Verwijderd
Ik had het zelf niet beter kunnen zeggen!Op woensdag 16 mei 2001 23:56 schreef OzBoz het volgende:
Een goed voorbeeld van hoe het niet moet en hoe hard de zakelijke arbeidsmarkt in elkaar steekt. Ontzettend naief en dan heb ik het met name over de tone-of-voice van het interview, zijn reacties dus. Als het om centen gaat dan gaat het hard. Een harde les wellicht maar te makkelijk denken over alles breekt niet alleen jongetjes op maar ook bedrijven die gespecialiseerd zijn in het verkopen van gebakken lucht. En zo hoort het naar mijn idee ook. Kun je beloftes niet waarmaken dan wordt de geldkraan dichtgedraaid en als je dan wanneer het om dergelijke bedragen gaat nog steeds onder een VOF werkt had ie wellicht beter van die eerste lening een financieel/juridisch adviseur kunnen betalen. Dat hij de reddingsoperatie weigerde duidt wat mij betreft op een stukje arrogantie en de comments verwend jong kan ik me ook nog voorstellen. Zijn laatste opmerking: "Ik heb besloten dat ik eigenlijk communist ben." Is helemaal vrij kansloos en ik zie dat wel meer (ook op GoT) dat je fouten toegeven en een kritisch zelfbeeld nogal eens ontbreekt zodat er meestal naar uitvluchten gezocht wordt of men meteen in de verdediging springt.
Hoop dan ook dat het zowel voor hem als zijn financiers een wijze les is geweest. Je bent nooit te oud om te leren.
Overigens vind ik dergelijke dingen nooit zielig, je bent er zelf bij en in zijn geval is ie niet de dupe geworden van een stel oplichters maar meer de dupe van een soort van grootheidswaanzin die anderen hem hebben aangepraat. Dat is jammer, maar helaas.
Zo denk ik er ook over.
Je moet wel een flinke plaat voor je kop hebben als je zo zaken gaat doen. En ook de arrogantie houd om nog steeds met grote plannen rond te lopen. Gewoon je school afmaken zou ik tegen deze en zijne willen zeggen!
Verwijderd
Hahahahaa!! om jou verhaal lach ik nog meer dan om dat TIM verhaal. Jemig zeg. Ja was op je 14e aan het ondernemen? Go en dat mag wettelijk ook zomaar en je had zeker toen al veel mensen kennis en zakelijk inzicht. Jaja en stoppen als je even geen zin meer hebt, en dan toch maar weer wel gaan ondernemen want tja je Pappie heeft veel centjes dus het komt allemaal wel van de grond. Je klinkt nog orroganter en stommer als Tim.Op donderdag 17 mei 2001 08:43 schreef TwwT_Unexplained het volgende:
Wel een wijze levensles voor die jongen..
Zeg eerlijk: welke top-ondernemer is er niet een keer op z''n bek (failliet) gegaan? Ik heb een aantal succesvolle mensen in mijn kennissenkring, en ik kan je verzekeren dat ze allemaal minimaal één keer failliet zijn gegaan.
Ik ben zelf vanaf m''n 14e al ondernemer. Op m''n 17e had ik er even geen zin meer in, ben toen een aantal maanden in loondienst gegaan, maar het begon toch weer te kriebelen.
Ben nu weer hard bezig met het uit de grond stampen van een aantal bedrijven, maar makkelijk is het absoluut niet. Nu heb ik het voordeel dat ik over voldoende kapitaal beschik om er direct BVs van te maken.
Die Tim, die komt er misschien wel. Hij heeft geprobeerd. En gefaald. En geleerd.
Verwijderd
Zo te zien geen echte ondernemer ![b]Op donderdag 17 mei 2001 08:43 schreef TwwT_Unexplained het volgende:
*knip*
Nu heb ik het voordeel dat ik over voldoende kapitaal beschik om er direct BVs van te maken.
*knip*
check fwrd post
Verwijderd
Het is mogelijk om toestemming aan te vragen bij de kantonrechter, handlichting heet dat.Op donderdag 17 mei 2001 18:46 schreef 8RolsRoys8 het volgende:
Ja was op je 14e aan het ondernemen? Go en dat mag wettelijk ook zomaar en je had zeker toen al veel mensen kennis en zakelijk inzicht.
Op m''n 14e natuurlijk nog niet veel inzicht en ervaring, maar de praktijk is leerzaam voldoende.
En personeel had ik toen nog geen last van, het was allemaal behoorlijk kleinschalig (hardwareverkoop en onderhoud).
Ik ben inderdaad gestopt omdat ik er geen uitdaging meer in zag. Dit heeft o.a. met persoonlijke situaties te maken die ik je zal besparen.Jaja en stoppen als je even geen zin meer hebt, en dan toch maar weer wel gaan ondernemen want tja je Pappie heeft veel centjes dus het komt allemaal wel van de grond.
En mijn vader heeft er niets mee te maken, dit is puur eigen geld. (jaloers?)
Tja..dat is je eigen keuze om het ongeloofwaardig te vinden.Je klinkt nog orroganter en stommer als Tim.Bovendien klinkt het behoorlijk ongeloofwaardig.. !!
Misschien dat het in de loop der maanden (bijna anderhalf jaar kom ik hier op GoT) is veranderd, maar volgens mij mag ik hier op GoT gewoon m''n verhaal en objectieve mening kwijt als ik dat wil.
iddOp donderdag 17 mei 2001 18:46 schreef 8RolsRoys8 het volgende:
[..]
Hahahahaa!! om jou verhaal lach ik nog meer dan om dat TIM verhaal. Jemig zeg. Ja was op je 14e aan het ondernemen? Go en dat mag wettelijk ook zomaar en je had zeker toen al veel mensen kennis en zakelijk inzicht. Jaja en stoppen als je even geen zin meer hebt, en dan toch maar weer wel gaan ondernemen want tja je Pappie heeft veel centjes dus het komt allemaal wel van de grond. Je klinkt nog orroganter en stommer als Tim.Bovendien klinkt het behoorlijk ongeloofwaardig.. !!
maar thanks!! ik heb weer even lekker kunnen lachen.
op je 14e ondernemen...|:(
en als je ff geen zin hebt kap je er toch mee, zodat je daarna gewoon weer ff opnieuw begint met een aantal andere bedrijven:?
dream on boy
dat hoeft dus helemaal niet hè.Op donderdag 17 mei 2001 17:13 schreef crazy_gijs het volgende:
Mijn mening:
Want een eikel die gozer echt zo een die zich verheven voelt boven anderen. En ook niks wil aannemen van andere mensen. Goed dat zulke op hun bek gaan. Ik vind het alleen triest voor de schuldeisers van die krijgen nou waarschijnlijk niks. Weer z''on eikel die beroep doet op de wet schuldsanering natuurlijke personen dan haalt ie maximaal 50.000 bij elkaar.
BTW.
BV was natuurlijk niet fiscaal aantrekkelijk voor hem moet ie 300.000 a 400.000 schone winst maken en een salaris van min. 80 ruggen opnemen.
maar goed, de rest van je verhaal klopt aardig. die kerel had het gewoon te hoog in zun bol. hij is ook niet genept ofzo, tis gewoon zijn eigen schuld. maar ja, je kan ook niet verwachten van een 19jarige dat ie zun eigen topbedrijf perfect runt natuurlijk.
Ik vond het best een sneu verhaal. Met zo''n trieste foto er boven.
je moet 16 zijn wil je van de kantonrechter officieel je eigen bedrijf kunnen runnen. je bent dan volledig aansprakelijk. ook moeten je ouders de inschrijving ondertekenen. tot je 18e is deze regeling van toepassing. vóór je 16e zijn je ouders voor alles aansprakelijk en heb je dus geen mogelijkheid om je eigen bedrijf te runnen.Op donderdag 17 mei 2001 19:44 schreef TwwT_Unexplained het volgende:
[..]
Het is mogelijk om toestemming aan te vragen bij de kantonrechter, handlichting heet dat.
Op m''n 14e natuurlijk nog niet veel inzicht en ervaring, maar de praktijk is leerzaam voldoende.
En personeel had ik toen nog geen last van, het was allemaal behoorlijk kleinschalig (hardwareverkoop en onderhoud).
het gaat overigens ook niet zo zeer om personeel maar om het feit dat je op je 14e nog niet genoeg verantwoordelijkheidsgevoel kent, je hebt nog te weinig "levenservaring" en bent dus al helemaal neit geschikt om een bedrijf te runnen. op je 14e hoor je gewoon buiten te spelen of te computeren.
daar komt bij dat je nogal makkelijk over het runnen van een bedrijfje. zo makkelijk is het helemaal niet. je moet je 100% inzetten voor je bedrijf en je stopt er echt niet zo maar ff mee omdat je geen zin meer hebt zodat je later als je weer zin hebt weer verder kan gaan met een aantal nieuwe bedrijven.
tuurlijk mag dat. maar je moet ook tegen kritiek kunnen. je bent immers niet de enige die hier zun mening mag uiten. als ik het niet met je eens ben zeg ik dat gewoon en probeer ik je te overtuigen van je ongelijk of geef ik aan dat ik ongelijk heb.[..]
Tja..dat is je eigen keuze om het ongeloofwaardig te vinden.
Misschien dat het in de loop der maanden (bijna anderhalf jaar kom ik hier op GoT) is veranderd, maar volgens mij mag ik hier op GoT gewoon m''n verhaal en objectieve mening kwijt als ik dat wil.
Verwijderd
Nou je zal dan als je weer begint lekker betrouwbaar over komen bij je oude zakenrelaties. Ik denk dat jij zit te chatten met een heel hoog bluf gehalte !Op donderdag 17 mei 2001 19:44 schreef TwwT_Unexplained het volgende:
Ik ben inderdaad gestopt omdat ik er geen uitdaging meer in zag. Dit heeft o.a. met persoonlijke situaties te maken die ik je zal besparen.
En mijn vader heeft er niets mee te maken, dit is puur eigen geld. (jaloers?)
En jaloers nou, nee ik heb zelf een hele mooie zaak (geen .com of ict shit), en een mooie auto, en een eigen huis, een de lekkerste vriendin
Verwijderd
Nou ja, eerlijkheid gebiedt te zeggen dat mijn vader stil vennoot was om het juridisch aanvaardbaar te maken, maar ik stond bij de KvK als volledig bevoegd persoon ingeschreven en deed verder ook alle activiteit binnen het bedrijfje.Op donderdag 17 mei 2001 19:58 schreef nelis het volgende:
je moet 16 zijn wil je van de kantonrechter officieel je eigen bedrijf kunnen runnen. je bent dan volledig aansprakelijk. ook moeten je ouders de inschrijving ondertekenen. tot je 18e is deze regeling van toepassing. vóór je 16e zijn je ouders voor alles aansprakelijk en heb je dus geen mogelijkheid om je eigen bedrijf te runnen.
De ene persoon is de ander niet. En mijn eerste bedrijfje is ook opgezet om van te leren. Klanten waren er prima van op de hoogte dat ik jong was.het gaat overigens ook niet zo zeer om personeel maar om het feit dat je op je 14e nog niet genoeg verantwoordelijkheidsgevoel kent, je hebt nog te weinig "levenservaring" en bent dus al helemaal neit geschikt om een bedrijf te runnen. op je 14e hoor je gewoon buiten te spelen of te computeren.
Mijn eerste bedrijfje was niet zo complex als het klinkt. Het was gewoon een bezigheid na schooltijd. De één heeft een krantenwijk, ik had toevallig een klein bedrijfje.daar komt bij dat je nogal makkelijk over het runnen van een bedrijfje. zo makkelijk is het helemaal niet. je moet je 100% inzetten voor je bedrijf en je stopt er echt niet zo maar ff mee omdat je geen zin meer hebt zodat je later als je weer zin hebt weer verder kan gaan met een aantal nieuwe bedrijven.
Ik kan prima tegen kritiek hoor, mits het gegrond is. Ook ik begrijp heus wel dat jullie vraagtekens zetten bij de betrouwbaarheid van mijn verhaal, jullie kennen mij tenslotte niet persoonlijk.tuurlijk mag dat. maar je moet ook tegen kritiek kunnen. je bent immers niet de enige die hier zun mening mag uiten. als ik het niet met je eens ben zeg ik dat gewoon en probeer ik je te overtuigen van je ongelijk of geef ik aan dat ik ongelijk heb.
Maar als je wilt ben je van harte uitgenodigd op de opening van ons nieuwe kantoortje op 1 juni.
Garanties e.d. is allemaal prima afgewikkeld.Op donderdag 17 mei 2001 20:31 schreef crazy_gijs het volgende:
Nou je zal dan als je weer begint lekker betrouwbaar over komen bij je oude zakenrelaties.
Zo te horen heb je een mooi leven. Ik hoop dat ook te bereiken, op mijn eigen manier - dat wel.En jaloers nou, nee ik heb zelf een hele mooie zaak (geen .com of ict shit), en een mooie auto, en een eigen huis, een de lekkerste vriendin
ja het is geen groot licht (mag wel eens oppassen hoe hij interviews doet, heb het idee dat het hele interview al klaar was voordat de journalist met hem gesproken had, daar meen ik mee dat de journalist nogal leidend optreedt, de juiste voorbeelden groot brengt (verhaal over alfa romeo, op vakantie gaan terwijl de zaak op springen staat, ",Huilend ben ik de trein ingestapt. Ik moest al mijn vrienden ontslaan!") en niet ingaat op andere zaken, bv hoe de rol van de zakenman is, die achter de enorme groei stond, de accountant die het plan ontwikkeld om binnen 2 jaar naar 200 man te groeien)
de journalist laat een maal duidelijk zn insteek merken: "..Ook zijn nieuwste plan verraadt de belevingswereld van een scholier"
natuurlijk is de jongen fout bezig geweest, als je een hypotheek afsluit zonder de voorwaarden te lezen moet je niet klagen dat je de aflossing niet meer op kan brengen.
maar het is wel zo dat zonder de ''hzpe'' deze jongen misschien best een kleinschaliger maar goedlopend bedrijf had kunnen opzetten.
de grootste fout ligt wat mij betreft in de pakken die het idee hadden om over de rug van een scholier een beursgang te bereiken, ING en die Heida.
wat mij betreft mag die accountant met zn businessplan best wel eens uitleggen waarom hij op het idee kwam dat dit een gezond bedrijf was, dat klaar was om enorm te gaan groeien.
ik heb zo''n idee dat die pak-maffia van consultants, accountants en interim-managers enkel geilen op de leuke praatjes: groei, beursgang, hoogconjunctuur en vergeten dat het hier om mensen gaat.
ik denk dat het best goed mogelijk is om leiding te geven over mensen die je ook je vrienden mag noemen.
iemand moeten ontslaan is geen keuze die je makkelijk neemt (alhoewel je er nooit voor mag wegduiken)
de mensen die lacherig op zijn verhaal reageren verdenk ik een beetje van leedvermaak,
ik heb het idee dat zij net zo snel voor de fouten van ''dat jochie'' vallen als er opeens een drukke zakenman hen gouden bergen belooft.
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen
Ehm... in je profile staat dat je geboorte datum "28 februari 1983" is. Als je nu al voldoende geld hebt om een aantal BV''s op te richten (onder een aantal versta ik minimaal 2 == Hfl 80.000,-), kun je vast wel een nieuwe pc voor me sponsorenTwwT_Unexplained schreef het volgende:
[..]
Ben nu weer hard bezig met het uit de grond stampen van een aantal bedrijven, maar makkelijk is het absoluut niet. Nu heb ik het voordeel dat ik over voldoende kapitaal beschik om er direct BVs van te maken.
HAI
CAN HAS STDIO?
VISIBLE "HAI WORLD!"
KTHXBYE
@BasRaayman op twitter
Nooit gehoord van investeerders of banken???? Het hebben van eigen geld is absoluut geen sine qua non conditie om een BV op te richten.
RM-rf:
Moet heel eerlijk bekennen dat de gniffelfactor ook bij mij aanwezig is. Kan het helaas niet laten een smile te krijgen bij het zoveelste mislukte internet verhaal. Het aantal personen dat ''het internet'' niet snapt is helaas erg groot. Klassiek voorbeeld is natuurlijk de neergang van Worldonline.
Mijn mening is dat voorlopig alleen de leveranciers van de fysieke internetstructuur echt een dikke boterham verdienen. Cisco, Microsoft, IBM dat zijn de jongens die verdienen aan de internet gerelateerde expansiedrang van de bedrijven. Voorlopig zijn er weinig content providers die verdienen aan hun internetsite of internet business.
Erg leuk om een internationale winkel op te zetten, maar hoe hard lach als je door een italiaanse koper voor de italiaanse rechter gedaagd wordt.....
Tuurlijk, en hij heeft een ondernemeingsplan kunnen overleggen aan de banken, i.c.m. een middenstandsdiploma, wat een verplichting is om een lening te krijgen van de bankenOp vrijdag 18 mei 2001 09:38 schreef cutter het volgende:
Renegade:
Nooit gehoord van investeerders of banken???? Het hebben van eigen geld is absoluut geen sine qua non conditie om een BV op te richten.
[flame-troll mode]
Op z''n 14e? ja vast...
[/flame-troll mode]
HAI
CAN HAS STDIO?
VISIBLE "HAI WORLD!"
KTHXBYE
@BasRaayman op twitter
Als je een BV opricht is er geen persoonlijke aansprakelijkheid meer. Ga je failliet, kunnen ze je prive vermogen niet meer aanspreken (tenzij je er echt een eeeennnnooorrrmmmee puinhoop van hebt gemaakt.)
Die 40.000 piek en de rest wat je in de BV hebt gestopt ben je kwijt.
Een middenstandsdiploma voor een lening lijkt me niet.
Verwijderd
Dat geld is te ''circuleren''. In andere woorden, je brengt 40k in, haalt het er de volgende dag weer uit en brengt het in een andere BV in. Op die manier kun je met 40k ontzettend veel BVs opzetten hoorOp vrijdag 18 mei 2001 09:13 schreef Renegade het volgende:
Ehm... in je profile staat dat je geboorte datum "28 februari 1983" is. Als je nu al voldoende geld hebt om een aantal BV''s op te richten (onder een aantal versta ik minimaal 2 == Hfl 80.000,-), kun je vast wel een nieuwe pc voor me sponsoren![]()
, want als je op je 18 al zo''n kapitaal hebt, moet je me toch eens gaan uitleggen hoe je op zo''n jonge leeftijd al zo''n "kapitaal" bij elkaar kan krijgen, laat staan alleen al het geld om een BV/NV op te richten.
En ik wil voor jou best een PC kopen. Maar dan teken je wel een lease/huur-contract voor minimaal 36 maanden
Ondernemingsplan overleggen aan banken? Waar heb jij het over? Mijn eerste bedrijfje was een CV en had totaal geen extern vermogen nodig.Op vrijdag 18 mei 2001 09:56 schreef Renegade het volgende:
Tuurlijk, en hij heeft een ondernemeingsplan kunnen overleggen aan de banken, i.c.m. een middenstandsdiploma, wat een verplichting is om een lening te krijgen van de banken
Ik zal kijken of ik het krantenartikeltje terug kan vinden uit het lokale nieuwsblad van een paar jaar geleden.Op z''n 14e? ja vast...
mooi woord en ook wel degelijk op mij van toepassing, maar ik realiser me dat als ik op bepaalde momenten misschien een andere keus gemaakt had en meer aar anderen geluisterd had, ik ook om mezelf had staan gniffelenOp vrijdag 18 mei 2001 09:38 schreef cutter het volgende:
... de gniffelfactor
laten we niet vegeten dat er hier iemand persoonlijk echt kapot eraan gegaan is, dat is voor een deel zijn eigen verantwoordelijkheid geweest; hij had bijvoorbeeld zn bedrijf met een schoolvriend opgericht, van deze vriend hoor je daarna niks meer, en deze lijkt ook niet meegesleurt te zijn, misschien is het zo dat deze jongen inzag welk een risico er genomen werd?
toen ik zo.n 2 jaar terug geconfronteerd werd met de internet-hype heeft dat me zeer veel angst aangejaagd.
de pakken-mafia die een soort verplichting oplegt aan ongezonde bedrijven om te expanderen, ondanks dat niemand van het kader er vertrouwen in heeft, zonder zelfs dat de leidinggevenden en de interim zelf er vertrouwen in had
(in een persoonlijk gesprek gaf deze toe dat zijn eerlijke inzicht was dat het bedrijf juist moest inkrimpen, maar ''dat kon hij niet verkopen, in deze tijd'')
mijn keus was toen me terug te trekken, dat werd me door meerdere personen en ook directe collega''s niet in dank genomen, ik saboteerde de zaak, en ik wilde niet met hen meegaan (heb dat ''meespelen'' genoemd, alsof economie een spelletje is)
wat mij betreft zijn er twee grote verantwoordelijken voor de internet-hype, de pakken-mafia en de oude media.
ook de NRC schreef een jaar terug over deze jongen, nu staat dat artikel opeens niet meer online, maar ik vermoed dat het niet zo lachwekkend over dat joch was, als dit artikel...
ook rond worldonline stond bijvoorbeeld twee dagen voor de beursgang op de voorpagina van een grote nederlandse krant dat het aandeel mogelijk wel zo''n 120 gulden waard zou worden.
de media nemen nooit verantwoordelijkheid voor hun eigen verhalen, ze schrijven lekker met de lopende trend mee, dat is nu het afkraken van de mensen die slachtoffer worden van de hype.
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen
Mwoah, denk niet dat hij dat nog een keer doet....hij heeft mijn PC al voor deel gesponsortOp vrijdag 18 mei 2001 09:13 schreef Renegade het volgende:
[..]
Ehm... in je profile staat dat je geboorte datum "28 februari 1983" is. Als je nu al voldoende geld hebt om een aantal BV''s op te richten (onder een aantal versta ik minimaal 2 == Hfl 80.000,-), kun je vast wel een nieuwe pc voor me sponsoren![]()
Maar uhm....TwwT_Unexplained praat zover ik hem ken geen bullshit.
Burned out dot-commer hopes for more fertile fields in Dutch tulips
http://www.siliconvalley.com/docs/opinion/termsheet/mm051701.htm
Verwijderd
Niet vergeten, maar dat is niet meer relevant. Jij trakteert mij binnenkort op bier als ik naar Hoek van Holland of iets in die richting komOp vrijdag 18 mei 2001 12:50 schreef McVirusS het volgende:
Mwoah, denk niet dat hij dat nog een keer doet....hij heeft mijn PC al voor deel gesponsort(oeps....was je dat vergeten?
).
* cutter nodigt volgend jaar alle uitgeburnde dot com tweakers uit om hier in Noordwijk gezellig bollen te komen pellenBurned out dot-commer hopes for more fertile fields in Dutch tulips
http://www.siliconvalley.com/docs/opinion/termsheet/mm051701.htm
Geld hoeft niet op bankrekening te staan maar ook geinvesteerd vermogen zijn. Daarnaast moet de directie ook toestemming hebben van justitie (dus geen strafblad,etc)
Ja, dat is me bekend, maar als je dat al te vaak doet krijg je vanzelf wel het plaatje wanbeleid opgeplakt (dat is tenminste als je zaak op de fles laat gaan)Op vrijdag 18 mei 2001 10:58 schreef TwwT_Unexplained het volgende:
[..]
Dat geld is te ''circuleren''. In andere woorden, je brengt 40k in, haalt het er de volgende dag weer uit en brengt het in een andere BV in. Op die manier kun je met 40k ontzettend veel BVs opzetten hoor
Man, ik kan niet eens een nieuwe pc betalen, laat staan een lease van 36 maanden..En ik wil voor jou best een PC kopen. Maar dan teken je wel een lease/huur-contract voor minimaal 36 maanden
[..]
Ik heb het over een BV/NV, over het algemeen zul je daarvoor een ondernemingsplan moeten overleggen alvorens je een lening krijgt.Ondernemingsplan overleggen aan banken? Waar heb jij het over? Mijn eerste bedrijfje was een CV en had totaal geen extern vermogen nodig.
--------------------------------------
vergeten? Ik was me er niet eens van bewust...Op vrijdag 18 mei 2001 12:50 schreef McVirusS het volgende:
[..]
Mwoah, denk niet dat hij dat nog een keer doet....hij heeft mijn PC al voor deel gesponsort(oeps....was je dat vergeten?
).
Ik beschuldig hem ook nergens van, en de situatie die hij schetst is ook wel mogelijk, alleen klinkt het hoogst onwaarschijnlijk, dus ik was nieuwsgierig hoe hij het voor elkaar had gekregen.Maar uhm....TwwT_Unexplained praat zover ik hem ken geen bullshit.
Verder hoop ik dat ik niet te onvriendelijk overkwam/kom, zo is het namelijk niet bedoeld, maar met dit soort dingen ben ik nogal sceptisch.
HAI
CAN HAS STDIO?
VISIBLE "HAI WORLD!"
KTHXBYE
@BasRaayman op twitter
voor een BV heb je nog altijd een ondernemingsplan nodig die goedgekeurd moet worden door de kvk. daarnaast heb je 40.000 aan startkapitaal nodig maar dat is idd geen probleem aangezien dat alleen op je bankrekening hoeft te staan bij de inschrijving, en daarna niet meer. dat wil niet zeggen dat het slim is om een aantal BV''s op te zetten (waarom denk je dat die regelingen er anders zijn?). integendeel zelfs, voor een BV moet je echt "leven" als het ware. je zet er niet zo maar een paar op en daarna kap je er ff mee omdat je geen zin meer hebt. dat bestaat gewoon niet. een BV zet je pas op als je er echt goed over na hebt gedacht en alles tot in de puntjes hebt geregeld. en je begint er al helemaal geen paar tegelijk. wil je echter gewoon voor je hobby een bedrijfje, dan schrijf je je in als eenmanszaak of VOF.
het zijn juist de ik-wil-snel-rijk-worden-wannabe-ondernemers die binnen de kortste keren failliet gaan. en zelfs als ze dat niet zijn en echt achter hun bedrijf staan en er echt voor leven, lukt het ze vaak nog niet (daar is die Tim dus een goed voorbeeld van).
ja, ik was niet volledig. was alleen te lui om het precies na te gaan zoeken:)Op vrijdag 18 mei 2001 23:51 schreef The Source het volgende:
Nou Nelis... nog niet echt compleet.
Geld hoeft niet op bankrekening te staan maar ook geinvesteerd vermogen zijn. Daarnaast moet de directie ook toestemming hebben van justitie (dus geen strafblad,etc)
Verwijderd
Niet te vergeten: BKR vermeldingen.Op vrijdag 18 mei 2001 23:51 schreef The Source het volgende:
Geld hoeft niet op bankrekening te staan maar ook geinvesteerd vermogen zijn. Daarnaast moet de directie ook toestemming hebben van justitie (dus geen strafblad,etc)
Verwijderd
Waar het bij een BV WEL gescheiden is?
''t is jammer voor die knul dat het zo is afgelopen maar idd denk ik ook dat ie hier goed van geleerd kan hebben.
En volgende keer beter gewoon. Dan kan ''t best goedkomen.
Saved by the buoyancy of citrus
bij een BV is je zakelijk- en privévermogen (bijna altijd) gescheiden. bij een eenmanszaak/VOF niet.Op zaterdag 19 mei 2001 15:38 schreef pornking het volgende:
Ja, want wat is nou het voordeel van een BV tenopzichte van een eenpersoonszaak met een werknemer (ikke).
Verwijderd
ik zou dus echt NO F*CKIN'' WAY directeur gaan worden van m''n eigen bedrijf gaan worden als ik zoiets had, maar daar echt iemand voor aannemen die wél weet hoe het moet, en zelf lekker m''n webpagina''s blijven maken!
Kortom (zoals m''n vader ooit zei
Verwijderd
En dat is het enige?Op zondag 20 mei 2001 09:16 schreef nelis het volgende:
[..]
bij een BV is je zakelijk- en privévermogen (bijna altijd) gescheiden. bij een eenmanszaak/VOF niet.
Verwijderd
Voordelen BV:Op zondag 20 mei 2001 14:57 schreef pornking het volgende:
[..]
En dat is het enige?
- er kan een groot vermogen bijeen worden gebracht.
- minder risco door beperkte aansprakelijkheid
- fiscaal voordelen (gaan gelden bij een netto winst van >300.000
- Makkelijk kapitaal aantrekken
Nadelen BV :
- EV van 40.000
- Min slaris als dir. opnemen van +/- 80.0000 per jaar
Voordelen Eenmanszaak :
- slechts 1 leider, dus snelle beslissingen.
- fiscaal zeer aantrekkelijk voor startende ondernemers.
- fiscaal aantrekkelijk voor kleine ondernemeningen
Nadelen Eenmanszaak
- Het voort bestaan hangt van 1 persoon af.
- moeilijk expansie want er is klein ev en als de eigenaar wilt uitbreiden en moet finacieren zal hij het minder snel doen omdat hij persoonlijk een groot risco neemt.
- eigenaar is met gehele vermogen aansprakkelijk
Voordelen VOF (of man/vrouw firma
- Er kan een groter vermogen bij elkaar gebracht worden.
- er is arbeidsverdeling mogenlijk tussen eigenaren.
- fiscaal aantrekkelijk mogenlijkheid om over < 60.000 winst geen belasting te betalen
Nadelen VOF (of man/vrouw firma)
- de hoofdelijk aansprakelijkheid maakt de vof-vorm zeer riskant
- expansie mogenlijkheden worden beperkt door de vermogens van de vennoten.
- meer leiders des te groter de kans op oneinigheid
- bij het om een of andere reden weg vallen van een vennoot is het voortbestaan van de onderneming zeer onzeker.
Ik heb ooit geleerd dat een BV pas gunstig wordt bij circa 2 ton omzet per werknemer, maar dat verschilt van branche tot branche. Wel kan een hloding structuur met daaronder een aantal BV''s gunstig zijn om je inkomen een beetje veilig te stellen. Als een BV dan wat minder gaat, hebben de anderen daar niet direct last van. Bij internetbedrjiven kun je bijvoorbeeld een BV hebben die design&scripting doet, terwijl een tweede BV websites exploiteert (risicovoller) dan houd je de zaken een beetje gescheiden. Ik ken ook mensen met een VOF en een omzet van een miljoen, ''t is maar net wat je wil...
en over die jongen: Jammer verhaal, maar wat vervelen dat er een flink aantal mensen zo''n jongen toch naar zo''n punt drijven.
crazy_gijs zet hierboven de puntjes over VOF/BV net ff wat beter uiteen
Koop of verkoop je webshop: ecquisition.com
Dat is dus absoluut niet waar.Op zondag 20 mei 2001 23:05 schreef nelis het volgende:
...verplicht bent een perfecte administratie bij te houden. bij een eenmanszaak/VOF doen ze daar niet moeilijk over, daar hoef je alleen maar eens in het jaar een belastingformuliertje in te vullen.
Bron: www.belastingdienst.nl overigens had ik dat uit eigen ervaring ook wel kunnen melden.Als ondernemer bent u overigens ook wettelijk verplicht een goede administratie bij te houden en te bewaren die is afgestemd op de aard van uw bedrijf.
Iedereen heeft het erover dat het dom is van die jongen dat ie nog steeds in een VOF gehuisvest was en niet in een BV.
100% waar - zeker.
Ik vind het echter een gigantische aanfluiting van *bijvoorbeeld* de ING bank dat zij dat toestaan! Zij weten ook dat dit een onervaren jongen is die onherroepelijk de fout in kan gaan...
Geef mij maar een Warsteiner.
Verwijderd
Ik denk dat als hij een BV had gehad ook persoonlijk verantwoordelijk was gesteld was gesteld.Op maandag 21 mei 2001 18:53 schreef Knakker het volgende:
Het valt me op dat ik dit nog niet gehoord heb...
Iedereen heeft het erover dat het dom is van die jongen dat ie nog steeds in een VOF gehuisvest was en niet in een BV.
100% waar - zeker.
Ik vind het echter een gigantische aanfluiting van *bijvoorbeeld* de ING bank dat zij dat toestaan! Zij weten ook dat dit een onervaren jongen is die onherroepelijk de fout in kan gaan...
Vooral de fiscus is ernstig hier in ze vechten dit bijna altijd aan.
in theorie ja, maar in praktijk werkt het dus echt niet zo. daar komt bij dat een BV haar winst ed verplicht moet laten zien bij de kvk, dat komt namelijk in hun dossier te staan wat andere bedrijven weer (tegen betaling) op kunnen vragen. een eenmanszaak hoeft dit niet. daar komt bij dat er zo goed als nooit wordt gecontroleerd bij een eenmanszaak (hooguit bij een "verdacht" geval). bij een BV het echter zo goed als vanzelfsprekend dat ze controleren op een en ander.Op zondag 20 mei 2001 23:27 schreef OzBoz het volgende:
[..]
Dat is dus absoluut niet waar.
[..]
Bron: www.belastingdienst.nl overigens had ik dat uit eigen ervaring ook wel kunnen melden.
Mwoah, denk het niet. De vrijheid van ondernemen houdt ook in dat je de vrijhied hebt stomme fouten te maken. Wat ze absoluut niet leuk vinden is als je met de boeken hebt liggen rommelen. Of zaken doet terwijl je wist of er niet aan hoefde te twijfelen dat je niet aan je verplichtingen kon voldoen. Of de premies niet hebt betaald. In deze gevallen draait de bewijslast om: jij moet als bestuurder aantonen dat je niet hebt liggen rommelen.Op maandag 21 mei 2001 20:16 schreef crazy_gijs het volgende:
[..]
Ik denk dat als hij een BV had gehad ook persoonlijk verantwoordelijk was gesteld was gesteld.
Vooral de fiscus is ernstig hier in ze vechten dit bijna altijd aan.
Als je een paar slechte besluiten hebt genomen als bestuurder wil dat helemaal niet zeggen dat je dan ook in je privevermogen aangesproken gaat worden.
Ik heb het over de praktijk en ik kan je zeggen dat de Belastingdienst zowiezo volgens schema een bedrijfje graag bezoekt ongeveer een jaar na oprichting. Dat je geen winstbalans etc hoeft uit te werken true, maar je administratieve verplichtingen nakomen das wel degelijk van toepassing. Ook in de praktijk. En kom niet aan dat het zo niet werkt, zo werkt het namelijk wel. Bestel anders even de CDrom ondernemen of begin voor het ervaren van de praktijk je eigen eenmanszaak.Op maandag 21 mei 2001 21:17 schreef nelis het volgende:
[..]
in theorie ja, maar in praktijk werkt het dus echt niet zo. daar komt bij dat een BV haar winst ed verplicht moet laten zien bij de kvk, dat komt namelijk in hun dossier te staan wat andere bedrijven weer (tegen betaling) op kunnen vragen. een eenmanszaak hoeft dit niet. daar komt bij dat er zo goed als nooit wordt gecontroleerd bij een eenmanszaak (hooguit bij een "verdacht" geval). bij een BV het echter zo goed als vanzelfsprekend dat ze controleren op een en ander.
Verwijderd
Dit is zeker waar. Maar buiten het gegeven dat de belastingdienst inderdaad ongeveer een jaar na oprichting eens even een kijkje wil komen nemen, is het voor je zelf altijd al beter om het een en ander op orde te hebben. Al is het alleen maar om overzicht te hebben in wat je precies kwijt bent aan welke kosten en wat je nu echt overhoudt!Op dinsdag 22 mei 2001 10:03 schreef OzBoz het volgende:
[..]
Ik heb het over de praktijk en ik kan je zeggen dat de Belastingdienst zowiezo volgens schema een bedrijfje graag bezoekt ongeveer een jaar na oprichting. Dat je geen winstbalans etc hoeft uit te werken true, maar je administratieve verplichtingen nakomen das wel degelijk van toepassing. Ook in de praktijk. En kom niet aan dat het zo niet werkt, zo werkt het namelijk wel. Bestel anders even de CDrom ondernemen of begin voor het ervaren van de praktijk je eigen eenmanszaak.
Ik dacht eerst ook dat ik simpel op mijn girorekening wel kon zien hoeveel geld ik nog had te besteden. maar in praktijk wil je ook weten wat je nog moet gaan betalen en wanneer er weer betalingen binnen komen. Dat werkt toch een stuk rustiger en je komt niet voor verrassingen te staan natuurlijk.
ik zei ook niet dat je helemaal geen administratie bij hoeft te houden. ook zei ik niet dat het niet makkelijk is voor jezelf ofzo. ik zei alleen dat er bij een BV veel meer op gecontroleerd wordt, en dat er in de praktijk veel strengere eisen gelden (waar ze bij een eenmanszaak niet zo moeilijk over doen). en daar blijf ik nog steeds bij.Op dinsdag 22 mei 2001 10:03 schreef OzBoz het volgende:
[..]
Ik heb het over de praktijk en ik kan je zeggen dat de Belastingdienst zowiezo volgens schema een bedrijfje graag bezoekt ongeveer een jaar na oprichting. Dat je geen winstbalans etc hoeft uit te werken true, maar je administratieve verplichtingen nakomen das wel degelijk van toepassing. Ook in de praktijk. En kom niet aan dat het zo niet werkt, zo werkt het namelijk wel. Bestel anders even de CDrom ondernemen of begin voor het ervaren van de praktijk je eigen eenmanszaak.
Verwijderd
Mwa..het zijn een aantal bedrijven. Erg breed. En dan moet je denken van natuurlijke geneesmiddelen tot pornovideo''s. (die doe ik samen met wat collega''s en businesspartners)Op dinsdag 22 mei 2001 23:42 schreef $n@p$hot het volgende:
TwwT, wat voor soort bedrijf ben je dan uit de grond aan het stampen, als ik vragen mag??
Ikzelf ben bezig met het opzetten van een onafhanklijke marktplaats voor webdesign. (ala http://www.band-x.com maar dan voor webdesign)
* cutter vraagt zich af of TwwT_Unexplained nog een collegfa/businesspartner zoektOp woensdag 23 mei 2001 08:12 schreef TwwT_Unexplained het volgende:
[..]
En dan moet je denken [....] tot pornovideo''s. (die doe ik samen met wat collega''s en businesspartners)
Heb niet het hele interview gezien (neem aan dat de strekking te vergelijken is met het NRC verhaal, zeker gezien het :'(-plaatje van een Tim die door de gebarsten ruit bij zijn oude bedrijfpand naar binnen kijkt....) maar na de uitspraak "Ik heb dan wel een schuld, maar ik heb in ieder geval mijn principe''s niet verloochend." (het ging over het feit dattie zijn personeel niet wilde ontslaan) is het voor mij duidelijk: die jongen snapt er echt nog steeds helemaal niets van.
* BC3 Victim ziet het verschil niet tussen je personeel ontslaan met de mogelijkheid een doorstart te maken (en dus wellicht een paar mensen weer opnieuw aannemen) of een maand later je personeel naar het GAK sturen omdat je failliet bent.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Maar toch zou ik ook die gulden bijdragen als ik de url tenminste krijg.
Zou je veel succes wensen want denk dat je die wel nodig hebt.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
In princiepe sta ik open om eens kennis te maken hoor. Goede jongens kunnen we altijd wel gebruiken.Op woensdag 23 mei 2001 10:03 schreef cutter het volgende:
* cutter vraagt zich af of TwwT_Unexplained nog een collegfa/businesspartner zoekt![]()
Stuur maar een mailtje naar peffting@chello.nl, dan kunnen we hier on-topic verder gaan, k?
Wat me opvalt is de hoeveelheid negatieve reacties er op dit forum staan! Zonder de gehele achtergrond van een verhaal te kennen, stort menigeen zich in vernietigende conclusies. Niet dat ik daar wat tegen zou willen doen, maar ik wilde jullie toch even wat extra info geven voor jullie eigen beeldvorming.
Het artikel in NRC is met een enorm subjectieve pen geschreven, wat jammer is, omdat ik er veel naiever en softer uit naar voren kom, dan ik in de afgelopen jaren ben geweest. Reden voor mij om er weinig aan te veranderen is de hoeveelheid extra persaandacht die er komt, na publicatie bij NRC. Daar kan ik het verhaal dan weer redelijk corrigeren.
Ik wijs absoluut niet naar anderen voor de ondergang van mijn bedrijf. Integendeel, het faillisement heb ik ZELF aangevraagd en het pad daar naartoe heb ik zelf ingeslagen en bewandeld: het is de reeele consequentie van mijn acties! Hoe dan ook, er waren een hoop externe factoren in het spel.
Ik weet niet hoe gemeleerd dit gezelschap is, maar ik vermoed dat er veel studenten en beginnende werknemers tussen zitten. Alleen degenen (die ik hier ook heb gezien) die zelf een bedrijf starten (op te grote schaal) kunnen relateren aan mijn verhaal en weten hoe het er aan toe gaat.
Zodra er geld in het spel komt dan verliezen mensen iedere vorm van beschaving. De massa''s wolven in schaapskleren die zich aardig voordoen, maar als ze even de kans krijgen er met je hele toko vandoor gaan.
Er was nooit sprake geweest van verheven voelen boven anderen of arrogantie of beter weten. De mensen die met voorstellen kwamen, hadden helaas onzuivere bedoelingen. Ze kwamen niet om mijn bedrijf te helpen, maar om mij te isoleren zodat ik mijn zogenaamde visie (die door de media zo enorm in de lucht is verheven) te kunnen exploiteren. Hun voorstel hield in dat zij mijn schuld overnamen en dat ik die in mijn arbeidsrelatie met hen weer moest af betalen. Bij navraag over de hoogte van mijn salaris werd geen bindend voorstel gedaan. Ik moest dus carte blanche geven = ziel verkopen aan de duvel. Als ik niet binnen 24 uur antwoord zou geven dan zouden zij mijn faillisement aanvragen.
In deze lijn zijn er meer voorstellen geweest. Ik had er op in kunnen gaan en nu goed geld kunnen verdienen, maar ik heb mijn loyaliteit naar mijn collega''s en mijn normen en waarden niet willen verloochenen omwille van het geld. Dat is geen kortzichtigheid, maar staan voor je principes.
Het hele verhaal liep van het begin al fout. Ik had het echt niet hoog in m''n bol en die vriend van me ook niet. Wij wilden gewoon vanaf onze zolderkamer bezig blijven tot we genoeg geld verdienden. Toen kwam de ING en verwees ons naar een accountant. Zij hebben het businessplan opgesteld waar wij tweeen de grootste twijfels bij hadden. Maar op het moment dat het op 14-na-rijkste bedrijf ter wereld, tesamen met een zeer ervaren accountant zegt: "dit is de manier waarop het moet, wij geloven erin", dan vertrouw je daarop. Er is pas echt sprake van arrogantie als je daar tegenin gaat.
ING zag ons als investeringsvehikel en dat had gewerkt, MET begeleiding. Het was ING die binnen twee jaar 200 man in dienst wou en een beursgang. Dat kan best, als het bedrijf een goed geoliede machine is. Desondanks de vele verzoeken tot professionele hulp, kregen we geen gehoor.
Ik heb maandenlang zocht naar mensen die me professioneel konden ondersteunen/begeleiden. Ik kom net van school, natuurlijk heb ik GEEN verstand van managen of zakendoen. Toen ik de benodigde hulp had gevonden liet ik uit wanhoop teveel touwtjes uit handen en zag mijn ''adviseur''de potentie van het bedrijf en sloeg de geldzucht toe, waarna alles misliep. Ze stoken 200.000 gulden aan facturen bij in m''n administratie. 2 maanden reiskosten van een persoon vanuit zwolle naar rotterdam => 45.000 gulden. Zo hadden ze me klem, want mijn schuld werd onoverkomelijk.
Uiteindelijk zag ik wat een zooi het werd en voelde ik me steeds minder prettig met al dat gezeik over geld. Met uiterste inspanningen hebben we gezamenlijk de laatste maanden doorgebracht. Niemand had meer geld, we moest samen op zoek naar voedsel, we hielden elkaar in stand.
Uiteindelijk hebben we toen de stekker eruit getrokken en zakte de stand van de beerput waar we in stonden weer tot onder onze lippen. De beerput is nog steeds niet leeg, maar langzamerhand komt de bodem in zicht.
En inderdaad, dit hele verhaal, is een van de beste dingen die me is overkomen. Ik mag dan wel een hoop schuld hebben op het moment, maar ik heb een heleboel geleerd in een hele korte tijd. Ik heb gewoon een verkorte HBO economie opleiding gedaan die een hoop gekost heeft.
Zakelijk gezien heb ik gefaald, inderdaad, maar als mens ben ik er alleen maar wijzer op geworden.
Groet aan iedereen,
Tim van den Hoff
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Ik zal proberen mijn mening hierover op een milde manier duidelijk te maken;
Ten eerste, snap ik niet wat er zo speciaal is (geweest) aan jouw bedrijf dat je zoveel leuke of minder leuke toespraken moest houden? Je bent toch gewoon een van de zovele internetbedrijfjes die inmiddels failliet zijn?
Ten tweede, moet ik zeggen dat ik toch denk dat je ondernemingsplan toch misschien niet helemaal 100% goed was, hoewel ik ook denk dat je internet niet met een ondernemingsplan kunt ''bewerken'' zoals dat met een gewone winkel misschien wel kan, ook denk ik dat je toch iets beter had moeten luisteren naar de mensen om je heen, jij was de manager en je had misschien wat minder als een blinde kip door al je projecten heen moeten rennen.
Naar mijn mening heb je hiermee toch niet helemaal goed gehandeld, want 1) waarom heb je dit bedrijfje opgestart? Toch zeker niet alleen om geld uit te geven wel dan? en 2) ben je liever arm dan een beetje je normen en waarden ''verloochenen''In deze lijn zijn er meer voorstellen geweest. Ik had er op in kunnen gaan en nu goed geld kunnen verdienen, maar ik heb mijn loyaliteit naar mijn collega''s en mijn normen en waarden niet willen verloochenen omwille van het geld. Dat is geen kortzichtigheid, maar staan voor je principes.
Maarja, toch leuk dat je reageert.
Check mijn V&A ads: https://tweakers.net/aanbod/user/9258/
Er was ook niks speciaals/unieks aan mijn bedrijf. En ja, er gaan er zoveel failliet.Maar de media zijn lui. Op het moment dat een blad wat over je schrijft, dan zijn er honderden die volgen, in plaats van dat ze vergelijkbare verhalen zoeken. Neem nou, Elian, dat Cubaanse jongentje in de VS. Er zullen in Amerika wel duizenden van dat soort kinderen in die situatie zitten, maar een journalist krijgt er lucht van en de rest volgt gedwee. Zo ook bij truelogiX.
Ik heb nooit beweerd dat ik beter ben/was dan anderen, maar heb wel dankbaar gebruik gemaakt van die persaandacht.
Ik heb niet als een kip zonder kop door de projecten heen gelopen. Ik heb te goedgelovig geweest bij het opstarten van het hele verhaal. DAAR had ik moeten stoppen of anders moeten aanpakken. Toen ik van school afkwam en full-time ging werken ben ik alleen maar bezig geweest met problemen op te lossen en omdat iedereen op contract werkte, MOEST ik wel door en heb ik de oplossing niet direct gevonden.
Tuurlijk raakte ik ook gefascineerd door de financiele potentie van een bedrijf met veel mediaaandacht, grote opdrachtgevers en professionele mensen. De eerste twee facetten zijn er inderdaad gekomen, maar de profs die kwamen te laat en op cruciale vlakken helemaal niet. Ik wilde hartstikke graag een goede boterham verdienen met iets dat ik leuk vond om te doen en door dat enthousiasme van iedereen om me heen ben ik dat toen gaan doen EN geef ik toe ben ik in de ban van het grote geld geraakt, waar ik nu op een hele harde manier weer uit ben.
En over het verloochenen van normen en waarden. Er zijn een hoop mensen die dat wel doen voor financiele vooruitzichten. Naast een hoop zakelijk ervaring, vooral hoe het niet moet, heb ik in de afgelopen jaren ook geleerd dat het rijkste en beste wat je kunt maken jezelf bent.
Ik ben twintig, volgens de wet heb ik nog 45 jaar arbeidszaam leven tegoed, dus... ik kom er ECHT wel weer bovenop.
Groet,
Tim
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Hee Nelis, ik had het als grap bedoeld, maar heb best een hoop leuke reacties gekregen om het wel te doen. Ik heb het momenteel best druk, maar als ik de geest krijg, dan ga ik het zeker wel doen ja!Op donderdag 24 mei 2001 13:40 schreef nelis het volgende:
Tim==>komt die site er nog?
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
De rest bespreken we dan wel via mail.
En er is geen leuker vermaak dan leedvermaak, zeker voor al die wannabees die hadden gewild om in jouw schoenen te staan.
Tsja, zoals RM-rf al zei je hebt je een beetje laten overklassen door de pakkenmaffia, maar dat was iedereen denk ik overkomen. Naivitiet heeft in jouw geval een grote rol gespeeld en ik vind het jammer dat er niemand is geweest in jouw omgeving die je een beetje af heeft kunnen remmen. Want die alpha met veel te veel vermogen voor een onervaren rijder in de poeier rijden is ook typisch iets herkenbaars voor een jonge jongen met veel te veel geld.
Die adviseurs hebben 1 grote fout gemaakt: jou een eenmanszaak laten drijven in plaats van een BV, maar ja: je bent nu wel een makkelijke en vette prooi voor de curator en de schuldeisers.
En ja, waar veel geld te halen valt zijn aasgieren snel te vinden. Dat weet je nu, maar toen niet en ik denk dat je gelijk hebt als je zegt dat je toen een makkelijke prooi was voor de pakkenmaffia. En met die dollartekens in je ogen was het zo ie zo niet mogelijk geweest je af te remmen.
Ik ga inmiddels lang genoeg mee om te weten dat die hele buts aan adviseurs, advocaten, accountants echt geen ene hol voorstelt. Adviesen worden geschreven voor de opdrachtgever, je kan toch niet hebben dat je je opdrachtgever afzeikt, hij zou eens niet gaan betalen.
En bijkomend nadeel is de publiciteit. Als je door de pers in de schijnwerpers gezet wordt, zijn er een hoop backstabbers om je heen te vinden. De schaapskleren hangen in de uitverkoop.
Die adviseur (die uit het NRC artikel), had een machtspositie gecreeerd, met 60% van de stemmen deed hij waar hij zin in had vanuit de nieuwe truelogiX BV, terwijl de schulden in de VOF bleven staan. Hij deed wat hij wilde, en ik en mijn compagnon draaide daar financieel voor op en stonden machteloos.
Totdat we zagen hoe de vork in de steel zat en de volmachten aan onze interimmanager introkken.
Maar al met al, de beerput is nog lang niet leeg, maar het is een waanzinnige (beter woord is er niet) ervaring geweest.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
ik vind ut anders helemaal nog niet zo''n heel slecht idee. je er iig een deel van je schuld mee kunnen aflossen.Op donderdag 24 mei 2001 13:41 schreef tvdhoff het volgende:
[..]
Hee Nelis, ik had het als grap bedoeld, maar heb best een hoop leuke reacties gekregen om het wel te doen. Ik heb het momenteel best druk, maar als ik de geest krijg, dan ga ik het zeker wel doen ja!
Ga nooit uit van een persoon, vertrouw vooral in het prille begin van je onderneming alleen op jezelf.
Maar wat was nou die geweldige visie waar ING mee naar de beurs wilde?
De tijd was euforistisch, iedereen was vol veel te hoog gespannen verwachtingen en de sky was the limit.
De hele visie achter het plan was: tim geld geven en z''n ding laten doen, aandelenpakketje en binnenlopen maar.
Tsja... met een beetje begeleiding hadden ze er echt wel rendement uit kunnen halen.
Toen het niet goed ging, wilden ze wel met een nieuwe opdrachtgever aankomen, maar wilden daar wel weer 10% extra aandelen voor.
Waar ben je dan mee bezig: het bedrijf waar je een investeerder in bent helpen en dus ook jouw investering, of probeer je totaal risicoloos je aandelenkapitaal steeds verder uit te breiden zonder al teveel moeite?
Het laffe was namelijk dat ze de aandelen nooit hebben verzilverd. Op het moment van een BV status zouden ze 4 jaar de tijd hebben om de aandelen te verzilveren. Met het oog op een beursgang in 2.5 jaar, zouden ze dus blijven wachten tot de koers zou skyrocketen en dan cashen maar (bovenop al de inkomsten van een beursgang onder hun auspicien). Zou het niet goed gaan, dan laten we de aandelen nog maar even liggen, want wij willen niet aansprakelijk zijn.
Had ik toen maar een jurist gehad, die die overeenkomst eens wat eerlijker in elkaar had gesleuteld! Samen spelen, samen delen.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
In de BV had ik 85% aandelen, ING 10% en mijn compagnon 5%. Hij had zich direct na de oprichting teruggetrokken als ondernemer, dus hebben we aandelen wat aangepast. ING ging akkoord met 10% voor de eerste 180.000 gulden. Toen we naar opdrachten opzoek waren wilden ze uit Nationale Nederlanden wel een opdracht geven, maar tegen nogmaals 10%. Hier zijn we toen mee akkoord gegaan.
Het leek allemaal wel goed te komen, totdat bleek dat ING belazerd werd (in mijn aanname) door Heida die de nieuwe BV liet passeren. ING stortte het krediet vol, wat betekende dat ze in de wetenschap waren dat ze aandelen hadden gekregen. Het afschrift van de notaris volgde en de aandeelverhouding was als volgt:
Tim: 40%
TW2: 60% (investeringsmaatschappij Heida/Smit)
ING stond er niet eens IN!
De inbrengverklaring in de nieuwe BV heb ik nooit getekend toen ik zag wat er gebeurd was. Ik heb nu aandelen in een nieuwe BV, zonder betaald te hebben.
Vervolgens gingen we onder truelogiX BV io gewoon door tot op 3/4/2001 het faillisement volgde.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Ik heb een hele goede in mijn bedje liggenOp donderdag 24 mei 2001 15:42 schreef tvdhoff het volgende:
Had ik toen maar een jurist gehad, die die overeenkomst eens wat eerlijker in elkaar had gesleuteld! Samen spelen, samen delen.
Zou mij niet verbazen als ING de aandelen over heeft gedaan aan de investeringsmaatschappij om van al het gedonder af te zijn. Jouw verhaal (en daarmee het falen van ING) is niet echt iets waar ze lang mee geafficheerd willen worden.
Ach, die publiciteit heeft me zowiezo geen windeireren gelegd. Ik heb een paar interessante aanbiedingen gekregen in de afgelopen weken, tot en met het afkopen van mijn schuld toe!
Een ding is zeker: dit doe ik nooit meer zo.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Ik had dit verhaal om een bepaalde reden hier gepost. En wat ik in al mijn posts heb geschreven wordt door jou kant van het verhaal duidelijk bevestigd. Je hebt geen kaas gegeven van zaken doen. Da''s helemaal niet erg, zoals ik al eerder zie, iedereen zijn eigen vakgebied. Maar omdat mensen teveel willen doen en overal een vinger in de pap willen hebben gaat het meestal mis.
Uit je verhaal merk ik ook een hele hoop naivitiet op. Helaas heb heb je het op deze manier moeten leren maar ik ben er zeker van dat je je niet meer aan dezelfde steen stoot. En bij media aandacht komen alle aasgieren als vliegen op stront naar je toe, met alle gevolgen van dien. Naast je eigen naiviteit en onkunde vindt ik dat ING haar investering zeer slecht heeft beschermd en begeleid heeft.
Als je echt goed bent dan hoef je je geen zorgen te maken van kom je er wel. Maar kun je misschien wat url''s posten van sites die je gemaakt hebt? Ik, en vele, zijn er benieuwd wat je zoal gemaakt hebt.
[edit]
typo
ach ja als je maar niet weer je ziel verkoopt aan het snelle geld het gootkapitaal en een alfa.Op donderdag 24 mei 2001 16:38 schreef tvdhoff het volgende:
dat is zeker zo.
Ach, die publiciteit heeft me zowiezo geen windeireren gelegd. Ik heb een paar interessante aanbiedingen gekregen in de afgelopen weken, tot en met het afkopen van mijn schuld toe!
Een ding is zeker: dit doe ik nooit meer zo.
Hai Tim,Op donderdag 24 mei 2001 12:51 schreef tvdhoff het volgende:
Wat me opvalt is de hoeveelheid negatieve reacties er op dit forum staan! Zonder de gehele achtergrond van een verhaal te kennen, stort menigeen zich in vernietigende conclusies.
Ik begrijp best dat het allemaal wat minder leuk is om te lezen, maar zoals meer gezegd, je was niet de enige met je toko en al helemaal niet de enige die financieel uitgekleed wordt op deze manier. Maar hoewel dat allemaal niet leuk is, ben je er wel degelijk zelf bij. En natuurlijk kun je op je 19e niet weten hoe mensen in elkaar steken als het om centen gaat, maar dat is het vervelende van de zakenwereld dat je over en weer ook vooral zakelijk moet zijn en blijven. Dat geldt bij het maken van afspraken maar ook bijvoorbeeld het ontslaan van mensen. Het is een keiharde wereld en daar doe je niets aan. Mijn pa (wat generaties ouder) is ook ooit enorm genaaid door iemand waarvan ie dacht dat ie um kon vertrouwen.. schijnbaar dus niet. Gevolg was toen dat mijn pa ook uit eigen zak nog een paar maanden het loon heeft betaald van zijn werknemers en er uiteindelijk helemaal opgebrand is uitgestapt. Wat dat betreft kun je dergelijke dingen ook beter hebben als je jong bent dan wanneer je wat ouder bent maar feit is dat het een hard wereldje is (heeft verder niets met internetbranche te maken).
Te goed van vertrouwen zijn werkt in elk geval niet en dat geldt ook als je gewoon in loondienst bij iemand werkt. Gewoon dingen zwart op wit hebben en zorgen dat je een beetje wakker bent als er afspraken gemaakt worden.
In elk geval succes in de future.
Ik stel ook voor dat als iemand de zoveelste "hoe kan ik mijn eigen bedrijf beginnen en wat komt daarbij kijken" vraag post dat dan iig naar deze thread wordt verwezen.
[edit]
na reactie van Nelis: Het opstarten van een bedrijf is goed en ik moedig dit alleen maar aan. Maar er komt meer bij kijken dan je denkt, dus informeer goed, zorg dat je kritisch alles tegen het ligt houdt. Suc6
nounounou, kan het nog dramatischer:?Op donderdag 24 mei 2001 19:46 schreef The Source het volgende:
Laat dit een les zijn voor een ieder die zijn eigen bedrijf wil beginnen.
Ik stel ook voor dat als iemand de zoveelste "hoe kan ik mijn eigen bedrijf beginnen en wat komt daarbij kijken" vraag post dat dan iig naar deze thread wordt verwezen.
er zijn genoeg lui die gewoon een bedrijfje beginnen als hobby hoor. velen hebben nauwelijks kosten oid. en als je echt groot wilt beginnen of groot bent geworden moet je je goed laten adviseren. je moet goed weten waar je mee bezig bent en op de hoogte zijn van de risico''s.
maar zoals jij het zegt lijkt het net of iedereen maar loonslaaf moet worden, want dan zou je neit met dit soort risico''s te maken hebben......(wat ook niet altijd opgaat overigens)
Bij het runnen van een bedrijf wordt meestal alleen gedacht aan het uitvoeren van opdrachten en het innen van geld. Vaak wordt een boekhouding, investeringen, personeel training, strategisch beleid, nieuwe opdrachten, service, etc... vergeten.
Dat het met Tim fout is gegaan is erg rot maar hij heeft er veel van geleerd en weet precies wat hij anders wil doen. Laat dit een les zijn! Dat is wat ik bedoel
Verwijderd
Voledig mee eens ik ben ook mijn bedrijf als hobby begonnen toen ik 16jr. En nu door vele goede zakkelijke partners die ik zelfs midden in de nacht kan bellen voor advies, loopt mijn bedrijf mede zo goed. Ik vind wel dat het een voordeel heeft als je jong bent. Ik heb de ervaring dat mensen je ook redelijk willen sparen ze geven je veel kosteloze adviezen ik heb een vriend van me die ra is die heeft maanden lang elke vrijdagmiddag tot vaak diep in de nacht bij mij gezetten en wou er niks voor betaald hebben. (nu is het anders nu betaal ik hem wel horOp donderdag 24 mei 2001 19:57 schreef nelis het volgende:
[..]
nounounou, kan het nog dramatischer:?
er zijn genoeg lui die gewoon een bedrijfje beginnen als hobby hoor. velen hebben nauwelijks kosten oid. en als je echt groot wilt beginnen of groot bent geworden moet je je goed laten adviseren. je moet goed weten waar je mee bezig bent en op de hoogte zijn van de risico''s.
maar zoals jij het zegt lijkt het net of iedereen maar loonslaaf moet worden, want dan zou je neit met dit soort risico''s te maken hebben......(wat ook niet altijd opgaat overigens)
* RM-rf selecteerde een aantal subjectieve quotesOp donderdag 24 mei 2001 12:51 schreef tvdhoff het volgende:
[...]
Zodra er geld in het spel komt dan verliezen mensen iedere vorm van beschaving. De massa''s wolven in schaapskleren die zich aardig voordoen, maar als ze even de kans krijgen er met je hele toko vandoor gaan.
[...]
De mensen die met voorstellen kwamen, hadden helaas onzuivere bedoelingen. Ze kwamen niet om mijn bedrijf te helpen, maar om mij te isoleren zodat ik mijn zogenaamde visie [...]
te kunnen exploiteren.
[...]
Ik moest dus carte blanche geven = ziel verkopen aan de duvel.
[...]
Ik had er op in kunnen gaan en nu goed geld kunnen verdienen, maar ik heb mijn loyaliteit naar mijn collega''s en mijn normen en waarden niet willen verloochenen omwille van het geld. Dat is geen kortzichtigheid, maar staan voor je principes.
ondanks dat je al een groot aantal zaken zeer duidelijk hebt gemaakt, waar ik je voor dank, zit ik nog met een vraagje over je huidige inzichten,
de (subjectieve) quotes die ik eruit heb gepikt sugereren nogal dat je veel anderen ''slechtheid'' aanwrijft, maar ik heb moeite je visie op je eigen handeling te zien, alsof je achteraf iedereen wat aanwrijft, maar zelf vrij bent.
je hebt dan zelf je faillisement aangevraagd, maar als dat teken is van je eigen verantwoordelijkheid vraag ik me af waar je eerder de mogelijkheid genomen hebt om in te grijpen.
uiteindelijk denk ik dat er drie verantwoordelijken zijn voor je neergang:
- de accountant die je dat dodelijke businessplan aansmeerde.
zoals een arts een verklaring dient te geven als zijn patient na een gezondverklaring binnen drie maanden aan een terminale ziekte overlijdt, denk ik dat dit soort jongens ook wel eens verantwoordelijkheid mogen nemen voor hu woorden.
- de ING, die is als financier in een project gestapt waar je achteraf zeer je vraagtekens op haalbaarheid kan plaatsen, sorry, maar ik krijg nergens het idee van een speciale visie, enkel van het idee dat mensen zich hebben leiden door kortzichtig gedrag, een media-hype.
de ING is als financier wel degelijk aansprakelijk omdat zij de mogelijkheid hebben geschapen deze frankenstein te creeeren
- jezelf, jij hebt de keuze genomen om ermee door te gaan, dat kan je afwijzen door te wijzen op allemaal andere mensen die lekker met je mee lulden, maar uiteindelijk ben je zelf verantwoordelijk voor jou keuzes.
ik laat heel bewust de ''zakenman'' uit het rijtje verantwoordelijken weg, dat is een rat die heeft gesnoept van de taart, maar niet verantwoordelijk voor het geheel, jij, en de ING hebben hem de mogelijkheid gegeven om daarvan mee te snoepen en je moet niet klagen dat een rat dan probeert de gehele taart mee te schransen, dat is de natuur van een rat
je nadruk op waarden vindt ik prettig, maar dat is geen goedkeuring voor je eigen handelingen.
hoeveel normen en waarden je ook hebt, dat spreekt je schulden niet vrij.
je ziel had je al lang aan de duivel verkocht, achteraf wijzen op je verantwoordelijkheid voor je werknemers is zwak. Wel het geld aannemen en niet bereid zijn te accepteren dat je daarmee zeggenschap verliest is dom en komt nogal ''achteraf-praterig'' over
dit is een juiste visie, en de enige manier om je staande te houden en je zelfrespect in stand te houden.En inderdaad, dit hele verhaal, is een van de beste dingen die me is overkomen. Ik mag dan wel een hoop schuld hebben op het moment, maar ik heb een heleboel geleerd in een hele korte tijd. Ik heb gewoon een verkorte HBO economie opleiding gedaan die een hoop gekost heeft.
bedenk wel dat je met een mislukking niet opeens wel een slimme ondernemer wordt.
maar ik denk wel (vanuit je antwoorden hier) dat je een slim mens bent die enkel honing aan zn kont heeft hangen waar de ratten graag opaf komen.
geen reden om nu opeens uit te gaan van de slechtheid van anderen, maar wat gezond verstand en een kritische blik helpen je dan wel aardig
wat mij betreft raadt ik je aan voorzichtig met de media om te gaan, een bedrijf grond je niet op ''hype''-publiciteit, toen niet en nu weer niet.
overigens mis ik enkel je ''unieke'' internet-inzichten.
* RM-rf gaat weer lekker naar het terrasje, heb sinds de laatste mooie dagen een hoge caferekening, maar hoop dat de cafebaas me voor een aandelenpakket nog een biertje wil geven
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen
ja, dat klopt ook wel. maar uit je vorige post kwam eerder "begin niet aan een bedrijf, loonslaaf zijn is zo goed als altijd beter" naar voren, en niet "er zitten ook nadelen aan het opzetten van een bedrijf". de nadelen die je trouwens opnoemt gelden net zo goed voor een loonslaaf hoor.Op donderdag 24 mei 2001 20:51 schreef The Source het volgende:
nou Nelis, ik heb ook een eigen bedrijf en vrijheid is erg goed. Ik moedig iedereen die het zelf wil ook aan om een eigen bedrijf te beginnen. Maar zoals je in mijn post kunt zien staat er iig (=in ieder geval). Daarmee doel ik op het feit dat niet alles rozengeur en manenschijn is.
...
is die nog steeds bezig ?
De verantwoordelijkheid voor mijn werknemers heb ik altijd gehad, alleen valt er weinig voor hen op te komen op het moment dat het goed gaat.je ziel had je al lang aan de duivel verkocht, achteraf wijzen op je verantwoordelijkheid voor je werknemers is zwak. Wel het geld aannemen en niet bereid zijn te accepteren dat je daarmee zeggenschap verliest is dom en komt nogal ''achteraf-praterig'' over
Overigens snap ik niet wat je bedoelt met wel geld aannemen maar niet accepteren dat je de zeggenschap verliest. Ik heb nergens voor gekozen, laat dat duidelijk zijn. De aandeelverhoudingen (die 40%,60%) zijn achter mijn rug om gegaan en niet eens tegen geld.
Uiteraard niet. Zo heb ik dat ook niet bedoeld. De neergang van mijn bedrijf is de consequentie van mijn acties. Dat onderschrijf en aanvaard ik. De directe aanleiding daartoe is mijn standvastigheid om niet aan mijn normen en waarden voorbij te gaan. Daarmee verworden deze niet tot een poging tot vrijspraak van mijn schuld, maar slechts een belangrijke oorzaak voor de afloop van de zaak.je nadruk op waarden vindt ik prettig, maar dat is geen goedkeuring voor je eigen handelingen.
hoeveel normen en waarden je ook hebt, dat spreekt je schulden niet vrij.
Over die unieke internetinzichten van mij: tsja, ik heb ook nooit beweerd dat ik ze heb/had. Zoals een flink aantal mede-gezegenden bezit ik wel de vaardigheid om projecten te ontwikkelen en te leiden. Ik ben goed in de conceptuele fase, maar dat verklaart de media-hype niet. Dat ligt slechts bij de luie aard van de journalisten om te kopieeren van elkaar.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Daar zou de BSA tegen op moeten tredenDat ligt slechts bij de luie aard van de journalisten om te kopieeren van elkaar.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Die eerste regel. Ja, daar klopt alles aan, wat ik dan jammer vindt is dat je daarna weer terugvalt in het zelfde patroon als met het interview, je verantwoordelijkheden als leidinggevende afschuiven op bepaalde normen en waarden. Elk mens heeft bepaalde normen en waarden maar dat wil niet zeggen dat je die zakelijk gezien als excuus kan aandragen voor het falen in een bedrijfsmatig proces. Dat betekend immers dat je eigenlijk gewoon niet in staat bent leiding te geven met de normen en waarden die jij er als persoon op na houdt.Op vrijdag 25 mei 2001 00:05 schreef tvdhoff het volgende:
[..]
[blabla]
De neergang van mijn bedrijf is de consequentie van mijn acties. Dat onderschrijf en aanvaard ik. De directe aanleiding daartoe is mijn standvastigheid om niet aan mijn normen en waarden voorbij te gaan.
Dit klopt dus ook niet naar mijn idee, ongetwijfeld ben je in staat een projectje te leiden. Maar een project met veel verantwoordelijkheden zou ik je niet graag zien leiden, want dat wordt naar mijn mening lijden.[8< knip]
Zoals een flink aantal mede-gezegenden bezit ik wel de vaardigheid om projecten te ontwikkelen en te leiden.
Overigens vind ik hem een behoorlijke lul dat ie niet gelijk een bv is gestart, zeker naar de situatie van 1.5 a 2 jaar terug had hem dat met zijn bekendheid makkelijk kunnen lukken.
Aan de andere kant heb ik beetje medelijden met hem, als ik zo lees heb ik gevoel dat nogal wat mensen hem voor ze karretje spannen. Maarjah een eigen bedrijf is niet alleen produceren, maar ook managen en verkopen. Misschien zijn die 2 laatste nog wel 10 keer belangrijker.
Ok mijn tips voor mensen die plannen hebben voor hun zelf te beginnen:
-Start kleinschalig, en zorg dat je over wat financiele reserves beschikt, dit is niet alleen praktisch maar scheelt je ook veel stress.
-Als je met iemand samen gaat werken, zorg dan de boel contractueel dichtgetimmert zit, niets is zo vervelend als je moet onderhandelen als je ruzie hebt.
-Werk zoveel mogelijk wit, scheelt je een hoop gezeik achteraf.
-Een eigen bedrijf betekent nog niet dat je je huidige baan moet opgeven, mijn ervaring is dat zeker het begin lastig is.
-Voer een goede boekhouding, scheelt boekhouder werk en jou geld.
-Werk samen met andere bedrijven, er zijn veel bedrijven die graag samen werken met een vaste externe partner, zeker als starter kan dit zeer aantrekkelijk zijn omdat je op die manier op een snelle manier een klantenkring kan opbouwen.
-Spreek altijd van te voren af voor wat voor prijs je werkt, laat desnoods een gedeelte vooruit betalen.
Zet dit uiteraard ook op papier, er zijn goede standaardcontracten beschikbaar voor dit soort zaken.
-Maak nog betere afspraken als je zaken doet met familie of vrienden, niets zo vervelend als je vriendschappen stuk gaan door zaken.
Dit waren mijn tips, ik hoop dat iemand er iets aan heeft.
Ik weet niet waar je de wijsheid vandaan haalt dat ik geen grote projecten leiden kan, want dat is zeer zeker niet de waarheid.
Onze klantenkring bestond ook uit grote klanten zoals KPN, AlcaTel, World Online en de TROS. Sommige projecten van deze klanten waren zeker groot en complex en heb ik samen met mijn collega''s tot een goed einde gebracht, naar tevredenheid van de klant.
De eerste grote ervaring die ik met een dergelijk project had, was de aanleiding voor het starten van mijn bedrijf, namelijk Electricity online, op http://library.advanced.org/28032.
Dit project dat klaar was in het begin van het derde kwartaal in 1999, was een van de eerste websites die totaal in XML geschreven was. Omdat er nog nauwelijks ondersteuning voor XML was in die tijd, hebben we een eigen scriptingtaal ontwikkeld, die een perfecte output genereert voor iedere browser, zelfs mozaic e.d.
Tevens was dit de eerste site waar een nakijksysteem (voor educatieve doeleinden) in zit op basis van taaltechnologie. Het programma kan zelf(s) antwoorden op open vragen nakijken en beoordelen!
Dit project is ontwikkeld door drie mensen, waaronder ik, verspreid over drie continenten (Amerika, Europa en Azie) en heeft meer dan anderhalf jaar geduurd. Gezamenlijk hebben we hier 7000 uur aan gewerkt.
De site wordt nu door alle universiteiten in Amerika op de electrotechniek faculteit gebruikt en ook in andere werelddelen wordt er gretig gebruik gemaakt van deze site, met een bezoekersaantal van 30.000 per dag.
Missie: geslaagd.
Ik had en heb geen gevoel voor zakendoen en een gebrek aan kennis op het gebied van ondernemen, dat was van het grootste belang voor het falen. Projectontwikkeling, dat vind ik niet alleen leuk, maar het staat ook vast dat ik het kan.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
maar dat is wat anders dan een project te leiden, ik heb voor de EG ook aan projecten gewerkt die enigszins met je voorbeeld overeenkomen, echter daar heb ik sterk gemerkt dat je beter als projectleider een onafhankelijk (!) persoon kan hebben die goed kan delegeren, de durf heeft beslissingen te nemen, en ook om te dwaze technische frutsel-oplossingen af te wijzen, dan een techneut die zelf meewerkt en zelf dus een pion in een spel is.
je schrijft bijvoorbeeld dat je een ''eigen'' scripting''-taal hebt ontwikkeld, dat is vanuit technisch oogpunt leuk, maar ook rond die tijd had IBM al een goed XML-parser die uitstekend te implementeren was in bestaande scriptingtalen als perl en python (we hebben zelfs een gedeelte voor web-toepassing in Lite gedaan)
XSL bestond nog niet, maar de Candidate Recomendation voor XSL-T stond wel op release en al aardig wat standaards en mogelijkheden en methodes waren zo ongeveer bekend en daar kon je al redelijk naar werken (alhoewel het een soort van schaduwboksen was).
je voorbeeld tekent nu net de techneut die zelf dingen gaat uitwerken waar juist conformisme een praktiser aanpak is.
ik geloof echter wel dat je ervaringen een goede leerschool zijn wat betreft dit onderwerp en ik zou het prettig vinden als je ook eens je ideeen en opgedane kennis eens zou posten in dit topic: [topic=170744]
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen
Verwijderd
Wat mij opvalt tussen de regels door is dat sommigen van jullie redelijk negatief t.o. de pers en haar rol in dit verhaal staan...
Op zich snap ik wel waarom, maar ik denk niet dat wij hier nu hadden zitten kletsen als jou (Tim) ''dat gedoe'' bespaard zou zijn gebleven.
Ce snap..? Oui!
Verder zit ik me echt af te vragen of je zelf echt in ''het'' geloofde, of dat je je bewust was van het feit dat je (in mijn ogen althans) een luchtkasteel aan het bouwen was..?
Niet negatief bedoeld hoor, maar ik denk dat als ik in jouw schoenen had gestaan en zag wat er zomaar allemaal met mijn ''kindje'' werd uitgevreten, ik mijzelf dít wel degelijk zou realiseren:
een piepjong bedrijfje onder leiding van een tiener, dat kán toch eiluks niet goedgaan? (No offense, ben zelf overigens 21)
Verwijderd
Ik heb ook ondernemersbloed stromen maar heb nog steeds de stap niet kunnen maken om een bedrijf op te starten. Ik heb een AOV diploma, middenmanagement, prince en itil foundation certificaten en toch is er iets wat in de weg staat; nl. verantwoordelijkheid.
Zodra je je bedrijf start zullen je inkomsten de eerste paar jaar een flinke klap krijgen, en aangezien ik samenwoon heb ik daarbij een gigantische verantwoordelijkheid richting mijn vriendin, want wat gebeurt er met het huis etc. als het fout mocht gaan? Dan sta je op straat want de hypotheek kan niet betaald worden.
Mijn vriendin heeft tevens het ondernemersbloed stromen maar loopt tegen hetzelfde idee aan, wat als...
Kortom: ideeen genoeg maar nu nog de uitwerking en de ontzettend goede gesprekken voeren.
yep... heeft zijn autobiografie al geschreven.Op maandag 28 mei 2001 01:19 schreef CYBERSTALKERT het volgende:
hoe is het eigenlijk met dat broekie afgelopen die www.bellen.com had verzonnen ?
is die nog steeds bezig ?
Ik heb van het begin af aan wel twijfels gehad. Ik wilde ook helemaal niet groots van start, maar gewoon doorgaan met z''n tweeen, zonder (inderdaad) risico te lopen.
Toen de accountant samen met ING vervolgens met een businessplan aankwamen waarin het bedrijf binnen 2,5 jaar 200 man in dienst zou hebben en beurgenoteerd zou zijn, keek ik met ongeloof naar de stapel papieren.
Maar ja... toch zet je je twijfels opzij als zulke ''belangrijke'' mensen in het pak papier en in jou geloven. Zodoende ben ik ook in het luchtkasteel gaan geloven.
In mei 2000, toen ik full-time kon gaan werken, na m''n examens, kwam ik tot de conclusie dat het niet werkbaar was en ik professionele mensen voor sales, PZ en finance nodig had. Helaas had ik een hoop mensen in vast dienstverband, dus moest ik wel door.
Hoewel we nog steeds steun hadden van grote opdrachtgevers verdween dat ook toen de algehele dotcom malaise zich inzette.
Nou ja, volgende keer beter!
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
Dat de malaise eraan zat te komen mocht duidelijk zijn, elke markt raakt bij een bepaald aantal aanbieders verzadigd. Elke bedrijf zal een dergelijke malaise wel eens meemaken, maar juist jouw beslissing om kapitaal aan te nemen onder een VOF heeft je de das omgedaan. Jij hebt toestemming gegeven, hetzij de ING gemachtigd.
Achteraf praten is uiteraard erg makkelijk, nietwaar? Vorig jaar was iedereen vol lof over het hele internet en konden de zakken met geld niet genoeg worden aangesleept. En NATUURLIJK zeggen we nu allemaal, ja, het was te verwachten of, het is allemaal onrealistisch. Maar wees eens even eerlijk, vorig jaar dacht je waarschijnlijk net zoals iedereen erg positief over de economische mogelijkheden van het internet.
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
Op het moment dat je een dergelijk risico accepteerd zul je toch wel na hebben gedacht over "wat gebeurt er als..."
Desnoods was je gaan trouwen en had je de VOF behouden maar was je getrouwd onder huwelijkse voorwaarden.
Ik vindt het gewoonweg erg stom dat je het risico hebt genomen. Het gaat wel om jouw hachie, en het zal de slimmerikken en knappe koppen persoonlijk niets uitmaken dat jij als klant failliet gaat, alleen missen ze nu een bedrijf om lekker uit te knijpen.
Risico-analyse moet je je altijd mee bezig houden. Stel dat die fiscale voordelen XXX gulden waren geweest. Hou daar dan altijd bij in de gaten: wat is de kans dat er iets serieus mis gaat in mijn bedrijf en wat kost me dat dan?
In jouw geval lijkt me dat de gesciedenis geleerd heeft wat er kon gebeuren. Maar had je dat vooraf niet in kunnen schatten: 20 man personeel in dienst hebben in een VOF is niet echt handig. Er kan wat mis gaan met personeel, ze worden ziek ze nemen ontslag, jij ontslaat ze, ze stappen naar de rechter en krijgen een leuk bedrag van je.
Bovendien is ruim een jaar geleden de malaise in de internet business begonnen en je bent pas in oktober begonnen met de opzet van een BV mmmmmmm vreemd vreemd vreemd.
Maar ja, die accountant was in dienst van ING en die hebben met jou een gokje gewaagd, lekker laat in een BV, komt er het meeste geld in het bedrijf, biedt de beste groeimogelijkheden etc etc. Ze hebben de gok verloren waarbij jij de inzet kwijt bent.
Zo zou ik nooit nog eens doen. Ben nu nog met een hoop gezeik bezig met de curator, maar als dat straks achter de rug is, dan ga ik een behoorlijke pint vatten en flink zuchten.
Want wat was dit inderdaad een linke zet!
Zie het maar als een heeeeele dure leerschool!
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Ik kan maar 1 ding zeggen Tim. Ik vind het knap hoe je het voormekaar hebt gekregen en vind het jammer voor je dat het helaas niet gelukt is. Ik denk als ik een zak met geld voor me krijg en ze zeggen dat mijn bedrijf 200 medewerkers zou krijgen ook de kans gepakt zou hebben. Natuurlijk heb je fouten gemaakt maar iedereen maakt toch fouten.Op maandag 28 mei 2001 18:03 schreef tvdhoff het volgende:
Juist juist. Jullie hebben helemaal gelijk!
Zo zou ik nooit nog eens doen. Ben nu nog met een hoop gezeik bezig met de curator, maar als dat straks achter de rug is, dan ga ik een behoorlijke pint vatten en flink zuchten.
Want wat was dit inderdaad een linke zet!
Zie het maar als een heeeeele dure leerschool!
Daarnaast vind ik het heel leuk dat je gewoon hier antwoord geeft op de vragen. Die soms naar mijn mening een beetje te negatief zijn. Bravo Tim
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
Bovendien las ik de zin "had ik toen maar een jurist gehad".
Ik kan dat vergelijken met het aannemen van een baantje maar niet weten wat je gaat verdienen en wat je werkzaamheden zijn.
Maar eentje inhuren kost je al snel duizenden guldens en als de accountant in zijn dure maatpak zegt dat dat het beste is, dan neem je het snel aan. Zeker als je zelf een enthousiasteling bent die van zijn hobby zijn werk kan maken, maar van zaken doen de ballen verstand heeft.
Er loopt hier op tweakers genoeg expertise rond om een fatsoenlijk antwoord te krijgen op de vele vragen die er zijn bij alle facetten van een webdesign bedrijf.