BugBoy schreef op zaterdag 24 juni 2006 @ 23:39:
Ik heb net m'n eerste dSLR gekocht (EOS 350D met kitlens), maar nog niet veel ervaring met fotograferen. Onderstaande foto van m'n vriendin is geschoten 50mm, f/5.6, 1/40s. De foto vind ik niet echt scherp en volgens mij staat er teveel boom op. Is de foto bewogen (lange sluitertijd) of is de DoF te klein (te lage F-waarde).
Volgens mij was het slimmer geweest om de foto dichterbij te nemen met minder zoom (25mm) met f/8, zodat ik meer scherpte zou hebben gehad. Klopt dit of had ik gewoon te weinig licht en was de sluitertijd te lang?
[afbeelding]
(even klikken voor een grote versie)
Overig commentaar is natuurlijk ook welkom...
Als je op de grote versie kijkt zie je heel duidelijk dat hij nergens scherp is. Heeft dus niet zoveel met je DoF te maken, maar vooral dat je bewogen hebt, wat logisch is bij 1/40 s.
Wat je zegt over dichterbij staan klopt inderdaad. Portret foto's altijd maken op F/8 of hoger, zodat je ook het hele gezicht scherp hebt. Dichterbij staan zorgt voor minder focus mm, dus minder gauw bewegingsonscherpte. Wat je zegt klopt dus allemaal, maar de reden dat je foto onscherp is komt dus door beweging. Dichterbij staan helpt dus al, maar ISO kun je ook omhoogschroeven, je hebt nu een Dslr dus een ISO van 400 is geen probleem voor je camera (2 stops is behoorlijk, je sluitertijd kan dan 1/160 worden)
over de foto zelf. Een gezicht krijgt iets meer diepte wanneer het model niet direct rechtdoor de camera in kijkt. Als haar hoofd een beetje scheef gedraaid was, was het (denk ik!) mooier geweest. Je achtergrond is mooi weg gevallen door onscherpte, dus dat is goed gedaan, maar je had best dusdanig kunnen croppen dat de voorste boom een stuk wegvalt, van mij hoeft die er in ieder geval niet zo duidelijk bij.
Heb zelf een beetje zitten croppen, maar vond het lastig.....(dus ik post mijn versie even niet

)
[
Voor 9% gewijzigd door
Nomad op 24-06-2006 23:59
]