* Lordy79 gaat hierna slapen...Op woensdag 09 mei 2001 03:33 schreef MREn het volgende:
Dat dit voor hun menslievendheid inhoud, kan ik ook niets doen, dat is hun leven, zij denken goed te doen, dus ze doen het ook.
Dat vind ik kromme logica.. als ik goed doe door alle moslims te willen doden omdat ik het een bedreiging vind, zou ik ook ''goed doen''?
maar wie bepaald er wat goed en slacht is. Kan dat uberhaupt wel? Voor de één kan iets goed lijken, terwijl het voor een ander iets negatiefs inhoud. Mensen verschillen nu eenmaal, meningen ook. Jouw idee van goed/kwaad zal waarschijnlijk anders zijn dan het idee van iemand anders. Ik vind daareventegen dat er geen goed/kwaad scheidslijn bestaat. Goed/kwaad zijn in mijn ogen meningen die per persoon verschillen, en daar valt verder ook niet over te discussieren.
Volgens mij valt er ook niet over te discussieren maar ik geloof dat God GOED is en dat alles wat tegen Gods eeuwige normen en waarden (=eer) ingaat, KWAAD is. En dat er geen ''grijs gebied'' is. Het lijkt me ook vrij logisch dat er Universele normen en waarden zijn.
En terecht. Hate me for this, maar van een geloofsfanaticus valt niet te winnen.
Niet te winnen en niet te verliezen. Het is een patstelling... *schudt hand met MREn*
Hitler zal ongetwijfeld het idee hebben gehad dat hij goed bezig was door ons te bevrijden van het Joodse geloof, hij dacht goed bezig te zijn, maar velen vonden van niet, dat is zijn goed recht
Vind ik niet... vind ik ook niet ''zijn goed recht'', naast het feit dat ik zijn daden/gedachten afkeur. Het gekke is dat veel mensen het hierover wel eens zijn.
Uitkering is misschien net genoeg om een huis te huren en eten te kopen, maar op straat leven is pertinent niet nodig, dus doe jij wel zo goed hier aan??
Nou.. als ik niets doe, dan gebeurt er niets en blijft hij zwerver. Als je met zo''n makker praat, kun je misschien begrijpen waarom ie op straat leeft. Niet dat het zijn schuld niet is (dat wil ik in het midden laten) maar je kunt ''m misschien op weg helpen naar een fijner leven.
1.zonder mens geen goedheid. Goedheid zit in de mens, niet in God.
Mijn betoog over de mensheid in de wereld geeft wel aan hoe ik daarover denk. Volgens mij zit er geen greintje goedheid in de mens. Niet in politici, niet in het bedrijfsleven, niet in consumenten en niet in zwervers.
2.ik ben ook nergens bang voor, waarom zou ik. Ben niet bijzonder klein om het zo maar even uit te drukken, heb het idee veel aan te kunnen.

Maar je was wel bang om je vriendin kwijt te raken. Je bent misschien bang voor de dood, bang om oud te worden, bang om invalide te raken, bang om ziek te worden.
Waar is jouw God als je in een steegje een mes op je keel krijgt? Waarom zou jij hier beter van af komen dan ik?
Of ik er hier beter vanaf kom is irrelevant. Als ik een mes op mijn keel krijg, sta ik natuurlijk doodsangsten uit. Maar ik weet dat God dan bij me is en dat God machtiger is dan de makker met het mes. En dat er niets buiten God omgaat.
Wat heeft het voor zin bang te zijn voor de dood? Iedereen gaat dood.
Ah.. dan moet je hierboven mijn veronderstelde angst van jou voor de dood schrappen

Maar stel... dat er toch iets na dit leven is. Onzekerheid... volgens mij vreet dat aan veel mensen.
Hoeveel gelovigen vertrouwen er trouwens niet op God dat kun kinderen niet sterven aan polio? Was God echt zo barmhartig tijdens die epidemie vijf jaar geleden?
Dat is ook ZIEK. Die lui moeten beseffen dat God Almachtig is. Daar geloven ze immers in. Dan geloven ze ook dat God de inentingen aan de mens gegeven heeft en dat God zelfs bij machte is kinderen aan polio te laten sterven als die kinderen ingeent zijn. Daarbij: als ze niet ingeent mogen worden, mogen ze ook niet naar de dokter. En het argument ''ik wil geen ziekte in mijn kind laten inspuiten'' is echt bull-shit.
Gelovigen die geloven (al lijkt met me meer hopen) in een leven na de dood, zullen hun vitale organen niet afstaan omdat ze bang zijn verder te moeten leven zonder.
Same story als polio...
Op die manier ben je ook schijnheilig bezig door wel het voorbeeld van die werver aan te halen, maar verder wel lekker met al je organen onder de grond te gaan omdat je niet vetrouwd op Gods goedheid om jou te laten leven na je dood.
Klopt. Maar ik ben dan ook sterk voor orgaandonatie. Mijn organen rotten anders toch wel weg onder de grond.
Ging het zoveel beter dan 100 jaar geleden toen iedereen nog gelovig was??
Iedereen ging toen misschien naar een kerk, maar niet iedereen was toen gelovig. Daarbij ging het mijns inziens wel beter ja... Niet aangaande oorlogen maar wel aangaande de normen en waarden van ''het gewone volk''. Ik ben erg ''pessimistisch over de wereld'' en sluit me daarbij ook bij de draad-starter aan.
Het gaat om de boodschap die uitgedragen wordt, over de diepere betekenissen, niet over alles wat er omheen is verzonnen om die boodschap aantrekkelijk te verpakken. De meeste dingen in de Bijbel hebben een symbolische betekenis, geen historische.
Dat is jouw mening. En je schopt op die manier wel de pijlers onder het christelijk geloof weg. Weg Jezus (dat was een fictief persoon), weg Heilige Geest (dat was maar een idee om het goede in de mens te Personificeren), weg God (de mens die leeft naar de normen van de bijbel is god).
Wat is een geweten? Het gevoel achteraf dat je iets verkeerd hebt gedaan?
Bij mij spreekt mijn geweten al als ik ergens mee bezig ben waar ik niet achter sta. Liegen (er is dan eigenlijk geen weg meer terug), Onvriendelijkheid (een breuk tussen mij en een ander mens creeren), etc.
Om nogmaal het probleem met m''n ex aan te kaarten, ik heb een rein geweten, ik weet van binnen dat ik niets misdaan heb, maar blijkbaar is dat toch wel zo anders zou ze me niet zo behandelen.
Ik ken het voorval niet.
Bovendien wil ik geen ''tweede stemmetje in mijn hoofd'', ik sta altijd vollidig achter mijn beslissingen. Alleen achteraf wil nog wel eens blijken dat ik toch niet het jusite heb gedaan, op zo''n manier heb ik aan één geweten, dat van me zelf, echt wel genoeg.
Hierin spreek je jezelf tegen. Je staat achter je beslissingen maar komt er later achter dat het geen goede beslissing was...

Zou jou leven nou echt zoveel beter zijn door het op te dragen aan God?
Ja.
Het is niet voor niets mijn leven, niet dat van God. Ik maak al mijn beslissingen op rationele gronden, niet op basis van een boek dat bedoeld is om mensen een boodschap over te brengen ipv letterlijk geïnterptreteerd te worden.
Het is JOUW leven. Zo heeft God het ook bedoeld. Jij hebt de keuze om Gods normen en waarden over te nemen en daarnaar te leven. Dan doe je pas GOED. (ik leef daar ook niet 100% naar hoor) Verder is het jouw mening/interpretatie dat je het niet lett. moet interpreteren.
Ik heb geen God nodig, ik bepaal zelf wat goed voor me is.
hahaha.. sorry... met deze lach, die ik niet ga backspacen want dat vind ik laf, trap ik je misschien op je ziel.
Je bepaalt zelf wat goed voor je is? Kun je dat? En wat is het eind van het liedje: je sterft. Je neemt beslissingen waarvan je achteraf doorhebt dat ze niet goed waren. Je weet niet wat goed en kwaad is.
De mensheid weet zo goed wat het beste is... laat me niet lachen... ik kots op Bush... ik kots op de leider van China. ik kots op Poetin. Ze willen alleen maar Macht, Aanzien en Geld.
Nogmaals: als jij niet zeker weet of God bestaat, heb je er niets aan, en zijn het toch je eigen gedachten, is het toch je eigen verstand, hoe kom je immers aan al die goede daden die je aan een niet-bestaande God teoschrijft??
Tja.. ik geloof dat God van mij een ander mens maakt en mij vertelt wat GOED en kwaad is. Ik zeg met nadruk
niet dat ik GOED handel. Elke dag bega ik zonden.
Ik denk zelfs dat een leven zonder God veel relaxter is omdat je alleen aan je zelf verantwoording af hoeft te leggen en niet ook nog eens aan God.
Ja, het is wel makkelijk ja... doen wat jezelf goed acht... dat klopt...
Ik weet zelf donders goed of ik iets verkeerd heb gedaan of niet, daar heb ik geen God voor nodig. Drink, feest, neuk, vrees geen God, doe wat je wilt, later heb je geleefd ipv je ingehouden voor een God die uiteindelijk toch maar een verzinsel blijft van de mensenlijke drang naar een gevoel van (valse) veiligheid en geborgenheid.
Ik drink en feest ook en zie er niets verkeerds in. (met mate) Ik ben ook geen maagd meer, maar weet donders goed dat verkeerde omgang met sex bijzonder vervelende gevolgen kan hebben voor 1 of meerdere participanten.