Of God wel of niet bestaat doet er helemaal niet toe, en geloof is een GELOOF, het mooie daaraan is dat je geen argumenten HOEFT te geven, daar is het immers een geloof voor.
Vind je niet dat gelovigen hiermee zichzelf voor de gek houden? Gebaseerd op het argument wat jij hierboven geeft, is er eigenlijk geen verschil tussen een gelovige (als in: christen, moslim, jood, jehova, enz) en een kind dat in sinterklaas gelooft.
Mijn zusje en ik hebben dus een atheïstische opvoeding gehad. Maar toch zijn we nu beiden gelovig - ik paganist, mijn zusje boeddhist.
Het boeddhisme is geen geloof of religie. Wat een paganist is weet ik niet

kun je dat eens uitleggen?
PleXtor schreef:
En hoe noem je dan een opvoeding waar het geloof niet wordt meegeven? Net zo hard indoctrinatie!
Als een kind wordt opgevoed met het idee "er bestaat geen god, want dat is nu eenmaal zo, punt" dan is dat indoctrinatie. Als een kind wordt opgevoed met het idee "we weten het niet, maar door met gezond verstand na te denken is de wetenschap voorlopig het meest geloofwaardig, doe er je voordeel mee en besluit dan zelf maar wat je wilt geloven / aannemen" dan is dat een stuk ruimdenkender dan het blindelings meegeven van een geloof (of antigeloof).
In geen enkele niet-gelovige opvoeding wordt er bij kinderen ingestampt dat er per definitie geen god bestaat, noch wordt de wetenschap opgelegd als waarheid-zonder-meer (zoals in een gelovige opvoeding m.b.t. god wél gebeurt).
Stel het is allemaal niet waar de God van de bijbel? Wat maakt het dan uit dat iemand zo wordt opgevoed? Het kind krijgt dan tenminste nog normen en waarden mee! Alhoewel ik het niet kan voorstellen dat deze wereld uit puur toeval is onstaan!
Vind je het om dezelfde reden dan niet nog beter om ieder kind ook een islamitische en hindoeistische opvoeding te geven? Stel dat het niet waar is van shiva enzo, dat maakt toch achteraf niet uit? En door hem/haar uit de koran te laten lezen krijgt het kind in ieder geval nog de waarden & normen van de islam mee.
Snap toch eens dat het meegeven van waarden en normen een kwestie is
van je verstand te gebruiken 
in plaats van je blind te staren op oude achterhaalde boeken en overtuigingen. Ik ben zelf niet religieus opgevoed, en ik kan je verzekeren dat ik betere waarden & normen heb meegekregen dan menig christen (of moslim, of enz..)[quote]
Fused: Waarom zou ik jou wel geloven? Er is namelijk geen enkel bewijs dat de evo th. waar is, als dat wel het geval was dan was het allang wereld nieuws geweest, maar het blijft wel erg stil! Het zijn allemaal aannames. Zoals jij ons onnozel vind dat wij in een God geloven zo onnozel vinden gelovigen jou dat jij niet in een God gelooft. Maar zulke discussie hebben geen enkele zin, want allebei denken we dat we het bij het goede eind hebben en voor beide zijn geen echte bewijzen!
Fijn voor je dat je die keus mocht maken. Ik mocht zelf ook een keus maken en ik heb voor God gekozen. Niet omdat mijn ouders het mij opgelegd hebben, uit eigen vrije wil
Denk je niet dat je een beetje gebiased bent doordat je als kind jarenlang de bijbel en all that erin gestampt hebt gekregen? En bovendien, heb je behalve de keuze wel of niet in god geloven, ook de opties islam, jodendom, jehova en hindoeisme overwogen? Tuurlijk niet.
Ik vind de lange post van wustenveld wel interessant, daar neem ik vanavond ff de tijd voor