Anoniem: 79743 schreef op woensdag 17 november 2004 @ 16:15:
[...]
Dat autocascade verhaal haalde ik op omdat je daar een soort simplistische versie daar van voorstelde (de verdamper op de vloeistofleiding). Daarop antwoorde jij met autocascade en vloeistof onderkoeler in 1 zin. Hier door leek het alsof je een autocascade gelijk hetzelfde vond als een vloeistof onderkoeler tenzij het zo is dat je daadwerkelijk niet helemaal snapt wat wij onder een autocascade verstaan, daar kan ik verder niet over oordelen aangezien ik geen flauw idee heb wat je bedoeld met commerciele installaties (ik doe het namelijk niet voor me werk maar ben een simpele student met dit als hobby). Ik zie trouwens ook niet in waarom je een autocascade zou gebruiken voor wat jij een koel vries multiplex noemt bedoel koelen en vriezen kan allemaal met een enkele stage met 1 koudemiddel, denk maar aan je normale koelvriescombi in de keuken indien we het hebben over koelen=>0graden en vriezen=<0 graden. plaatje gevonden van autocascade:
[
afbeelding]
Hier zit dus een lage druk koudemiddel(bijvoorbeeld r134a) in en een hoge druk koudemiddel(bijvoorbeeld CO2). Weet niet welke koudemiddelen gebruikt worden in commerciele installaties in NL. Dit is dus flink anders dan een normale cascade aangezien deze maar 1 compressor gebruikt en wel 2 koudemiddelen. Dit alles even om te verduidelijken dat we het wel over hetzelfde hebben.
Ik heb ook nog ergens zo'n AKC regelaar liggen, volgens mij een 301. Helaas kan dit ding geen cascades schakelen.
edit: cappilair is zo lang omdat we bij maximale load een zo laag mogelijke zuigdruk willen hebben. Onder load is het namelijk het belangrijkste hoe koud de processor is.
Er bestaan 2 soorten, de autocascade, zoals in jouw plaatje, veelgebruikt in kleine extreem diepvriezers, heel veel gebruikt in medische omgevingen en in de medicijn industrie, en ongetwijfeld ook andere plaatsen.
(Deze kom ik niet tegen om aan te werken, kijk er alleen uit interesse naar)
De cascade systemen, meestal groter in capaciteit en veel al gebruikt om producten bij zeer lage temperaturen heel snel in te vriezen.
Deze systemen bestaan uit meerdere systemen waarbij het ene systeem eigenlijk de condensor is van het vriessyteem.
De systemen welke in mijn rayon staan werken eigenlijk ook zo.
Er staat een koelsysteem 135Pk koudemiddel 404a 450kg welke de koelobjecten bedient.
Installatie heeft een buiten opgestelde lucht gekoelde condensor.
Compressoren en koelobjecten zijn voorzien van electronische ventielen met AKC regelaars, welke in netwerk staan zodat deze op afstand uit telezen en te bedienen zijn.
Oververhitting is ingesteld op 2C om maximale verdamper benutting te krijgen.
Het koelsteem heeft tevens een SWEP dit is een platen warmtewisselaar met erg grote capaciteit.
De aanwezige vriesset heeft geen luchtgekoelde condensor, maar de heetgasleiding gaat direct naar de SWEP, welke als condensor fungeert.
De SWEP heeft ook een electronisch ventiel welke door een AKC regelaar wordt aangestuurd en het koudemiddel van de vriesset terugkoelt tot -14C.
De vrieset bestaat uit 2 15Pk DWM machines welke tgv de zeer lage persdrukken ongeveer 1/4 van de maximaal toelaatbare stroom opnemen en een pomp capaciteit opbrengen gelijk aan een 45 a 45 Pk conventioneel.
Wat is hiervan het voordeel:
1 condensor ( en leidingwerk indit geval 60 mtr)
Kleinere vriescompressor en minder koudemiddel inhoud vriesset dus prijs nieuwbouw.
Energie gebruik vriesset is laag.
Een oververhitting van 2 C geeft een hoger rendament op gebruikte verdmapers, echter een slechter rendament op de compressoren.
De zuiggassen uit de Swep verhoogt de temperatuur van de zuigassen zodat de totale oververhitting bij de compressoren op 5C komt waardoor hier het rendament ook stijgt.
De door jouw genoemde regelaar een EKC 301 is een digitale thermostaat met 2 sensoren (mooi ding kun je heel mooi mee regelen tot -50 single stage klep of compressor)
Dat je een lang cappilair moet gebruiken is logisch, je wilt de laagst mogelijke zuigdruk krijgen, bij voorkeur in het vacuum ideaal 0 bar absoluut -1 bar gauge.
Een te lang cappiliar daarintegen maakt dat de eind persgas temperatuur erg hoog wordt, omdat je feitelijk moet overvullen.
DIt leidt vaak tot redeleijk hoge condensatie temperaturen van de vloeistof.
Normaal maakt dit niets uit, de toegepaste verdamper is groot genoeg.
De verdampers die op processors worden gebruikt zijn erg klein (logisch) nadeel is dat de vloeistof dan op condensatie temperatuur uit het capilair komt, zeg +30C de vloeistof moet nu eerst zelf in de verdamper afkoelen, voordat er warmte aan de verdamper ontrokken kan worden.
Het eerste deel van de verdamper doet dus feitelijk niet mee helaas.
Dit is ook waar ik op dit moment tegen aan loop, een goed verdamper ontwerp.
Compact en licht genoeg om op een processor te plaatsen en voldoende inwendige oppervlakte om een goede overdracht te krijgen, tussen verdamper en processor dun genoeg om een goede heat transfer te krijgen.
Verder moet de olie voldoende worden afgevoerd omdat olie de werking negatief beinvloed.
Zoals je ziet ben ik er nog lang niet uit, maar ik blijf denken.
Groeten Victor