 18 leds breed en 8 hoog....
[ Voor 11% gewijzigd door Bender op 26-01-2004 17:27 ]
Klik op het schema voor de grote versie

De source staat hier. De source is nog niet getest, er staat wel commentaar in, dus kijk ook even of ik fouten heb gemaakt, dank u!
Ziet er op het eerste gezicht erg goed uit. Alleen multiplex jij de kolommen (in groepen van 8 ) ipv de rijen. Op zich niet zo'n punt, alleen is de rijmultiplex iets gangbaarder.Benadski schreef op 26 januari 2004 @ 20:43:
Het door mij gemaakte BlinkenAVR schema staat hieronder! Eindelijk volledig.
Klik op het schema voor de grote versie
[afbeelding]
De source staat hier. De source is nog niet getest, er staat wel commentaar in, dus kijk ook even of ik fouten heb gemaakt, dank u!
Het schema van mij ben ik nu aan het bouwen (dan wel een TTL-versie, pics volgen morgen!) met 20 BC550 rijdrivers en 8 BC560 kolomdrivers. 't beestje draait direct van de parallelle poort, met tussenkomst van LCDProc (Linux!) heb ik een driver gemaakt, nog niet getest overigens. Voor Win32 heb ik nog geen oplossing want ik weet niet psies hoe ik Win32's LPT-port 'netjes' aan moet sturen. Met GiveIO of een soortgelijke library kan altijd nog (Weet iemand hoe ik die moet proggen, m.n. een byte naar de LPT spugen?). De control- en statuslijnen gebruik ik op het ogenblik niet.
En anders kan ik altijd proberen een binair bestand te printen
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Op zich niet, ik ben met een 20x8 bezig. De enige limiet is de snelheid van je LPT-poort, maar daar is met een AVR ook weer over te komen.Triloxigen schreef op 26 januari 2004 @ 17:26:
[...]
Zit je eigenlijk vast aan een max. aantal leds?
Hey Trilox, ken ik jou niet? Je was toch admin van http://rtfm.endoria.net/?
't is dood daar
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Verwijderd
- opgebouwd rond de Maxim 6952 leddriver (check de "search" eens
- aanstuurbaar via USB
- bijhorend softwarepakket die in staat is om verschillende data afkomstig uit plug-ins weer te geven, gifs weergeven, ...
Alles zal modulair zijn, dwz: naar gelang je budget hang je er meer leds aan die je kunt aansturen. Vanaf 140 Leds tot > 5000 leds.
Dit systeem moet tegen eind juni gereed zijn (eindwerk) en zal verkocht kunnen worden op kleine schaal (orde: 100-tal).
Indien hiervoor interesse is, misschien een aparte thread voor starten?
~70Hz schrijven naar 9216 LEDs is haalbaar op de par. poort!
(BTW: Foto's zijn iets minder kwaliteit om de grootte van de plaatjes te beperken. Er bestaan nog modemgebruikers, mensen
Om te beginnen
Nodig:
• Een bak LEDs

• Een eurokaart (160x100, 2,54 mm raster)
• Weerstanden zoveel je kolommen hebt, 120 Ohm voor een LED-stroom van ongeveer 24 mA
• 1 BC550C voor elke kolom of equivalente bipolaire transistor.
• 1 BC560C voor elke rij. (in totaal dus
• Voor elke transistor een 470 Ohm weerstand.
• Voor elke 7 kolommen een 74LS164 (Schuifregister)
• Eén 74LS138 (3-to-8 Decoder/demux)
• DB25 connector of pinheader voor verbinding met de buitenwereld.
• Héél veel soldeertin
Schema is vrijwel identiek aan het schema dat ik boven gezet heb. Alleen is de 120 Ohm weerstand uit de emitterleiding van de BC560C transistoren verwijderd en heb ik van de 74LS164's open-collector registers gemaakt door aan elke uitgang een BC550C te knopen. In de collectorleiding van de BC550 is de 120 Ohm weerstand aangebracht, want door een stomme rekenfout van mij dacht ik dat die BC560's maar één LED aanstuurden

De 74LS164 registers worden samengevoegd door de achtste uitgang van de één aan de ingang van de ander te knopen.
Solderen van de LED-matrix

De kolomlijnen worden bovenlangs geleid om de zooi onder de print te beperken. Hier zijn wel een serie draadbruggen voor nodig.

Maken van de draadbruggen. TIP: Gebruik de pootjes van LEDs die je afgeknipt hebt.

Soldeer je draadbruggen op de Eurokaart. Maak ze aan elkaar vast d.m.v. een soldeerbrug.

Steek de LED VAN BOVEN door de print heen, met de pootjes schuin door de gaatjes (Zie foto). Zorg dat je kathode (-) onder zit, de korte poot/afgevlakte kant is je kathode.

Soldeer je anode vast aan de rijlijn en je kathode aan de kolomlijn.

Knip alles netjes op lengte.

Als je rijlijn te kort wordt, vouw je de anode (lange poot) van de LED om en gebruik je 'm als nieuwe rijlijn.
Solderen van de IC's

Fixeer je IC's met twee hoekjes. Zo blijven ze netjes zitten als je eraan werkt. TIP: Soldeer pinnen 7 en 14 eerst vast, dan kun je je voedingsleidingen direct eraan solderen.

Soldeer de voedingslijnen van de IC's door (PIN 7 aan 7 en NIET aan 14!

Herhaal dit voor de overige IC's.

Eindresultaat tot nu toe. Standoffs heb ik BTW uit een ouwe laptop gesloopt, daar hoop ik het display straks op te bevestigen.
TO BE CONTINUED...
[edit]
Benadski, op jouw schema zie ik het nou goed of is het kristal niet aangesloten? De X1 en X2 pinnen hangen te zweven. Dan zal je AVR veel te doen hebben...
En hoe zit het met ontkoppelcapaciteiten? Wat voor regel moet ik aanhouden voor die dingen, want mijn schema's hebben geen voedingsontkoppelaartjes. Wat voor capaciteit moeten die dingen hebben en waar moet ik ze eventueel nog plaatsen behalve +Vcc en GND? Een paar vuistregels zouden al handig zijn.
[ Voor 13% gewijzigd door Stoney3K op 27-01-2004 20:55 ]
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Hierbij wat brakke pics om je toch iets mee te geven
De ledprint (achterkant)

De ledprint (voorkant)

De controllerprint(achterkant)

De controllerprint(achterkant+ 5v molex en parralelle poort aansluiting)

Close-up van bedrading tussen IC's van controllerprint

Controllerprint(voorkant)

Ik heb hem al een beetje getest, door een paar willekeurige leds aan te sluiten, en ze reageerden perfect op de geinstalleerde software voor blinkenleds
En als je dit zelf ook wilt doen, moet je je er echt mentaal op voorbereiden
If it aint broke, fix it till it is!
If it aint broke, fix it till it is!
met het huidige ontwerp wel, je kan max 144 leds omdat de parralelle poort maar 9 datalijnen heeft die al 18 chips moeten aandrijven(doorlussen). Volgens mij kan je ze niet verder doorlussen. Dus je zou andere alternatieven moeten doen, zoals AVr of matrix leds.Triloxigen schreef op 26 januari 2004 @ 17:26:
[...]
Zit je eigenlijk vast aan een max. aantal leds?
If it aint broke, fix it till it is!
Je kan de doorlink-uitgangen van de 4094's aan elkaar knopen, d.w.z. van 2 8-bits schuifregisters één 16-bits schuifregister maken, of langer. Met de huidige Blinkenleds implementatie is dat overigens al gedaan.Venxir schreef op 28 januari 2004 @ 13:01:
[...]
met het huidige ontwerp wel, je kan max 144 leds omdat de parralelle poort maar 9 datalijnen heeft die al 18 chips moeten aandrijven(doorlussen). Volgens mij kan je ze niet verder doorlussen. Dus je zou andere alternatieven moeten doen, zoals AVr of matrix leds.
Een implementatie zoals Blinkenleds, waarbij dus elke LED afzonderlijk aangestuurd wordt, is mooi om te zien door de hoge refresh-rate. Nadeel is dat het wel behoorlijk wat stroom vreet. Rekensommetje: Een LED kost 20 mA aan stroom. Stel alle LED's zijn AAN, dus 18x8 = 144 LED's aan. Voor een volledig brandend bordje heb je dan 144x0,020 = 2,880 Ampère aan stroom nodig... Laat staan wat je nodig hebt voor twee van die beesten... Daar is het matrix-principe eigenlijk voor uitgevonden. Met mijn bord zijn er max. 20 LED's tegelijk aan, da's dus 400 mA totaal aan stroom. Met de bovengenoemde 2,880 A kun je dus maar liefst zes van die bordjes aandrijven met nog wat over ook!
Overigens is de transistor-driver implementatie die ik gebruik (Schuifregisters én demux open-collector maken, dan de LED ertussen) wel een hele mooie want je kan de voeding van je LED's apart regelen (bv. helderheidsregelaar d.m.v. LM317) en de stroom van je LED's kan behoorlijk hoog worden (Max. stroom van een BC560C is 100 mA continu d8 ik. Elke tor is voor een achtste van de tijd actief, dus 800 mA is mogelijk.) Je kan meer stroom trekken, maar dan moet je de transistor vervangen door een medium- of highpower PNP. Leuk als je een restpartij LEDs hebt die je totaal naar de klote wilt helpen door er veel te veel stroom doorheen te jagen...
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Stoney3K schreef op 26 januari 2004 @ 22:36:
[...]
Op zich niet, ik ben met een 20x8 bezig. De enige limiet is de snelheid van je LPT-poort, maar daar is met een AVR ook weer over te komen.
offtopic:
Hey Trilox, ken ik jou niet? Je was toch admin van http://rtfm.endoria.net/?
't is dood daar
The one and only, mijn nickname is (nog steeds) uniek
Dus een echte Lichtkrant maken zit er niet in, jammerVenxir schreef op 28 januari 2004 @ 13:01:
[...]
met het huidige ontwerp wel, je kan max 144 leds omdat de parralelle poort maar 9 datalijnen heeft die al 18 chips moeten aandrijven(doorlussen). Volgens mij kan je ze niet verder doorlussen. Dus je zou andere alternatieven moeten doen, zoals AVr of matrix leds.

Verwijderd
Zoek eens achter de Maxim 6952/6953, be amazed mike!Triloxigen schreef op 28 januari 2004 @ 17:35:
[...]
offtopic:
The one and only, mijn nickname is (nog steeds) uniek
[...]
Dus een echte Lichtkrant maken zit er niet in, jammer
en dan via een schuifregister weer omzetten naar parallel omzetten. voor mij is dat meer dan genoeg, moet er niet aan denken om die ledjes te gaan solderen
achja wat zal ik zeggen .................. ik zeg wel niks............... voor de handleiding van dpad klik hier

If it aint broke, fix it till it is!
Verwijderd
is de software echt zo irri
btw
PICS
ennuh ik ben ook druk bezig... alle IC's zijn af, ik moet nu alleen nog het plaatje doen wat in mun 2 drivebays komt
Verwijderd
Stoney3K is het je gelukt om je ding af te krijgen... ik ben daar nog wel erg benieuwd naar
Verwijderd


Geen maxim ic; maar een heuse Intel µC; USB sturing en SMD leds
Personen die genoeg kennis hebben van een AT89C52 (8051 familie) contact me!
[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 26-05-2004 17:20 ]
Is solderen een hobby van jeVerwijderd schreef op 26 mei 2004 @ 17:19:
Geen woorden, maar daden1280 leds
[afbeelding]
[afbeelding]
Geen maxim ic; maar een heuse Intel µC; USB sturing en SMD leds
Personen die genoeg kennis hebben van een AT89C52 (8051 familie) contact me!
Nyw leuk projectje, maar hoeveel zijn er nu al echt gebouwd?? Of is het zo dat iedereen er met veel zin aan begint maar er dan pas achter komt dat het best veel werk is.
Misschien dat ik er ooit ook is eentje bouw als ik door heb hoe dat printjes etsen werkt. ( Eik alleen nog oude scanner vinden ).
Signature unavailable
Verwijderd
Deze printen zullen misschien in productie gaan en verkocht worden
En ja, deze werkt
[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 26-05-2004 20:29 ]
Verwijderd
Wel niet bruikbaar om matrixen te maken.Mithrandir schreef op 26 mei 2004 @ 21:02:
Ik heb gehoord dat er tegenwoordig ook ledjes te koop zijn waar al een weerstand bij in zit gebouwd... Is dat niet een plan? Dat scheelt véél solderen!
edit Juicy: NIET bruikbaar
[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 26-05-2004 21:10 ]
Is het nu wel of niet bruikbaar ?Verwijderd schreef op 26 mei 2004 @ 21:05:
Wel niet bruikbaar om matrixen te maken.
-
ik kom dit topic net tegen, echt wel cool
maar ik weet niet zoveel van elektronica, en die schema's enzow....
zou mij dit ook kunnen lukken of ga ik dat helemaal fout maken als ik er aan begin
Verwijderd
dit is alvast een lijstje van wat ik gekocht heb:
18X CD9094
144X LED rood 5 mm
minimaal 30 meter kabel
2 Euro kaartjes
een 25 pin stekkertje
een adapter (je kan natuurlijk ook stroom van je voeding tappen)
en heeel veel soldeertin (100g)
Heeft iemand misschien nog wat IRF7104's voor me liggen, dan kan ik er weer mee verder? Ik zou eerst bij Reichelt bestellen, maar de kosten zijn daar ineens gestegen (verzenden). Twee is in principe genoeg om te kunnen testen, eigenlijk heb ik er 8 nodig, maar dat komt later wel. Dus als iemand ze heeft of toch bij Reichelt bestelt, laat me het ff weten! Thanks.
Verwijderd
Verwijderd
Waarvoor dienen die ic's eigenlijk om data te kunnen ontavngen oid?
Ben vrij nieuw... In dit soort zaakjes, helemaal met ic's en chips e.d.
Alvast Bedankt,
Guido
Het is een 10x10 matrix met 3mm ledjes. Ik wilde eigenlijk een solidstate scope maken, maar ik mis nog een aantal onderdelen.
<offtopic>
voor ander soldeer werk ->
http://elektron.ewi.tudel...im07/USB2LCD/IMG_1521.JPG
http://elektron.ewi.tudel...im07/USB2LCD/IMG_1520.JPG
</offtopic>
[ Voor 22% gewijzigd door miniK0bo op 02-06-2004 23:54 ]
Verwijderd
Ik heb zelf een soortgelijk iets gebouwd, maar ik stuit op het probleem dat ik via Visual Basic of via Java, mijn parallele poort niet snel genoeg krijg om die schuif registers aan te sturen...
Via een micro controller werkt het zaakje perfect, alleen het geheugen van zo'n ding is beperkt.. en daarom wil ik toe naar een programma voor op mijn pc.
Verwijderd
Dan heb je zo een zooi geheugen erbij.
Ik heb 2 jaar geleden ook een ledbord gemaakt van 42 kolommen breed en 7 rijen hoog (=294 led's). Stand alone en aangestuurt door een enkele µC zonder gebruik van maxims. Zat het hele alfabet in en ook alle letters. Zelfs met allemaal animaties zoals, scollen, knipperen, invallen, enz. enz. Zonder extra geheugen.
[ Voor 26% gewijzigd door Lamborghini op 08-07-2004 12:31 ]
en ja lcd ondersteund ook seriele poort voor blinking leds?
[ Voor 40% gewijzigd door zoeperman op 14-07-2004 17:25 ]
Verwijderd
Leuk dat er nog steeds volk mee bezig is; ik krijg er zelf ook weer goesting van :-)
"the fucking alpha cpp compiler seems to fuck up the goddam type "LPITEMIDLIST", so to work around the fucking peice of shit compiler we pass the last param as an void *instead of a LPITEMIDLIST"
zodat er meer duidelijkheid komt voor
mensen (onder meer mij) die niet zoveel
van electronica kennen en toch de led-matrix
willen solderen.
kwil eraan beginnen, voor hem dan in mijn casemod te steken, ik heb al 2 led-bars.
1 voor de HD-meter en de andere voor de Netwerk-meter.
en in het midden zou ik 144 ledjes willen steken
omg!Verwijderd schreef op woensdag 26 mei 2004 @ 17:19:
Geen woorden, maar daden1280 leds
[afbeelding]
[afbeelding]
Geen maxim ic; maar een heuse Intel µC; USB sturing en SMD leds
Personen die genoeg kennis hebben van een AT89C52 (8051 familie) contact me!
respect!
is dit pro of nog steeds hobby?
gave/praktische opstelling ook!
[val een beetje laat in hier, maar zie dit topic nu net voor het eerst

[ Voor 7% gewijzigd door Rebels op 09-04-2005 18:12 ]
144 leds 5mm rood
If it aint broke, fix it till it is!
wil je eens het schema naar me mailen? doorstuur at alasal dot be
Maar gelukkig zijn er nog mensen die er wat mee gedaan hebben
nu nog pics en filmpjes
enuh hoeveel waren jullie ongeveer kwijt voor printjes ic'tjes enzo ik geloof dat in de tijd van de animo checks enzo alles rond de 30 euro ofzo lag ?
Phreak schopt kont, Grrrrrene ook ;)
Ik kwam op €50 uit, maar ik had ook 60 meter flatkabel ofsoenriqueeeee schreef op zondag 10 april 2005 @ 20:42:
en ik maar dneken dat het hele project helemaal dood gebloed was.
Maar gelukkig zijn er nog mensen die er wat mee gedaan hebben
nu nog pics en filmpjes![]()
enuh hoeveel waren jullie ongeveer kwijt voor printjes ic'tjes enzo ik geloof dat in de tijd van de animo checks enzo alles rond de 30 euro ofzo lag ?
If it aint broke, fix it till it is!
Dat is zeer netje gesoldeerd. Wat voor soldeerbout gebruik je (pic)?miniK0bo schreef op woensdag 02 juni 2004 @ 23:40:
[afbeelding]
[afbeelding]
Het is een 10x10 matrix met 3mm ledjes. Ik wilde eigenlijk een solidstate scope maken, maar ik mis nog een aantal onderdelen.
Verwijderd
Daarom wil ik graag weten of iemand nog de schakeling met evt. plaatjes nog voor mij heeft.
mstrrtsm [@@] hotmail [..] com
b.v.d.
zet ze even op imageshack! ik kan er ook wel een paar hosten.
maar ik zit ook snel aan limiet
void main(){ printf("Hello tweakers!"); }
Verwijderd

Hier ben ik momenteel mee bezig 20X20 matrix schermpje (rode high-eff leds leuk vor op de hoedenplank

Deze heb ik ook nog; 1024 led's tri-color
[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 23-06-2005 22:30 ]
Mitsubishi externe temperatuur sensor (Home Assistant compatible): V&A - ClimaControl - Ook voor Panasonic & LG.